ocuk istiyorum ama...

Merhaba herkeseee:) Tepkilerden anladığım kadarıylan epeydir sesim soluğum çıkmamış:) Amaaaaa merak etmeyin,bebişim de ben de çok iyiyiz. Usul usul büyüyo oğlum. Belli saatlerde kıpırdanıyo onun dışında tam bi uykucu babası gibi. Böle giderse doğunca rahat ederim diyorum ben de:) Onun dışında duygusal gelgitlerimiz tabiki devam edio:) Bazen tam bi sulugöz oluyorum, sabahtan bi başlıyorum ertesi güne kadar, yazık benim kocaciğime:) Bizden şimdilik bu kadar kızlar, pek sesim çıkmasa da ben takipteyim merak etmeyin. hergün mutlaka girip bi bakıyorum ne gelişmeler var diye. Hepinize tek tek yorum yazamadım kusura bakmayın,hepinizi çoook öptüm

ohh ne güzel çoğunlukk ben burayım diyivermişş, pek mutlu oldukkkk kızçemleee.

Bu arada Sena anniş bloğundan ve facden pek vakit bulamıyor anlaşılan buralara uğramayaaa

uykusuzum yorgunum cebelleşiyorum
arada girip bakıyorum ama gelip yazıcam uzun uzuzn söz
iyiyim stop hepinizi öperim stopp

Selamss kızlarrr...

Sıcakkk ve yağmur hafası kokan bir haftasonu daha geçmekte...

Umarım hepiciğimizin keyfi yerindedir, zira az önce bi porsiyon dondurma yuvarlamış olan ben kızımla pek bi keyifliyim. Hoş bugün diğer günlere nazaran kzızm pek bi sakinnn, anlaşılan o da tatil modunda, ama bu beni bazen çok korkutuyor hareket etsin diye yapmadığım şaklabanlık kalmıyorr, amanınn zor işler yaw bunlar şu 7 hafta nasıl geçecekkkk??? Hoşş Senadan sonrasının ne kadar zor olabileceğini çok iyi öğrenmiş durumdayım ama neyseee du bakali nollcekkk

Sena anniş sen her boşluğunu dinlenmeye bakkk, oğluşunla birlikte öpüldünüz efemmm. Bu arada şu bahsettiğimiz ürünler varya mustelaaa, meğer benim kzıım pek bi şanslıymışşş, en yakın arkadaşlarımdan biri zaten hediye olarak bu ürünleri düşünüyormuş, kendisi 27 mayısda parisden geliyor, kızımın cicileri tam merkezinden fransadan kucağımıza düşecekk bi aksilik olmazsa tabiii. İşin en komik yanı ben tam Samsunda mustela satan bir eczane bulduğumda ve tamda almak üzereyken telle aradı beni, nerdesin napıyorsun diye konuşurken bir ciyak kopardıı, almaa sakınn ben sana hediye getireceğim onları dediii, eczacı bile duydu teldeki bağırıntıyııı, yanii tam anlamıyla pes dedirtecek komiklikte bir tesadüffff...

Selam kızlaaaarrrrrrrrrrr zemuszemus

Veeeeeeeee..
Efsane geri döner..aklinialirimsmile

Bugüne bugün tam 6 günlük anneyim ve kendimi sanki yıllardır anne gibi hissediyorum. Emzir, uyut, alt değiştir, göbek bakımı, meme bakımı, sonra tekrar başa... Bitmek tükenmek bilmeyen yorucu fakat bir o kadar da zevkli bir döngü.opuyorumnanaktan

Öyle bir aşk ki anlatılamaz gerçekten sadece yaşamak gerekli. tüm cümleler havada asılı kalıyor çünkü. O kokusu Allahım o nasıl bir kokudur , nerden gelir, nasıl bu kadar güzel olabilir.. İçime çekiyorum, çekiyorum doyamıyorum. Yumuşacık teniyle buluşunca tenim içim gıcıklanıyor. Bambaşka bir aşk, cidden kutsal bir sevgi. opuyorumnanaktan

