Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Valla gittim dedim ki hastayım ilaç kullanacağım ama gebelik şüphem var idrar testim silik emin olamıyorum sağlık ocağı soncuu çok geç çıkıyor ve o zamana kadar gebelik varsa zarar verecek bir şey yapmak istemiyorrum dedim. Gayet minnoş ve minikçe yalvarır bir ses tonuyla. Beta ve enfeksiyon var mı yok mu bir bakalım dedi fgjsgjfskj
Ayyy bende gerçekten gribim kulak enfeksiyonum var kulağım 3 gündür durmaksızın akıyor ve ben hamileyimdir belki diye ilaç kullanamıyorum annelik ne zor mesela ya 🥹 geldim bakalım simdi denicem bende sansımı aldırabilecek miyim kanı 😂

Evett kızlar az önce regl oldum ama anlamadım bişey var 28 i pik 30 u çatlamaydi catlamadan 11 gün geçti daha yani tam 14 gün olmadan adet oldum niye acaba 😔 olabiliyor demekki böyle erken

Evett kızlar az önce regl oldum ama anlamadım bişey var 28 i pik 30 u çatlamaydi catlamadan 11 gün geçti daha yani tam 14 gün olmadan adet oldum niye acaba 😔 olabiliyor demekki böyle erken
kuzum o 14 gün kesin cümlesi bence herkes için geçerli değil. Bir kaç aydır test ediyorum bunu çatlamaya fln bakmıyor regl günü neyse o gün oluyorum ben. Benim çatlamam yılbaşı gecesi 31 iydi mesela bat ım yarın ya da diğer gün.Çatlamanın 11 12 .günde regl olacağıma çok eminim

Ovulasyon testlerine tam güvenemediğimden bir şey diyemiyorum kuzucum :110:

Önemli olan sigortayı yaptırdıktan bir tane regl görmen yani 25 Ocak gibi yaptırırsan (sigorta 3 4 güne ancak aktifleşiyor onu da hesaba kat yani 30 Ocak olabilir başlangıcı) ve 4 Şubatta regl olursan ve şubat ayı yumurtlamanda hamile kalırsan sigorta öder iki tane sigortacıyla konuştum böyle söyledi. Zaten Anadolu sigortadan gelen poliçede de bekleme süresi yoktur sadece yapılan tarihte gebelik olmaması önemlidir diyor. Ben yaptıralı bi 10 gün kadar oldu kürtaj olduğum için ilk adetime kadar korunmayı düşünüyordum ama sonra doktorlar gerek yok dedikçe biraz saldım açıkcası. Rutinde regl görürken yaptırıyor olsaydım reglime bir hafta kala yaptırırdım regl olmaz gebe kalırsam iptal ederdim. Ben acente aracılığıyla yaptırdım acentedeki kişiye işim düştükçe yazabilmek için
canım 1 hafta kala yaptırmak mantıklıda denk getirmek lazım onu iyice. :) ben poliçeyi sonlardırmayı da sordum oldu da sonlandırırsanız kullanmadığınız günler iade olur dediler bakalım. sen hangi sigorta firmasından yaptıdın canım bide ne kadar dediler? ay yok ya anadolunun kendisi 3 gündür dönmüyor. sigortam.net fiyat verdi bakalım bugün yaptırırım heralde artık

Soracağım kuzu. şimdi testlerde mesela pik dediğimiz şey yumurtan 24-36 saate kadar çatlayacak demek çatlama gördüğümüzde de 24 saate kadar ilişki olmalı. Ama bir de yumurta en fazla 48 saate kadar döllenme yeteneğini kaybetmiyormuş. Amannn karışık işler canım ya valla tutacağı varsa tutuyor ama işte rahim tabakası içerisindeki sıvı ortam spermin canlılığına etki ediyor. Yani üç güne kadar sağlıklı sperm dayanır diyoruz ama rahim içi uygun değilse pek bir geçerliliği olmuyor. Şimdi benim reglim 11. Günü normalde yumurta akı uzayan akıntım başlıyor diye bu ayda reflin 11. Günü gideceğim bir de 14. Günü gideyim diyorum. Ona göre pik çatlama ve sonraki günleri sık ilişki şeklinde yapmayı düşünüyorum. Bakalım artık. Belki de benimki olduğundan fazla büyüyüp kistte dönüyor bilmiyorum ki
ben çatlamadan sonra 2 gün daha devam edebilirsem ediyorum canım çünkü bildiğin çatlama ağrım devam ediyorum 1-2 gün. bence de değerlendirmek gerek o günleri. Aynen pike yakın ya da pikte git bakalım bi ne diyecek doktor. valla benim de bu ay kiste dönmüş olabilir. O kadar ağrım vardı ki regl zamanı. gerçi hep ağrılı olur

Eşim spor yapıyor, alkol ve sigara kullanmıyor planlı gebelik düşündüğümüz için doktor hem sperm hem yumurta canlılığı için omepa omega3 önerdi bize her gece kullanıyoruz. özellikle eşin kullansın demişti. benim regl döngüm düzensiz ne yazık ki bazen 30 günde bazen 36 günde regl oluyorum ama mutlaka olurum bu sebeple yumurtlama günümü tahmin ederek ilişkiye girdik hatta gün aşırı her gün bile diyebilirim riske atmamak adına :KK70: pazartesi doktora gittiğimde 17 yumurtalığın var dedi her sey yolunda dedi ama rahim duvarı kalınlaştığı için gebelik şüphesi var dedi 2.0 çıkınca beta tekrar şüphelendi biz beklemedeyiz
Anladım canım beta hcg yükselebilir ama senın eyer 2 çıkmıssa cunku gebelik olmayınca genelde 0 ya da birli bir küsürat çıkıyor senın 2 çıkmış bekleyin bakalım er yada geç belli olur her şey.umarım gebeliktir diyelim ki bu ay olmadı bizde Şubat topigini bekleriz napalım ben şimdiden açan biri varmıdır diye topik arayışına girdim 🙂🙃🙂

canım benim de öyle olur 10-14 gün arası regl oluyorum hep çatlamadan sonra. Doktorlar normal diyor illa 14 gün sonra olacak diye bir şey yokmuş

