ocuk istiyorum ama...

Nurcum gözün aydın, çok sevindim vallaaa. Doğumun da kolay geçmiş ne güzel, darısı bütün hamilelere. Senden de adım adım gelişmeleri bekliyoruz ona göre. Karşılaştığın zorluklar, bulduğun pratik çözümler, ne varsa:) Bi amme hizmeti yaparsın artık:)

merabaaaaaaaaaaaaa Alla alla sabah yazdıklarım nereye gitti yahuuuuu????sempatiksalakcinni
Neyse yaa Nurr canıms hayırlı olsun çok güzel bir doğum hikayesii idiiii mikemmelllllllllldiii. Rabbim nazalardan, kötülüklerden korusun vatana millete hayırlı evlatlardan eylesin inşallah..Hamile ve adaylarınada sağlıklı evlatlar ve doğumlar nasip etsinnnnnnnn:lepi:
Sıradaakiiiii Sinem aplaaaaaaaaaaaaa hihoyyyt

Selamss hanımlarrrr...

Gece kuşunuzzz iş başındaaa. Hanımlarr biz bugün doktora gittikkk, maşallahhhh herbişeyimizzz tam zamanlı ilerlemekte, tabiii benim fobi haline gelen tansiyon sıkıntım hariçç, ilkinde her zamanki gibi tavanda çıktı sonra bekledik düşürdük rahatladıkkk, artık burada da alıştılarrr, hemşire hanımmm hemen bi daha bakarız diyiveriyorrr Bugün ayrıca doblerde çekildi çünkü bana kalırsa son iki gündür kızımın hareketlerinde tembelleşme başlamıştı kan akışı ve beslenmesi iyi değil miydi diye endişe yapıp duruyordummm. Allaha şükür onlarda da bi sorun olmadığını gördükk ama bizim cadı bi türlü kendini göstermedi, boksörler gibi iki eli ve kollarıyla kapadı yüzünüüü aldı gardınıı, onca dürtmeye benim karnım delinme noktasına geldi ama kızım kılını kıpırdatmadı bizde daha fazla oyalanamadıkkk. Amaaa ne zamanki ben iki lokma bi şeyler yediimmm amanınn sormayın durmadı kızçem, anasına çekmişşş benim kızım ne yapsınnn, sen beni kan vereceksiinnn ayağına aç bırakırsan kıpraşmam dediiii :jeyyar:

Herbişeylerin yolunda olduğuuu mutlu mesut haberlerinden sonra attım kendimi Samsun çarşılarınaaa, uzun uzun bilmediğim ve keşfedilmeyi bekleyen sokaklara girdim çıktımmm ve şans eseri bir vahaya düştümm, bebek süsleri incik bıncuk vs. satan dükkanların sıralandığı pasajlarrr.... Tabiii bende kendini kaybetmiş bi şekilde daldım içlerine ve kendimce bi şeyler alıverdimmm. Hoş çok da doğru gelmiyor aslında bu ıvır zıvır işleri ama itiraf edeyim özenmedende durmadığımın farkındayım. Aslında esas amacım kızımın avizesini yine bu klüpte öğrendiğim bir modelde kendim yapmaya karar vermiştim ve üzerini süslemek üzere bir iki incik boncuk vs. arıyordumki bi bakmışım şu tüllü püllü kapı süslerinden de alıyorumm, bi yandanda pemve kalplerle süslü lavanta keselerinden spariş etmeye çalışıyorummm kiiii son anda durdurdum kendimii, neyse daha var daha sonra annemle gelir o zman spariş veririm diye kaçtım dükkandannn.

Diyeceğim o kii inanılmaz bir tüketimm çılgınlığı içindeyizz, o kadar cazibeli ve çekiciler ki ve o kadar modalarki sanki sen yapmazsan geri kalacakmışsın gibi bir durum yaratılmış, bebek odası süsleme diye bir sektör oluşturulmuş durumda. Aileye yeni bir üye katılması zaten yeterince masraflı değil miki bide tanesi 1,25 den 250 tane lavanta kesesi spariş vermeye bir an olsun tereddüt edemiyorummm ki bi tek onunlada kalınmoorr o keseler nereye konulacakkk çeşit çeşit sepetlere elbetteee. Peki hastane kapısını tüllerle çevrelemeye ne demeliii...

yok yookk benim derhal hayatımın merkezine başka başka şeyler katmam şartttt, durumu normallikten uzaklaştırmak sadece benim işimi zorlaştırıyorrrr. Bu arada şu avize işide hiçde göründüğü kadar kolay değilmişş, ben kendi kendime yaparımm sanıyordumki eşimin yardımı olmadan yapamadımm, şimdi kurumaya alınmış durumda yaklaşık üç gün için kurur diyorlar bakalım sonucu sizlerlede paylaşırımm..

