Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Valla kayınvalideme de annemede çok kırıldım uzun bi süre tavır koyucam ikisinede yani kendileri yapmışlar bi dünya çocuk madem öyle siz yapmasaydınız kardeş kadar güzel bişey varmı ya biz kardeşlerimle varya can ciğeriz birimizin kirpiği yere düşse kıyameti koparırız maddi manevi her zaman yanyanayız ama bu anneler niye böyle herşeye karışır anlamıyorum sizene yani ben tek başıma bi kız evlat büyüttüm ya tek başıma şuan 12 yaşına giricek şükürler olsun kimseye minnet etmedim çalıştığım yerlere götürüp kartonun üstünde uyuttuğumu bilirim bakıcak kimse olmadığı için ne zorluklarla büyüttüm şimdi kalkmış herkes annelik dersi veriyo acaba kendileri tek başına çocuk büyütebilirlermiydi kırmak istemiyorum aslında yüzlerine söylicem ama kötü olmak istemiyorum en iyisi mesafe koymak
Sonuna kadar katılıyorum.

Valla kayınvalideme de annemede çok kırıldım uzun bi süre tavır koyucam ikisinede yani kendileri yapmışlar bi dünya çocuk madem öyle siz yapmasaydınız kardeş kadar güzel bişey varmı ya biz kardeşlerimle varya can ciğeriz birimizin kirpiği yere düşse kıyameti koparırız maddi manevi her zaman yanyanayız ama bu anneler niye böyle herşeye karışır anlamıyorum sizene yani ben tek başıma bi kız evlat büyüttüm ya tek başıma şuan 12 yaşına giricek şükürler olsun kimseye minnet etmedim çalıştığım yerlere götürüp kartonun üstünde uyuttuğumu bilirim bakıcak kimse olmadığı için ne zorluklarla büyüttüm şimdi kalkmış herkes annelik dersi veriyo acaba kendileri tek başına çocuk büyütebilirlermiydi kırmak istemiyorum aslında yüzlerine söylicem ama kötü olmak istemiyorum en iyisi mesafe koymak
Maşallah kardeşlerinizle olan ilişkinize nazar değmesin. Ben tek cocuğum bi dayanak abi abla kardeş olsun cok isterdim kısmet değilmiş. Allah sağlık verdikçe geri kalan her şey hallolur. Çocuklarınız da sizin gibi birbrine liman olsunlar. Kesinliklr annelere mesafe koymalısınız. Fazla samimiyetin sonucu bu. Bizde anneyiz cocuğumuza cocuk yapın yapmayın diyemeyiz. Bu durum tamamen eşleri ilgilendiren bir konu.

Maşallah kardeşlerinizle olan ilişkinize nazar değmesin. Ben tek cocuğum bi dayanak abi abla kardeş olsun cok isterdim kısmet değilmiş. Allah sağlık verdikçe geri kalan her şey hallolur. Çocuklarınız da sizin gibi birbrine liman olsunlar. Kesinliklr annelere mesafe koymalısınız. Fazla samimiyetin sonucu bu. Bizde anneyiz cocuğumuza cocuk yapın yapmayın diyemeyiz. Bu durum tamamen eşleri ilgilendiren bir konu.
Yaaa canım benim Allah razı olsun 🤲 ne güzel bi kalbin var cansın ❤️🥰
Dün reglim bitmişti eşim öyle dediği içinde moralim bozuktu direk yatıp uyumuştum bugün birliktelik oldu ve eşim korunmadı 😃🤭 bende hiç sormadım bişey sanırım kırıldığımı ve başkalarının etkisinde kaldığını anladı 🥰 sessiz kalmakla tartışmamakla en iyisini yaptım sanırım 😊

Kızlar özel olacak ama birliktelikten sonra ne kadar süre yatar vaziyette kalıyorsunuz ya da ne bileyim belini yukarıya kaldırma falan yapanlar varmış 😂 ay yazarken bile gülesim geldi ama faydasını göreceğimi bilsem amuda kalkarim😊tavsiyeniz var mı?
Canım 3 gebeligimde de hiç yatmadım bu yeterli cevap olmuştur sanırım 😂