Eşim spor yapıyor, alkol ve sigara kullanmıyor planlı gebelik düşündüğümüz için doktor hem sperm hem yumurta canlılığı için omepa omega3 önerdi bize her gece kullanıyoruz. özellikle eşin kullansın demişti. benim regl döngüm düzensiz ne yazık ki bazen 30 günde bazen 36 günde regl oluyorum ama mutlaka olurum bu sebeple yumurtlama günümü tahmin ederek ilişkiye girdik hatta gün aşırı her gün bile diyebilirim riske atmamak adına :KK70: pazartesi doktora gittiğimde 17 yumurtalığın var dedi her sey yolunda dedi ama rahim duvarı kalınlaştığı için gebelik şüphesi var dedi 2.0 çıkınca beta tekrar şüphelendi biz beklemedeyiz
Canım öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun rabbim gönlünüze göre versin🙏 merak ettiğim bir konu var da,17 tane var demiş ya doktor internette genelde her ay 3-30 arası yumurtanın olgunlaştığını bunlardan sadece bir tanesinin yeterli olgunluğa ulaşıp salındığı yazıyor. Senin de söylediğin bu tarz bir şey değil mi

Bu işlere hiç akıl sır ermiyor canım ya üzülme rabbim daha fazla bekletmesin sağlıklı hayırlı gebelikler evlatlar nasip etsin bizlere. Biz şu an farkedemesek de hayırlısı böyleymiş demek ki

Canım öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun rabbim gönlünüze göre versin🙏 merak ettiğim bir konu var da,17 tane var demiş ya doktor internette genelde her ay 3-30 arası yumurtanın olgunlaştığını bunlardan sadece bir tanesinin yeterli olgunluğa ulaşıp salındığı yazıyor. Senin de söylediğin bu tarz bir şey değil mi
tabii ki evet 17 yumurtanın 17si de sağlıklı olmayabilir, çatlamayabilir tutunacak kadar iyi olmayabilir dedi her kadında bu sayı azalır yükselir dedi bu sebeple bana her ihtimale karşı duphaston önerdi eğer regl olursam kullanmaya başlayacağım

Canım ben yumurtlamanın ilk gününü kaçırdım ikinci günü ve sonrakı gün oldu ilişki bıde bizim ilişkiler hep gece 12 den sonra oldu belki. Ben dıger yumurtlama gününü yada çatlamayı ikisinden birini kaçırmış olabılırım cok yüksek ihtimallede kaçırdım aslında tek günlük ilişki gibi bısey oldu bizimki suan düşününce kafamda bi ampul yandı benım pozıtıf olma ıhtımali biraz daha dustu şimdi cunku gece 2 2 buçuklarda oluyodu yani ilişki ayyy saat bile verıyoruz artık bebiş olması uğruna🤭🤭🤭
😂😂 umudunu kaybetmek için elinden geleni yapıyorsun 😂😂 hiç belli olmaz bekleyelim görelim. Sabah uyandığımda bulantım oldu kesin psikolojik 🥹

daha çok erken minnoşlar bekleyelim derim ben, benim regl 3.gün gecikti gecikmenin 1.günü kan test negatif çıktı geç döllenme olabilir diye doktor regl söktürücü benzeri biseyde vermek istemiyor 1 hafta daha bekleyelim dedi.

ben cuma gününe kadar regl olmazsam yine beta hcg ye baktırıcam. hala cumartesi eşime doğum günü hediyesi olarak bebek haberi verme umuduyla heyecanlıyım Allahtan umut kesilmez :KK70:
Kuzu inşallah güzel haberler verirsin 😍 test yapabilirsin aslında betadan önce

ben çatlamadan sonra 2 gün daha devam edebilirsem ediyorum canım çünkü bildiğin çatlama ağrım devam ediyorum 1-2 gün. bence de değerlendirmek gerek o günleri. Aynen pike yakın ya da pikte git bakalım bi ne diyecek doktor. valla benim de bu ay kiste dönmüş olabilir. O kadar ağrım vardı ki regl zamanı. gerçi hep ağrılı olur
Senin son durum nasıl canım valla şu hastanedeki ultrason cihazlarından alıp evimize mi koysak sürekli bakarız yumurta var mı büyüyor mu çatladı mı diye. Yumurtam sağlıklı bir şekilde çatlıyor mu bilemiyorum ama kafayı çatlattığım kesin😅

Y Yaseminnn35 gunaydın testbadim bende dün gece cok az meme ağrısı oldu regle 3 4 gun kala genellikle olur bende ama en ufak bı kasık batması adet olacakmıs gıbı regl agrısı yok benden bu ay bişey çıkmayacak emin gibiyim hemen hemen naptın tutabildinmi kendını testbadicimm😀 tut ve sakın bırakma daha adete 4 gün var hala erken sayılır
Canım testbadim 😍 sabahın köründe okula gittiğimden zaten testi öğleden sonraya atıyorum. Bide bugün günlük ped koydum okulda falan adet olursam rezil olmayım diye 🥹

X