Amanınn çok dilim şişmişşş herkezee güzelll huzuru sağlıklı günler dilerrrr, sızlayan eklemelerimi dinlenemeye alırırmmmm...yerimseniben

hepinize selam kızlar nasılsınız
biz çok zor bir hafta geçirdik o yüzden hiç bakamadım foruma. ama zaten yokluğum da hiç farkedilmemişbenneyaptımki
kayınpederimi kaybettik geçtiğimiz hafta:gitme: yeni kendime gelebildim ben de.

nurcumm çooook sevindim senin güzel haberini de aldık sonunda Allah size bağışlasın meleğinizi tebrik ediyorum seni topimizin yeni annesia.s.

Allahhh rahmet eylesin başınız sağolsunnn, çok zor anlar bunlarrr, eşine ve sana sabırlar dilerimmmm. Bu tür durumlarda çok da denecek bi şey bulamıyorr insannn... :1no2:

Bu arada yokluk farekedilmeme diye bişey asla yokk ben herbikeşi sıkı sıkı takip etmekteyimmm ama sizlere bi şey itiraf etmek zorundayımmm ben şu isim olayını çok fena karıştırmış durumdayımmm. Sena ve Nur dışında nici ile çok uyumlu olduğundan kesin emin olduğum Pelinn. seninde Aslı olduğunu biliyorum ammaa eminde değilimmm. Yanii çaktırmayayımm dedim dedim ama valla da billada ipin ucu bi kaçtııı sonra kızarsınız diye soramadımda. Eloverı HAnde, nurfeza yı Feza yada tuğba diye anımsıyorum ama dedim ya emin değilimmm. YA ne olur şu unutkan annişe bir hatırlatma yapsanız, bu sefer söz bi yerelere not edeceğim ve zehir zemberekk ezberleyeceğimmm. Bu arada ben Sinemm yerimseniben

başınız sağolsun canim, Allah sabır versin...yokluğunu farketmedik değil kesinlikle..kayınpederinin durumundan dolayı uğrayamadığını tahmin ettim , ettik ...

sinemcim bende aynı şekilde isimleri karıştırıyorum .hatta iş yerimde bir yere not ettim isimleri...bende ezberlemeye çalışıyorum aslında...bilmiyorumkismile

elover-hande
nurfez-feza
wylma-aslı
pelly-pelin
tıff-ilknur
atk-tuğba
sincap-??
serenas-sena

doğrumuyum kızlar??böyle hatırladım

ben de isim konusunda özürlüyümdür.. bi de çok sık gelmediğim için herkesin ismi karışıo birbirine o yüzden isim kullanamıyorum bazen kusura bakmayın bilmiyorumkismile

bi tek benimki belli değil sanırım :) ben senem sositososito çok sık yazamadığım için kusuruma bakmayın.eskiden KK dan çıkmazken şimdi kaderime küskün bi şekilde oturuyorum :çok üzgünüm: öpüyorum sizleri..

başınız sağolsun canım..Allah sabır versin size.

sinemcim, bu sürecin en güzel en heyecanlı zamanlarıını yaşıyorsun ne güzel :) 5-6 hafta vakit kalmış dilediğini yap dilediğini al boşver, sonra "keşke şunu da yapsaydım" dememiş olursun :) bi daha geri gelmez bugünler..

Sİboşşş çok teşekkür ederim banagüzen yapmadığım gerilere gitme işini yaparak güzel bir başlangıç verdin ve bende birazda üşendiğimden bi türlü yapmadığım geçmiş sayfaları tarama işini yaparakk kendime adam gibi bir liste yaptımmmm. Baaakk sen kedini atlamıştın ama ben seninde adını buldummm, gören duyanda evrenin sırrını çözdüğümü sanacakkk :jeyyar: Neyse ben sana özelden listeyi yollayacağımmm şimdi burdan öyle herbikeşi deklare etmiyeyim dedimm. Bu arada unutkan bana anlayışınızdan ötürü çok teşekkürlerrrr alkisalkisalkis