Uyusun da dinleneyim diye deli oluyorum, 10 dk sonra keşke kalksa da accık daha koklasam, sevsem diyorum. Evimizde bambaşka bir mutluluk, huzur var artık. Sabahları kalktığımda yeni güne başlamak için çokkk önemli bir nedenim var artık ve o günü sevmem için. Kızlar lohusalık mıdır, annelik midir nedir bilemiyorum ama kendimi çok değişmiş hissediyorum. hamileyken acaba çocuk için erken mi davrandım, daha beklese miydim diye saçma sapan düşüncelere gark olduğum için kendime hayret ediyorum. başıma gelecek olan güzelliği bilmememden, tanımamamdan kaynaklanıyormuş bütün bu vesveseler, onu şimdi anlıyorum. Gelecek için bambaşka hayallerim var ve keşke daha erken davransaydım.

Bu arada doğumum süper geçti, daha önce başından doğum geçmemiş biri için elbette ki zordu, dayanamayacağımı düşündüğüm anlar oldu. Ama çok kısa sürdüler gerçekten.
Şimdi neler oldu anlatıyorum hazır oğluşum beslenmiş ve uyuyorken..

10 mayıs sabahı 40+0 haftayı doldurduğumuz gün son doktor randevumuza gittik. Doktor baktı ooooo bu daha gelmez dedi, doktorların anladığı bir nefes alma eylemi varmış onu yaptığında bebek en az 48 saat daha gelmez diye yazarmış literatürdeki kitaplar. Yarın suni sancı veriyoruz, doğumu başlatıyoruz deyince ben yutkundum. Çünkü suni sancı benim de doktorumun da hiç tercih etmediği bişeydi, önceden konuşmuştuk bunu. Bebeğin suyu azalmış, bişey olabilir ama olmayadabilir fakat artık müdahele etmeliyiz dedi. Peki dedim boynum bükülerek, içimde tuhaf heyecan ve korkuyla.. Birde ben ne zaman böyle suni sancıya karar verdiysem akşamına kendi sancılarıyla geldiler hastalarım dedi, inşallah senin de öyle olur dedi doktorumuz.

Bu arada habire hurmaları yiyorum hödölö hödölööö hahahahaha.. Eve geldik evde anam anammmmmm bissürü iş. Sanki her yer pis gibi geliyor oysaki öyle bişey yok. Bebişin yatağı hazır fakat örtülüydü, çantamda eksik var mıydı?, Ben deli gibi dönüyorum koşturuyorum, kolay mı canım yarın doğurcam işteee ötesi yokkk!!

Akşam çıktık 21:00 gibi bulvarda yürüyüş yaptık accık, ben bir de çok yorulup ertesi günü doğuramamaktan korkuyorum. Birde offf offffff suni sancı olcak yaaa boru muuuu??? 15 dk falan yürüdükten sonra annemlere geçtik, bu arada hala almadığımız bebek şekerlerini aldık allam yaaaaa.. Annemlerde oturduk çay, çekirdek, sohbet vs vs. derken saat oldu 00:00 enemmmmm dedik eve geçtikk. Ben yine aldım gebelik doğum kitaplarını karıştırmaya, nefes teknikleri, kegel egzersizleri vs vs. dersimi çokkk güzel çalıştım. 01:00' e doğru adet sancısına benzer hafif bir ağrım başladı. Dedim eşime yoksa bu gece yola çıkacak mı eşşek? Eşim yattı uyudu onu da stres bastı, ben uyuyamadım bir türlü dön dön dönnnn tuhaf bir ağrı giriyor yavaştan, ağır ağır hızlanıyor ve en sonunda bastırıyor, geriliyorum, kasılıyorum eğiliyorum karnımı tutuyorum, nefes egzersizleri, derken yavaşlayıp geçior. Gelip geçen sancılar 10 sn kadar sürüyor sonra 20 dk yok, derken 10 dk da bire indi şimşekler çaktı bende. Evet evet bunlar artık o meşhur doğum sancılarıydı. Eşime haber verdim aaaa dedi doğruldu yazık, sonra yat sen daha önemli bişey yok ben biraz pc'de takılcam dedim. Sancılar geliyor kıvranıyorum ondan sonra 10 dk rahatım. Bu arada nette zaten 1000 kere okuyup hatmettiğim şeyleri yeniden okuyup duruyorum. Doğum sancıları nasıldır? Ne kadar sonra hastaneye gitmek gereklidir vs. vs..

