ocuk istiyorum ama...

selam kızlaaar beni hatırladınız mı? ben dondum ve coooook ozledim sizleri
simdi hemen bi ugradim cikicam sonra okuycam sayfalari
opuyorum hepiniziopuyorumnanaktan

Merhaba kızlaaaar,bakıyorumda girmeyeli baya bi hareketlenmiş burası.Yeni arkadaşlar gelmiş, hoş gelmiş, Hande yuvaya dönmüş:) Kocaman bi aile oluyoruz valla:) Bu arada handecim lamacimi yok topiğin ilk kızı benden:) Hamileliğime gelince herşey yolunda gidiyor çok şükür. Haftaya 3lü testimiz var,bi de bebişimizin cinsiyeti kesinleşicek. 13. hafta bitene kadar kilo almadım diye seviniyodum ama 15. haftanın içindeyim 2 kilo aldım. Bundan sonra her hafta 1 kilo alcaksam işim zor valla.

Sinemcim maşşallah iyi koşturuyosun sen, ben azcık dolaşsam yoruluyorum,bana da bi el versen ya:) Bi de sen 7. aya kadar iyi dayanmışsın bişe almadan. Doktor bana kıza benziyo dediği an başladım ben alışverişe,tutamıyorum kendimi:) Bi de bebek arabası olarak ne aldın sen?? Ben şimdilik concord neo düşünüyorum ama karar veremedim daha.

Benden şimdilik bu kadar kızlar, hepinizi öpüyorum, kocaciim hasta oldu da onla ilgilenmem lazım aklinialirimsmile

amanınn ben bu hamileleiğinn gözünü seveyim ne istesem oluveriyoooo, yahu benim çağırmamı mı bekliyordunuz siz kuzummm, hoşgeldinnnn nasıl gidiyor hayat

vayss 14 haftalıkk olmuşuzzzz hiç bilgi vermediğine göre dimekki ikili testte sorun yokkk, ay yoksa dedinde ben mi atladımmm?

selamssss gece kuşunuz geldi hanımmmm....

aynenn nur hocama katılıyorum çok benzerini bende dün yazacaktım ama atlamışımm, bu ne kardişimm 3 leyin çocukları diye çığırtkanlık yapanlar embiriyo sayısıyla oynuyorlarr. Allah kimseye çaresizliği yaşatarak öğretmesin diyeceğim ama tıp bilimini bilim adamlarına bırakmayıp oyun oynayanlara ne diyim bilemiyorummm. Ve diğer arkadaşlar gibi öncelikle bizi kendimize getirdiğin için teşekkürler sena annecik de nedelim nereye hücum edelim bize ufak bi yol göstersennn koşup geleceğiz arkandan... hoş şimdi netten biraz araştıracağımm mutlaka buna uygun bir site vardır ben bi şeyler bulursam sizede heber ederimm ok

bu arada atlamışım pardonnn, şekercim nediyimmm bu çocuk işi riskli ve neredeyse bir mucizeee Allaha emanet bir işş, yani pamuk ipliği gibi. Doktorum çok üztelemesede yinede 7. aydan önce riskin hep olduğunu hatırlattı bana, doğrusu ona katılmamalda mümkün değill. Ha bi de şu cinsiyet olayı karışık, senin döneminde bizimki erkek erkek diye gidiyordu 17 haftada, yani 3 lü tarama sıralarında kızçe bu dedilerr, en son ayrıntılı ultrasondada öyle söylendi, ama tabiii belli mi olur Didem Hanım yerine Çınar Bey ben geldim diyebilir yanii kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 Lafı çok uzattım farkındayım gece gece çenem açıldı, neyse sonuçta söylediğin arabaları çok iyi biliyorummm ve kafamı çok karıştıran bir markaydı bi kere sürüşü çok kolay dönüşleri falan züperrr ama doğrusu birazcık ağır, çünkü sağlam bi araba ve doğal olarak metal aksamı fazla, bi de katlanınca daha fazla yer kaplıuyor, haa bi de yanında sadece ana kucağı veriyorlar... Bende döndüm dolaştım ilk tercihimi aldım chicco trio aldım. Şöyleki öncelikle portbebeside var, daha hafif, katlanma mekanizması bana daha kolay geldi ve katlandığında daha bi küçülüyor, bi de bence en önemlisi ana kucağının araba koltuğuna sabitlenen ayrı bir mekanizması var, haaa bi de park yatağıyla birlikte concordan daha uygun fiyata alabildik. Aslında daha hamileleiğimin çok başlarında beğenmiştim bu takımı ama diğerleri hakkında hiçbi fikrim yoktu, epey bi nettenden falan araştırdık ama bu işi esas kullananlara sorarak çözümlemek gereksede kimseciklere sormadan macklaren mi, maxi-cozi mi, concord mu vs. derken en başta düşündüğümü aldım çıktım. Yaaa bi sor bin işit buna derlerrr hihoyyyt

