ocuk istiyorum ama...

ben geldim...
hamişlere sağlıklı günler hamiş adaylarına da bol çalışmalı günlert geceler diliyorumm :))

Kızlar benim bu epizyomi yirtigim düzelmedi düzelmiyor, çok canım sıkkın, normal doğumu boşverin paşa paşa sezaryen olun diyorum başka da bişiii demiyorum..almayın bu riski 3 ay bitti hala popo üstü oturmam sorunlu ..yapmayın uzatmayın valla işgüzarlıkmış normal doğum ...gidin paşa paşa gününüzü alın bebğinizi alın, poponuzu da riske atmadan evinize dönün... beni de daha fazla konuşturmayın vallahi billahi herşeyin sağlıklsı normal doğum adı üstünde doğal moğal şalflarını boşverin. ben bilşirim çektiğim acıyı...

ah be annecikk sanada selamlar saygılarrr ve büyük geçmiş olsunn, epey çektin şu durumdan ve halada devam ediyor olması hem şaşırttı hemde üzdü beni. Henüz çok erken ve büyük ihtimalle doktorum (şehir değiştirdiğim için mecburen) değişecek ama en son muayenede bu doktorum bana sezeryanı önerdi, nedeni konusunda normal doğumun da ciddi riskleri olduğu yaşım ve kilom göz önüne alındığında sezeryanın bebek ve benim için daha rahat olabileceğini söyledi, Hoş tabiki zamanı geldiğinde açılma güzelse ve herşey yolundaysa elbette normal doğumu tercih ederiz diye konuşmayı noktaladık. Yani doğrusunu söylemek gerekirse ben ikisindende çekiniyorum, ikisininde kendine göre sıkıntıları büyükkk, kimi kesinlikle sezeryan derken büyük bi çoğunluk (eşimde dahilll, kayınvalidemde şiddetleee) normal diyorrr. Offff zor vallaa bilemedim ben henüz du bakali nolcekkk

durumumu şöyle özetleyeyim sinem ciğim...
Açılma 10 cm, açılmaya giden süreç yani doğumun başlaması saat 07.00 civarı , hastaneye giriş 08.00 ne bir sancı ne bir kıvranma ne de bir ağrı sadece hafif amniyo sıvısında sızma var diye gittik. ilk muayenede tespit 2,5 cm açılma var ama su gelmiyor ( saat 08.15) odaya yatırıldım saat 08.45 , doktoruma haber verildi. epidürel için anestezist geldi epidürel takıldı açılma 4 cm ( saat 09.15 ) doktorum geldi 09.30 hala ne bir sancı ne de bir ağrı var. yavaş yavaş değil açılma bayağı hızla devam ediyor oldu 6-7 cm saat 10.00 .. her 20 dakikada bir kontrol ediyorlar ağrılar hafiften başladı saat 10.15... açılma olmuş 8-9 cm ağrılar belirgin saat 10.45 ..artık doğumhaneye hazırız dedi dktor saat 11.00 açılma 10 cm .... yani neymiş toplam 3 saat hastane ondan evvel de 1 saat evden çıok oraya git hoşgeldin Doruk... doğumhaneye giriş 11.05 doruk çıkış 11.28 ...

11 kilo almıiım bebek 3300 gr imiş herşey şahaneeeeee millet alkışlıyor böyle doğum görmedik bilmem nee, o da neeee Doruk çıkarken elleri yukarıda gelmiş ve beni saolsun 5 cm yırtmış... Herşey güzel açılma zart zurt nerde benim kolay ve sağlıklı normal doğumum ???????????

Elbette herkes hele ki kayınvalideler nedense aaa normal en sağlıklısı bilmem ne diyor , ama ben sağlığıma kavuşamadım bin beter oldum.. Mecbur kaldım popocuğumun üstüne ilk geceden beri oturuyorum , sen Samsun larda anacın yanında olacak belki ama bu komplikasyon riskini niye alacaksın ? Sezaryende de var olmaz mı dikiilerin mikrop kapabilir kanama olabilir, ama vajinal bölgede de bu riskler var hiç olmazsa rahat rahat oturursun , hiç olmazsa bundan sonraki hayatında idrar kaçırma- yok cinsel hayatta zorluk yok dikiş yerinde gevşeme - bollaşma- daralma bilmem nee sorunların olmaz.. Ben saolsun oğlum bu soruların hepsinin cevabına evet diyorum malesef :sinifsinif:

Bunlar olacak diye bir şey yok, belki yüzde bilmem kaç bu ihtimaller ama bana denk geldi malesef o yüzden bugünkü aklımla bunları başkasında görsem bu riski almazdım 2. doğumumda. bir daha normal doğum mu töbveeeeee

