ocuk istiyorum ama...

kendini böle yiyip bitirme anacım sen bize lazımsın..laelaelaelaelae

şekerim eminim kızın manken gibi güzel olacaktır ama benim boyum 1.65, eşimin 1.78 bizden 1.80 oğlan çıkmazsa boy kompleksi yaşamasın benim evladım :kedi:
ayrıca ben gayet sağlamcı bir tiplemeyim Babaytwin in kıızyla oğlumu kertme yaptım bilem, kadın şeker gibi benim gibi cadaloz da değil, kızı da anasına çeker diye düşündüm hallettim bu işi, ama 2. yi yaparsam senin kıza da sulanabilirim yani, sen de pek matrak çıktın, gece gündüz sırtım yere gelmez dünürlerden delikafadulden[/QUOTE]

heh! demek sen benim henüz kromozomu belli olmayan kızımı beğenmedin heee bende o zaman çala şıkellerin oğlana veririm de görürsün sen. hoş kız kız die tutturuom bi de batur çıkarsa bilmem artık. bu arada eşimin oğlan bebeğe vereceği isim; ''BATUR'' ciddi ciddi bu ismi sevdiğine inanamıyorummmmmmmmmmmmmmmmmm aaaaaaaaaaa
aklıma bi hikaye geldi bir arkadaşımın babasının başından geçen:

adam pazardan bir horoz alır eve gelir, kümese koyar. özel muamele yapılır o horoza çünkü o horoz dövüşlere katılacaktır. adını da heybetli bir isim seçer; ''karapençe''!
karapençe aşşaaa karapençe yukarı.. tüm ümitler dövüş tarihine kitlenir fakaaaattt, dövüş tarihine bir hafta kala bir süprizle karşılaşırlar süpriz o ki; karapençe yumurtlamıştır?? adamın yıkılan hayallerini varın siz düşünün galiiiiiiiii...
:roflol:

skuba henüz dün başıma gelen şeyi sölim de acı bize..
bir yakınımıza hamile olduğum haberini duyuralım dedik annemle, kadının verdiği cevap şu:
bizim bi kart garı vardı köyde, onun da çocuuu olmuyodu, buhara oturr dedim, şimdi o da hamile??
gart garı derken bana mı şeetti acaba anlayamadım ben kendim bizzat şahsen??
:uhm::uhm:CADIARZU

Son düzenleme:

Ayyy ilahi güldürdün beni, kart diye tavuklara derler deseydin sende. haltetmişler onlar İngiltere de 60 yaşa orta yaşlı deniyormuş artıkın naberrr. Hem biz görmüş geçirmiş durumdayız züper donanımlı ebeveyinler olcazzzz di mi ama kaydirigubbakcemile5

Yok şekerim ben sinir, karasız, inatçı bir oğlakım. Sen Kovasın anlaşılan, deiğim dedik çaldığım düdük diyosun yanı

bende deli bozuk bi teraziyiiimmmmmmmmm la la laaaaaaaaahihoyyythihoyyytdelikafadulden:sm_cool:

yaaniiii :dilcikar::dilcikar::dilcikar:

bende deli bozuk bi teraziyiiimmmmmmmmm la la laaaaaaaaahihoyyythihoyyytdelikafadulden:sm_cool:

Amanınnn etrafımı teraziler sardı... Uyy birinizi daha nasıl idare etçem benn, hoş beni en iyi idare edende terazilerdir, deli deli yi görünce misali. annemde terazide ondan bakmıştım ekşi sözlüğe en çok güldüğüm bve aklımda kalan, kimseyi bulamazsa kendi kendiyle kavga eder, yazıyordu teraziler için, aynenn de böyle de mi huysuzum dengesizim, severim sizi ben :sm_cool:

hiç oğlak arkadaşım yok inan, değişik bir deneyimsin sen benim için :lepi:
terazi cok ama çevremde , naapip edip bir bebk daha yapıp sana göz koyucam TIFF dünür niyetine kaydirigubbakcemile3

yanlız şu gart karı mevzusu bitirdi beni, öyle mi böyle mi düşünecek bişi yok, sana şekerim bu iltifat , vereydin bir münasip cevap !

hehehheee dünür konusunu bi süre askıya aldık ama o teyzeyi nereye asarız hiç bilemiom anacım. gart garıyı buhara oturtmuş olmuş ama onu nerlere oturtmak lazım gerekti acep?? süprizzzzz

hee doru dion anacım zira annem ...okunla dövüşüon die çok azarlamıştır beni, ben çamaşır makinesinin kapağını tekmelerken.. :bbo:

