Aile Planlaması offf offf. lutfen bebegim olmasinn lutfenn

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Konu sahibi empati yapsınmış. Peki yorum yazanlar neden empati yapmıyor?
İstemiyor işte istemek zorunda mı?
Allahın gücüne gider falan denilmiş belki öyle bir inancı yoktur arkadaşın.
Hayatımda 3 kere kondom yırtılması başıma geldi. Öyle uyduruk markalar da değildi. Olabiliyor yani yanlış takılması yüzünden içinde hava kaldığında falan. Ben ertesi gün hapı aldım. Konu sahibi alamıyormuş. Buraya çocuğum olmuyor diye yazarları nasıl rahatlatıyorsak üzülme olur vs yazıyorsak bu konuda da kalmazsın belki geç yumurtlamışsındır vs yazıp biraz panik halinden çıkmasını önleyebiliriz. Asla istemiyorum demek asla istemiyorum demektir. Belki 5 yıl sonra ister belki istemez ama şu an asla istemiyorum dediği için bi taşlanmadığı kalmış.
Üstelik bir çocuğu da varmış 2.sini belki bakamayacaklar.
Benim çocuğum yok, o kadar da dikkatli korunuyorum artık, ama başıma bi kaza gelirse ben kesinlikle istemiyorsam gider aldırırım son çare olarak. Konu sahibi umarım hamile değilsindir. Ama öyle olursa da bi çaresi bulunur artık :KK43:

Hap kullanamıyorum dedin ama doktoruna vajinal halka kullanımını bi sorar mısın?
Allahim ne olur isteyene bebek ver demis konu sahibi. Bu cumlesini okuyup da Allah'a olan inancini anlamak cok da zor olmasa gerek...

İnşallah hamile değilsindir seni ancak senin o yaşadığın korkuyu yaşayanlar anlayabilirler... Bebeğimi çok seviyorum üzerine titriyorum, prematüre doğdu 7 aylık ve evlendiğimde 3 hafta sonra hamile kaldım. 2. çocuk korkusunu yaşadım 3 kez üstüste test yaptım düşün çizgi çıktı çıkacak diye... Allahım herkesin kalbine göre versin. Bende isteğim dahilinde hamile kalmayı belki istiyorum ilerde ama şu an kazayla plansız 2. çocuk dünyada başıma gelebilecek en kötü olay yani.

Ela canım ilk konu başlığında ve konu açıklamanda kendini çok net ifade edememişsin o yüzden bu kadar sert tepkiler almışsın ama ben diğer yazdıklarını okuyunca da hak verdim sana... Benim de şu an 6,5 aylık oğlum var ve Allah'ın gücüne gitmesin ben de şu an olsun istemem hatta 3 sene olsun istemem.. Gerçekten insan kendinmi psikolojik ve fiziken hazır hissetmeli.. O yavruya da yazık... Rabbim gönlüne göre versin canım ama olursa da lütfen Allah'a dua et hayırlı sağlıklı olsun Allah en hayırlısı neyse hakkında onu nasip etsin..

Arkadaş sanki bebekler sayılı ya da kurayla veriliyor da bu arkadaşın istemediği bebek başkasının hakkını kaybetmesine neden oluyor. Nedir bu tepkiler yaa, herkesin kısmeti kaderi ayrı ayrı...

Arkadaşın istememesi Allah'a karşı gelmek oluyor da sizin ille de istiyorum diye yıllarca ağlayıp sızlanmanız ne oluyor o zaman. O da aynı... Allah vermiyorsa vardır bi bildiği...

Bekara karı boşamak kolay diye de düşünmeyin. Bakın konu sahibi de yumurtlama tedavisi ile hamile kalmış. Eminim doktora ilk gittiğinde umutsuzluğa kapılmıştı. Ben de yaşadım aynısını. Doğal yolla gebe kalamazsın dedi. Ama eve gelip isyan etmedim, neden ben demedim. Ağlaya ağlaya dua ettim, Allahım sen beni evlat hasretiyle sınama dedim. Ve ilk ayda hamile kaldım. A
Ama kısa bir süre de olsa yaşadım o çaresizliği...

İstemenizi anlıyorum ama istemeyeni taşlamak neden? Eminim 10 yıl bebek bekleyen kişi bile anne olunca ikinci çocuğa hemen cesaret edemez. Bu devirde çocuk büyütmek kolay değil maddi manevi

ne tuhaf insanlarız ya.
herkes kendi durumuna göre ister, istemez.

çocuk için uğraşan arkadaşlar neden tepki veriyor anlamadım.

7 yıl uğraşan komşum birinciden 13 ay sonra istemeden hamile kaldı ve hiç istemeyerek geçirdi hamileliği.

her şey imtihan.
belki başkasına hoşgörüyü öğreten,belki sabrı,belki herkesi kendin gibi görebilmeyi......

konu sahibi arkadaşım,Allah seni istemediğin,zor bir durumda bırakmaz inşaALLAH.
ama çok da dert etme,başka dert çıkar.

ben de 3.yü öğrendiğimde bunalıma girdim nerdeyse.
sonra hamileliğimde hayati bir tehlikem olduğunu öğrendim ve aylarca o korku yetti.

ben bakıcı olayından istememiştim.

Çok üzülüyorum..
Allah'ın takdiri adaleti mi nedir buna acaba.
Deli gibi çocuk isteyipte olmayanlar, yıllarca aylarca uğraşanlara üzülüyorum..
Çocuk sahibi olmak istemeyenleri görüyorum üzülüyorum.