Allah nasip eder mi bilmem tabe, sen kendi kararını kendin var cicim etrafını boşver , ben biliyorum oetrafın 40 ı çıksın geçer geçer geçer laflarını nahhhh geçti işte sinirliyim asabım bozuk ağzım da bozulmadan bu konuyu kaparatım ben en iyisi...Sen de herkese bu bünye benim bünyem risk alıp bu acıları yaşayacak olan da benim, siz ne biliyorsunuz benim ne kadar acı ve sıkıntı yaşayacağımı de susutr illa istiyorsan da onlar istediği için değil kendin ver normal doğum kararını .. En şahanesinden en kolayından ve sorunsuzundan bir doğum diliyorum hem sana hem herkeseee

Son düzenleme:
senaaa ben de sana katılıyommmm canımss çok geçmiş olsun daha iyileşemedin demeeekkkkk bende kısmet olursa gebe kalırsam sezeryan isterim:ecrin_bebek:

valla senacım yazdıklarını okuyunca gözüm korktu Keşke bu bebekleri çıkarmanın başka bir yolu daha olsa:)Gerçi ben şimdilik düşünmemeye çalışıyorum,amaaaan daha çok var diyip geçiştiriyorum ama aslında hem normalden hem sezeryanden çok korkuyorum. Merak edip netten 2siyle de ilgili video izledim ama hay izlemez olaydım. Sırf bu yüzden bile anaların hakkı ödenmez vallaaaa. Ben hamile olduğumu öğrendikten 1 hafta sonra oturup ağladığımı biliyorum ben bu çocuğu nasıl doğurucam die:) ooooy oy Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin

merhaba kızlaarr....
sizlerden haberler aldığıma sevindim. sena annecik özellikle sana çok geçmiş olsun diyorum. yani okuduklarım kadarıyla hamilelikte ne sıkıntı yaşanabilecekse yaşadın.. toksoplazma riskiydi, diyetti, doğum yırtığına varana kadar ne varsa.. çook geçmiş olsun umarım ilerleyen günlerde daha iyi olursun.
bende ne var ne yok dersek bugün ayakta gezen ruh gibiyim çok hareketli üç gün geçirdim ve aşırı uykuuu aşırı yorgunluukk aşırı bulantılarla başım dertte. bakalım dinlenme umudum bu akşama..
neysem perşembe sabahı doktor randevumuz var ve sonrasında uğrayıp sizinle gelişmeleri paylaşırım..

hepinize sevgiler....opuyorumnanaktan

kuzular biz geldikkkkkkkkk tontiş oğluşumlannnnnnnnnnnnn..

sena varya gelirsem oraya oyarım seni hanımmm hanımmmmmmmmmmmmmm korkutma laa milleti biz normal olalım die şeysimizi yırtıoz, normal oluncada mı yırtılıo şeysimiz? eheeehhehe

şaka bi yana bizde dün doktorumuzdaydık kızlar. benim eşşek koccamaaan olmuş teyzeleriiiii boyu tastamam 45 cm. kilosu da 1.716 gr. ene doğru diil boya doğru gidio galiba bizimkisi. hehhehehee yanlız bi türlü yüzünü göremedik kuzumun habire ya eliyle ya da ayağıyla sakladı bu sefer yüzünü. elimiz boş döndük bu son randevudan ne bir foto ne de video. bu arada pozisyon hala ters benim oğlumda kızlar yaa bende sezeryan olcam die tırsarken sena neler de neler yazmış. bakalım 15 gün sonra 32. haftaya giriyoruz bakalım, doğumun şekli sanırım en kesin o zaman belli olcak. o güne kadar bu kesip biçme işlerini düşünesim yok ellemeyin banaaaaaaaaaaaaa.. senaaaaaaaaa detttttttt!! sıkubaaaa sinem kızzz nerlerdesin sen fiyuuuuu fiyuuuuuuuuuu??
kaydirigubbakcemile3

Melaba güzel hanımlarrrr, benn geldimmm..

