Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canm korkma uzan dinlen bnmde ilk gebelikte 8. Haftada olmuştu hemen kadın doğumcuma gitmiştim bana ilaç vermişti beş on gün yatmistim geçmişti ihmal etme

Canım acilde yarın gideceğim doktorumun nöbeti varmış şükür ona denk geldik. Progesteron verdi şimdilik düşük tehlikesi yok. Yolk ve bebeği gördük bizimki 6 haftalık değil de 5 hafta 5 günlükmüş 10 gün sonraya randevu kaydıracak sekreter şükürler olsun. Günde 2 Progestan fitil haftada 2 de iğnesinden vurulacakmışım. Allahım korusun bağışlasın 10 gün sonra kalp sesini duymayı nasip etsin inşallah
Bak korkulacak hiç bişi yok dediğim ilacı da vermiş. Şimdi dinlen şu 2-3 gün kendini yorma kuzum yat dinlen 🥰

Yanı bu gebeliğinde ilk gebeligindeki belirtiler yokmuydu kuzum ben hep belırtı kovaladığım için ondan soruyorum benımde ikinci gebeliğim olacak nasipse 🫢🫢😊
Bnmde ikinci gebelik canım dediğim gibi İlk gebelikte kasıkta batmadan başka bir şey yoktu bunda yüzümde sivilceler oluştu afedersiniz ama normalde kabız olan bir insanım bağırsaklarım çok iyi çalışıyor şu an rahatlıkla tuvalete girebiliyorum mide yanması ile bulanması arası bir şey var ara ara batma var bazen bizden bir uyku basıyor bir iki de gözlerim karardı

Yanı bu gebeliğinde ilk gebeligindeki belirtiler yokmuydu kuzum ben hep belırtı kovaladığım için ondan soruyorum benımde ikinci gebeliğim olacak nasipse 🫢🫢😊
Bende öyleyim ya hep ilk gebeliğimdeki belirtileri arıyorum sanki o belirtiler olmayınca negatif olacakmış gibi oluyorum

H hawaii canım bu ay ikimizinde yumurtlama günü bekleme süresi aynı.üstünden 8 gün geçti sende durumlar nasıl ben çok sabırsızım 🙈
Ay ne güzel bat badisiyiz o zaman🤗 canım ara ara kasıklarıma anlık ağrılar saplanıp geri gidiyor onun dışında her şey çok normal sen ne durumdasın😄

Aslında belirti şu belirti işi nasıl biliyormusunuz daha önceki aylarda olmayan bazı keskin belirtiler oluyor mesele ben ilk gebeliğimi göğü ucunda sızlama ağrı oldu ordan şüphelenip test yapmıştım yani o ağrı olunca nerdeyse %97 eminin gebe olduğuma normal zamanda hiç olmaz hatta hamile kalmaya çalışırken göğüs ucumu sıkarak ağrıtmaya çalışırdım 🤣ama banamısın demez ağrımazdı demem o ki diğer aylardan farklı keskin belirtiler arayın tabi istisnalar hariç 🥰
Hayırlı olsun canım. Göğüs ucu sızlamasi adete kaç gün kala oldu?

18 de pik gördüm 19 çatlama gördüm ovülasyon testinde acaba kessin çatlamışmıdır sizce 3 günü değerlendirdik daha öncede ilişki oluyordu ama çatlamadan 3 gün sonra iki bir şekilde ilerlemeyi düşünüyoruz ya bu yumurtalar çatlıyor da neden tutmuyor ya

Canım acilde yarın gideceğim doktorumun nöbeti varmış şükür ona denk geldik. Progesteron verdi şimdilik düşük tehlikesi yok. Yolk ve bebeği gördük bizimki 6 haftalık değil de 5 hafta 5 günlükmüş 10 gün sonraya randevu kaydıracak sekreter şükürler olsun. Günde 2 Progestan fitil haftada 2 de iğnesinden vurulacakmışım. Allahım korusun bağışlasın 10 gün sonra kalp sesini duymayı nasip etsin inşallah
Kuzum senin lekelenmen olmuş ondan gitmişsin acile anladığım kadarıyla ama korkulacak bişey yokmuş şükürler olsun çok sevindim senin adına bebişide gördün öylemi yaa ne güzel peki kalp atışı için ne zaman çağırdı yada dinleyebildin mi banada dua et kuşum nolur ya bugün çok zor bi gün geçirdim🥺
Canım benim rahat ol benim arkadaşa da öyle dediler o kadar stres yaptı kız sonradan duyuldu. Biraz geç döllenme olmuş. Doktorlar negatif konuşmayı seviyor rahat ol kuzum 💕
Acaba benimde mi öyle oldu ya belirsizlik ne kadar kötü Allah'ım ne verirse hayırlısını versin ne yapalım beklicez 🤲
Çok şükür çok sevindim adınıza 🥰 ben oğluma hamileyken 5.haftada öğrenmiştim ama ultrasonda bir türlü göremiyorlardı bebeği en son alttan muayene ile bakmıştı da doktor hah işte burada demişti bitanem korkma o yüzden 💐
Canım msjına denk geldi de benimde karından baktı bebek yok dedi direk acaba alttan baksaydı görünürmüydü ya yarın gidicem aynı doktora da alttan muayene istesem ne der acaba