Sonra birden artık dayanamayacağım noktada eşime kızmaya başladım ki adamın hiç suçu yok, ben yat uyu demişim. dedim bu çocuğu beraber yaptık, o neden uyuyo da ben burda sancı çekiyorum. O'da acımı bilsin ortak olsun. Kalk dedim ben çok fenayımmm, Allahhhhh diye bi kalkışı var ki canım yazık.:roflol:

Biz başladık nefes egzersizlerine, masajlara, ağrı geliyo eşim peşimde ben koridorda eli belinde, karnı burnunda yürüyen bi tip, dışardan manzara çok komik. Sayıp duruyoruz sancı aralarını, iki defa 5 dk'da bire düştü tamam dedik gidiyoruz hastaneye.

Acilden girdik, acil doktoru kaçıncı hafta diye sordu: 40+1 deyince ooooo bayağı olmuş dedi, gülümsedi. Normal mi sezeryan mı diye soruldu birde, ki bu soru bana çok tuhaf geliyor, doğumların hepsi normal olmalıdır zaten, cerrahi müdahelelik bir durum olduğunda doktorun tercihiyle sezeryana yönlendirilmelidir. Neyse doktorum arandı, yatış verildi. Odamıza yerleştik. Hastane geceliği giydirildi, NST takıldı başladık bebişimizin kalbini dinlemeye ve bendeki sancıyı ölçmeye. Eşim başıma gelip bakıp bakıp gidiyo aaa bak bu sefer 40 oldu, aaaa bak 60 a çıktı sancılar diye. İki salak ebe geldi o gece nöbetçi olan biri baktı açılmaya henüz bişey yok 1-2 cm de dedi. Öteki baktı suyun kirlenmiş, bebeğin kordonu dolanmış olabilir, kalp atışı yavaşlamış olabilir, sezeryan olabilirsin, normal diye diretme kendini sezeryana hazırla deyip çıkıp gitti. Bu arada suni sancı da takmışlar haberim yok ben serum sanıyorum onu. Ağrılar sıklaştı dakika ölçüp duruyoruz o salak ebelerden biri geliyor yok yokkk açılma yok dahaa deyip moralimi bozup gidiyor. Allahım deli olcem Epidural taktırsam mı diye düşünmeye başlamışken kapı çaldı başka bir ebeye tanıttı beni o salak ebe. 10 dk sonra ben odada yürüyüp duruyorum o arkası çıplak seksi geceliğimle, eşimde bu arada dalga geçiyor aşkım bu gecelikten alalım mı doğumdan sonra diye. Sen sus diyorum bir daha zor görürsün yüzümü artık hahhahahaa.. Yeni gelen ebe öyle güleryüzlü ki ooo dedi maaşallah ne güzel ayaktasınız yürüyorsunuz, ben bir muayene etmek istiyorum diyip eşimi dışarı çıkarttı. Ooooo dedi harikaaaaa! Çok güzeeel çokkkkk güzeeeel, 4 cm açılma var harikaaaa!! Aaaaa dedim açılma yoktu hani? Hiç durmayın yürüyün hep dedi bir kaç saate kadar doğurursunuz. Allah dedim bu gazla ben yerimde durur muyum? Bi aşşağı bi yukarı eşimle odada dolanıp duruyoruz. Dışarı çıkamıyorum malum geceliğin arkası öhömmm.. hahhahahaa.. :roflol:

