Aile Planlaması offf offf. lutfen bebegim olmasinn lutfenn

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Konunun açılış amacı ne? Burda toplu dua almak için mi?

Bu kadar katı bir şekilde istemiyorsanız kesin bir şekilde korunun. Birden fazla yöntem kullanın.
Ertesi gün hapı niye alamıyorsunuz?

ertesi güm hapı dicektim ki özel durumum var demişsin. merak ettim 1 defalık bile kullanamamana ne sebep olabilir ki

Ne ben ne eşim asssla düşünmüyoruz cümlesi rahatsız etti nedense..ne bileyim kadın sanki anneliği henüz ihtimal aşamasındayken bile anne benim gözümde.. Birinin anne olmamak için yalvarmasından rahatsız oldum.. İş işten geçmiş belki şuan temel atılmış ve onu istemiyorsunuz..istenmediğinden haberi bile yok..neyse ben çok duygusalım..

Çocuğum yok henüz evli bile değilim ama konuya ve yapılan yorumlara söyle bi göz attım. Ne kadar cok bebiş isteyen var bu forumda, profillerinde bile bu isteğini yazmış olan arkadaslar var ve siz burda asla istemiyoruz diye sanki bi eşyadan bahseder gibisiniz ve çocuk hasretiyle yanıp tutuşanların oldugu bir forumdan bu yönde bir yorum bekliyorsunuz. Elbette mecbur değilsiniz istemeye ama biraz empati yaparak konu açarsak daha güzel olur diye düşünüyorum. Kötü niyetli olmadığınıza eminim ama yinede konuya yorum yapmak istedim biraz empati yapmanızı dileyerek. Ve tabi asıl amacım çocuk isteyenlere Allah en kısa zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin diye dua etmekti. :KK68:

Anaaam :KK57::KK57:

Ben de sabahtan beri insallah regl olmam Allahim gebeyimdir diye yalvariyorum resmen..

Insallah istemediginiz gebelik olmaz..
Kişiden kişiye degişior demekki enteresan gercekten sana hak veriorum arkadasım rabbime duacı olmk lazım millet tup bebek yoluyla bile hamile kalamıor RABBIM SANADA INSALLAH HAYIRLI EVLAT NASIP EDER INSALLAH GUZEL HABERLER ALIRSIN

eğer prezervatifte sorun yaşıyorsanız alerjiniz yoksa vajinal ovül deneyin derim. en azından istenmeyen kazalar olmaz diye düşünüyorum

Öyle tepkiler var ki okuduğum yerde sinir oldum. Her kadın her an çocuk istemek zorunda mı? Herhangi bir sebepten bir çocuğa yetemeyeceğini düşündüğü biranda hamile olmaktan endişelenmesi çok mu ayıp birşey?

Kusura bakmayın ama konu sahibini hamile olmak isteyen bir sürü kadın varken hamile kalmaktan korktuğu için suçlamak, nispet yaptığını iddia etmek terbiyesizlik. Kalkıp hamile kalmak için deli olan, maddi manevi her yöntemi deneyebilecek olan bir kadına yetimhanelerde ailesiz çocuklar varken illa hamile kalmak istemesinin şımarıklık olduğunu söylemekle eşdeğer bir terbiyesizlik.

Istemiyor olabilirsin ama sakin ASLA diye konusma ASLA dedigimiz seyler geliyor basimiza. Hem sanki 6tane cocugunuz varmista yine hamile kalmaktan korkuyorsun daha 1tane cocugun varmis olsada dunyanin sonu dgl. Allah gonlune gore versiN OLMAYANLARA versin Insallah.

