Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım benim yürekten diliyorum bu mutluluğun bozulmasın, çünkü senin hayatın çok daha zor, eşimden sürekli ayrı oluşundan ötürü. Eş en büyük destekçi, hep yanında olsa, sarılsa bu kadar zor olmazdı bu süreç. 🥺
Allah razı olsun. Bu süreçte kimse çekmesin uzun süre bende bunu diliyorum hep. Sana nasıl kabullendigimi açıklamak için yazdım aslında. Çünkü bisey denemek için zaman benim için daha çok uzuyordu.
Senelerce deneyenler var o konuda asla bisey diyemem. Sadece sürecim sebepsiz yere 5 ay beklemekle de geçti mesela. O yüzden kabullenmistim deneyebileyim de uzasin diye. Çünkü hiç bi sebep olmadan beklemekte insana çok saçma geliyor çok zoruna gidiyor. Birde ne zaman gidecekleri belli değil. Ben aslında asilamayi Eylülde yaptıracaktım normalde, adetime bir iki gün vardı gidip ignelere baslicam yani, bi geldi eve ben gece gidiyorum dedi. Ya ilaçlara başlasaydım? Ya aşılama günü yaklaşmış olsaydı? Düşünemiyorum bile.
İnşallah Allah kimseyi dermansız dertle sınamaz, inşallah herkeste çektiği bu sıkıntıların arkasından güzel günler görür bir an önce bu işin hiç bir tarafi kolay değil 🙏🙏

Kızlar nasılsınız bakamadım bi kaç gündür buralara. Ben 2. kez kimyasal gebelik geçiriyorum malesef. Beta baya düşmüş. Lekelerim de kırmızıya dönmeye başladı bi kaç güne sökülür dedi doktorum. Verilen progestan da kurtaramadı malesef. Doktorum tıbbi genetiğe yönlendirdi. Şansıma yarına randevu buldum araştırma hastanesinden. Pıhtılaşma olabilir dedi. Eşimle 1 ay korunmaya karar verdik hem psikolojik olarak hem bedenen dinlenmek için. Aranızda genetik ve pıhtılaşma testi yaptıran oldu mu süreç nasıl işliyor hiç bilmiyorum
Canım öncelikle çok geçmiş olsun.. Allah'tan hayirlsii diyelim canım napalim..erken òğrenince böyle oluyor işte . Halbuki kombilir kaçımizn gebeliği farkında olmadan sonlandı adetle söküldü.. hayırlısı olsun.. dinlen bakalım 1 ay.. kafan dinlensin.. Rabbim Nasib edecek İnshaAllah 🤲🏻🌺

Derdi veren allah sabrını da verir, merak etme.❤️ Bu testi iki kayıp olmadan yapmıyorlardı, bir kaybı daha göze alamazdım ve yalan söyledim. Kusura bakabilirler, benim için canilik bu çünkü.
İnşallah gelecek o günler.🤲🏻❤️
Oh çok iyi yapmışsın benm arkadaşım 4 tane düşürdü neler çekti o testi yaptırana kadar diyorum. Ona senin 6 evladın var aslında 🤗
Kızlar nasılsınız bakamadım bi kaç gündür buralara. Ben 2. kez kimyasal gebelik geçiriyorum malesef. Beta baya düşmüş. Lekelerim de kırmızıya dönmeye başladı bi kaç güne sökülür dedi doktorum. Verilen progestan da kurtaramadı malesef. Doktorum tıbbi genetiğe yönlendirdi. Şansıma yarına randevu buldum araştırma hastanesinden. Pıhtılaşma olabilir dedi. Eşimle 1 ay korunmaya karar verdik hem psikolojik olarak hem bedenen dinlenmek için. Aranızda genetik ve pıhtılaşma testi yaptıran oldu mu süreç nasıl işliyor hiç bilmiyorum
Test yapılıyor evet arkadaşım 4 düştükten sonra doktor farketti tabi başka doktor farkettim. Hamile çok kolay kaliodu ama kan akışı olmadığı için 3 aydan sonra ölüyor Du. Çok zor günler geçirdi. Sonra iğnesini kullandı. Hamile. Kaldıktan sonrada ignesine hep devam etti 9 ay boyunca. İğneleri artık kendi yapıyordu alışmıştı. Smdi nur topu gibi 2 yawrusu var 2cisi daha da kolay oldu bilinçli olduğu için. Dediğin şeyin tedavisi var kendini strese sokma Allah dermansız dert vermesin
Kızlar selamlar, bu sabah kan vermiştim hcg 320 çıkmış :) sizlerle de paylaşmak istedim 😊
Ayyy çok sevindim Allah devamını getirsin İnşallah