Herşey Allah'tan. Hayırlısı nasılsa sizin için öyle olsun.

Allahım tüm bebek hasretiyle yananlara bir evlat nasip eder inş.

şu konuda bile çocuk hasretiyle yanıp tutuşanları örnek gösterdiniz ya..
herkes istemek zorunda değil..
evlenmek istemiyorum diyen bir kişiyede herkes yuva aşkıyla yanıp tutuşuyo deyip yargılanması gibi olmuş..
allah isteyenlere versin inşallah..
istenmeden gelen o bebege de yazık.. çöpe atanları öldürenleride duyuyoruz biz.

• Beğen
Reactions: s u
Sen beni bilmessinde belki ben seni çok iyi biliyorum.. seni konularımda görmek o kadar güzelki. her zaman mantıklısın her zaman. yorumun için tşkler. vajinal halkayı bi orayım doktoruma. zaten bu ay hamile kalmazsam doktora gidip en etkili ve kullanabilecegim yöntemler hakkında konuşmak istiyorum:KK60:

Emboli oluşma ihtimaline karşı hap kullanamıyorsun o zaman. Kan pıhtılaşması durumunda çok ciddi hatta ölüme giden problemler olabilir. Pıhtı kalbe giderse kalp krizi beyne giderse felç olur Allah korusun.
Vajinal halkayı da kullanamazsın bu durumda arkadaşım. Sanırım senin tek yolun prezervatif olacak. Dur bakalım geçen defa iğne falan kullanmışsın ilk korunmasız ilişkide hamile kalmazsın ya umarım. 7 milyarda bir şanstı hani bu :)

allaha dua ediyo sadece. olursa da allahın takdiri hayırlısı buymuş der geçerim diye yazmış konu sahibi...Ayrıca onuda geçtim kimseyi inancından ötürü bile yargılamak doğru değil..
Yahu ne yargilamasi. Ben bi mesajim da asla deme allahin gucune gider yazdim. Arkadasin biri de allahin gucune gider demis biri belki inanci o yonde degil demis.. Bnde allaha dua etmis arkadas demek ki inanci bu yonde. Eger inanmasaydi dua da etmezdi demek iatedim.. Anlamadan yorum yazionuz

umarım değilsinizdir aynı korku bende de var. oğlum yeterince büyümeden ikinci bebek olursa kafayı yermişim gibi geliyor.

Yahu ne yargilamasi. Ben bi mesajim da asla deme allahin gucune gider yazdim. Arkadasin biri de allahin gucune gider demis biri belki inanci o yonde degil demis.. Bnde allaha dua etmis arkadas demek ki inanci bu yonde. Eger inanmasaydi dua da etmezdi demek iatedim.. Anlamadan yorum yazionuz

bende siz yargılıyosunuz demedim zaten :KK66:

Allah'a dua ediyor demek de farklı bir bakış açısı, dua edecek insan gider kendisi eder, oraya buraya yazıp da vaktini ve eforunu harcamaz. Paylaşmak istemiş denilse anlarım da dua ediyor demeyin, ibadetle dalga geçmek gibi oluyor o. Dua etmek isteyen insan gider bireysel olarak eder, dini içeriğin yasak olduğu bir forumu bununla doldurmak neyin nesi?

KİB'liyorum ben bu konuyu, kimse kusura bakmasın. Çok fazla dini içerik dolmuş.

Öyle tepkiler var ki okuduğum yerde sinir oldum. Her kadın her an çocuk istemek zorunda mı? Herhangi bir sebepten bir çocuğa yetemeyeceğini düşündüğü biranda hamile olmaktan endişelenmesi çok mu ayıp birşey?

Kusura bakmayın ama konu sahibini hamile olmak isteyen bir sürü kadın varken hamile kalmaktan korktuğu için suçlamak, nispet yaptığını iddia etmek terbiyesizlik. Kalkıp hamile kalmak için deli olan, maddi manevi her yöntemi deneyebilecek olan bir kadına yetimhanelerde ailesiz çocuklar varken illa hamile kalmak istemesinin şımarıklık olduğunu söylemekle eşdeğer bir terbiyesizlik.

Hamile olmaktan endişelenmesine kimsenin bişey dediği yok . Sorun bu şekilde başlıp açıp Bu şekilde asla asla die konuşmasından kaynaklanıyor.

Çocuk sahibi Olmayı istemek kadar istememekte bir haktır, ela235 bana vermesin kimseye de vermesin mi dedi de tepki gösteriyorsunuz?

Insanın maddi olanakları başka çocuğa bakmaya yeterli olmayabilir, psikolojisi 2.,3. çocuğu kaldırmayabilir, evliliğinde bazı sorunlar vardır istemeyebilir, empati derken bu empati çift Taraflı olursa iyi olur.

Ayrıca rica ediyorum konuya inancı karıştırmayın, konu sahibesi paniklemiş, Duygularını dile getirmek istemiş, kimseye yargılamak düşmez.

Allah'a dua ediyor demek de farklı bir bakış açısı, dua edecek insan gider kendisi eder, oraya buraya yazıp da vaktini ve eforunu harcamaz. Paylaşmak istemiş denilse anlarım da dua ediyor demeyin, ibadetle dalga geçmek gibi oluyor o. Dua etmek isteyen insan gider bireysel olarak eder, dini içeriğin yasak olduğu bir forumu bununla doldurmak neyin nesi?

KİB'liyorum ben bu konuyu, kimse kusura bakmasın. Çok fazla dini içerik dolmuş.
enteresan..............

X