Ertesi gün hapları bir korunma yöntemi değildir. %100 koruyuculuğu da yoktur.icebilseniz dahi kesinlikle korumaz sizi.bu ayı hamile kalmadan atlatırsanız başka bir yöntem seçin kendinize madem yırtılıyor nasıl oluyorsa hiç anlam veremiyorum ama.kesinlikle hiç çocuk istemiyorsanız ya tuplerinizi bağlatın ya da 3 aylık iğne yaptırın

Gecen ay baska sebeplerden dolayi hormon testlerimi yaptirmistim doktor her seyin yolunda pldugunu yumurtaliklariminda harika calistigi soyledi( hamilelikten once tembeldi ) bi problem olmadigina tabiki sevindim ama korkuyodum iste. Bi bebegim daha olmasindan o kadar korkuyodumki. Ve maalesef dun iliski sirasinda prezervatif yirtilmis tabi biz is isten gectikten sonra farkettik. Oturdum agladim. Allahim ne olur isteyrne ver bana bebek verme. Ve 2 mayista regl olmustum. Yani tam 17. Gune denk geliyi. Gunumde hic sasmaz.. 28 gunde bir.. istemiyorummm bebek:KK61::KK61:.
Not: ertesi gun hapini neden kullanmiyosun diyenler olacaktir. Ozel bi durumum var. Dogum lontrol haplatini yada ertesi gun haplatini kullanamiyorum. Onun icin korunma yontemimiz prezervatif..

Bide bu tuplerimi ne bagliyolarmis o nasil oluyo zor mu olan varsa hani bi yardim istoyorum. Lutfen hamile kalmiyim Allahimmmm lutfennn
Bende yalvararak istiyorum ne olur hamile kalım dıe sabah sabah su yazdığını okutmak cıldırttı beni gece Ağlayarak uyuyakaldım canım o kadar acıyodukı meyvesız ağaç gıbı bomboş hıssedıyorum kendımı dün test yapmam gerektı korkumdan yapamadım bıle senın bı cocugun var ıkıncısını keskinlikle ıstemıyoruz Cümleye bak

Konu sahibi empati yapsınmış. Peki yorum yazanlar neden empati yapmıyor?
İstemiyor işte istemek zorunda mı?
Allahın gücüne gider falan denilmiş belki öyle bir inancı yoktur arkadaşın.
Hayatımda 3 kere kondom yırtılması başıma geldi. Öyle uyduruk markalar da değildi. Olabiliyor yani yanlış takılması yüzünden içinde hava kaldığında falan. Ben ertesi gün hapı aldım. Konu sahibi alamıyormuş. Buraya çocuğum olmuyor diye yazarları nasıl rahatlatıyorsak üzülme olur vs yazıyorsak bu konuda da kalmazsın belki geç yumurtlamışsındır vs yazıp biraz panik halinden çıkmasını önleyebiliriz. Asla istemiyorum demek asla istemiyorum demektir. Belki 5 yıl sonra ister belki istemez ama şu an asla istemiyorum dediği için bi taşlanmadığı kalmış.
Üstelik bir çocuğu da varmış 2.sini belki bakamayacaklar.
Benim çocuğum yok, o kadar da dikkatli korunuyorum artık, ama başıma bi kaza gelirse ben kesinlikle istemiyorsam gider aldırırım son çare olarak. Konu sahibi umarım hamile değilsindir. Ama öyle olursa da bi çaresi bulunur artık :KK43:

Hap kullanamıyorum dedin ama doktoruna vajinal halka kullanımını bi sorar mısın?

Biz en iyisi hamile kalmak istemeyenler konu acamaz diye bir kural koyalim siteye.Tamam hassas oluyorlar,haklilar bebek sahibi olmak icin yanip tutusanlar ama bu tepkiler ne yahu? Herkes sozlesmiscesine suclar gibi biz yanip tutusuyoruz senin dedigine bak demis neredeyse..Istemez istemez.Katiyen de der asla da der.Cogu uye hamile olmak isteyenlerin hassasiyetinden cekindigi icin burada bisey soramaz hale geldi.

Ben anlamiyorum yirtildi derken delik mi oluyor yada bildigin paramparca bir hale mi geliyor?
Bende cok korkarim yirtilacak ama farkinda olmayacam diye

Dilerim ela senin icin su an hamile kalmazsin ama istedigin zaman kalabilesin. Dua ederken dikkat et yanlis dua etme hayirlisi. Eger bebegin yazgisinda varsa degistiremezsin ama korkunu cok iyi anliyorum

X