Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ay kızlar regl sancısı başladı geç yumurtlama olmasaydı bugün regl günüydü normalde ama 28 i pik 30 u çatlamaydi anlamadım gitti 😕

Yani dayanabilirsem icmeyecegim ama cok zor regl benim 7 gun surer tamamen temiz olmam 8 gunu bulur Allahtan kansizlik yok yurumeye mecalim kalmiyor ama o gunlerde bas donmesi oluyor kendi aracimla gidecegim ona da tedirgin oldum o gunlerde pek araba kullanmiyorum gozum kararir diye. 3. Gun gideyim ben en iyisi. Sagolasin canim.
Bayağı zor geçiyormuş senin:KK43: kolay gelsin canım şimdiden içipte gidersin doktora da söylersin ha deyince etkilemez ağrı kesici nihayetinde. sen de sağol ne demek 🌺

Ben de 3 yıldır istiyorum bir senedir de arada kopmalarla buralardayım :KK43: Amin hepimiz için 🙏
Problem tam olarak ne dedi size. Ben evliliğimin beşinci ayında dış gebelik yaşadım sonra kuretaj oldum. Ondan sonra olmadı polikistik over dendi ama döngüler normal maksimum beş gün gecikiyor. Eşimde hız ve morfoloji 1 idi takviye kullanıyor beş aydır. Tekrar gidip bakacağız.

Ya bende gittim aslinda ilk denemeye basladigimizda devlete biri dedi dahiliyede yaptir biri dedi 1 sene dene oyle gel niye geldin ki zaten. Adamin beni kovalamadigi kaldi. Hayir 32 yasindayim ben belki sorun var dimi 1 sene neden bosuna deneyeyim
Yok olur mu hiç öyle şey ben çocuk ister istemez gittim hemen sağlık ocağında yaptırdım canım sende önden ara aile hekimini belirli günlerde bakıyorlar çünkü ne kadar olmuştu senin deneyeli

Ya bende gittim aslinda ilk denemeye basladigimizda devlete biri dedi dahiliyede yaptir biri dedi 1 sene dene oyle gel niye geldin ki zaten. Adamin beni kovalamadigi kaldi. Hayir 32 yasindayim ben belki sorun var dimi 1 sene neden bosuna deneyeyim
Evlendiğimin 2. Ayında hem eşim hem ben gittik. Allahtan gitmişiz eşimde verikosal varmış ameliyat oldu

Canım benzer durumdayız. Benim de 30-32 arası 2 ay ovü yaptım ilk ay 19. Gün yumurtladım ikinci ay 17. Gün. İlk ay çatlamadan 12 gün sonra regl oldum ikinci ay 14 gün sonra. Yani benim ovülasyon ortalama 15-20. Günler arası oluyor. Reglin düzenliyse gün aşırı da gidebilirsin. Ovülasyon iyi aa çok stres yaptırıyor bana

Yok olur mu hiç öyle şey ben çocuk ister istemez gittim hemen sağlık ocağında yaptırdım canım sende önden ara aile hekimini belirli günlerde bakıyorlar çünkü ne kadar olmuştu senin deneyeli
Canim ilk korunmayi biraktigimiz ayi cok hayirlayamiyorum ama en az 8 ay olmustur herhalde iste kafama gore denemeyeyim diye isteyince gitmistim sagolsun pisman etti. Sonra da bugun yarin derken kaldi gitmedim tekrar.

Problem tam olarak ne dedi size. Ben evliliğimin beşinci ayında dış gebelik yaşadım sonra kuretaj oldum. Ondan sonra olmadı polikistik over dendi ama döngüler normal maksimum beş gün gecikiyor. Eşimde hız ve morfoloji 1 idi takviye kullanıyor beş aydır. Tekrar gidip bakacağız.
Oo benim anlat anlat bitmez canım pişmiş tavuğun başına gelmez misali aksilik aksilik üstüne.evleneli 3 sene oldu yaşım 40 evlendikten 4 ay sonra kist patlamasıyla sağ yumurtalığımı aldılar doktor hatası sezeryan gibi büyük ameliyat geçirdim yetmedi yine doktor ihmalinden hematom yaptı aynı yeri iki gün sonra kestiler tekrar. Tam kendime gelecektim ki annem bypass oldu çok zor çok kritik geçti sürekli hastanede kalmalar yoğun bakım, akciğer ,bacak kesiklerin enfeksiyonu derken bir seneyi buldu kötü tarafı refakatçi olarak kalacağım günlere hep yumurtlama günleri denk geldi.geçen seni buraya da kasımda gürdüm ilk defa ciddi ciddi istemeye başladım olmadı fsh lh yüksekliği var amh yaşıma göre normal ama çocuk için düşük. Bikaç uğraşma klomen femara aşılama derken bir sene daha geçti. Yaza kadar olmadığı takdirde tüp bebeğe başlayacağım artık şuan 100 bini buluyor masrafları anca yaza ayarlayabiliriz. Detaylarında daha trajik şeylerde var da özeti bu kadar canım:) he geçen sene ocakta başladığım diş maceram hala bitmedi bir senede diş yedi yani bu arada😂

Morfolojide düzelme oldu mu? Eşim 1 yıldır kullanıyo takviye hala morfoloji 1. Bir de hangi marka kullanıyorsunuz

Evlendiğimin 2. Ayında hem eşim hem ben gittik. Allahtan gitmişiz eşimde verikosal varmış ameliyat oldu
Iste gercekten anlayamiyorum ustelik hic muayene etmeden once soyledi bunlari sonra muayene etti sagolsun. Ben gidecegim bir sorun yoksa da esim dedi belki bende bisey vardir test yaptirayim diye bende once ben gideyim bakalim diye beklettim onu.

