Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gün aşırı ilişki çok mantıklı gerçekten ya ama bir şey oluyor bir misafirin geliyor ne bileyim hastalığı oluyor bir şey çıkıyor en kötü ikimiz de yoğun çalışıyoruz vs sonra acaba kaçırdım mı acaba hangi gün yumurtladım strese giriyorum galiba. Bence ben strese girmek için yer arıyorum da neyse :emir_bebek: stres hormonunuzu nasıl düşürdünüz peki?
Evet can

Kızlar bugün reglimin dördüncü günü afedersiniz regl kanaması değil çamur gibi. Daha önce böyle olmamıştı hiç korkmaya başladım. Böyle bir şey yaşayanınınz oldu mu hiç

DÜZENLİ YAPILAN SPORDA gebelik olusursa doktorla genelde devam edin diyor. ben de pilates yapıyorum mesela bana devam edebilirsiniz dediler. bikaç hareketten kacınarak tabi. bebek tutunduktan sonra zaten yeri falan riskliyse doktor soylıyor dikkat et diye
Evet canım ama işte benim ilk gebeliğim cok rısklı gectı bana ayakta durmak yasaktı sureklı uzanmam gerekıyordu ondan gözüm korkmuş sanırım bebek aşağda duruyordu rahım ağzı açılmasın diye iğneler ilaçlar yedim hep ondan biraz tırsıyorum

Yok canım önce bi muayene falan olucam ondan sonra söylicem düşükten sonra baya üzüldü o çünkü iyice netleşsin

Sağol kuzum inşallah

Amin canım benim inşallah 🤲

Sağol canım teşekkürler

Allah razı olsun canım 🤲 kızlar şimdi şöyle regliden sonra hemen hemen gün aşırı ilişki oldu yumurtlama dönemini güzel değerlendirdik ovulasyon yapmadım ben zaten anlıyorum yumurtladığımı bide sadece aşırı uyku hali kasık ve bel ağrım var kızlar onun dışında henüz bi belirtim yok zaten regliyede 4 gün var süreci yazmaya devam edicem inşallah
Hadı bakalım güzel haberlerle gel insallah Allah devamını getırsın😍❣️

Kızlar bugün reglimin dördüncü günü afedersiniz regl kanaması değil çamur gibi. Daha önce böyle olmamıştı hiç korkmaya başladım. Böyle bir şey yaşayanınınz oldu mu hiç
:KK43: benim kist olan ayda çamur gibiydi kahve siyah arasıydı hem de adetim normalde 6 7 gün sürer o ay 2 3 gün hep garip koyuydu .kist düşmediği için öyle olmuş ve kanamayıda engellemiş demişti doktor. Adet gecikince de öyle olabiliyor ama bekleyen kan koyulaşıyor iyice

BurcuYengec BurcuYengec canım hangı marka test kullandın bi kaset test bi erken gebelik yapmışsın sanırım bende 2 3 gun sonra test yapıcam guvenılır bısey arıyorum 😌😌

:KK43: benim kist olan ayda çamur gibiydi kahve siyah arasıydı hem de adetim normalde 6 7 gün sürer o ay 2 3 gün hep garip koyuydu .kist düşmediği için öyle olmuş ve kanamayıda engellemiş demişti doktor. Adet gecikince de öyle olabiliyor ama bekleyen kan koyulaşıyor iyice
ikinci yumurtlama dediğim kiste mi dönüştü o zaman. Muayeneyi erkeni mi çeksem napsam

ikinci yumurtlama dediğim kiste mi dönüştü o zaman. Muayeneyi erkeni mi çeksem napsam
İkinci yumurta derken ikinciye mi yumurtlama oldu yani döngün uzadıysa eğer normal o zaman kist değildir ikinci yumurtlamadan ötürü adet geciktiğinden bekleyen o dokularda kararıyor rengi

Yani 4.gün dedin ya ilk 3 günde de öylemiydi son gün mü öyle oldu sadece
İlk üç günün normalse korkma canım baştan itibaren öyleyse eğer bir ihtimal olabilir

İkinci yumurta derken ikinciye mi yumurtlama oldu yani döngün uzadıysa eğer normal o zaman kist değildir ikinci yumurtlamadan ötürü adet geciktiğinden bekleyen o dokularda kararıyor rengi
Yok canım benim battan bir gün önce geldi. Geçen ay ovü testinde ayın 18-23 günlerinde iki kere kere pik gördüm. İki kere mi yumurtlama oldu diye düşündüm. Ama bakalım normalde pazar günü bitmesi lazım reglimin. İyice paronayak oldum ya