Yaw ne kadar kaygan ve hızlı bir zemin burası. Biraz uzaklaşıyorum pat arka saifelere düşmüşüz, ben tatildeyken beni yalnız komayın kimsiz kalmasın buralar tamam mı, size güveniyorum. Zira laptobu götürelim deyişime eşim şöyle ters ters bi baktı pek ısrarcı olamayacağım gibi, efenim neymiş radyosyondan azcık uzak duralımmış, deliye bak sankim cepler yanımızda değil, ama yorgunum ben ya mücadele etmek istemiyorum mirmirmirmir

valla ben tatile pc yi götürdüydüm. eşine radyasyonsuz çocuk edilmiomuş de, razı olacaktır...
hahhahaaaaa
alkisalkisalkis

yerimseniben
valla ben tatile pc yi götürdüydüm. eşine radyasyonsuz çocuk edilmiomuş de, razı olacaktır...
hahhahaaaaa
alkisalkisalkis

Hımmm ama biliyosun benim bu tatilde çok ödevlerim var, anca zaman kalır şekerim bi de bilgisi araya sokarsam benden hayır gelmez uyur kalırım valla yerimseniben

hayatın anlamını binlerce teoriye gerek kalmadan bikaç basit kuralla çözümlemeyi seçen bi insan olarak ve dahası 7 haftalık hamile biri olarak önce eşinize bi bakın derim. size karşı değil tüm insanlığa karşı iyi biri mi. baba olmayı hakeder mi? birey yetiştirmek için mi cocuk yapıyorum yoksa yapacak bişey olmadığından mı sorusu felsefe ve psikoloji bilminin konusu gibi gelmiyor mu kulağa

Amanın ağar bi felsefi yaklaşımla karşı karşıyayım. Hımmmm, öncelikle sizi ve eşinizi tebrik ederim, umarım allah sağlıcakla tamamına erdirir.

"haketmek" değişik ve ağar bir tanımlama. Hayatı basit kurallarla çöüzmleyen biri için bana zor tahliller öneriyorsunuz. Belki ufacık bir şüphem olsaydı sorunuzu acaba diye bende sorgulardım, ama 15 yıldır birlikte olduğum sevgili eşimin benden çok daha iyi bir ebeveyn olacağına eminim ama tabi doğması muhtemel bireyin hayata bakışıda bizi yönlendirecektir.

Diğer soruna gelince bunun cevabını tüm içtenliğiyle kim hayır biz sadece iyi bir birey yetiştirmek için çocuk yapıyoruz diye yanıtlar bilmiyorum. Bende yüreğimin derinliklerinde çok sevdiğim hayatımı birleştirdiğim güzel bir adamla yaşayabileceğimiz belkide en özel güzelliği, sormluluğu yaşamalıyız diye düşünüyorum. Gece gece beni pek bir ekabir konuşturdun yahuu fisfisfis

tam ben de boyle bir konu acilmis midir diye arastirirken senin topicinie rastladim canim. neden aradigim malum, suan ben de ayni senin icinde bulundugun karmasikligi kararsizlik surecini yasiyorum ve senin psikolojini cok iyi anliyorum bu yuzden.
:teselli:
biz esimle 6 yildir beraberiz ve nerdeyse 2 bucuk yildir da evliyiz. zaman hizla ilerliyor ve tabi yasimiz da. direk olarak dile getirmeseler de cevremdeki herkesin ve basta ailelerimizin bizden bekledigi sey artik bir bebek yapmamiz ama kafami karistiran o kadar cok sey var ki... buraya kaydolduktan sonra cogu kadinin bu konuda ne kadar istekli oldugunu, forumdaki yeni evlenenlerin cesaretlerini okudukca acaba bendemi bir tuhaflik var diyordum ama senin yazdiklarini okuyunca yalniz olmadigimi anladim. aslinda sen cok iyi anlatmissin bir yanim hep istiyor aslinda...esimin de bu konuda cok istekli olmayisi, bana hep bunun cocuk oyuncagi olmadigi hayatimizin tamamen degisecegini soylemesi benim cesaretimi kiriyor. :bbo:
umarim burda birbirimize destek olur cok gec olmadan biz de o guzel duygulari yasariz:Saruboceq:

Burayı aslında çok daha öncesinden biliyordum. Hayata dair farklı meraklarımı bazen burada misafir kullanıcı olarak araştırıyordum. Ama son bir yıldır beynimdeki büyüyüp duran çocuk fikri beni sürekli Gebelik başlığına baktırtıyordu. Seninde dediğin gibi şöyle bir güzel haberli başlıklara baktığında 20 lerin başındaki hanımlarn ballandıra ballandıra hamileliklerinden ya da bebişlerinden bahsedişleri beni çok şaşırtmaya başlamıştı. Acaba kafasında bu olayı sorunsal hale getiren tek kurcalayıcı ben miyim diye düşünmeye başlamışken kendimi buraya üye olmuş ve sağa sola bi şeyler yazarken buldum. En kısa süredede bu topiği açtım. Doğrusu tek korkum bunca çabalayan hanımın arasında öfke duvarı olmaktı, ama sanırım niyetimin ne olduğu açık ve çok ters bi tepki almadım, amamda umarım.