Yine geldi baktı muhteşem ebecimmm 6 cm olmuş harikaaaa! 2 saate kalmaz doğurursunuz, çok iyi gidiyorsunuz. Öyle tatlı yüzü var ki ona inanmamak mümkün değil. Samimiyetini hissediyorsun hemen. Dedim bu sancılar artar mı, epidurale gerek var mı yani böyleyse dayanabilirim, yok dedi sona doğru artar. Yok canım dedim içimden ama peki epidural takılsın o zaman dedim. Epidurali manyak bir anestezist taktı hani böle boşboğaz, espri yapmaya çalışıp beceremeyen tipler vardır, öyle bir adam, biraz zor oldu benimki ama takıldı sonunda. Yürü yürü ben artık fenalaştım sonra tekrar muayene 8-9 cm olmuş artık doğum başlar dedi ebeciğim. Ama bu arada ağrılar dayanılmaz. Anneme 6 cm den sonra haber verdikkk kadın deli oldu. Nasıl geldiğini bilememiş hastaneye. Başımda eşim kolonyayla masaj yapıo, annem dualar okuyo. Bi ara epru şallı gibi aşkım hadi püf püfffff diyecek oldu, çarpıyodum valla suratına. Espri kaldırcak halim yok ölüyorum ben burdaaaaaaa diyeee.. Sonra ebeciğim geri döndü hadi bakalım boşaltalım odayı bir prova yapcaz burda dedi. Allah Allah ne provası?? Meğer hastane politikasında gebeleri erkenden doğumhaneye alıp psikolojilerini bozmak istemiyolarmış. Son ana kadar odada hazırlanıyorsun doğuma. Yatağın ayak ucuna yere hijyenik bezler serildi, yere çömelip, tutaçlara tutundum ebemin komutuyla her sancı geldiğinde nefesimi tutarak ıkınmaya başladım. Ebeciğim çok güzel, sakın bırakma evet evettttt harikaaasınız harikaa diye bana gaz veriyor. Orda bi beş dakika kadar prova yaptık, hazırız dedi doğumhaneye gidiyoruz. Tekerlekli sandalyeyle aldılar beni doğumhaneye ama ben yolda yarı baygınım cidden. Bu arada ağrılar dayanılmaz dedim hani Epidural sancıyı alıyordu bu nasıl bişi? Epidural ağrının %80'ini alıyor sadece size kalan %20 dedi. %20 si buysa dedim %80'i düşünmek bile istemiyorum, analarımıza helal olsun diyorum sadece. Doktorum geldi doğumhane harikaaaa! Herşey bembeyaz, dev camlar, camların ardında muhteşem Uludağ manzarası.. :lepi:

Etrafta hummalı bir hazırlık var örtüler seriliyor, ebeler koşturuyor, bebek küvezi yatağı hazırlanıyor, birden göz ucuyla farkettim bebeğimin cicileri getirildi, birde benim pijamamın sadece üstü? Allah Allah neden altı yokki dedim? Bizimkiler beceremedi yanlış verdiler heralde, geceliğimi verseylerdi yaa diyorum. Bu arada ebeciğim nam-ı diğer doğum koçum sürekli komut veriyor ıkınıyorum her sancı girdiğinde. Dedi ki aaa saçları var, yok canım dedim o kadar yaklaşmış olamayız. Başı görülse bile en az yarım saatte zor doğuyor bu bebekler diye biliyorum ben. Ikın ıkın hiç bırakma harikasın evettttttt süper falan diyor doğum koçum, ben de hiç inanmıyorum artık kızcağıza, daha çok vardır ne kadar sürcek bu sıkıntı diyorum, o ara doktorum bak yaaa ellerini böyle yapmasalar çok güzel olcak da işteee diye şikayet ediyor dedim kesin ters bişey yaptı benim eşşek bu daha uzun sürcek, gözlerim kapalı ıkınmaya devam ediyorum her sancı girdiğinde pöfffff bitsin artık nefesim kesildi derken hafiften gözlerimi açıyorum o da neeee mor bişey ağlıyor hemde nasıl ağlama cıyak cıyaaaakkkkkkkkkk!!!.. Gözlerim faltaşı aman Allahım bitti mi yani? Oğlum mu şimdi o? Allahım nasıl ağlıyor.. Bende öyle tuhaf bir ifade var ki görmesem de hissedebiliyorum yarı baygın, tebessümlü, hüzünlü.. Ağlamak istiyorum ona bile mecalim yok, sadece tebessüm edebiliyorum oğluma bakarak.. Gözümü bile ayıramadım, plesenta denilen nane de hemen akabinde çıkıverdi öle yarım saat felan sürmedi. Resmen çektiler çıkardılar. Doktorum beni dikmeye başladı benim tek ilgilendiğim şey oğlum, sadece o! Sadece ona bakıyorum öyle ağlıyor ki.. Bakımı temizliği yapılıyor, ebeler fotoğrafını çekiyor, giydiriyorlar. Hamileyken özene bezene aldığım cicilerini.. Yüzünü göremiyorum deli olacam getirsenize oğluma ben de bakayım. Neyse giydirildi, süslendi hazırlandı, oğlumu götürüyorlar. En sonunda kucağıma koydular bitaneciğimi, işte o an şimşeklerrrr çaktıı ve sessizlik.. Oğlum kucağıma yatar yatmaz sustu. Canım yaaaa nasıl bir andır o..

