Oğlum 18 aylık 2. Çocuk?

Kayip balik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
62
62
Kızlar fikriniz benim için çok önemli
Oğlum bir buçuk yaşında çalışan bir anneyim eşimle sağlıkçıyız ve 24 saat usulü çalışıyoruz ikimizde, ayda 8 günlük bu süreçte babanne ve anneanne bakıyor geri kalan günler baba ve ben ilgileniyoruz zaten, eşimin babası vefat ettiğinden annesi arada bizde kalıyor ve çok iyi, çok iyi anlaşırız torununu çok seviyor ilgileniyor. Oğluma bakmaktan geceleri kalkmaktan ve işten bu tempoya alıştğmı düşünüyorum ve evin bu dağınklığında hayatın temposuna 2.sinin de aradan çıkmasını düşünüyorum o zaman iznimi daha da uzatabileceğim hem ikisine de inşaAllah ama eşim kararsız spirali çıkartıp sürpriz mi yapsam diyorum en azından ücretsiz izin doğum izni derken başlarında da olabilirim diyorum ama bir yandan da nasıl olur çok tedirginim haftalık temizçi abla geliyor o süreçte de devam edecek sizce uygun yaş aralığı kaç olmalı dersiniz benim için fikirleriniz benim için çok önemli

Eğer kayınvaliden ile anlaşıyorsaniz yap gitsin.Allah kimseye kaldıramayacağı yük vermez.Yaş ilerledikçe başka sıkıntılar çıkıyor.Çocuklarin arasinda 2 -3 yaş bence çok ideal...

Bu arada eşinizden gizli korunmayı bırakmanız hiç doğru bir davranış değil,eğer ikiniz birlikte bakacaksınız ikinizin ortak kararı ile korunup korunmama kararı alınmalıdır.Çok istiyorsanız eşinizi ikna etme çabasına girebilirsiniz.

Ya aslında bir yandan istiyor bir yandan cesareti yok ama kendimi de biliyorum bundan bi kaç seneye iyice cesaretim kalmayacak.. Eşim hamile kalsam sevinecek o da diyo olsa olur ama ları var ufak tefek, birde açıkçası biraz da sürpriz olsun istiyorum

Bazen kötü süpriz olabilir.Esinizde istiyorsa dersiniz bugün gidip sprali cikartiracagim.Süprizinizi hamilelik haberini verirseniz sanki daha büyük bir suprizmis gibi olmaz mı?Korunmayı bırakınca her ay hamile miyim değil miyim diye strese girenleri biliyorum ve bu stresi erkeklerde yansitiyoruz.

Haklısın bi yerde kafam allak bullak şu dönem, bizimde çocuk hemen olmadı sıkıntılı bi süreç geçirdik aslında onun bekleyişi de kolay değil gerçekten

Haklısın bi yerde kafam allak bullak şu dönem, bizimde çocuk hemen olmadı sıkıntılı bi süreç geçirdik aslında onun bekleyişi de kolay değil gerçekten
O zaman korunma kararını birlikte sonlandırmak ve hayatı olayları akışına bırakmak daha güzel olacaktir.Sevdigim bir söz var.Bu mantıkla ve inançla yasamayi öğrendiğimde beri daha kaliteli ve huzurlu yaşamama çok faydası olmuştur.
“Arzu ettiğin şeyler, beklemekten vazgeçtiğin anda gerçekleşir. Bu hayatın ‘sen bakarken soyunamıyorum’ deme şeklidir.”

Oğlum 25 aylıkken hamile kaldım. Keşke 3 yaşı bekleseydim. 18 ay 3 yaş arası çocuğun duygusal anlamda anneyi de kendimide yorduğu dönem. Birde hamilelikle çok zor oldu. Ben tek başımayım belki onunsa etkisi vardır. Ama keşke 3 yaşı bekleseydim diyorum

Yaa gittikçe geciktirme taraftarıolmaya başladım zaten bende gerçekten yorucu bi süreç ve ilgi bekliyor çocuk

kv var temizlikçi de alacak imkan var madem dusunebilirsiniz ..ilk çocuk büyüdükçe rahata alisiyorsuniz ve sol baştan başlamak biraz zor olabiliyor ama iyi yanları da var en azından birinci size fazla ihtiyacı kalmamış oluyor yeni bebek daha eğlenceli oluyor

Benimkiler arası 4 yaş, daha azınıstemezdim.. büyüğe büyük haksızlık olurdu.. ilk 3 yaş çocukların duygusal gelişimi için çok önemli, tüm ilgimi büyüğe verdim bol bol oyun oynadık, gezdik, hayal kurduk.. hala yapıyoruz ama kızım geldikten sonra mecburen azaldı kızıma da vakit ayırmam gerekiyor şimdi.
Kendiliğinden olursa yapacak bir şey yok, bir şekilde büyürler ama imkan varsa yaş aralığı 4 ve üstü olmalı derim ben..

Çok teşekkür ederim sanırım bende vazgeçme eğilimindeym

Merhaba benim oğlumda 21 aylık yaşım 35.ben açıkcası yaş faktöründen dolayı ikinciyi istiyorum. Ama eşim kesinlikle istemiyor tek cocuk yeter kafasında. Bazen bende onunla aynı fikirdeyim ama sanırım analık içgüdüsü olarak bir tane daha olsa diye de düşünmeden edemiyorum. Çocugum için kardeş istiyorum ama eşim asla istemiyor. Onu nasıl ikna edicem bilmiyorum

benim ikizim var yaşımız şuan 32 ikizimin 4. çocugu oldu hepsi peş peşe aralarında 2 şer yaş bazısında 3 yaş var şuan baglattı birdaha olmayacak ama o kadar güzellerki bi evde dolu çocuk 2, bi çocuk istemeniz çok dogal bencede bir tane daha olsun tabiki sizin kararınız eşinize tek çocuk olanların mutlu olmadıgını yaşınızı hatırlatın ben ilk kızımı 29 yaşımda dogurdum şuan 32 yaşındayım öyle zor geldiki agrılar falan yaş geçtikçe zorlaşıyormuş gerçekten fazla yaşınız ilerlemeden yaapıpn bence yazdıklarımda sizi kırmak degil yaşınızı söylememdeki amaç gebelik için söyledim yanlış anlamayın lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…