Sonuç olarak çok da bana denk endişleri içinde yaşatan kimsenin olmayışı beni bi yandan da sevindirdi doğrusu, çünkü şimdi daha iyi anlıyorum ki ben o zamanda şimdi de bana destek değil yüreğimin açılmasına yardımcı yumaşak dokunuşlar arıyorum.ki sağolsunlar buldumda, en azından tüm saçmalamalarıma rağmen hala benimleler opuyorumnanaktan

Sende bildiğin ve hissettirdiğin üzere güzel bir yola girmiş durumdasın. Bana sorarsan bundan sonra atacağın her adımda eşinle uzun uzun konuşmak size iyi gelecektir inan bana. Konuşmaların yüzdesi hep yapmayalımla bitsede mutlaka bir iki olumlu yaklaşımıznız olduğunu göreceksin ve bu karar vermene dahada yardımcı olacaktır. İkinci ciddi tavsiyem ise konuşabileceğin soru işaretlerini irdeleyebileceğim bir doktora gidip muayene olmam, tahliller yaptırman. Bak mesela benim bayağı büyük bir kistim olduğu ortaya çıktı, güya bide evlendiğimden beri her yıl simir aldırıyorum ama ultrason muayenesi olmuyordum. Ha bide yağmurluksuz fikfikten üç ay öncesinde folik asid içmeye başlamalısın. Üçüncü ve en önemlisi hep buralarda olki birlikte kararsızlıklarımızı dlirtelim kaydirigubbakcemile delikafadulden

Her zaman bu kadar çok konuşmam merak etme :kedi:

arkadaşlar, karasızlıklarınız çekinceleriniz detaylardan ne anladığınız ve önceliklerinizle alakalı. nitekim göreceli ve elbette her göreceli şey gibi başkalarıyla kıyaslamaya gelmemeli. bir kadın için -kadının deyimiyle- erkeğinin sırf eve bakması baba olmayı hakedeceği anlamını taşırken -ki yargılanmaz tercihtir ve toplumiçin sırf bu neden tehdit oluşturmamaktadır- diğer bir kadın için oturup paralel evrenlerden preveze savşının nedenlerine kadar konuşabilmek baba olmayı haketmesi anlamını taşıyabilir. diyeceğim şu ki sevgi ortamında büytülen, manevi genetik mirası sağlam her çocuk iyi bir birey olacaktır - ben öyle olmasını ümit ediyorum-:lepi: herşey gönlünüzce olsun

Ha bide yağmurluksuz fikfikten üç ay öncesinde folik asid içmeye başlamalısın. Üçüncü ve en önemlisi hep buralarda olki birlikte kararsızlıklarımızı dlirtelim kaydirigubbakcemile delikafadulden

Her zaman bu kadar çok konuşmam merak etme :kedi:[/QUOTE]

yagmurluksuz fikfik ne ola ki diye baya bi dusundum once sora jeton dustu cok guldum kaydirigubbakcemile3

canim benim durumum aslinda biraz degisik oldu biz hic planlamadigimiz halde mayis ayinda ben hamile kaldim. ama ne hamilelik resmen sok oldum zaten psikolojik olarak hic hazir deildim bi de plansiz olunca ilk basta yasadigim soku anlatamam. hic kabullenemedim durumumu hamile deilmisim gibi davrandim herseye atladim agir kaldirdim vs, vs..ama birz zaman gectikten sonra ne oldu bilmiorum hormonlar mi devreye girdi cok degistim ve anne olucam moduna girdim. tam hamilelige ve anne olucam fikrine alismisken kanamalarim basladi ve bebegimi kaybettim:1no2: o kadar uzuldum ki o donem cok kotuydu. simdi aradan 3 ay gecti ve ben yine eski ben oldum.bi de o yasadigim kotu tecrube de girince isin icine iyce korkar oldum. kocam bu konuda cok notr ve bu konuda karari tamamen bana birakiyor sen ne zaman istersen o zaman yapalim diyor ama ben onun da biraz daha istekli olmasini ve beni cesaretlendirmesini bekliyorum sanirim. bilmiorum aslinda tekrar o guzel duygulari yasamak istiyorum ama tam cesaret edemiyorum.
ama artik folik asit kullanmaya baslasam iyi olacak galiba fisfisfis

ve bence sorun şudur ki başkalarına ve kendine zarar veren hiçbir birey ıslah olmadan çocuk sahibi olmamalıdır.

Hımmmmmm, eveeetttt...CADIARZU

ve bence sorun şudur ki başkalarına ve kendine zarar veren hiçbir birey ıslah olmadan çocuk sahibi olmamalıdır.

al benden de o kadar, yüzde yüz katılıyorum buna kaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…