Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar ben kontrole gidecektim adet oldum,simdi doktora ne diyecegim hocam ben düşük yaptim yeni hastalandim kist vs var mi gorebiliyor musunuz mu diye soracağım
Bu gideceğim doktor hastane kontrol amaçlı bölgem de ki semt polikliniği kendi doktorum değil yani

Bari hormonlarına falan baktır madem adet denk geldi kontrol olur hem

Ayy yerim seni, inşallah doktor iyi çıkar. Özel has.cebimizi kuruttu vallahi eşim aşırı strese girdi ben devlete giderim artik dedim yoksa gec kaldim doktora gitmeye
Anlayıslı olanları da var merak etme istediğin her seye bakar hatta düşük yaptım bundan önce suan ilk adet baslangıcım hormonlarıma baktırmak istiyorum yine bi bakarsanız ultrosonla rahmim de bi sıkıntı var mı desen yine bakar hem kan da bütün hormonlara bakar sana genel kontrol olur

Kızlar siz hangi folik asiti kullanıyorsunuz? Ben daha doktora gitmediğim için bugün progestan yazdırırken sağlık ocağında folik asitte istedim folbiol vermiş kullanayım mı sizce yoksa doktorumun yazmasını mı bekleyeyim ?

Hem haftalar yazıyor o hafta neler hissettiğini yazıyorsun, anne ve babadan mektup kısmi var, sonra ilk fotoğraf, hastane, tatil fotoğrafı vs bölümleri var, el ve ayak izi için sayfaları var.
Yaaa çok güzelmiş hala var mı acaba

Bunların derdi ne sürekli folbiol yazıyorlar ya. Bebeğim folbiol dozu yüksek bir folik asit, günlük kullanım için 400 mcg yetiyor bize. Benimki Diofol.

Anlayamadım nasıl derken canım ? Progestanın hem hapı var hem fitili var hem ignesi var canım ben hap seklinde aldım
Benimki yuvarlak hap şeklinde ama içinde vajinal yolla da alınabilir yazıyor, yan etkilerine karşı fitil olarak kullanmak istiyorum da o yüzden sordum

Hapsa sadece agızdan alınır fitiller daha büyük canım fitil istiyosan eczaneden diyip alabilirsin
Benimki yuvarlak hap şeklinde ama içinde vajinal yolla da alınabilir yazıyor, yan etkilerine karşı fitil olarak kullanmak istiyorum da o yüzden sordum

Canım adetinin 2. 3. Günüyse bi hormon tahlili de iste. Doktor ilgilenen biriyse yönlendirir zaten. Sen durumu söylersin muayene olmak için geldim diye

Ne dediiiiiin? Minik kuşun kesesini mi gördünnn. Minnoşum çok sevindim çok, her şey yolundaymış değil mi? Şükürler olsun bu günümüze.
Evett gördük şüküürr kuzum sıkıntı var falan bisey demedi. İçinde yolk kesesi de görüldü, rahim ters olduğu için karından gözükmedi suanlik vajinal ultrasonla gözüktü. Haftaya kalp atışı için çağırdı Allahin izniyle hepimiz o günleri de görürüz insallahh

Çok iyi çok iyi, her şey yolunda demek ki Diloşum. Çok heyecanlandım, kendi kesemi görmüş gibi oldum, kalp atışını bana alıştıra alıştıra söyle heyecandan bayılabilirim.

Bunların derdi ne sürekli folbiol yazıyorlar ya. Bebeğim folbiol dozu yüksek bir folik asit, günlük kullanım için 400 mcg yetiyor bize. Benimki Diofol.
Bitane aldım pazartesi doktora gidecem o zaman farklı marka yazdırırım artık pazartesiye kadar almayayım

ayyy ne güzel ya gözün aydın darısı bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…