Yine bennn delikafadulden fena adrenalin yüklüyüm gece gece hayırlısııı, şeker hanımlar yarın sabahhh benim kocişim geliyorrrr :asigim: anlayacağınız hafta sonu uğrayamazsam beni merakk etmeyinn :kedi: yerimseniben özleyin beni anacımmm

ben de onu almıştım :))
ana kucağı elde taşınması sapı yüzünden biraz zor oluyor ama genel olarak memnunum
ilk 2 ay portbebesini yatak diye kullandım başka bir şey beşik sepet vs almamıştım mesela :))
hayırlı olsuunnn

aslı cım
anımsamak ne demek
nerde bu kızlar diye günlerdir soruşturuyoruz :))
nerdeydin neler yaptın anlat bakiimmm

Kızlar
bu konuya dair gazetelerin ve Sağlık bakanlığının siteleri, KAdın ve ALeden sorumlu devlet bakanının emaillerine bombardıman başlattılar.. Kiminden sizi anlıyoruz dstekliyoruz gibi msjlar kiminden ise hiçbir şey gelmiyor. En iyisi AKIM ( ak parti iletişim merkezi ) sitesine girip oradan ad ve soyadınızı vererek şikayet/ talep formu doldurmanız, sistem numarası vererek şikayeti kayda alıyorlar. Sonra geri dönerlerse ki inşallah ( dönmeseler de) buna tepki veren insanlar olduğunu ve bu sayının mümkün olduğunca çok olduğunu görürlerse belki yönetmelikte değişiklik yaparlar. Sözüm ona anne ve çokcuk sağlığı, ölümleri dikkate alınarak yapıldı diyorlar ama hiç inandırıcı değil, tamamen devlet hastalerinde ikiz üçüz doğumlarda devblete yansıyan yüksek küvöz ücretlerini, bakım masraflarını düşürmek.. Eee tamam da parasını ödeyen özele giden , gerekirse ikiz üçüz bakarım diyen insanlara da yapılmaz bu, hadi sağlık açısından anladım ama insan önce biraz kısıtlama yapar 2-3 sene bekler sonuçlarını gözlemler, baktı ki az değişiklik işe yaramadı o zaman katı çözüm alır.. birden böyle bıçak gibi kesilme yapılmaz ki..

35 yaş altında hastaya 1. ve 2. tüp bebek denemesinde sadece 1 embryo koyduruyor, 3. denemeden sonra da max 2 tane. 35 yaş üstü hastaya ise 2 adet her denemede... Bana 30 yaşımda 3 tane koydular 1 i tuttu, 35 yaş üstü ne yapsın ?? Hele ki 35 yaş altının ise işi çok zor, deneyecek deneyecek maddi manevi yıpranacak, hırmon ilaçlarını fazla fazla yiyecek sonra aaaa tutmadı ee peki 3. seferde azıcık artıralım denecek... Kadın zaten kendi yapabilse tüpe ne gerek var ????????????????? Yımırtaların üstüne oturunca gıdaklandığını mı sanıyor bu adamlar anlamış değilim...
35 yaş geçince zaten kadının doğurganlığı iyice düşüyor, hem yumurta üretme kapasitesi hem rahime tutunma becerisi azalıyor, bu sefer 2 adete izn versen ne olacak ? NEymiş 2 bebekle şans % 40 3 bebekle % 48 imiş, arada çok çok da bir fark yokmuş o yüzden üçüz iznini kaldırmışlar.. Yaaa ne demen % 8 büyük fark değil, her 100 kadından 8 tanesinden bu hakkı aldın sen ? 8 Az mı beeeeeeee , bana göçre 8 aile demek 8 aile demektir bence bilakis ciddi bir fark ...

En acısı ne biliyor musunuz, bir arkadaş bu kararı onaylayan 20 kişilik bilim kurulundan bir adam ile konuşuyor ( adam diyorum yetkili, bilim adamı vs başka bir şey değil bence ) adam kadının ısrarlı bastırması sonunda, her verdiği cevabı bu arkadaşın çürütmesi sonunda pes ediyor ve diyor ki : " Siz benden daha bilinçlisiniz çok araştırmıssınız bu konuyu" ...Benim için tam şok ...Ne diye bilmediğin anlamadığın konuda o zaman basma kalıp cevap vereecek kapasitede isen negatif oy kullanıyorsun ??!?!!?!?!?!??!?!?!?!??!!?!?

Bu insanların karıları bu durumda olsalardı 1 kere bile tüp yapmış olsalardı cvp aynı olur muydu ??? Sonra eklemiş zat-ı muhterem : Biz şimdi bunu değiştiremeyiz, siz dava açın kabul olursa tepkilere dayanarak iptal veya değişiklik yapılabilir..

Tüüüüüü allah sizi kahretsin !!!!! Biz bozduk dağıttık siz epey uğraşın maddi manevi düzeltin napalım işinize gelirse demektir bu..Bunu bilinçsizce bu hale getirenlerden Allah kul hakkımı arasın sorsun, beddua ediyorum hepsine, ben evlat sahibi olmuş olabilirim ama olamayan çk aile var, hepsinin günahını vebalini üstlerinde taşısınlar inşallah, kulun kula duası en mühimi, bedduası da ahirette ömür boyu yaptığı iyiliklerin karşısına dikilir, benimki de ahım da dikilsin inşallah...