Bugün 6. gün. dikişlerim mi? Yok öle bişey acı falan hepsi geçti. Şuan da tek sorunumuz çatlayan meme uçları ama bütün bunlara rağmen ben sık sık emziriyorum. Bu arada doğumumu hıkkk! demeden gerçekleştirdiğim için hastanedeki adım cesur kız oluyor. Gerçekten ıhhhh demedim, gıkım çıkmadan doğurunca beni kahraman ilan ettiler. Oğlum da topuk kanı alınırken hiç ağlamamış, cesur annenin cesur oğlu dediler. Hıkk demeden doğurmuşum meme çatlağına mı yenilicem. Tam gaz emzirmeye devam. a.s Küçük bir anektod doğum yapmamış ya da yapacak olanlar için. Doğum esnasında sancılar geldiğinde bağırıp çağırısanız tüm enerjinizi buna harcamış olursunuz asıl işe gücünüz kalmaz ve doğum süreci uzadıkça uzar..

Benim doğumum sancıların 10 dakkaya düşmesiyle birlikte tam 5 buçuk saat sürdü. Kegel egzersizleri, nefes teknikleri, okuduğum kitaplar, yaptığım araştırmalar, yediğim hurmalar, psikolojik ve bilinçsel anlamda kendimi normal doğuma hazırlamam bütün bu süreci kısalttı diyebilirim. Ama bir daha olsa bir daha normal doğururum. İlk günden beri ayaktayım, 3. günü hamile kıyafetlerimi giyerek kimseye çaktırmadan dışarı çıktım eşimle yürüyüş yaptım. Biri görse nasıl lohusasın sen diyecek?
Benden bu kadar kızlar.. Accık uzun sürdü idare edin.
Şimdi oğlumu emzirmeliyim..
:ecrin_bebek:

Son düzenleme:
offf soluksuz ve buğulu gözlerle bi çırpıda okuyuverdim her bi şeyiiiii, maşallahhh diyorum başka bi şey demiyorum Nur hocam sanada oğluşunadaaaa Valla merak etmeye başlamıştım artıkk, bi aksilik mi varki bu kız ortalarda görünmoorr diyee neysekiiiiii yokmuşşş. Kendi doğumuna ramak kalan bir hamiş olarakkk heyecanıma heyecan kattınnn, aslında çok iyi bildiğim ve antrenmanını yhaptığım nefes egzersizlerini yapmaya çalışarak okudum yazdıklarını ama şu kadarcık bi heyecanda bile yapamadığımııı ayy nasıldı yaaaa diye çıldırdığımı belirtmeden geçemeyeceğim. Şiimdi bunları yazdıktan sonra ilk işim egzersizlerle ilgili tüm yazıları bir daha okuyup yapmaya başlayacağımmm.

