ocuk istiyorum ama...

Feyzacim hersey süper desene yerimseniben masallah prensesimize

bisi soracagim; 2 li ve 3 lü testi yaptirmadan direk 4 lü mü yaptirdin onu anlayamadim??

evet canım aynen öyle oldu bizimki.. 2li ve 3lü yaptırmadan direk 4lü yaptırdım. zaten artık 3lü kalkıyormuş.. onun yerini 4lü alacakmış doktorumun dediğine göre.. 4lü, 3lü teste eklenmiş bi kan testini daha içeriyormuş.

2li yerine de dediğim gibi ayrıntılı ultrasona girdim ve ense ölçümü, burun kemiği ölçümü yapılmış, organ gelişimleri incelenmişti..

ben de o listede olmak istiyorum artık ama hep bişeyler çıkıyor. moralim çok bozuk şimdi de fissur çıktı başıma çok bela bi durumbenneyaptımki

ooo senn kararını verdiyseen hemen şekerimm top listemizdekii yerinn hazırr da nerden çıktı şimdi bu can sıkıcııı durumm, acilll şifalarrrrrr geçmişler olsunnn

bu tıbbınn gelişimii bi yandan çok hızlı bi yandan çok yavaşş. Ben daha doğurmadım ama ben o haftalardayken 4 lü testt sadece konuşulmaktaydı ama pek uygulanmıyorduuu ve aynen benimde ikili taramada sadece ense kalınlığı be burun kemiği ile yetinilmişti amma tabii ben duramayıpp başka doktora gidipp saçma sapan değerlerrr edinmiştimmm... Neyse o günlere geri dönemiyeceğimm maşallahhh annesii sizeeee çok tatlı geçiyor şu ayrıntılı ultrasonlarrr müthişşş hatıralarrr, Allahhh herkeze yaşamayı bir an önce nasip ederrr inşallahhhhhhhh :Saruboceq:

Siboşummm morall motivasyonunn içinnn çok çok teşekkürlerr. Bende bilemiyorum şimdi neden başa döndüğümü ama istemesemde aklımın bir köşesindeeee hep bir "ya şöyleyse..." "ya böyleyse..." soru bulutları var ve kesinlikle dağılmıyorlarrr ve sanırım prensesimi tastamam sapasağlamm kucağıma almadıkçaaa kokusunu koklamadıkça rahatlayamayacağımmm. Sizlerinde duaları eminimm bizimledirrrr offff yaa ben çok sulu göz oldummmmmm...

bu aradaaaa tubişimmmm nasılsınn nasıl geçti operasyonn bi haber ver aklım bi yandan da sendeee

merhaba kızlarrrrrr
Ben geldimmmm evet annemin anjio sonucunda bir aksilik çıkmadı damarlarda tıkanıklık vs de yok kalp büyümesi var oda tansiyon ve kullandığı ilaçlardan sabah işe geldim öğleden sonra gideceğim annemin yanınaaaaa Rabbim herkeslere sağlık versin ağız tadı ondan sonra geliyormuş meğer.....guclubacismile

Aman çok şahane, hep güzel haberler var.Bir tek Aslı'cım çok geçmiş olsun, çabucak iyileş ve bebiş çalışmalarına devam et. Bu topikte anne ve hamile olmayan kalmasın inşallah :))
Bu sabah serviste gelirken neler neler düşündüm bir bilseniz :)) Sürekli planlar yapan ve hayal kuran biri olduğum için bakın şimdi
- Önce sağlıkla inşallah canım kızım Selin'imi Kasım sonu gibi doğuruyorum :)
- tabi doğum için son ana kadar bekliyorum, sezaryen olmak zorunda kalsam bile doğum sancılarım başlamış olsun istiyorum
- Eğer normal doğum becerebilirsem ve doktorum da izin verirse seneye Kasım ayında donmuş embriyolarımı çözdürüp transfer oluyorum :)) kiii kızımın kardeşi olacaksa babası gibi Aslan burcu olsun ve Ağustos'ta doğsun...
- Yok eğer sezaryen olursa o zaman bu planı 2 yıl ertelemek zorunda kalabilirim, tabi doktoruma bağlı.

Hayali bile güzel. Bu planda 50 çeşit aksaklık, problem çıkacaktır mutlaka ama benim hayallerim ve dileklerim bu yönde..