Ay kızlar regl sancısı başladı geç yumurtlama olmasaydı bugün regl günüydü normalde ama 28 i pik 30 u çatlamaydi anlamadım gitti 😕
Canım bende 28inde şiddetli sancı cektim normal acile gittim bisey bulamadılar 29unda kadın doğuma gittim yumurtan çatlamış geç yumurtlama olmuş dedi belki döllenmiş olabilir dedi normalde 30u yani ertesi gün regl günümdü ama olmadım geç yumurtladığım için 14 gün bekle yazıyor her yerde bende anlamadım ya bisey bu işten 🙃

Iste gercekten anlayamiyorum ustelik hic muayene etmeden once soyledi bunlari sonra muayene etti sagolsun. Ben gidecegim bir sorun yoksa da esim dedi belki bende bisey vardir test yaptirayim diye bende once ben gideyim bakalim diye beklettim onu.
Bu hormonlar her ay değişkenlik gösterir. Uzun süre deneme ve hala olmuyorsa rahim filmi şarttır. Belki tüpler kapalı belki yapışıklık var. Tabi sperm testi de önemli ileri hızlılık morfoloji yerinde metil.. var da var anacım.

kızlar ben ilk hamileliğimde bikaç ay olmadı diye hemen gidip ovulasyon testi aldım diğer ay başladım ama yok pik mik yok cıkmıyor adete yaklastım ama yok yani hafif beliriyor 2. cızgı ama koyulaşmıyor bi sure sonra o da kayboluyor falan. ilişki de sık oluyor ama nolur nolmaz butun şansımı deniyorum. sonra ben o ay adet gecıkmesi yasadım (hayatım boyunca hiç tarihi sekmez) aha oldu dedim. test yaptım yok. 2-3 gun sonra bıdaha test yok 10 gun gecıktım kesin var ama test negatif. hayatım boyunca hiç gecıkmedim hep duzenlidir. o sebeple eminim diorum ama cıkmıyor sonra gittim beta verdim. o da negatif ama guvenmıyorum nerdeyse 3 çıkmıs betam dıyorum vardı gitti falan :KK70: sonra adet oldum 12. gunde falan galiba. sonra doktora gittim dıs gebelik falanmı kimyasalmı die baktı yok yani problemde yok stresten olur dedi. o ay benim ovulasyon testini ilk ve son deneyişimdi. 2 veya 3 ay sonra da tatile gitcektik gitmeden yapayım kafamdan cıksın test dedim. belirti yok his yok çünkü en az ilişki yasadıgım aydı ve adet gunu test yaptıgımda DA ÇAT DIYE HEMEN CIKTI 2. CIZGI HİÇ BEKLETMEDİ. ama silik gibi aynı koyulukta değildi. hemen kan vermeye gittim doktor dedi beta cok yuksekti oo en az 6 haftalık(sata gore 4 hafta) yani diceğim o ki ne ovu testi ne ilişki ne belirti hiçbiri yokken hatta beklemezken cıktı ve silik gibiydi cizgi hatta erken mi yaptım acaba testi dedim ama kanda cok yuksekti. bu ovulasyonlar insanı delirtiyor gerçekten :)

Bu hormonlar her ay değişkenlik gösterir. Uzun süre deneme ve hala olmuyorsa rahim filmi şarttır. Belki tüpler kapalı belki yapışıklık var. Tabi sperm testi de önemli ileri hızlılık morfoloji yerinde metil.. var da var anacım.
Bakalim artik yarin ki gebelik testim negatif cikarsa baktiracagim ne var ne yok insallah bir problem yoktur. Esine her gun keciboynuzu pekmezi yedirsene sperm hizi konusunda en iyi ilac diye biliyorum. Morfoloji nedir tam olarak bilmiyorum ama spermin bas kismindaki enzimi artirarak yumurta zarini parcalamasini da kolaylastiriyormus

Bakalim artik yarin ki gebelik testim negatif cikarsa baktiracagim ne var ne yok insallah bir problem yoktur. Esine her gun keciboynuzu pekmezi yedirsene sperm hizi konusunda en iyi ilac diye biliyorum. Morfoloji nedir tam olarak bilmiyorum ama spermin bas kismindaki enzimi artirarak yumurta zarini parcalamasini da kolaylastiriyormus
Kızlar bildiğiniz güvenilir keçi boynuzu pekmezi markası var mı?

Mutluluktan kelimeler yetmiyor değil mi 😊
Daha kan vermediğim ve doktordan evet sen gebesin teşhisini duymadığım için şuan benim kelimelerim yetiyor 😁 bi de bu gün iş arkadaşlarımla paylaşayım istedim "silikse negatif, negatif bu testler, bu pozitif olsaydı ben 3 aylık hamileydim, daha kaç aylık evlisin de bebek istiyorsun" gibi saçma salak yorumlar duydum o kadar moralim bozuldu o kadar sinirlendim ki anlatamam..

X