yaaa sormaa senemmm hepi topu beş buçuk hafta kaldıı kuzucuğumu görmemeee. Valla doğru söylüyorsunnnn bu günleri yakalamak zorrrr ama yinede bence frenlemek zorundayızzz çünkü bu iş sömürü boyutunda bir sektöre dönüşmüş durumdaaa. Mesela bugün az kalsınn küçücük üç tane doğal süngere 21 lira vermek üzereydim, neymişş doğalmışşş yahuuu allahınn süngeriii mothercare de 21 liraya satılıyor hemde 31 den 21 e indirim yapmışlarrr. Almadım kardeşimmm, aktarlarda da satıldığı aklıma geldi ve orayada bir bakacağımmm bulursak alırızz. Kısacasııı tabiki hevesimi kırmayacağımmm ama tüketim çılgınlığınada bodoslama dalmamak için didinip duracağımmm

Aslı cım başınız saolsun..allah ailene sabıur versin.. ölümden gerisi boş bir tek doğum alabilir onun yerini.. o mutluluğu da tatmanızı diliyorum (

Hahaha bende sorun yok yazdığın gibi şekerim ...
Bu arada Nurfeza : TUBA :))

Senem ne oldu canım nedir bu kaderime küksün modu ???
HAnde de bir iki gündür bu modda dur bi onu da arayayım ...

Canım o sünger alımını bende yaptım 2 süngerim de çöp oldu ..Doruk'un cildinde alerjik reaksiyon gösterdi..İstersen daha pamuklu , tülbent gibi bir şey dene ilk doğumda.Veyahut süngerden 1 tane al, işe yaramazsa para verdiğine değmez..

ayy meraba sena annecikk, özletiyorsunuz valla kendiniziii, ama malum çok iyi anlamaya çalışıyorum siz annişlerii, dünyanınn en meşakattli işleriyle meşgulken bence yinede epey vakit ayırabiliyorsunuz bizlere, nete. Umarımm Doruk beyde ve topiciğimizin yeni prenside annişlerini çok yormuyorlardırrr. Valla sonlara yaklaştığımdan mıdır nedir bilemiyorumm ama ben pek bi duygu yüklenmeye başladımm ve iyicede sabırsızlanmayaaaa. Bi yanımm son günlerinn tadını çıkarr yat uyu dinlen, gez dolaşşş derkenn bi yanımdaa şu macera başlasada kuzumun kokusunuu doya doya duyumsasammm diye can atmaktayımmm. Ahh teyzeleri bi bilsenizz benim kuzum bi hareketlikiiii sanki o da yeri daraldığı için daha az hareketli olması gerekirken tam tersi deli gibi koşturrak benimle aynı sabırsızlığı yaşadığını anlatmaya çalışmaktaaa... Ama şafak henüz 37 veee herbişeyin normal seyrinde gitmesi için bu süreyi sakin sakin beklemeliyizzz...

Bu arada bizim şu örgü ipinden avizeemiz neredeyse kurumak üzere ama hava bu kadar yağmurlu ve nemliyken beklediğimden yavaş oldu doğrusu. Babamızla avizenin duyunu nasıl takacağımızı netleştirip gerekli alt üst açıklıkları kestikten sonra en tatlı kısmı, yani süsleme aşamasına geçebileceğimmmm. Bitsinn ne kadar kokoş olabileceğimi göreceğiz bakalımmm, düşündüğüm gibi bi şey ortaya çıkarsa sizinlede paylaşmak isterim doğrusu.

Ya bi de ben ne kadar kaçsamda bugünn çaatt diyee hem norml hemde sezeryan doğumu izler buldum kendimi. Eşimde çok karşıydı izlememeye karar vermiştik ama kanal kanal dolanırken birden nationalda denk geliverdimm ve bi türlüde kendimi izlemekten alı koyamadımm, hemide ikiz, üçüz, dördüz doğumlarııı. Donmuşş bir vaziyetteee gözlerimden yaşlar aka aka ikizlerin normal doğumunu, üçüz ve dördüzlerin sezeryanlarını izledim. LAfı uzatmak yersizzz bebişlerde anneleride sağlıklıııı opuyorumnanaktan darısı başımızaaaa