Bu arada evet nahoş bir detay ve sanırım o yüzden atlamışsın ama benim en takıntılı olduğum kısım olduğu için soruvereceğim izninizle, hocam lavman yapıldı di mi hangi arada derede oloorrr o işşş bi de bakemmm bilmiyorumkismile

sonra tabiii diğer detaylarda varrr, hastane hazırlıkların yeterli geldi miii, doğumdan sonra ne kadar kaldınız hastanede, bebiş için götürdüğün kıyafetlere ekstra bişey getirsen iyi olur dedirtti mi, hangi bezi kullandınız (ki ben şu primanın yeni pamuklusu çıktıya onu düşünüyorummm), meme ucu çatlağı için eminim krem kullanmışsındır ama işe mi yaramadı yoksa önceden başlamamış mıydınnn.... oyy delirteceğim ben seniii ama ne yapayımm bulmuşum tecrübelisiniii bana çok sinir olma emiii :kedi:

tekrar tekrarrrr büyük geçmişler olsunnn Allahhhh tüm hamilelere böyle sağlıklı güzel sorunsuz doğumlar nasip etsin inşallahhhhhhhhh :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Nerdesiniz hanımlarrr kaçırmayın hocahanımın maceralarınııııı alkisalkisalkis

soruları aldım oğluşum uyanmadan hemen cevaplara geçeyim. lavman yapıldı evet biliyorum sinir bozucu bir olay ama inan çok basit bir işlem. 10 sn kadar sürüyor ve işlem sonunda sen tuvalete gidiyorsun.

hastane hazırlıklarım fazla bile geldi diyebilirim. en çok lazım olan külot, ped türü şeyler. beni doğumhaneden pijamamın üstüyle çıkarıp gönderdiler.alt taraf malumunuz.. bir süre o şekilde yattım yatağımda, sonra geceliğimi giydim tabi. bebiş için de öyle abartmaya gerek yok-muş onu anladım. ben dört çeşit hastane çıkışı koydum, sadece birini giydi, ötekilere giyilmek nasip olmadı bile. çünkü: ilk 24 saat mekonyumdan başka bişi yapmıyo bebecikler. onda da hiçbişeysi batmıyo tabi, batsa bile yedek ikinci takımı götürmen kafi gelecektir. öyle kusar, altına yapar üstü başı batar gibi ütopik hayallere kapılma hiç zira doğduktan sonra paso uyuyo zaten bebişler.

gelelim meme uçlarına. ben o hamilelik öncesi sürülen lansinoh mudur nedir ne karın ağrısıysa baştan beri hiç itimat etmedim çünkü biliyordum ki meme başı çatlakları yanlış emzirmekten kaynaklanır, yani acemilikten. önceden kreme başlamak da bunu önlemez. yanlış emzireceksen zaten çatlayacaktır meme başları. ama ben gene de doğumdan sonra belki iyi gelir ihtimaliyle o kremi aldım, birde doktorum başka bir merhem yazdı, bepanthene denedim, hatta balmumuyla yapılan a-acayip bi tarif daha denedim ama maalesef nafile. bir anne sütü denememiştim az önce onu yaptım, sanırım bayağı iyi geldi. en iyi gelecek olan da bu galiba. has be has senin sütün. hem ucuz, hem temiz, hem de güvenli. bu arada doğum sabah 11:37'de oldu. ertesi sabah 10:00 gibi taburcu olduk. yani bir gece yattık hastanede. son olarak da bez konusuna gelince ben hazır bezlerin hepsini koca bir yalan buluyorum. pimpirikli bir anneyim, hamileliğimin başından beri fullorganik beslendim, dikkat ettim her şeyime. makyaj bile yapmadım ki bebişim yersiz kimyasala maruz kalmasın diye. bebek bezleri konusunda da çekincelerim var. prima prima en iyisi dediler evet gittik aldık, açtım içini baktım ki püffffffffffff parfüm kokuyor! yani bu ne şimdi? belki bunu önemsemiyordur hiç kimse fakat dedim ya ben pimpirikliyim. benim bebeğimin kendine has kokusundan hatta kaka kokusundan daha güzel hangi parfüm kokabilir ki? bambu ağacından yapılmış kumaşlardan yapılmış yıkanabilen organik bezler var. bakalım bir süre şu alt değiştirme işine alışayım o bezlerden almayı düşünüyorum açıkçası. birde mini bir çamaşır makinesi tamaaaaaaaaaaam. en azından içim rahat olur. ama prima güzel bez, başkasını denemedim yeni çıkanı bende denicem elimdeki stoğum bitsin birde onları denicem. daha yumuşak olmasından gayri bi numarası yoktur onunda biliyorum.