Çok yakın arkadaşlarım var 4 kere 5 kere denediler başaramadılar dişlerinden tırnaklarından artırıp yeni denemelere başlamak istiyorlardı yıkım yaşayanlar oldu..Yapma etme geçer bak allah yardım edecektir diyorsun ama o o kadar umutsuz ki seni anlaması dinlemesi mümkün değil.. Bu mu devletin bize sağlık hizmeti, bu kararı alırken tüp masraflarının 1800 liaraya kadar, ilaç masrafının da % 20 sinin karılandığını, 3 denemeden fazlasına ( ki bu yönetmelikle 2 tüp denemesine inmiş ayrıcaaaaaaa ) ödeme yapmadıklarını anımsatayım. Ne kadar destek veriyorsun ki neyin kısıtlamasını yapıyorsun. Aile köyden gelmiş evini öküzünü satmış gelmiş sen sağlıklı karar almak istemekde haklısın belki ama önce tüm koşulları ideal hale getir sonra kısıtla..

Ben 2. çocuğu yapmak isterken gidip dondurulmuşlarımı çözdürecektim, şimdi sadece 1 tane konma hakkım var, hoş 1 tane istiyorum ikiz istemem artık ama ben tek mevzu değilim, kurunun yanında yaş ne yapsın ...

Ben çok üzüldüm benden farklı durumda olan binlerce aile var allah herkese yardım etsin.

günaydın iyi haftalar güzel bayanlar ve tosuncukları :))

senacım bu iş beni ilgilendirmese bile sessiz kalmazdım ki, şu an aranızda en çok beni ilgilendiriyor. haliyle konuyla ilgili ne kadar karşıt topluluk varsa aralarında ben de varım. o kadar hormon ilacı alıp, nerdeyse ameliyat sayılabilecek yumurta toplama işlemine maruz kalıp, bunların hepsini anne olma isteğiyle yanıp tutuşarak yapıp, bir de tek embiryo konulmasına nasıl bir mantıklı açıklama olabilir ya.. her defasında aynı işleme kaç kere dayanılabilir hem maddi hem manevi olarak!!!!! gerekirse kendim öğrenip 3 embiryomu kendi kendime monte ederim de yine de karşı gelirim bu olaya o işte o kadar!!!!!!!! devlet anne olma hakkımızı elimizden alamaz, bu kadar da vicdansız olamazlar yaaa ((((

vallahi sinem, gündüz bu kadar harekete ragmen, gece yarisina kadar bu enerji nerden geliyor ??süpersin süpeeeer yerimseniben

ahhh ahhhh niye açılmıyor?????
bombardımana tutuldu da kafaları şişmesin diye kapttılar mı acabaaaa ??
dur bir de ben bakayım

bu konuyu ele alıp böyle uygulamayı koyanları Allah'a havale ediyor onlarında çocuk asşkıyla bir süre yanmalarını diliyorum.... Diyecek söz yok zaten herşey yukarda yazılmış bu konuyu kesinlikle esefle kınıyorum

günaydınnnnnnnnnn kuzularrrr

krizim geçti geri döndümmmm. offf ne heyheyli günlerdi yaaa hiç bitmicek sandım.
dün biz bebişimizi gördük aslında görmeye gidip tam olarak bişey göremeden döndük. gene huysuzluğu üstündeydi eşşeğin döndü totosunu yattı. doktor bu böyle olmucak git kafeteryadan çikolata ye gel dedi. şekerli bişiler atıştırıp geldim ama gene de poz vermedi bizim oğlan. ben bişey göremedim anlayacağınız elimizde vidyolar var ama onlarda pek belirgin değil. sadece babası ultrason ekranından kendisine benzediğinden emin güya o görmüş. bide doktor teyzesine göre gamzeciği olabilirmiş bir yanağında ooluşumun ama bilmiom artık çıkışta görcez ne menem bişi olduğunu.
kilo 2.050gr. boyu da tastamam 48 cm. olmuş galiiiiiiiiii..

leylek oğlum geliooooooooooooooooooooooo!!!
delikafadulden

burdayım nurum fezam burdayım. yuvaya geri döndüm anacım hem de tam gaz. öperim güzel yanacıklarından :))

nurum güzel kuşum uranyumdan senin oğlanda mı nasibini aldı yoksam, boyunun maşşallahı var :))))) bu arada yanaktaki gamze bile mi belli oluyor inanamıyorum ya

oluo demekki kızz artık kave falı bakar gibin bakıolar ultrason ekranına, ailede gamzeli varmı diye sordu doktor güya gamzesi varmış ama ben hiç ihtimal vermiom açıkçası. yok bizde gamze mamzeeee:dilcikar:

oluo demekki kızz artık kave falı bakar gibin bakıolar ultrason ekranına, ailede gamzeli varmı diye sordu doktor güya gamzesi varmış ama ben hiç ihtimal vermiom açıkçası. yok bizde gamze mamzeeee:dilcikar:

ben de var ya kısssıııım hande teyzesine çekti belki yavrum :))))))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…