Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bunlarda hem IGG hem IGM degeri var ıgg onceden gecırılıp gecırılmedıgını ıgm de şu anda mevcutta olup olmadıgını gosteriyoru. igg nın pozitif olması bagısıklık kazandıgını gosterıyor. eger ıgg pozitif ıgm negatıfse suan vucudunda yok zaten bagıusıklıgında var demek oluyor. ikiside pozitifse enfeksıyon gecırıyorsun ve bagısıklıgında olusmaya baslamıs demek. bunun kontrolunu bıdaha saglayablırler bu gibi durumlarda avidite testi istiyorlar ne kadar zaman once enfeksıyon kapmıssın dıye eger belli bır sure ıcınde ıse de ilaç baslanıyor. eger igg negatif igm pozitifse suan enfeksıyon var ve bagısıklıkta olusmamıs demek oluyor henuz daha cok yenı kapmıssın gibi. toxoplazma ise hayvan tuyunden yıkanmamıs sebzeden cig etten falan gecebılıyor. bana doktor hayvandan uzak dur demişti. bende igg igm pozitif cıkmıstı(toxoplazma) 1 hafta sonra yenıledık negatife dondu igm. (cok yuksek deıldı zaten onceki hatalı olabilir). daha sonra ozel hastanede yenılettım yine negatif. aviditeye gerek duymadılar.
Detayli yazmissin canim cok tesekkur ederim yani sonuclar guzel cikmis cok sukur o zaman. Igg pozitif igm negatif.

Ateş takibiyle ovülsyon takibi yapıyordum ben. Çok işlevse. İdrarla falan uğraşmadan direkt çıkarıyor çatlamayı. Düşüşü görürken de çatlamanın yaklaştığını anlayabiliyorsubyz bir süre sonra.
Valla helal olsun bu bilgiler ışığında master yapacaz daha nice bilgiler var bende de Allah sonumuzu hayretsin 😅

Sağol canım amin inşallah🤗Kuzu yarın regl günüyse senin döngün kısa o zaman demi 26 falan mı
Bende çikolata kisti var canım. Eşim yanımda olmadığı için üç ay doğum kontrol hapı kullanmıştım kist büyümesin diye. Bu bıraktığım ilk ay. O yüzden döngü daha uzun normalde 27 28 29 günken bu ay sanırım 30 a uzadı. İlacı bıraktıktan sonra geç yumurtladım. İlacı bırakır bırakmaz soğan kürü yaptım ama. O bir tık daha erkene aldı. Daha önce yine ilacı bırakmamın akabindeki ayda 32 ye uzamıştı. Bu kısım biraz karışık. 🤦🏻‍♀️☺️

Hamileliğim kezinleşirse buraya detaylı yazacağım. Ama ben çiğ kabak çekirdeği, sağon kürünün çok işe yaradığını düşünüyorum. Son iki üç aydır avuç avuç çiğ kabak çekirdeği yiyordum.

en guzel senaryo igg pozitif igm negatif :) bu testlerde en cok onemsenen şey tsh yuksekliği. 2.5 ustune cıktıgında hap verıyorlar genelde hamilelikte
Canim tsh ve t3 t4 tiroidle ilgili duzenli yaptiririm zaten onlarda bir sikinti cikacagini zannetmiyorum yani insallah guzel cikar. Ama fsh lh prolaktin falan onlara ilk defa baktirdim tamamen surpriz suan.

E2 yazmayı unuttum ben sana ona baktı mı
Valla muayene edecek diye odasinda korkudan 5 yasina dondum bisey soramadim zaten muayene de etmedi bilemiyorum canim tum sonuclar cikmadi ben hic suna bak buna bak demedim kendi istedi testleri 3 tup kan aldilar.
Birde ilk girdim anlattim iste 1 yildir bebek olmuyo diye olur bakalim falan diyordu sistemden yasima bir bakti sen kucuk gosteriyodun baya olmussun bakalim herseyine diye dedim sagol boyle yuzume yuzume ovdun mu yerdin mi belli degil. 😅

Valla muayene edecek diye odasinda korkudan 5 yasina dondum bisey soramadim zaten muayene de etmedi bilemiyorum canim tum sonuclar cikmadi ben hic suna bak buna bak demedim kendi istedi testleri 3 tup kan aldilar.
Birde ilk girdim anlattim iste 1 yildir bebek olmuyo diye olur bakalim falan diyordu sistemden yasima bir bakti sen kucuk gosteriyodun baya olmussun bakalim herseyine diye dedim sagol boyle yuzume yuzume ovdun mu yerdin mi belli degil. 😅
Hahahha sağolsun ya 😂 3 tüp fazla değil mi acaba ya bende bir tüple yüm hormonlara baktılar.

Kızlar 3 gün pik sürüyor mu sanki çatlama olmamış gibi

Eklentiler

• IMG_20240115_132458.jpg
    IMG_20240115_132458.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 29
Hahahha sağolsun ya 😂 3 tüp fazla değil mi acaba ya bende bir tüple yüm hormonlara baktılar.
Bilmem ki kuzum zaten asiri kanama yasiyorum suan birde tuplere gitti kanlarim adam komple bakacak herhalde herseye. Ac gitmistim zaten araba kullanirken bile yol bulaniklasti durdu zor geldim eve.

Canım aslında her kadın ayrı bir dünya,herkes her zaman belirti görmez ne yumurtlama zamanı ne de gebelikte. Bu illa bir şeylerin ters gittiği anlamına gelmez siz doktorunuzu dinleyin söylediği günleri değerlendirin kontrole gittiğinizde daha sağlıklı bir cevap verecektir. Biz burda biraz hani stres atalım konuşalım akıl danışalım diye yazıyoruz öyle ama inan her cümlenin sonu "Rabbim nasip ederse neden olmasın" a çıkıyor🤗 yani demem o ki iyi düşün iyi olsun 🤗🤗
Evvet bende o yüzden buraya katılmak günlerdir yazışmaları okuyorum o bile bana stres attırıyor ama hineden sorunumu paylaşmak istedim belki benle aynı olanlar vardır diye bana yardımcı olur diye çevremdekiler olur bebeğin diyorlar çünkü 2 hamilelik geçirdin diyorlar ama bende anlamdım hayırlısı artık rabim ne zman nasip görürse o zzaman

X