Efenim ben maceramın 1. karaman ayağını tamamlamış bulunuyorummmm. Gittim işlerimi hallettim geldimmm ve artıkın bana çekinmeden müdürümm diyebilirsinnnizzz :jeyyar: Yarın sabahtan itibarende bakanlıkta koşturmaya başlıyorum samsuna geçiş için işlemleri başlatacağım. Valla son sürat bi hız almıştır benii sormayınn ve yoldan geleli bi saat oloorr,anlayacağınızzz kızcağızımmm leyleği daha karnımdayken havada gördü zavallım ordan oraya koşturuyor benimlee. Kısacası sizleri habersiz bıraktım ama şimdide epey yorgunummmmm hanımlarrr, yazılanlarıda okudumda yarın daha detaylı aranızdayım bekleyin beni anacıımmm mirmirmirmir

kızım sen git paşa paşa ol sezaryenini senin oğlan tosuncuk çıkarken mazara yapmasın sana :)))
sen beni dinle sadce yırtık demiorum bak sonraki cinsel yaşam da tehlikede diorum annadın sen onu ..annamadıysan gel özelden feyssten dertleşelim .. hade sağlıklı doğumlaaarrrrr

müdürüümmmmm
hayırlı uğurlu olsun :)))

senaaa ben de sana katılıyommmm canımss çok geçmiş olsun daha iyileşemedin demeeekkkkk bende kısmet olursa gebe kalırsam sezeryan isterim:ecrin_bebek:

kızlar sizi korkutmak için söylemedim sadece dikişti yok kesikti yok yırtıktı herkeste oluyor 40 ı geçince geçer falan deniyor kazın ayağı öyle değil ben yeteri kadar uyarılmadım bu riski aldım, yaşayınca beter birşeymöiş bunu paylaşıyorum..
sizler kendi kararınızı bana bakmadan verin ama uyarmadı demeyin haaaaaa

sinemcim ay pardon müdire hanım:) hayırlı uğurlu olsun inşallah, koşuşturmaca tam gaz devam ediyo anlaşılan. Biraz yorulcaksın ama müdiiiire hanım olmak kolay değil tabe:)

Beni can evimden vurdun senaaaaa:) valla normal doğumdan en çok bu sebepten korkuyodum, naaapçam ben yaaaaaa((( normal doğumda yırtık+dikiş, sezeryande dikiş ooof of, yok yok bunun kesin başka bi yolu olmalı

hahahhaaaa bak fikfik hayatın tehlikede diosan tırstım bak şincik herşey bi yana o bi yana. euhehuehuehue aklinialirimsmile

sinem geri dönüşünü beklioz anacım çabık geeel mödürüm.

kızlaarrr günaydııınnnn opuyorumnanaktan bakıyorum herkesler uğramış bu ara topikee.. zemuszemus yahu şu sezeryan normal işi benimde kafamı karıştırıyor ama nedense ben hep sağlığım için (!) -artık öyle olduğundan şüpheliyim- normal doğum diye geçirirdim aklımdan fisfisfis neysem bakalım o gün gelince düşünürüs artık bunu akannehir yoksa 9 ay değil 19 ay dursun demeyim sonra eyvahedigeldismile bu arada biz dokuz ay dursun derken bizim veled gelmeye acele ediyo kızlar.. delikafadulden bu ikinci doktor kontrolü ve toplamda bi 10 gün ileri gittik kafamçokkarıştı bakalım bunun sonu nereye gidecek..
bu arada bebişimizin kalp atışlarını duyduk pardon duyduk demiim gördük kaydirigubbakcemile3 pır pır yanıp sönüyordu tatlım benim. tahlillerimizide verdik ve bu akşama sonuçları alıp doktora gösterecez. umarım onlarda da bi sorun olmaz.. kaydirigubbakcemile2 kızlar şu ikili tarama dedikleri olay 11. haftada mı oluyo fisfisfis bizi o zaman çağırdı da..

sevgili müdürüm bakıyorum da ne olacak ne bitecek telaşeleri bitmiş artıkın işler bile halledilemeye başlanmış çok seviniyorum adına inş. güzel bi değişiklik olacak hepiniz için kaydirigubbakcemile5 detayları bekliyos ha ona göree

işte bu işin can alıcı noktası be sena anne sempatiksalakcinni :kedi: insan bunu nasıl tehlikeye atar. kaydirigubbakcemile3 bu arada epidurelin de ileriki hayatı etkileyen negatif yöneleri var diye bi programda seyretmiştim şöyle göz ucuynan fisfisfis konuya tam vakıf olamadım ama bu sıkıntılarının onunla da alakası olabilir mi? doktorun neler anlatmıştı seçim aşamasında sana..

normal + epidürelde sorun var, zia ıkınma hissini yok ediyor, sen mıçını yırtıyorsun afedersin ama ağrı duymadaN o zaman da zorlama oluyor... ama benim bünyem de bir garip benim bu kadar hızlı doğurmam da normal değilmiş, yani ağrı yok sancı yok su gelimi yok, eee o zaman da nooluyor ıkınmadan bir şey anlamıyorsun kendini sıkıyorsun o arada her bir taraf zorlanıyor.. eğer epidürel ağrı sızı varken takılsa ya da sen bir dereceye kadar dayanıp sonra taktırsan belki daha farklı olur.. ama epidürel sezaryende böyle bir şey yok mis gibi açıp mis gibi kapıyorlar..