O kadar hak ediyor ki buradaki kadınlar bu mucizeyi, onca emek, sabır… bunlara şahit oluyorum çok gücüme gidiyor, üzülüyorum. Sonra güzel haberler alıyoruz, çok mutlu oluyorum yani tanımadığımız insanlar için yürekten dua ediyoruz, onlar adına seviniyoruz. Bunlar harika şeyler ben bebeğimi kaybettikten sonra üye olmuştum buraya, bana iyi gelmişti. Buradaki bağlar çok güzel bebeğim bunu seviyorum. Mesele bu değil, mesela ben yapım gereği ilişki günü veya ovülasyon takibi yapmazdım, şu kadar kaldı test yapayım demezdim, bunların stresini hiç yaşamamıştım. Ama bak bu ay gün sayar oldum. Çok kafaya takmaya başladım. Gerçi bitmeyen sağlık sorunlarım beni çok yıprattı. Sebebi bu da olabilir. Sabah akşam ağlıyorum, her şeye ağlıyorum, yanağım abseden şişti doktorun yanında bile ağladım, artık dayanamıyorum diye. Sinirlerim çok bozuk.
Dediğine katılıyorum kesinlikle haklısın bukadar emek veren kadinlarin .hepsi hak ediyor.. sende bunlardan birisin sende emek veriyorsun..Rabbim İnshaAllah sanada Nasib edecek.. ara vermek iyi gelebilir burda çok etkilenmis olabilirsin doğrudur.. maneviyatını biraz daha güçlendirsin belki.. nebiliyim geceleri kalkar dua edersin zikir filan .. İnshaAllah en kısa zamanda isteğine kavuşursun 😊🤲🏻🌺

Allah razı olsun. Bu süreçte kimse çekmesin uzun süre bende bunu diliyorum hep. Sana nasıl kabullendigimi açıklamak için yazdım aslında. Çünkü bisey denemek için zaman benim için daha çok uzuyordu.
Senelerce deneyenler var o konuda asla bisey diyemem. Sadece sürecim sebepsiz yere 5 ay beklemekle de geçti mesela. O yüzden kabullenmistim deneyebileyim de uzasin diye. Çünkü hiç bi sebep olmadan beklemekte insana çok saçma geliyor çok zoruna gidiyor. Birde ne zaman gidecekleri belli değil. Ben aslında asilamayi Eylülde yaptıracaktım normalde, adetime bir iki gün vardı gidip ignelere baslicam yani, bi geldi eve ben gece gidiyorum dedi. Ya ilaçlara başlasaydım? Ya aşılama günü yaklaşmış olsaydı? Düşünemiyorum bile.
İnşallah Allah kimseyi dermansız dertle sınamaz, inşallah herkeste çektiği bu sıkıntıların arkasından güzel günler görür bir an önce bu işin hiç bir tarafi kolay değil 🙏🙏
Bebeğim haklısın, şimdi daha iyi anlıyorum. Dedim ya sinirlerim çok bozuk hemen her şeye duygusal yönden yaklaşıyorum. Dediğin gibi, bu uğurda yaşanılan her zorluk yıpratıcı, hem de çok.
Her gecenin bir sabahı vardır, elbet güneş doğacak.❤️

