Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım benim İnshaAllah.. Rabbim sana sağlıklı bir gebelik gecirmeni Nasib etsin

Merhaba kizlar,

Benim bat bugun du ve regl oldum ..
Ekim de yaptigim dusukten sonra ve covid asisindan sonra dongum cok uzadi, bir dahi bat taa mart in 2 sinde

Aminnn Allahım bu güzel kalpli hamile kulunun duasını kabul eyle!

Aynen öyle kuzum doktorum da buna çok kızıyor ama biz dayanamayıp erkenden öğreniyoruz işte Amin inşallah tez zamanda olur hayırlısıyla

Evet benim de aynı öyle 2 ay üst üste hamile kaldım onda bi sıkıntı yok çok şükür ama devamı gelmedi hiç. İnşallah ben de sorunu bulurum ve çözüme kavuşurum teşekkür ederim desteğin için

Dilos6342 selamünaleyküm kardeşim msjlarin tamimini okuyamadım ama senin çikolata kistin olup hamile olduğunu öğrendim burda Rabbım sağ sağlim evladını kucağına almayı nasip etsin inşallah... ben 1.5 senelik evliyim bebeğim olmadı bu süre zarfında benimde çikolata kistim.vardi doktor bir sene dene dedi olmadı nasip iste sonra tekrar gittim doktora hsg çekildi tüpler açık rahim normal bi sorun yok çok şükür hormonlarda normal değerler falan hersey iyi ama gebelik oluşmadı doktor kapalı ameliyat dedi 2 aydır klomen kullandım ama yumurta takibi yapmadı sadece tetkiklerin bitene kadar klomene şans verebilirz dedi bu ay nasip oldu mu olmadı mı Allah bilir 26si adet günüm kasiklarimda ara da gelen sancilar ağrılar oluyo gidiyo geri nasip bakalım ama sana sormak istediğim gebeliğin nasıl oluştu acaba ilaç kullandın mı iğne falan kullandın mı canım beni aydınlatır misin ameliyat olmak istemiyorum aslında açıkçası çoğu doktor olur senin dedi değerler normal tüpler açık rahim normal ama yok nasip

Kızlar istanbulda kamu çalışanları yarın izinliymiş kar yüzünden. Doktorlar da dahil mi buna bilen var mı?

Merhaba günaydın . Benim de adetim 5 gün gecikti hiç gecikmez test negatif çıktı . Benim bebeğim 17 aylık daha yani ben korkanlardanım . Test negatif olup kan testi pozitif olan var mı acaba ? Benim ilk gebeliğim öyleydi

Aleyküm selam günaydın çok teşekkürler güzel dileklerin için
Bende evlendiğimden beri uğraşıyorum 18 aydır. İlk evlendigim aylarda kanamam ağrım olunca doktora gittim 2.5 3cm arası olduğunu öğrendim kistin doktor bana engeller, istiyorsan hemen dene falan dedi. Olumsuz bütün yönlerini anlattı aslında hızlı büyür engel olur vs. Ben evliliğinin 5. 6. Ayına kadar kendim denedim olmadı bi ay hayıt aslan pençesi falan içtim hatta olmadi. Bi ayda doktor eşimle ikimize takviye verdi yine olmadi. Sonra klomene başladım o sırada doktor degistirdim başka doktora gittim o ayda tutmadı. Doktor bana eşin de örnek versin boşuna bisey varsa onda da uğraşma dedi. Eşim verdi sorun çıkmadı. Bi ay daha klomen kullandım yine olmadi. Sonra mecburi ara verdik 3 ay eşimin işinden dolayı haziranda rahim filmi çekildim, ama kendi doktorumun olduğu hastanede cihaz bozuk oldugu için başka yerde cektirdim çeken doktor sorun yok normal dedi, kendi doktorum sonucu görünce sol tüpünden ilaç biraz yavaş geçmiş, benimde görmem lazım eğer hala tıkanıklık varsa açarız dedi. Bende yeni çektirdiğim için aslında istemedim tekrar çektirmek. (Kistim sağda hafif tıkanıklık gören yer solda)
Karıştırmayayım 3 kere klomen kullanmistim doktor Letu daha kaliteli yumurta geliştiriyor dedi 2kere de letu kullandım yine olmadi. Hatta hafif yumurta tembelligimde çıktı biraz geç büyüyordu
En son letu kullandığımda ilaç yeterli gelmedi 3 gün iğne attım anca 18 mm oldu yumurtam
Bu arada bütün hormon değerlerim ca125 değerlerim normaldi kistim de büyümedi hiç aynı kaldı
Yine olmadi en son Aralıkta aşılama oldum. Aşılama öncesi 2 3 ay arı sütü bal propolis falan kullandım aşılamam da tutmadı. Aşılamadan sonra adet olunca doktora gittim tekrar bana tekrar hsg çekelim bi sorun varsa boşuna para saçıp durma dedi. Ama bende umudumu kaybetmiştim artık tüpe giderim diyordum. 2. Kez hsgyi cektirdim bu ay adetliyken de femaraya başladık yine letu diyecekti ben bu sefer femara kullanmak istiyorum dedim, ilaçların ikisi de aynı klomenden daha kaliteli geliştiriyor sen bilirsin dedi. 5 gün femara kullandım 18mm bi tane yumurtam oldu. (Bu arada da genelde kistimin olduğu yerden yumurta gelişiyor aşılamada solda gelişti ama tutmadı 2 tane yumurtam vardi) ben bu sefer o kadar umudumu kaybetmiştim ki hiç yumurta nerde gelişti falan hiç sormadım, formaliteden gittim doktorun yanına. 18mm tek yumurtam vardı catlatma ignesi attım benim aklımdan tüpe giderim düşüncesi geçiyordu ama
Ve sonucu görünce şok oldum. Gerçekten negatif çıkacağına adım gibi emindim. Bu arada 2. Hsg sonucum da temiz çıktı bi tıkanıklık falan yokmuş bence ilkinde vardı açıldı ilaçla
Biraz uzun oldu hakkını helal et benim en büyük etkenim olmayacagina inanmıştım hiç umut baglamadim çünkü geçen ay aşılama da tutmayınca yıkılmıştım açıkçası. Bir de catlatma ignesinden itibaren her gün 1 avokado yedim. Aslında yine basit hamile kalmadım ama artık tüp dışında hiç biseye umudum yoktu.
Bu arada doktorum bana demişti ki hastasında 10cm çikolata kisti varmış aldırmaya geleceği ay hamile kalmış ve doğurmuş sonunda da. Doktor bize tek tüp bile yeterli demisti. Yani çoğu şey aslında bizim kafamızda bitiyormuş