Deli miyim neyim ben daha birinin doğurmadan 2.'yi planlıyorum :)))

Tugbiscim tekrar cok cok gecmis olsun, rahatlamissindir simdi..
aman en önemlisi saglik saglik saglik...yerimseniben

sinocum rica ederim, bizler nicin burdayizyerimseniben
oglak burcunun belki en kötü özelligi; bu vesveseler..bende ayni senin gibiyim aslinda..hep icimden konusup, yer bitirirm kendimi..ama böyle olmamamiz lazim .olan bize oluyor cünkü, sagligimiz , moralimiz bozuluyor.hele senin gibi son haftalarina gelmis bir anne adayi icin, hic mi hic istenen bir durum degil canim..
eminin mis kokulun sapasaglam annesinin kucagina geliverecek ..aklina kötü bisi geldiginde, onu kucagina aldigin ve mis kokusunu icine cektigin ani düsün ..bu seni motive edecektir. opuyorumnanaktan

bilsen benim aklimdan neler geciyor neler, ben de biraz paylasivereyim sizlerle isterseniz: ben subat ayinda kürtaj oldum biliyorsunuz.icimden diyorum ki; ya kürtaj sirasinda bir problem olduysa, bir daha bebek sahibi olamazsam, onu da gectim, bebegim yine göbisime konar ve kisa süre sonra beni yine birakir giderse...dahasi var; hamilelik sürecim uzar ve hamile kalmam 6-7 ayi hatta 1 seneyi bulursa....yasim 35, zaman su gibi akip gidiyor..ooo daha neler neler...sonra toparliyorum kendimi." at kafandan bunlari, 1-2 aya kadar gelecek bebisim, hemde saglikli olacak" deyip uzaklasmaya calisiyorum kötü düsüncelerden...
iste böle sinocum..."iyi düsün, iyi olsun" der annem hep.. bende bunu yapmaya calisiyorum, umarim basarili oluyorumduryerimseniben

Teşekkürler sibel aplam :))) çok mutluyumm ohooooo sizinkilerde kuruntumu bende yazayım bende kürtajdan sonra evet ya düşük olursa sonra eşim sigara içiyor arasıra ya kötü olursa sigarayı bırakması lazım diyorum sonra ben hamileyken ya tansiyonum fırlarsa ya ben ve bebek sakat kalırsak ya ben beyin kanamsı geçirirsem ya bebeğim doğmadan ölürse sa se sa se'ler almış başını gidiyor..... Gidiyooorrrrr eyvahedigeldismile

of offf daha neler neler var bende de ..hic yazmayim en iyisi...bu bahsettigim sadece birkaciydi cünkü...
günü yasayacagiz, fazla ileriye bakarsak -se, -sa'lar hiç bitmeyecek..guclubacismile

amannınn akannehir kızlar siz nettiniiizz.. nasıl bi kötü ihtimaller zinciri kuruyonuz aklınızda yahu.. iyi düşünelim iyi olsun kuzucuklar.. siz kalbinizi temiz tutun ki melekleriniz gelsin bi an önce.. olumunekankayizsmile

pelincim düşüncene hayran kaldığımı söylemeliyim.. hayali bile tatlı değil mi.. bi yavrun olacak, bi tane daha derken ailen iyice yeşerecek.. inş. gönlünden geçtiği gibi güzel olur canım benim..

aslına bakarsan bende biraz kalabalık aile olma taraftarıyım kaydirigubbakcemile3 bakalım zaman ne gösterir ama kızım sağlıkla dünyaya gelsin yaşım başım geçmeden en geç 2 sene içinde 2.tontiş hayallerim var. boshayallersmile

Merhaba hanımlarrr...

Bende Hande gelmişş ve haberi vermiştir diye umuyordum ammm bana düştü iş anlaşılannn, şekerler Sena anneciğin anneannesi malesef vefatt etmişş bende yeni aldım faceden haberii, burdan bir kez dahaaa Allah rahmet eylesinnnn aileyeeee sabırlarrrr diliyorummmmm.... ve bu konuyuu fazla uzatmıyorummm netekimmm ne densee boşşşşş....

Gelelim Tubişeee, maşallahhh çok sevindim ciddi bi şey olmamasınaa anneciğinize eminim iyi bakıyorusnuzdurr şimdi daha biii iyileşir herşeyyyy, ama kuzularrr bırakalımm şu vesveselerii ve hepimiz birerrr Pelin olalımm :)))) daha birinciyi doğurmadan ikincinin güzel hayallerini içimizde yeşertelimm. Bende acaba bende bi tuhaflık mı var diye düşünüyordum neyseki yalnız değilmişimm. Belkide nazar değmesin rahat bir hamişlik geçirdik geçirmekteyiz o yüzden bende hemen ikinciyi fazla geciktirmeden yapıverelim diyordummm ve kendime deli muamelesi yapıyordumm ama tek deli ben değilmişim neysekii laelaelaelaelae ama şimdi şimdi de hele bi kızım gelsinn bi bbilmiyorumkismileakiimm diyorummm yanii Sibelimm biliyorsunn oğlak buuu diliyle ruhu çok da bir olamazzzz inatçıı ruhunu ancakk kendi kandırabilirrr

İnanın bende aynı şeyleri düşünüyorum henüz 1 yıllık evli olmama rağmen hiç çocuk hevesim yok eşime kalsa bugün ister,bu durumda ne yapmalı bilmiyorum,bazen eşime diyorum benim hedefim rahşan ve bülent ecevit çifti diye:)))) çocuksuz sakin mutlu bir hayattı onların ki...Emin olun bende sizin gibiyim,haftaya 28 yaşım bitiyor benimde ama ben düzenimi bozup,işimi gücümü bırakıp çocuk falan doğurmak istemiyorum ne olacak bilemiyorum...