bu arada senaaaaaaaaaaaaaaa kokusuz hazır bezler var mı kızzzz piyasada senin bilmediğin yohturr bacummm. ade gaçtım ben öptüm her birinizi..
buyrunnnnnnnnn

canım benim Amazon um.. evet sen tam bir amazonsun, bu kadar güçlü ve kararlı bir anneye başka ne denebilir ki... ilk defa normal doğum gözümü korkutmadı, mucize işte bu dedirtti bana. gözlerim dolu dolu okudum yazdıklarını. kah seninle birlikte huh huh diye nefes aldım, kah gözlerim doldu, kah gülümsedim.. pespembe minik bedeni göğsüne koyduklarında sen onu koklarken benim gözyaşlarım aktı gitti. canım ilknurum, Allah analı babalı, sağlıklı sıhatli, mutlu huzurlu, upuzun ve muhteşem bir ömür nasip etsin Oğuzhanım a... hoşgeldi, uğurlu geldi biliyorum. sizi çok seviyorum...

amannııınnn hocahanıımmm... hoşgeldin sefalar getirdin.. bizlere bol bol mutluluklar getirdin.. acayip bi heyecanlan okudum yazdıklarını. sanki ben doğurdum ve bitti o kadar kolay anlattın ki herşeyi.. kaydirigubbakcemile3 ben zaten ateşli bi normal doğum yanlısıydım şimdi fazlasıyla kararımı vermiş bulunmaktayım..

oğuzhanımız topiiğimizin ikinci yakışıklışı hoş gelmiş dünyaya.. Allahım sağlıklıı, huzurluu ve bol sevinçli günler nasip etsin sizlere.. gözünüz aydın olsun bakalım.. dayanıklılığınızdan dolayı sana ve oğluşuna kocamaaaan bi maşallah diyorum

off diyorum ya çok heyecanlandım.. ve çok mutlu oldum. inş. biz de sağlıkla getiririz dünyaya meleklerimizii..

kusura bakmayın kızlarr bugünün hatta bu haftanın kahramanı nur hocamdır.. saygılarımlaannn a.s.

Muhteşem bir hikayeeeeeee
Sen de oğlun da muhteşemsiniz..
Allaha bin şükür hiçbir komplikasyon olmadan atlattınız sağlıkla evinize geldiniz.. Koku nasıl koku demiycemm zaten anlamışsın :))))))

Bundan sonraki tüm ömrünüz aynı coşkuyla aynı heyecan ve tebessümle geçsain inşallah tekrar hoşgeldin be Batur cum Uğuzhanımm aramızaaaa

Not: 1) Prima en iyi bez vallahi kokusuz başka bez bilmiyorum, koku pişik yapmıyor Nur um bence önemli olan bu..
2) Lansinosh yerine anne sütü + Earthmama kremi birebir ..

Öpüyorum hepinizi..
Darısı diğer doğum bekleyen annelerimizeeeee

ılknur'cum doğum hikayeni ağlaya zırlaya okudum dün akşam. Üzerine birşye yazamadım hıçkırmaktan.
Tekrar tekrar tebrik ediyorum seni ve Oğuzhan'da iyi ki doğmuş, hoşgelmiş.

ınşallah bana da normal doğum nasip eder Allahım :)))

ah canım benim yaaaa biz de seni çok seviyoruz Hande teyzesi, oğluşum kardeş getircek inşallah sana bak hazırlıklı ol. bu arada kalbin çok temiz eşim de bana doğumdaki gayretimden ve sol mememin kopma noktasına gelmesinden yola çıkarak Amazon karım benim diye seviyodu. evdeki adım Amazon İlknur. hahhahahaaa

canım yaaa kahramanlık payemi gururla aldım kabul ettim valla. :hooray: darısı bebişlerini taşıyan tüm annelerin ve adaylarının başına. normal doğum öle korkulacak bişi diilmiş, kimsenin hikayesine göre karar vermeyin herkes kendi hikayesini yazıyor bu hayatta. kulakları tıkayın fullmotivasyonla sonuna kadar yola devam..