Bebeğim haklısın, şimdi daha iyi anlıyorum. Dedim ya sinirlerim çok bozuk hemen her şeye duygusal yönden yaklaşıyorum. Dediğin gibi, bu uğurda yaşanılan her zorluk yıpratıcı, hem de çok.
Her gecenin bir sabahı vardır, elbet güneş doğacak.❤️
Gerçekten biseyleri bilmeyince insan daha mutlu oluyor bende ilk bisey bilmiyordum adet gününde test yapılırsa belli olur sadece falan sanıyordum. Hala öyle bildiğimizi düşünsene sıfır stres neredeyse
Şimdi ise yok yumurta büyüdü mü o oldu mu bu oldu mu bir sürü iş. Senin bi de hastalık üstüne gelince yipranmissin seni çok iyi anlıyorum. Biraz uzaklaşmak sana belki çok iyi gelecek, çünkü bende aynı şeyleri düşünüyordum artık. İnsallah o güzel kalbinin ekmeğini bir an önce yersin diyeyim hemde en kısa zamanda hepinizi çok ama çok seviyorum❤❤

Dediğine katılıyorum kesinlikle haklısın bukadar emek veren kadinlarin .hepsi hak ediyor.. sende bunlardan birisin sende emek veriyorsun..Rabbim İnshaAllah sanada Nasib edecek.. ara vermek iyi gelebilir burda çok etkilenmis olabilirsin doğrudur.. maneviyatını biraz daha güçlendirsin belki.. nebiliyim geceleri kalkar dua edersin zikir filan .. İnshaAllah en kısa zamanda isteğine kavuşursun 😊🤲🏻🌺
İnşallah inşallah, sadece kendim için değil hepimiz için dua ediyorum. 🤲🏻❤️
Ben de öyle düşünüyorum kendimi bu dünyadan biraz soyutlayıp maneviyata yönelesim var ve eminim çok iyi gelecek.❤️

İnşallah inşallah, sadece kendim için değil hepimiz için dua ediyorum. 🤲🏻❤️
Ben de öyle düşünüyorum kendimi bu dünyadan biraz soyutlayıp maneviyata yönelesim var ve eminim çok iyi gelecek.❤️
Inshallah bu hepimiz için geçerli .. maneviyatimiz bizim asıl gerceğimiz çünkü.. ve O öyle bir gerçekki bize İnshaAllah beklediğimiz haberleri müjdeleri vericek İnshaAllah 😊

Gerçekten biseyleri bilmeyince insan daha mutlu oluyor bende ilk bisey bilmiyordum adet gününde test yapılırsa belli olur sadece falan sanıyordum. Hala öyle bildiğimizi düşünsene sıfır stres neredeyse
Şimdi ise yok yumurta büyüdü mü o oldu mu bu oldu mu bir sürü iş. Senin bi de hastalık üstüne gelince yipranmissin seni çok iyi anlıyorum. Biraz uzaklaşmak sana belki çok iyi gelecek, çünkü bende aynı şeyleri düşünüyordum artık. İnsallah o güzel kalbinin ekmeğini bir an önce yersin diyeyim hemde en kısa zamanda hepinizi çok ama çok seviyorum❤❤
Ama sen öyle söyledin benim gözlerin çeşmesi açıldı yine. :KK61: Ben de sizleri çok seviyorum, iyi ki varsınız.❤️

Ama sen öyle söyledin benim gözlerin çeşmesi açıldı yine. :KK61: Ben de sizleri çok seviyorum, iyi ki varsınız.❤️
Yapma beni de ağlatacaksin ucunda duruyor zaten 🥲 bizi bizden başka kimse anlamaz birbirimize destek olduğumuz gibi kimse destek olmuyor maalesef, daha yaramıza tuz basan insan da çok. O yüzden burda güzel kalpleriniz hemen belli oluyor birilerine yardım etmeye calisirken, güzel dileklerde bulunurken. Sende o güzel günleri göreceksin Allahin izniyle🤲🤲😍