Kızlar özel olacak ama birliktelikten sonra ne kadar süre yatar vaziyette kalıyorsunuz ya da ne bileyim belini yukarıya kaldırma falan yapanlar varmış 😂 ay yazarken bile gülesim geldi ama faydasını göreceğimi bilsem amuda kalkarim😊tavsiyeniz var mı?
Canım valla olacağı varsa her türlü oluyor ya nasip ama bende duydum bunu deneyenlerde varmış sende dene bakalım inşallah olur 😊😊

Yaaa canım benim Allah razı olsun 🤲 ne güzel bi kalbin var cansın ❤️🥰
Dün reglim bitmişti eşim öyle dediği içinde moralim bozuktu direk yatıp uyumuştum bugün birliktelik oldu ve eşim korunmadı 😃🤭 bende hiç sormadım bişey sanırım kırıldığımı ve başkalarının etkisinde kaldığını anladı 🥰 sessiz kalmakla tartışmamakla en iyisini yaptım sanırım 😊
Hepimizden Allah razı olsun kuzum 🙏💜 teşekkür ederim. Eşine ne dicen ki hepimiz etkileniyoruz konuşulanlardan.. O hissetmiş yanlış davrandığını ve doğruya çevirmiş sevindim senin adına bu ay güzel haberlerini bekliyoruz 🙏💜

Yumurtlama takibi yaptırdığım doktorum 30 dk ayağa kalkmadan yatmamı istedi duvara dayayıp ayaklarını destek alabilirsin, popo altına yastık koyabilirsin. Bende işe yaramadı iki ay denedim. Üstüne üstlük 30 dk bekleyip kalkmadığım için enfeksiyon olmuştum inşallah sende işe yarar 🙏

Ben bana da saygıda kusur edene saygıyla yaklaşamıyorum malesef. Herşey için yarın cok geç olabilir. Biz kadınlar malesef ölene kadar yumurtlamıyoruz 😞. Benim de kendi tryzem öyle eşimin yanında bişry demez ama tek ikimiz kalınca napcan bidaha cocuğu allah aras a sağlık versin yeter falan demeler siz mi doğurcanız yani anlamıyorum. Bak teyze dedim trafik kazası geçirdin kardeşlerin ettafında pervane oldu. Kocan mı gelip baktı sana hayır. Bana bak yalnızım kaldım tek cocuk önüm yok arkam yok. Tek cocuk kalsaydın anlardım seni dedim. Bu söylemler hiç hoş değil anne teyze kayınvalide kim olursa olsun.. Haddini bilmesi lazım. Ben kimsenin etlisine sütlüsüne karışmıyosam kimse de bana karışamaz nokta.
Gerçekten haddini bilmez insanlara katlanamıyorum. Gerçekten. Bu sadece eşler arasında konuşulması gereken ve ancak eşler konuştuğu taktirde kararı verilebilecek bir şey. Kimsenin plan var mı demesine bile tahammül etmeyecek biriyim valla kimse karışmasın dediğin gibi :duduk:
Selam canlar bugün reglim bitti ama moralim çok bozuk 😞 sizinle paylaşmak istedim
Eşim dün akşam çocuk istemediğini söyledi en azından bir kaç ay istemiyorum dedi.. Aslında en çok isteyen oydu ama bu ara kayınvalidem ve benim kendi annem sürekli napıcaksınız çocuğu yeter yaş gidiyo bakamazsınız gibilerinden konuşmalar yapıyo
( çocuklarıma tek baktım hep kızıma hamileyken ayrılmıştım tek başıma büyüttüm ikinci evliliğim bi oğlum oldu onada kendim bakıyorum kayınvalideme bırakıp markete bile gitmedim daha hiç )
Sanırım eşim ondan etkilendi bu ara dikkat edelim istemiyorum dedi ben çok üzüldüm çok kırıldım.
Biz evlendiğimizden beri hiç yeni eşya almadık hep benim kendi eski eşyalarım ve onun eski eşyalarını birleştirip ev kurduk hep tek tük eşyalardı.. Eşimin kredi borcu vardı benle tanışmadan önce çekmiş 3 yıldır onun borcu var diye hiçbişey istemedim.. şimdi çok şükür o borcu bitti geçenlerde gidip mutfak eşyası aldık hiçbişeyim yoktu fırın blender yemek takımı işte mutfakta aklınıza ne geliyorsa hep bu zamana kadar olanlarla idare ettim fırın yemeğine hasret kaldım desem yeridir.. Geçenlerde gidip taksitle hepsini aldık çok mutlu oldum çocuk gibi sevindim 60 bin lira tuttu hepsi şimdi onun ödemesi var bu yüzden biraz stres olduğunu borcumuz bitsin falan dedi.. Dünden beri çok kötüyüm çok kırgınım ben onun için herşeye katlandım katlanırımda ama neden böyle oldu anlamıyorum fazla fedakarlık yapmamak mı gerekiyor su acaba bilmiyorum.. Sizce nerde hata yaptım nolur bana akıl verin şuan ne yapıcağımı nasıl davranıcağımı bilmiyorum
Kuşum bence eşin biraz histerik bir tepki vermiş yani ani bir sıkıntıya benziyor. Bence bir kahve koyun kendinize ve konu hakkında sohbet edin. Eşine açık bir dille istediğini ve bunun için maddi planlamayı birlikte yapmak istediğini, ne yazık ki onun istediği vadenin üstüne bir kadın olarak yaş ve fiziksel etkenler girdiğinde, belki de onun isteediği zaman artık geç olabileceğini iletmeni öneririm. Bir insan yetişecek elbette maddi planlama çok önemli bir etken gerçekten altından kalkmak bu anlamda önemlidir muhakkak. Ama borç bittiğinde eşin keşke dememeli bu konuda kimsenin dolduruşuna gelmeden gerçekten çift taraflı makul ve mantıklı bir karar aldığınızdan emin olun :KK200:

Ben direk ayaklarımı havaya dikiyorum canım😂 hatta öyle yatıyorum . sabah işe giderken duş alıyorum. napim her türlü şeyi deniyorum artık. katılıyorum sana bende bilsem faydalı valla amuda bile kalkarım yani artık o vaziyetteyim :KK64:

lilyrosey lilyrosey 🌸 aynen dediğin gibi canım anlık söylediği bişey olmuş annesinin yanından gelmişti ve birden böyle bi şey söyledi konu bile açılmamıştı yani çok belliydi doldurulup geldiği 🤦‍♀️ ama ben hiç tartışmadım sadece peki sen bilirsin dedim konuyu kapattım zaten uyumuşum hemen..
Ertesi gün ilişki oldu hiç korunmadı şaşırdım ama yine bişey demedim 🤭 anladı bence hatasını
Ay inşallah bu ay güzel haberler alırız ben bu sefer çok istiyorum Rabbim hayırlısını versin 🌸

lilyrosey lilyrosey 🌸 aynen dediğin gibi canım anlık söylediği bişey olmuş annesinin yanından gelmişti ve birden böyle bi şey söyledi konu bile açılmamıştı yani çok belliydi doldurulup geldiği 🤦‍♀️ ama ben hiç tartışmadım sadece peki sen bilirsin dedim konuyu kapattım zaten uyumuşum hemen..
Ertesi gün ilişki oldu hiç korunmadı şaşırdım ama yine bişey demedim 🤭 anladı bence hatasını
Ay inşallah bu ay güzel haberler alırız ben bu sefer çok istiyorum Rabbim hayırlısını versin 🌸
Ah çok sevindim.. İyi bari stressiz sıkıntısız geçirelim bu ayı, önümüzdeki ay da güzel haberler alalım hayırlısıyla inşallah :KK200:

Ben direk ayaklarımı havaya dikiyorum canım😂 hatta öyle yatıyorum . sabah işe giderken duş alıyorum. napim her türlü şeyi deniyorum artık. katılıyorum sana bende bilsem faydalı valla amuda bile kalkarım yani artık o vaziyetteyim :KK64:
hahaha kıyamam bize yaaa ben maksimum bir 15 20 dk uzanıyorum sonra duş... bekleyemem valla sabrım yok :işsiz:

hahaaa bende ayaklarımı bikere havaya dikmiştim eşim dalga geçmişti ne gülmüştü bana:mad:

X