Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benım 23 genelde 24 25 ne fazla 26 günde bır olur 26 günde bir de cok nadır olur 23-26 arası kesın olur kuzum genelde 10-12 arası yumurtlarım da ondan tuhafıma gıttı hıc akıntı olmaması. Takıp edeyım bi önumuzdekı 3 gun bakalım gelecekmı akıntı🙂
Takip et bakalim her yumurtlamada kesin akinti olur diye birseyde bilmiyorum ama kendini sartlama ovulasyon testin yok dimi elinde.

Kızlar hepinize selam benim bugün doktor kontrolüm vardı 6. Haftada olduğumu ve kalp atışını duyacağımı düşünerek heyecanla hastaneye gittim ama ne yazıkki hiçbişey umduğum gibi olmadı doktor ultrasonla baktığında gebelik kesesi daha yeni oluşuyor ve 5 haftalık dedi kalp atışı yok dedi yani sadece kese oluşumu var 😔 kan tahlili istedi betaya bakalım dedi sonucum çıkmış yarın tekrar gidicem beta değerim 14.305 çıkmış bu değere göre kalp atışı duyulması lazımdı ama maalesef kesede bebek yok çok kötüyüm sabahtan beri kendime gelemedim beta yüksek ama bebek neden yok boş gebelik mi yaşıyorum napıcam ne düşünücem hiçbişey bilmiyorum
2 ay önce düşük yapmıştım ondada sadece kese vardı 7. Haftada kalp atışı bebek oluşmadan düşük olmuştu yine aynı şeyi mi yaşicam çok korkuyorum Allah'ım bana güç kuvvet ver hakkımda en hayırlı olanı bana nasip et 🤲 çok kötüyüm kızlar elim ayağım boşaldı sanki çok korkuyorum bilgisi olan varsa bana bi akıl fikir versin Allah rızası için 😔
Kötüyü çağırma kuzu dur bi. 5. Hafta bebeği görmek için erken. Alttan mı baktı üsten mi? Bi hafta daha geçsin olumlu düşün nolur

Canım benim yüreğine sağlık inşallah dediğin gibi olur boş gebelik nasıl oluyor ona baksam mı diye düşünüyorum ama elim internete gitmiyor kafamı bulandırmakta istemiyorum Allah yardımcım olsun inşallah 🤲
Senin de canım senin de🤗🤗Hiiiç araştırma internete baş ağrısı yazıyorsun kanser çıkıyor Allah korusun sen doktorun ne diyorsa onu dinle daha çok erken net bir şey söylemek için. Geç olsun güç olmasın 🤗

Bebiş valla bende belirtilerin hepsi birbiri içerisinde olduğundan çok anlamıyorum. Normalde ben geç yumurtlarım geçen ay ilk defa 16. Gün yumurtladım ve bence bu ay da o civarlarda olacak gibi hissediyorum (spora bağladım) ama belirti sağ sol yumurtalıklarda zaman zaman ağrıma oluyor muhtemelen büyüyor yumurcaklar 😅
Ben artık hıc ayırt edemıyorum kuzum yumurtlama agrısı çatlama artısı falan.bakalım ne olacak bu ay😊😊ama ben de sanki ilk H hawaii sonra senden pozıtıf haber gelecekmiş gıbı hıssedıyorum ❣️❣️😍

Kızlar öyle garip bi rüya gördüm ki, bu ay bebek çalışmalarına zaten ara verdik hiç aklımda da yoktu. Rüyamda o kadar kolay bir doğum yapıyordum ki anlatamam yani yaşadım resmen o anı. Kız bebekti. Sonra göbek kordonu hala içerideyken emziriyordum ama resmen sütüm taşıyordu. Doğum yaptığım evde eski çocukluğumun geçtiği evdi. O kadar etkilendim ki size anlatamam.
Kuzum belkide habercı rüyadır ben de bıkere bekarken ikiz bebek doğurduğumu görmüştüm bebek düşündüğüm dönemdede beta sonucumun pozıtıf geldıgını ögrenmıstım hatta yumurtlamadan 1 hafta sonra falan bu rüyayı görüp 11. Gun testte pozıtıfı görmüştüm 😊😊

Bebegım bı sakin ol lütfen korkma panık yapma bende 5 haftalıkken gıttım ve sadece kese var dedı Henüz bebek görmek için erken dedi. Kesenin içi boştu gıttıgımde kesen oluşmuş rahme yerleşmiş ama suan ıcınde bebek görmek ıcın cok erken dedı ve bende 5 +2 yada 5 + 3 te gıttım sanırım 5+ 4 te olabılır ama hatırlamıyorum ama 5. Hafta oldugunu net hatırlıyorum
Peki sağlıklı mı ilerledi yani sonraki gittiğinde bebeği kalp atışını duyabildinmi canım yarın tekrar gidicem doktor ne dicek bakalım hayırlısı olsun ne diyim 😔
Kötüyü çağırma kuzu dur bi. 5. Hafta bebeği görmek için erken. Alttan mı baktı üsten mi? Bi hafta daha geçsin olumlu düşün nolur
Kuzum aslında son adet tarihime göre 5+6 bugün ama doktor 5 haftalık dedi karından ultrason la baktı bilmiyorum boşta randevu bulursam haftaya yine giderim inşallah hayırlısı olsun 🤲 ama genede üzüldüm ya belirsizlik korkutuyor aslında 2 ay öncede düşük yaptığım için korkuyorum

Peki sağlıklı mı ilerledi yani sonraki gittiğinde bebeği kalp atışını duyabildinmi canım yarın tekrar gidicem doktor ne dicek bakalım hayırlısı olsun ne diyim 😔