Canımmmm okadar doğru birşeye değindin ki.. çok ama çok haklısın.. eskiler bilmediği için rahattı.. o yüzden çoğunlukla sorunsuz gebelik geçirdiler..ve kısa zamanda bebek sahibi oldular.. herşeyi bilmek bazen iyi değil iste.. bizde bilmiyormuş gibi yapalım bırakalım biz elimizden geleni yapalım gerisini bırakalım gitsin ..sonra bir bakmışızzz.. aaaaaaa hamileyim.. İnshaAllah hayırlısı.. canım çok tatlisin yaa. Rabbim İnshaAllah bebeğine kavuştursun snei ve herkesi.. ama cugarayi bı bırakman lazım :KK12:😁😘

Yapma beni de ağlatacaksin ucunda duruyor zaten 🥲 bizi bizden başka kimse anlamaz birbirimize destek olduğumuz gibi kimse destek olmuyor maalesef, daha yaramıza tuz basan insan da çok. O yüzden burda güzel kalpleriniz hemen belli oluyor birilerine yardım etmeye calisirken, güzel dileklerde bulunurken. Sende o güzel günleri göreceksin Allahin izniyle🤲🤲😍
Sen ağlama, güzel güzeel ve bol bol gül.:anne::KK74:
İşte bu yüzden yakınlarımla bile paylaşmayacağım, sadece sizlerle paylaşacağım demiştim. ❤️
Bu ay olursa dünyalar benim olur, olmazsa da daha sağlıklı bir annesi olsun diye tedavi olacağım. İki ihtimal de güzel sanki, ne dersin? :KK5:

Canımmmm okadar doğru birşeye değindin ki.. çok ama çok haklısın.. eskiler bilmediği için rahattı.. o yüzden çoğunlukla sorunsuz gebelik geçirdiler..ve kısa zamanda bebek sahibi oldular.. herşeyi bilmek bazen iyi değil iste.. bizde bilmiyormuş gibi yapalım bırakalım biz elimizden geleni yapalım gerisini bırakalım gitsin ..sonra bir bakmışızzz.. aaaaaaa hamileyim.. İnshaAllah hayırlısı.. canım çok tatlisin yaa. Rabbim İnshaAllah bebeğine kavuştursun snei ve herkesi.. ama cugarayi bı bırakman lazım :KK12:😁😘
Aynen öyle tamam bazı seyler için çok riskliydi önceden doğum yaparken bile hayatını kaybedenler çünkü bisey bilinmiyordu. Ama bu konuda insan ne kadar bilirse o kadar çok düşünecek şeyi oluyor gerçekten. Allah razı olsuun inşallah sizlerde yaşarsınız bir an önce bu güzellikleri. Her dk Allaha dua ediyorum tiksindir beni allahim mide bulantısından kafamı kaldiramayayim diye insan böyle dua eder mi ediyor valla. Çok pis bi bağımlılık ama Allah dualarımı kabul ediyor herhalde mide bulantilarim çok erken başladı böyle giderse çok yakındır bırakmam. Öyle bi istiyorum ki bırakmayı bir daha hiç bir zaman baslamayacak kadar insallah tez vakitte görürüm o günleri de 🤲🤲

Sen ağlama, güzel güzeel ve bol bol gül.:anne::KK74:
İşte bu yüzden yakınlarımla bile paylaşmayacağım, sadece sizlerle paylaşacağım demiştim. ❤️
Bu ay olursa dünyalar benim olur, olmazsa da daha sağlıklı bir annesi olsun diye tedavi olacağım. İki ihtimal de güzel sanki, ne dersin? :KK5:
Bence de çok güzel bir yere degindin her iki ihtimal de çok güzel yeterki dermansız uğraştırıcı bisey olmasın. Daha önce kötü sonuclansa da hamile kalabildin inşallah bundan sonra çok sağlıklı geçer senin için ve inşallah en kısa sürede güzel haberler alırız senden 😍😍🤲

X