Selamss hanımlarrr...

Bugün itibariyle bendenizde raporlular kervanına girmiş bulunuyorummm... Yanlız çok komik bir gün geçirdim, hep iki dakikalarla birilerini kaçırıp rapor imzalatma işim malesef yarına kaldıı, artık güleyim mi kızayım mı bilemedim, hayırdır fesupanallah vs sıralayıp döndüm eve. İlk etapta az önce odasında olan doktorum ben diğer evrakları halledene kadar ameliyata girmiş (2 dk önce) ve artı bir saaat ameliyattan çıkmasını bekledim, sonra tam geldi ohhh be dedim imzasını aldım başhekimin odasına koştummmm bi de ne desinler dersinizzzz -iki dakika önce çıktıı--- nasıl delirdim anlatamam, neyseeeee sonuçta 15 gün cepte sayılır sonrası Allah kerim. Bu arada sonunda Samsunda evimizi bulduk, çok lüks sayılmaz ama deniz manzaralı ve benim iş yerime beş dakika yürüme mesafeli, kendi evimizi alıncaya kadar idare edeceğiz artık, hoş biz taşınma manyağı olduğumuzdan belki seneye yeni bir eve geçerizz kaydirigubbakcemile3 şimdi sizin için çok havada oldu bu laf, şöyle açıklayayım biz evliliğimizin 8. yılı içindeyiz ve Samsun dahil bu 6. taşınmamız olacak, niye diye sormayın öyle iştee... biz duramıyoruzz kaşınıyoruz taşınıyoruzz kafamçokkarıştı

bu arada makina durdu ciclerimi buruşmadan asıp geliyorum hanımlar...

evettt neğdee kamıştıkkk...

Bizim taşınma krizlerimizi bi kenara bırakalımm gelelim topiciğimizde dönen yeni mevzuuya, normal-sezeryan ikilemi. Ben bi ara bu konuyu hala kafamda çözemediğimi ikisindende emin olamadığıımı söylemiştim zaten, ama hayatmın her önemli aşamasında olduğu gibi bu aşamada da güvendiğim insanların tecrübeleri benim için çok öenmli oluyor. Netekim şu anda topiğin en kıdemli annesinin yaşadığı sıkıntılar hiçde gözardı edilecek gibi değil, ha birde doktorumda şimdi çok erkende olsa sezeryanı salık veriyor. Yani lafın özü ben epidural sezeryan diyorum ve kendimi beyin olarak birazda buna hazırlar buluyorumm, ammaaa velakin soz söz nedirrr- Allahh bilirr... yaşayıp göreceğiz. Hoş sezeryan çok ciddi bir ameliyat, 8 kat kesilip dikiliyorsunuz, sonrasındaki iyileşme süreci, o aşamada da emzirme güçlüğü, kesiklerin acısı ağrısııı, oyyyy zor iş yawwww, Allahh tüm hamişlere sağlıklı sorunsuz doğumlar nasip etsin :Saruboceq: :Saruboceq:

Amannn neyseee, ben bugün kızçemi gördümmm, günün en güzel anıda buydu zaten, tosunum 590 gram olmuşşşş, çok şükürr herşeyide iyi bi tek su seviyesi yine sınırdaaa, doktorum su iç diyor başka bişey demiyor, bende gerçekten çok dikkat ediyorum, hatta geceleri tuvalete taşınmaktan uyku muyku hak getire, bunuda dedim doktora güldürdüm adamı kaydirigubbakcemile3 2,5 litreyi 3 litreye çıkaracağız anlaşılannn ve banyoda hayatımı idame ettirmek zorunda kalacak gibiyimmm

evettt güzel hanımlarrr, bu arada tebrikleriniz için teşkür ederrr görüşmek üzere derimmmm

merhabalar nasılsınız hanımlar :)
Anlaşılan doğum şekli şemalini tartışıp duruyonuz amaaaann kızlar yaa boşverim gebeliğinizin tadını çıkarın eheueheuh sağlıklı doğsunda varsın sezeryan varsın normal olsun eheuheuehe

Sinem apılam sende maşallah benim hayalimi gerçekleştirmissin amma biz yapamıyoruz maalesef hihihi :) canım sıkılınca hep ev değişesim var ama olmoor kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…