Ekim'de kimyasal mi geçirdin canım covid asisiyla alakalı böyle bir şey hiç duymamıştım
yok asi dusuk e neden olmadi , asi dan sonra regl dogumun suresi uzadi . 30-32 gunde olurken 36 gunlere cikti . hatta bununla ilgili yasadigim bolgede arastirma yapmislardi . bir cok kadinin dongu suresi uzamis .

6 haftalikken bir dusuk yasadim ama dusuk yasayana kadar hamile
kaldigimi bilmiyordum . Turkiye ye tatile gelmistik , eylul basinda sanirim o zaman hamile
kaldim ama kosusturmadan fln hic regl gunumun geciktigine fln dikkat etmemistim. Ekim
ayinda tekrar donup ise baslayinca , sanirim dusmesine neden oldu . cunku pizzaci da calisiyorum , agir koliler , un cuvallari , icecek kolileri fln tasiyoruz . gene oyle bir gunden sonra kramp ve kanama baslayinca acaba mi diyerek test yapmistim, pozitif cikti ama doktora gittigimiz de dusuk olmus dedi . Biz daha cok Turkiye den donunce bebek calismalarina baslariz diye dusundugumuzden ben gene dikkatsizce bildigim gbi is yerinde calismaya devam ettim o zaman . bilsem tabiki elimi bile surmezdim ..

ya madem bizde bitiyo herşey duamı şöyle edeyim allahım evlendiği gün hamile kalan kadın rahatlığı nasip et ki bende o günleri göreyim benim kistimin büyüme hızına doktolar inanamıyor o kadar hızlıki ca değerimde çok hızlı değişiyo otomatikmen 6 cm yaklaşmış vay başıma gelene vaay

Yaa asıl sen hakkını helal et ne güzel aydınlattın beni benim sağ tarafımda 5 seneye yakın 4cm çapında ve hala öyle duruyo 5 cm olmadı şükür daha yani öyle büyüme yapmadı hemen doktor bana bi ameliyat yöntemi söyledi ameliyat değil aslında dedi kistleri iğne yöntemi ile içleri boşaltıp tekrar oraya ilaç sıkcaz kurutma işlemi yapcaz dedi ankaradayim ben ve bu işlem sadece burda yapılıyor muş ne kadar doğru bilemem tabi kuzu kafam karışık hsg cekileli ikinci ayım hsg den sonra da umut çok demişti doktor yarın adet günüm sadece arada bi giren şiddetli ağrı ve sancı gibi biseu oluyo sonra gidiyo belirti aramıyorum artık bende negatifleri görmekten yoruldum olmuyo düşüncesine kapıldım aslında doktor bana hiç eşin de bi kontrol olsun vs demedi seninki ne güzel aydınlatmis bende kist var yaa direk sorun bu deniliyo ama kisti olup o kadar çok anne olan insan var ki Rabbım ol desin yeter bilmiyorum canım bu ay adet olursam doktora gidip yumurta takibi mi yaptirayim sence bende klomen değil de o famera falan işteyim catlatma isteyim bilemiyorum gerçekten napmam gerektiğini beni aydınlatan kimse de yok bu doktorum bebek oluşsun diye uğraşan bi doktor değil sadece kistler kanser vs böyle şeylerle ilgileniyor aklım orda karıştı aslında ankarada misin sen acaba canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…