Yani 4.gün dedin ya ilk 3 günde de öylemiydi son gün mü öyle oldu sadece
İlk üç günün normalse korkma canım baştan itibaren öyleyse eğer bir ihtimal olabilir
İlk üç gün iyiydi bugün baktığımda gördüm ama şükür normale dönüyor galiba canım sağol bilgilendirme için

İlk üç gün iyiydi bugün baktığımda gördüm ama şükür normale dönüyor galiba canım sağol bilgilendirme için
Normal canım o zaman hiç endişelenme boşuna.başından iyibaren öyle olursa aklında olsun kist olma ihtimali yüksek o da ilaçla bir sonraki ay düşüyor zaten. Dediğin gibi de oldu benim bir kere kist tecrübem çok olduğu için korkmuştum yine kist mi diye gittiğimde yoktu bişey. Bir iki gün bile normal olduysa korkulcak bişey yoktur yüksek ihtimalle. 🌺

Normal canım o zaman hiç endişelenme boşuna.başından iyibaren öyle olursa aklında olsun kist olma ihtimali yüksek o da ilaçla bir sonraki ay düşüyor zaten. Dediğin gibi de oldu benim bir kere kist tecrübem çok olduğu için korkmuştum yine kist mi diye gittiğimde yoktu bişey. Bir iki gün bile normal olduysa korkulcak bişey yoktur yüksek ihtimalle. 🌺
Çok sağol canım ya haftaya cuma kontrole gideceğim bakalım çatlamaya hazır yumurta görecek mi dr. Bu arada regl zamanı dışında hangi testleri yapıyor kadın doğum dr u . Gebelik istiyorum dediğinde gerekli testleri yaparlar zaten değil mi ekstra benim bakılmasını istediğim bir şey olabilir mi

Çok sağol canım ya haftaya cuma kontrole gideceğim bakalım çatlamaya hazır yumurta görecek mi dr. Bu arada regl zamanı dışında hangi testleri yapıyor kadın doğum dr u . Gebelik istiyorum dediğinde gerekli testleri yaparlar zaten değil mi ekstra benim bakılmasını istediğim bir şey olabilir mi
Regl 2 ya da 3.günü yapılması gerekenler
Fsh lh tsh prolaktin E2

Adet harici
21.gün bakılan progesteron hormonu, o ay yumurtlama olup olmadığını anlamak için.

Bunlar haricinde de herhangi bir zamanda normal kan değerlerine , folat ferritin hgb kolesterol troidler vitaminlere falan baktırmak lazım

Şuan aklıma gelenler bunlar

Oyy Allah bağışlasın sağlıkla kucağına al inşallah 💖 Ben daha kan tahlili yaptırmadım ya onun için daha da tedirgin oldum açıkçası ama 4 test de yanlış sonuç vermez herhalde
Hayır hayır hiç tedirgin olmayın stresde yapmayın yiyecek ekmeği varsa her türlü tutunuyor minikler tebrik ederim sizi de 😍

Regl 2 ya da 3.günü yapılması gerekenler
Fsh lh tsh prolaktin E2

Adet harici
21.gün bakılan progesteron hormonu, o ay yumurtlama olup olmadığını anlamak için.

Bunlar haricinde de herhangi bir zamanda normal kan değerlerine , folat ferritin hgb kolesterol troidler vitaminlere falan baktırmak lazım

Şuan aklıma gelenler bunlar
Tamamdır canım teşekkür ederim🤗

Kizlar bata 3 4 gun kala bu aksam 2 saat birsey icmeyip yapsam erken gebelik olur mu ki ya yarin sabah ilk idrarla yapacaktim ama dayanamiyorum catlicam meraktan lilyrosey lilyrosey beraber sabah yapacaktik kuzum nerdesin durdur beni 😅

Yok canım benim battan bir gün önce geldi. Geçen ay ovü testinde ayın 18-23 günlerinde iki kere kere pik gördüm. İki kere mi yumurtlama oldu diye düşündüm. Ama bakalım normalde pazar günü bitmesi lazım reglimin. İyice paronayak oldum ya
Canim 23. Gunu pik gordukten sonra kacinci gun regl oldun

X