kizlar günaydin, iyi haftalaaaaropuyorumnanaktan
nasilsiniz bakalim??ben cok iyiyim , hafta sonum çok güzel geçti.Cumartesi sevdigimiz dostlarimizi evimizde agirladik, pazar günü de hepberaber Ayvalik-Cunda'ya fotogracilik gezimiz vardi, oraya gittik..Cok cok keyfiliydi,bir sürü fotograf cektik, cekildik, cektirdik...zemuszemus herkesin elinde bir makina olunca yüzlerce fotografimiz oldu....bugün de filmlerimi fotografciya verip, sabirsizlikla cikacak muhtesem fotograflarimi bekleyecegim..muhtesem dedigime bakmayin, henüz yolun cok cok basindayim..ama cok keyifli bir ugras, herkese tavsiye ederim.yerimseniben
benden simdilik bu kadar kizlar, kendinize iyi bakin, hepinizi öpüyorumopuyorumnanaktan

ahh ne hoşş yaaa hayat rutininden uzaklaşabilmeyi becerebilmekk tebrik ederim sizi. Aslında yapılabilecek tonlarca şey var esas önemli olan bunlardan birini yapmak, işte sizi de benim gibi sosyal embellerden ayıran şeyde buu. Bu arada galiba en sonn üniversite yıllarımda fotoğraf ya da slayt tab ettirmiştimmm bi tuhaf geldi fotoları bekliyorum olayına ne denli uzaklaşmışız yahuuu, digital çıktı mertlik bozulduuu, bi sürü foto çekiliyor ama pc de klasörlenmekten öteye gidilmiyorrr. Bu duruma en çok canım annem bozulmakta çünkü bilgisle pek alakası olmadığından sadece bizimleyken görebiliyor çekilenleriii, hoş şimdi bununda bi çözümü çıktı yeni digital fotoğraf çerçeveleriini alıyorsun kartını yükseltiyorsunn yükle yükleyebildiğin kadarrr ama ııhhh cıkk olmoormuşş eski tadı veremiyormuşşş ki bencede öyleee. Lafın özün sevgili Siboşşş güzel fotolarını bende görmek isterim doğrusuuu...

Offff yapacakk tonlarca işi varken benim kadar erteleyeni var mıdır acabaaa, ne güzel biberon steril makinasıyla ilgileniyorkenn hopp kendimi pc nin başında buluverdimmm. Bir yandan kuzucuğumla güzel güzel müzik diniyoruzzzz bi yandanda ona buna laf yetiştiriyoruzzzz. Bi de bugün kızın odasının sticerlarını yapıştıracaktıkk ama benim aklım biraz sonra yatmaktaaa, bir kaç saat sonrada eşim gelir zatennnnn, haaa bi de malumm bu akşam 20 den 00 a kadar digitürke esirizzzz, bakalımmm 6 sezonluk esaretin sonunda ne çıkacakkk. Dur işi yarım bırakmayayımm şu steril aletini bir kere deniyeyimm. Öpüldünüzz hanımlarrrrr, heyyy kime diyorumm ordasınız di mii hihoyyyt

fistikcim dogru diyorsun bana da garip geldi fotolari bastirmak senelerden sonraaaaa...dijitallere öyle alismisiz ki; asil garip gelen sinemcim, dün fotograf cektim ve sanki makinanin ekrani varmis gibi hemen makinaya bakiyorum...pozu görecegim aklisira..sonradan uyandim, makinanin filmli makina oldugu ve fotolari basildiktan sonra görecegim bilmiyorumkismile eskiden gercekten daha keyifliydi, ceker ceker ve 36 pozun bitmesini sabirla bekler ve bastirirdik...o heyecan kalmadi ...annem de kayinvalidem de ayni sizinkiler gibiler...foto bekleniyor bizlerden ama pc den tek tek secilecek, memory stick e kaydedilecek ve fotografciya gidilecek bastirilip kendilerine verilecek...biraz mesakatli geliyor bizlere...ama bu sefer yapacagim söz verdim, basta kendimezemuszemus. fotolarimi (eger yanmaz ve de güzel bisiler cikarabilirsem mutlaka face e koyacagimyerimseniben)sizlerle de paylasmayi cok isterim

ama bunun için önce bizi face'e eklemen lazım. Özelden yazsana :)

Lost heyecanı bende de var ama ben inatla erteliyorum. 6. sezonu başından beri digiturk'te kaydettim. Daha 6 bölümü izledim. Arka arkaya en az 2-3 bölüm seyretmek daha keyifli oluyor. Bu gece de finali kaydedeceğim. Haftasonları sabah erken kalkıp izliyorum. Hoş ben haftasonları zaten hep erken kalkarım :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…