Kuzum aslında son adet tarihime göre 5+6 bugün ama doktor 5 haftalık dedi karından ultrason la baktı bilmiyorum boşta randevu bulursam haftaya yine giderim inşallah hayırlısı olsun 🤲 ama genede üzüldüm ya belirsizlik korkutuyor aslında 2 ay öncede düşük yaptığım için korkuyorum
Ben de şimdi hatırlamaya çalışıyorum 5. Haftada sadece kese görmüştüm. 10 gün sonrasına çağırmıştı net hatırlıyorum bebeği görmüştüm. Sen bi randevu bak haftaya için. Beklemesi zor bi hafta olacak senin için. 2 gün sonra tekrar beta baktır sağlık ocağı yakınsa oradaki artış da seni rahatlatacaktır

Kızlar hepinize selam benim bugün doktor kontrolüm vardı 6. Haftada olduğumu ve kalp atışını duyacağımı düşünerek heyecanla hastaneye gittim ama ne yazıkki hiçbişey umduğum gibi olmadı doktor ultrasonla baktığında gebelik kesesi daha yeni oluşuyor ve 5 haftalık dedi kalp atışı yok dedi yani sadece kese oluşumu var 😔 kan tahlili istedi betaya bakalım dedi sonucum çıkmış yarın tekrar gidicem beta değerim 14.305 çıkmış bu değere göre kalp atışı duyulması lazımdı ama maalesef kesede bebek yok çok kötüyüm sabahtan beri kendime gelemedim beta yüksek ama bebek neden yok boş gebelik mi yaşıyorum napıcam ne düşünücem hiçbişey bilmiyorum
2 ay önce düşük yapmıştım ondada sadece kese vardı 7. Haftada kalp atışı bebek oluşmadan düşük olmuştu yine aynı şeyi mi yaşicam çok korkuyorum Allah'ım bana güç kuvvet ver hakkımda en hayırlı olanı bana nasip et 🤲 çok kötüyüm kızlar elim ayağım boşaldı sanki çok korkuyorum bilgisi olan varsa bana bi akıl fikir versin Allah rızası için 😔
5 haftalik gorunuyormus bildigim kadariyla 6. Haftaya gelmeden kalp atisi duyulmuyor zaten telas yapacagin birsey olmayadabilir canim emin olmadan kendini uzme bosu bosuna. Dualarim seninle

Ben de şimdi hatırlamaya çalışıyorum 5. Haftada sadece kese görmüştüm. 10 gün sonrasına çağırmıştı net hatırlıyorum bebeği görmüştüm. Sen bi randevu bak haftaya için. Beklemesi zor bi hafta olacak senin için. 2 gün sonra tekrar beta baktır sağlık ocağı yakınsa oradaki artış da seni rahatlatacaktır
Offf hemde ne zor bi hafta olucak ama kalbimi karartmicam eğer Rabbim böyle emrettiyse vardır bir hikmeti insan ister istemez üzülüyo tedirgin oluyo ama en hayırlısını diliyorum hakkımda 🤲

Offf hemde ne zor bi hafta olucak ama kalbimi karartmicam eğer Rabbim böyle emrettiyse vardır bir hikmeti insan ister istemez üzülüyo tedirgin oluyo ama en hayırlısını diliyorum hakkımda 🤲
Her şey olabilir karından bakılmış keşke alttan da baksaydı o zaman daha iyi görürdü. Randevu bulamazsan bi özele git kuzum hakkında hayırlısı olsun 🙏

5 haftalik gorunuyormus bildigim kadariyla 6. Haftaya gelmeden kalp atisi duyulmuyor zaten telas yapacagin birsey olmayadabilir canim emin olmadan kendini uzme bosu bosuna. Dualarim seninle
Allah razı olsun kardeşim 🤲🌸 bakalım haftaya randevu almaya çalışıyorum ama hep dolu randevular hayırlısını diliyorum herkes için 🤲

Evet bıdahakı gidişimde görmüştük içinde bebek oluşmuş canlanmış demıstı. Senın belkide gec oluştu kese olabılıyor canım bebek cok sonradan da gorunebılıyor 8. Haftaya kadar kalp atışı duyulabılıyormus bazıları 7. 8. Haftada duyuyor kese gec oluştuğu için yani umut her zaman var sen içini ferah tut hemen dış gebelik dıye düşünme zaten yarın durum dahada netleşir her şey Allahtan kuzum cok şükür iki sağlıklı evladın var hersey şükür sebebı yarınıda atlatıp 3. Şükür sebebım bu dersın ınsallah hayırlısı canım içini ferah tut uyumaya çalış erkenden gece strese sokma kendını düşündükçe daha stres olursun

Evet bıdahakı gidişimde görmüştük içinde bebek oluşmuş canlanmış demıstı. Senın belkide gec oluştu kese olabılıyor canım bebek cok sonradan da gorunebılıyor 8. Haftaya kadar kalp atışı duyulabılıyormus bazıları 7. 8. Haftada duyuyor kese gec oluştuğu için yani umut her zaman var sen içini ferah tut hemen dış gebelik dıye düşünme zaten yarın durum dahada netleşir her şey Allahtan kuzum cok şükür iki sağlıklı evladın var hersey şükür sebebı yarınıda atlatıp 3. Şükür sebebım bu dersın ınsallah hayırlısı canım içini ferah tut uyumaya çalış erkenden gece strese sokma kendını düşündükçe daha stres olursun
Yaaa Allah razı olsun msjını okuyunca bile içim rahatladı Rabbim hepinizden razı olsun valla ilaç gibi geldiniz bana 🌸 şükürler olsun evlatlarımın canı sağolsun Rabbim herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🥰 Eğer bununlada sınanacaksak amenna herzaman şükür edip hayırlısını dilemek bize düşen🤲

X