çok basit şekerimm burayı kendine mesken edineceksinnn bi süre sonra hemde kısacık bi süre sonraaa sen bile farkına varmadann kıvama girmiş olacaksınn... Ahh bi de hızlı annişler eskisi gibi sık gelseler 3 vaktekadar bize hamiş olduğunun güzel haberini verecekk ve buna neden bu kadar sevindiğini sen bile anlayamayacaksınn :jeyyar: :lepi:

Niltt arkadasim hosgeldin sayfamiza öncelikle....a.s
Blogumuzu bastan okudun mu bilemiyorum. bu blogdaki herkes asagi yukari senin gibi düsünmekteydi.buradaki arkadaslarim (ben dahil) senin gibi düsünüp, daha sonra ne gibi tecrübeler, ne gibi duygular ve güzellikler yasadilar ve yasamaktalar cok daha iyi dile getirirler diye tahmin ediyor ve sözü onlara birakiyorum..cünkü ben ne hamileyim, ne de cocuk sahibiyim, ama cocukla ilgili AMA'larimi kafamdan atmis bulunmaktayim..ve iyi ki de atmisim, su an daha iyi hissediyorum kendimizemuszemus

hatta basta AMA'lari olan ve "topigimizin anasi" sscuba cigim (böyle desem uygun olur demi sino!!) yeni arkadasimiza yazisiyla eslik etmeye baslamis bilekaydirigubbakcemile5

feyzacım, sibelcim, sinemcim ve pelincim çok teşekkür ediyorum ama napıcamı da bilemiyorum dr ameliyat yapalım hemen istiyorsan dedi ama karar veremiyorum ameliyat olduğumda yüzdeyüz kurtulucamın garantisi yok çünkü bu dertten ama gebelikten önce halletmem gerektiği kesin. of Allahım ya sanırım benim cezam bu

bu arada sibelcim herşeyin yolunda gitmesine çok sevindim
pelin senin hayallerine de bittim süpersin hadi bakalım
bizamanların birinciyi yapsam mı diye düşünen sinemi ikincinin planlarıa başlamış bile
kısa da olsa yaşadım ama sizdeki bu yaşama sevincini gördükçe hamileliği daha da çok merak ediyorum
:1rolleyes:

İnsan ne kadar tuhafff bir yaratık yahuuu, Aslıcımm senin nezninde bir örnek olacak ama çok cuk olmuşş tek nedeni bu, bunu hepimizz sürekli yapıyoruzz ya da genellemeyeyim ben çok yapıyorummm.

Şöyleki ard arda iki paylaşımm, birindee cezalandırıldığını düşünen acılar içinde bir kadınnn, hemen ardından meraklı bir heyecana atılmak için yerinde duramayann gülümseyen bir kadınn... İşte bunun altına imzamı atarımm. Hep böyle yapıyoruzz bir kötümserlik çukuru, birr pembişş umud bulutuuu ve korkarımm işte hayat bu, yani en azından bir dengesi varr... Tanrım detayların farkında olmayı, karamsarlığımın içinde yeşeren umutlarımı sulamayı, hormonlarım yokmuş gibi davranıppp saçmaladığımda ama ne yapayımm hormonsss demeyii... kadın olmayı seviyorummm...

Bilmem yeterince saçmalayabildim miii, kusura bakmayınn hanımlarrr hormonssss...

Bu arada Aslıı karamsarlık yokkk eğer bir tedavisi varsa o olucakk ve kalınan yerdenn yola devammm ve umarımm bir an önce iyileşirsinnn...

evet canim aynen HORMONSSSSSzemuszemus
bizim hormonslardan erkeklerde de olsaydi ne olurdu acabasempatiksalakcinni

ay kizlar sabah sabah bir moral bozuklugu uyandim sormayin...önce uyandigimda mutsuzdum, iyice ayilip kendime gelince de umutlu bir gülüs belirdi yüzümde...delimiyim neyim ...neyse bir rüya gördüm.rüyamda hamileydim bir kiz bebek dogurdum, dogumum o kadar kolay oldu ki, dogumuma ait hicbisi hatirlamiyorum (yani his olarak aci, agri vs..)ne güzel bir dogum oldu vs derken bir bakiyorum kizim var, benim gibi dalgali sacli, fistik gibi bir bebek.. ama bebegin babasi su anki esim degil hatta o adamla evli bile degilim...ve ailem ve cevrem bana bayagi bir tepkiliydi..o yüzden moralim cok bozuktu aglamaya calisiyordum ama olmuyordu.. sonra bir baktim kizim 3-4 yasinda ve ona pembe bir etek ve body satin aldim..rüyamda hissettigim tek sey, o bebesin varligiydi, bana güc veriyordu ve onu dogurduguma hic pisman degildim, hatta mutluydum bile..yani böyle arkadaslar ..karisik duygularla basladim günüme..."bir tarafin acik kalmis" deseniz de haklisinizkafamçokkarıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…