Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok güzel MashaAllah ozaman beklemeye gerek yok demekki . Çok sevindim temiz çıkmasına İnshaAllah benimde aynı olur..

Birdey şey sorcaktim kusuraa bakma hsg den önce antibiyotik akiniyormus sende kullandı mi birgün öncesinden alınirmis?

Birdey şey sorcaktim kusuraa bakma hsg den önce antibiyotik akiniyormus sende kullandı mi birgün öncesinden alınirmis?
Genelde sonrasinda antibiyotik kullaniliyor ama her doktor da vermiyor. Ben de kullanmadim, çok şükür enfeksiyon da olmadı ama olsa çok tehlikeli olurdu. Yumurtalıklara zarar verebilir. Aslında en iyisi yurtdışında uygulandığı gibi, çekim öncesi enfeksiyon olup olmamasına bakılmasıdır. Varsa antibiyotik verilir yoksa zaten gerek kalmaz.

Peki napimm canım sence kullanmalımiyim.. belli olmaz buraya çok güvenmiyorum.. antibiyotik en azından önler olacak bir şeyi degilmi korktum bak şimdi

Evet önemli aslında. Ben çekim sonrası çok dikkat ettim enfeksiyon oldumu diye. Genelde ağrılar artarsa şüphelenebilirsin.
Ozaman alayım.antibiotigi önceden nolcak bir zararı olmaz sonuçta .. onermisler yani.. onalr ne diyorsa yapayım bişey olmaz Rabbime emanet .. istiharesiz asla gitmem

Ozaman alayım.antibiotigi önceden nolcak bir zararı olmaz sonuçta .. onermisler yani.. onalr ne diyorsa yapayım bişey olmaz Rabbime emanet .. istiharesiz asla gitmem
Canim antibiyotik kullanımına gerek yok sanırım, ben 2 kez çekildim vermedi doktor. Int.te araştırdım enfeksiyon oranı yüzde 1 yazıyor. Bir de antibiyotik regl tarihini de oteliyebiliyor ya yan etkileri olabilir yumurtlama döneminde bence. En iyisi doktoruna sor oyle kullan.
"Rahim filmi çekilirken nadiren allerjik reaksiyon gelişebilir. Bu nedenle eski tip ilaçlar yerine alerji yapma potansiyeli son derece düşük olan yeni tür ilaçlar tercih edilmelidir. En sık görülen komplikasyon enfeksiyondur ve her 100 hastadan birinde görülür . Enfeksiyonu önlemek için işlem öncesi ya da sonrası antibiyotik kullanımına gerek yoktur. Sadece mitral kapak prolapsusu ya da diğer kalp kapakçık hastalığı olanlarda önlem olarak işlem öncesinde antibiyotik profilaksisi yapılır."

Anladım canım.. teşekkür ederim açıkladığı için tamam ben ozaman duruma göre bakarım.. söylerim belki derim ben zaman kaybetmek istemiyorum reglim ertelenmesin antibiyotik almayın derim bakalım hayırlısı..

Dilos6342 caniisiii sana birşey sorcam.. canım Hsg yumurtlamayı engellemez değil.mi birde hemen hsg den sonra ilişkiye girilebilirmi?
Kız diloşa yazmışsın ama fark ettim hsg sonrası direk dene tüp açılınca gebe kalan çok oluyor birde folik asitini nasıl al biliyormusun içinde convience var Amazon’da alabilirsin yumurta hmn büyütüyor güzel yumurta yapıyor onu al hemen bulamam dersende keçiboynuzu çörek otu bol bol hmn büyüt hsg sonrasını özellikle değerlendir

Amine senden bir şey isteyeceğim ben için öğrenebilirmisin kanda beta baktırmak için nasıl bir yol izlemeliyim sen geçenlerde bir yerden öğrenmiştin ya yine öğrenirsen bana yazarmısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…