Aile Planlaması offf offf. lutfen bebegim olmasinn lutfenn

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende siz yargılıyosunuz demedim zaten :KK66:
Benim mesajimi en bastan beri yanlis anladiginiz kesin ama degil mi? İyice aslina ermeden cvp alintilayip bsmbaska bi seyden bahsetmek pek de mantikli degil takdir ederseniz ki

o an ki ruh hali asla demesine sebep olmuş demek ki.
ayrıca öyle söyleyince ne gibi bir sorun oluştu bizlerde?

Canım Şimdi çocuğu olmayan kişiler direk böyle bişey görünce hassaiyetleri sebebiyle tepki veriyorlar . Ama daha sakin bi uslup kullansaydı bu kadar tepki almazdı bence

Benim mesajimi en bastan beri yanlis anladiginiz kesin ama degil mi? İyice aslina ermeden cvp alintilayip bsmbaska bi seyden bahsetmek pek de mantikli degil takdir ederseniz ki

siz zeytinağacını alıntılamışsınız ya bende sizinkini alıntıladım.ortaya konuştum yani..

Canım Şimdi çocuğu olmayan kişiler direk böyle bişey görünce hassaiyetleri sebebiyle tepki veriyorlar . Ama daha sakin bi uslup kullansaydı bu kadar tepki almazdı bence
sıkıntısı olan biri,panikle yaptığı çıkışı olarak değerlendirmeli.
Allah herkese gönlünün muradını versin.
elbette çok zor bir durum.
ama bunun müsebbibi bir başkası olmadığından tepki göstermek pek doğru gelmedi.

en yakın arkadaşım da yıllardır uğraşıyor ve her hamile kalan arkadaşımızın haberinde içinde neler hissetmiştir diye onun yerine koyuyorum.
kendi hamileliğimi 3 ay saklamıştım.
ama herkes öyle değil.
hatta hiç bir konuda artık kimse duyarlı değil.

burdaki konuda başka bir sıkıntı.
kimine göre nimet olması konu sahibinin mutluluktan uçmasını gerektirmiyor maalesef.

Gecen ay baska sebeplerden dolayi hormon testlerimi yaptirmistim doktor her seyin yolunda pldugunu yumurtaliklariminda harika calistigi soyledi( hamilelikten once tembeldi ) bi problem olmadigina tabiki sevindim ama korkuyodum iste. Bi bebegim daha olmasindan o kadar korkuyodumki. Ve maalesef dun iliski sirasinda prezervatif yirtilmis tabi biz is isten gectikten sonra farkettik. Oturdum agladim. Allahim ne olur isteyrne ver bana bebek verme. Ve 2 mayista regl olmustum. Yani tam 17. Gune denk geliyi. Gunumde hic sasmaz.. 28 gunde bir.. istemiyorummm bebek:KK61::KK61:.
Not: ertesi gun hapini neden kullanmiyosun diyenler olacaktir. Ozel bi durumum var. Dogum lontrol haplatini yada ertesi gun haplatini kullanamiyorum. Onun icin korunma yontemimiz prezervatif..

Bide bu tuplerimi ne bagliyolarmis o nasil oluyo zor mu olan varsa hani bi yardim istoyorum. Lutfen hamile kalmiyim Allahimmmm lutfennn

sıkıntısı olan biri,panikle yaptığı çıkışı olarak değerlendirmeli.
Allah herkese gönlünün muradını versin.
elbette çok zor bir durum.
ama bunun müsebbibi bir başkası olmadığından tepki göstermek pek doğru gelmedi.

en yakın arkadaşım da yıllardır uğraşıyor ve her hamile kalan arkadaşımızın haberinde içinde neler hissetmiştir diye onun yerine koyuyorum.
kendi hamileliğimi 3 ay saklamıştım.
ama herkes öyle değil.
hatta hiç bir konuda artık kimse duyarlı değil.

burdaki konuda başka bir sıkıntı.
kimine göre nimet olması konu sahibinin mutluluktan uçmasını gerektirmiyor maalesef.

Olursa olur olmassa da benim gibi istersin ole deme rabbim buyuk herseyin hayirlisi de

tet yaptım bugun kan verdim ve onucunu bekliyorum. adet tarihime 3 gün var. çok korkuyorum şu an. cuma günü de kan vermiştim 0.24 cıktı. ama o zaman çok erkendi..
Canim yine negatif çıkacak sıkma canini sonucu bildir

yani sakindim elbette. sadece korkuyodum onun için bi gerginlik vardı ama kimseyi kıracak şekilde yazmadım.. bazı insanlar bazı şeyler olsun diye dua ederler bazılarıda olmasın diye. tabiki hayırlısı olsun ama biz isteklerimizi belirtmekte özgürüz. ben ikinci çocuga bakacak sabırda ve psikolojide bi insan degilim.

Allah'a dua ediyor demek de farklı bir bakış açısı, dua edecek insan gider kendisi eder, oraya buraya yazıp da vaktini ve eforunu harcamaz. Paylaşmak istemiş denilse anlarım da dua ediyor demeyin, ibadetle dalga geçmek gibi oluyor o. Dua etmek isteyen insan gider bireysel olarak eder, dini içeriğin yasak olduğu bir forumu bununla doldurmak neyin nesi?

KİB'liyorum ben bu konuyu, kimse kusura bakmasın. Çok fazla dini içerik dolmuş.
:KK57::KK57::KK57:delimi ne :110:

İnşallah hamile değilsindir seni ancak senin o yaşadığın korkuyu yaşayanlar anlayabilirler... Bebeğimi çok seviyorum üzerine titriyorum, prematüre doğdu 7 aylık ve evlendiğimde 3 hafta sonra hamile kaldım. 2. çocuk korkusunu yaşadım 3 kez üstüste test yaptım düşün çizgi çıktı çıkacak diye... Allahım herkesin kalbine göre versin. Bende isteğim dahilinde hamile kalmayı belki istiyorum ilerde ama şu an kazayla plansız 2. çocuk dünyada başıma gelebilecek en kötü olay yani.
aynenn ben de çok yıprandım. 20 günlükken ankaraya götürdüm oglumu. çok zor günler geçirdik. çok şükür bi sıkıntımız yokmuş ama ne yaşadıgımı Allah bilir. tahammul edebilecegimi sanmıyorum yeni bir bebege daha

X