Ay ne güzel bat badisiyiz o zaman🤗 canım ara ara kasıklarıma anlık ağrılar saplanıp geri gidiyor onun dışında her şey çok normal sen ne durumdasın😄
Evet😍 bende de aynı sadece dün biraz ağırlık taşıdım sonra kasığıma çok kötü bir ağrı saplandı bir saat uzandım sonra geçti.insallah kötü bir şey değildir. Onun dışında her şey aynı 😂 aynı gün test yapalım mı

18 de pik gördüm 19 çatlama gördüm ovülasyon testinde acaba kessin çatlamışmıdır sizce 3 günü değerlendirdik daha öncede ilişki oluyordu ama çatlamadan 3 gün sonra iki bir şekilde ilerlemeyi düşünüyoruz ya bu yumurtalar çatlıyor da neden tutmuyor ya
Canım bunun birçok sebebi olabilir yumurta veya sperm sağlıklı değildir yine de döllenebilir ama yerleşme aşamasında genetik anomali sebebi ile embriyo sağlıklı olmaz vücut atabilir . Embriyo rahimde yerleşecek iyi bir yer bulamayabilir olmayacağı varsa sebep çok. Nasipte olduktan sonra tek seferlik ilişkide bile tutabilir. Allah büyük bizler de vaktimizin geleceği günü bekliyoruz. 🙏

Evet😍 bende de aynı sadece dün biraz ağırlık taşıdım sonra kasığıma çok kötü bir ağrı saplandı bir saat uzandım sonra geçti.insallah kötü bir şey değildir. Onun dışında her şey aynı 😂 aynı gün test yapalım mı
Olur canım 🤗 ben de erken gebelik testi üç tane var o yüzden çarşamba bir tanesini ilk idrarla yapayım diyorum ama olmazsa çok mu erken yaptık diyip ümitlenmeye devam etmek ya da olmadı diyip başta üzülmek de istemiyorum. Kafam çok karışık

Canım bunun birçok sebebi olabilir yumurta veya sperm sağlıklı değildir yine de döllenebilir ama yerleşme aşamasında genetik anomali sebebi ile embriyo sağlıklı olmaz vücut atabilir . Embriyo rahimde yerleşecek iyi bir yer bulamayabilir olmayacağı varsa sebep çok. Nasipte olduktan sonra tek seferlik ilişkide bile tutabilir. Allah büyük bizler de vaktimizin geleceği günü bekliyoruz. 🙏
Bende çok sabırsızım 25 doktoe kontürolüm var acaba kessin yumurtam çatlamışmıdır çatlamışsaa doktor anlar mı acaba anlrda sağlıklı olup olmadığı anlaşır mı acaba

Bende çok sabırsızım 25 doktoe kontürolüm var acaba kessin yumurtam çatlamışmıdır çatlamışsaa doktor anlar mı acaba anlrda sağlıklı olup olmadığı anlaşır mı acaba
Yumurtanın sağlıklı çatlayıp çatlamadığını anlamak için reglin 21. Günü test yapıyorlarmış canım. Biraz daha sabretmeyi çalış. 31 Ocakta ovülasyonun üzerinden 12 gün geçmiş olacak senin yaptığın testlere göre o zaman erken gebelik testi ile öğrenme şansın olur. Ben testte çatlama gördükten sonra ertesi gün doktor randevum vardı sadece çatlamış diyebildi. Sağlıklı mı sağlıksız mı döllenme oldu mu bilemez onlar da. Dr sadece çatlama günü sonrası dahil üç günde gün aşırı ilişkiye devam etmemi söylemişti.

X