kız pişik diil benim derdim anacım, hazır bezlerin özellikle erkek bebeklerde testis sıcaklığını ihtiyaçtan fazla arttırmasının ilerde kısırlığa yol açabileceği konuşuluyor, ondan dolayı çekincelerim var. bir de kimyasal parfümler sonuçta, ne işi var benim saf bebemin tertemiz vücudunda? ona bozuluyorum ama fazla da didiklememek lazım onu da biliyorum. bu pimpiriklilikle ben oğlumu hayatta evlendiremem anacım ahanda en baştan herkeşlere bunu sölim. hahahahhaaa...

ay canım yaaa normal doğumun büyüsü umarım isteyen herkese nasip olur. bende sizlerin hikayesini ağlayarak okumak için sabırsızlanıyorum doğrusu. hepinize kocaman sevgiler..opuyorumnanaktan

ıknur'cum doğum hikayeni biraz gülümseyip biraz ağlayıp bir çırpıda okudum :) muhteşem bi doğum yaşamışsın Allah herkese nasip etmez böyle rahat doğurmayı..sanırım hastanen de bayaa iyi bir yermiş,ne güzel ilgilenmişler rahatlatmışlar -ilk ebe hariç :) - tabi manzarayı da unutmamak lazım.. uludağ'a karşı doğurmakta ayrı bi güzeldir sanırım :)

ınşallah bundan sonra da Oğuzhan'la hayatınız sağlık ve huzur içinde geçer. Allah tüm hamişlere böyle güzel,rahat sağlıklı doğumlar nasip etsin!

amin canım benim darısı herkesin başına. evet hastanem iyiydi, hatta türkiyenin ilk özel kadın doğum hastanesi ünvanı var. yani anlayacağın tek işleri bu olunca ilgi alaka da buna yönelik oluyor. o manzara için de nasıl bakıldığı önemli bence. ben orda müthiş bir doğa manzarası gördüm ama belki bir başkası dev pencereler gördü kim bilir? :sm_confused:

hanımlar enfekte desidua ne demek?

bilmem ne demek? :uhm:yanlış topiktesin galiba canımcım başlığa yeniden bak istersen.

Amazon hocammm bir döndün pirr döndünnn, hepiciğimize yanıtlar bile sıralanmış maşallahhhh, ilgin ve detaylı bilgilendirmelerinn için çok teşekküerlerrr, hepsi itinayla dikkate alınacakkk.

Bu arada bezdeki koku olayına gelince tabikiii kimyasalı işaret etmekteee ama bende bayağı bie didikledim kokunun nedeni köşelerde sıkılık ve pişik yapabilecek yerlere aleovera sürülmesiymişş, hani şu pişik önleyici kremlerde de olandan ama testislerle ilgili kısmı ilk defa senden duyuyorummm, acaba bir mesai saaitinde primanın tüketici haklarını mı arasann belki onlar daha iyi açıklayabilirrr...

Bu arada bütün kızlarr toplanmışş görüyorumkiii nasıll kısakndım nasıl çatladımmmm anlatamammmmm, çok hoş bir dörtlü ay pardon Doruk paşamıı unutmayayımmm bayıldımmm umarım çok hoş bir gün geçirmişsinizdir, darısı bizlerinde başına ne dimmmmmmmm.

Herbikeşleriii çok öpüyorummmmm

hanımlarrrrr hayırdır inşallahh nerlerdesiniz bakemmmmm, topicik üçüncü sayfaların sonlarına düşmüşşşş.... hAdi amazon hocamm meşguliyetlerin en tatlısyla uğraşmakta, keza Sena annişdeeee yawwww sizler nerlerdesinizzzzz ????

Ilknurcum cok cok tebrik ederim.Oglusunuzla birlikte uzun, güzel bir ömür dilerim sizlere

Hikayeni okudukca nasil duygulandim anlatamam,gercekten de AMA lara degmeyecek kadar güzel bir duygu oldugunu o kadar güzel anlatmissin ki ...Allah bizlere de bu güzel duyguyu tatmayi nasip etsin.

bu arada blogun güzel hanimlari birer birer Amazon olmaktalar...bakalim siradaki Amazonumuz kim olacak sositososito

Hepinizi öpüyorum güzel hanimlaaaaaropuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…