Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu yöntemi bende duydum 3 gün ara iki gün ilişki mi oldu yoksa 7 gün ilişki 3 gün ara şeklimde mi oldu

Çok geçmiş olsun.
Ben ilk kayıptan sonra yaptırdım, pıhtılaşmam olduğunu öğrendim. Eğer gebelik olursa hemen kan sulandırıcı iğneye başlayacağımı söyledi doktorum.

Çok geçmiş olsun.
Ben ilk kayıptan sonra yaptırdım, pıhtılaşmam olduğunu öğrendim. Eğer gebelik olursa hemen kan sulandırıcı iğneye başlayacağımı söyledi doktorum.
Teşekkürler benim doktorum da öyle söyledi. Peki sonuçlar ne zaman çıkıyor? Bi de siz sadece pıhtılaşma için mi test verdiniz başka testlere de bakıyorlar mı

Teşekkürler benim doktorum da öyle söyledi. Peki sonuçlar ne zaman çıkıyor? Bi de siz sadece pıhtılaşma için mi test verdiniz başka testlere de bakıyorlar mı
Eşimden ve benden kan aldılar, hem genetik testlerimiz çıktı hem de benim pıhtılaşma testim. Genetikler normaldi, pıhtılaşmam vardı. Biz de araştırma hastanesinde yaptırdık sonuç iki ayda çıktı, ama pıhtılaşma sonucu daha erken çıkıyor bir ay sonra çıkmıştı o. Siz de dinlenmiş olursunuz hem, bu stres hiç kolay değil, bu yaşananlar… aaah ahh.

Benimde düne kadar ne olacağım belli değildi mesela. Kistim var yumurta tembelliğim var rahmim sola dönük, ben de bu sebeplerden dolayı uzun süre olmaz diyordum daha kaç gün önce. Ama herkesin hikayesi farklı işte. Şuan bile ne olacağım belli degil ki. Allah korusun kötü bisey yaşarım tekrar başa sararım. Lütfen sende bu kadar kendini üzme evet stres çok geciktiriyor ama insan üzülmeyi bırakamıyor ki ben test yapmadan bi gün önce hüngür hüngür ağlamıştım. Nasipte varsa illa ki oluyor. Evet herkes biseyler yaşıyor bende üzülüyorum çok bu yollar zorlu çünkü biliyorum kafaya takılmayacak gibi değil kimse kolay şeyler yaşamıyor kendine üzülüyorsun, burdan konuştuğumuz kişilerin başına bisey geliyor üzülüyoruz ama elimizden gelen bisey yok ki. Her türlü ihtimal var maalesef hayat hiç kolay değil elimizden de kendimize arkadaşlarımıza dua etmekten başka bisey gelmiyor maalesef
Eğer burası iyi gelmiyorsa uzaklaş, senin için hangisi olacaksa ama ben mesela sürekli şu olur mu bu olur mu diye üzülürsem hayati da yaşayamam ki. Onun gibi düşün sende
Bazen olumlu düşünüp devam etmek gerek

Of sormayın gerçekten. Bazen hiç sağlıklı gebelik elde edemeyecek gibi hissediyorum. İlk kimyasalımda başından beri çok ağrılarım vardı bi şeyin yanlış gittiği belliydi. Ama bu sefer hiç bi sıkıntı yoktu o kadar inanmıştım ki sağlıklı olduğuna yıkıldım resmen. Allah kimseye yaşatmasın böyle şeyleri çok zor..

O kadar hak ediyor ki buradaki kadınlar bu mucizeyi, onca emek, sabır… bunlara şahit oluyorum çok gücüme gidiyor, üzülüyorum. Sonra güzel haberler alıyoruz, çok mutlu oluyorum yani tanımadığımız insanlar için yürekten dua ediyoruz, onlar adına seviniyoruz. Bunlar harika şeyler ben bebeğimi kaybettikten sonra üye olmuştum buraya, bana iyi gelmişti. Buradaki bağlar çok güzel bebeğim bunu seviyorum. Mesele bu değil, mesela ben yapım gereği ilişki günü veya ovülasyon takibi yapmazdım, şu kadar kaldı test yapayım demezdim, bunların stresini hiç yaşamamıştım. Ama bak bu ay gün sayar oldum. Çok kafaya takmaya başladım. Gerçi bitmeyen sağlık sorunlarım beni çok yıprattı. Sebebi bu da olabilir. Sabah akşam ağlıyorum, her şeye ağlıyorum, yanağım abseden şişti doktorun yanında bile ağladım, artık dayanamıyorum diye. Sinirlerim çok bozuk.

Bilmez miyim o duyguyu, canımsın benim ya sarılalım mı?
Bu testi mutlaka yaptır varsa bir problem çıksın ortaya sonrasında sağlıklı bir gebelik nasip etsin rabbim.
Ben 9 haftalıkken kaybettim. Muayene sorasında çektiğim video duruyor telefonumda, doktor diyor ki ‘bak kolları bacakları, bak hareket ediyor görüyor musun?’ Arkadan mutluluktan ağlama seslerim geliyor. İzleyip izleyip ağlıyorum bazen çok ağır geliyor böyle bir acı.
Çok güçsüz hissediyorum bazen ama inancımı da yitirmedim çok şükür, sen de yitirme sakın.

Doğru diyorsun aslında zaten aklından çıkmayan biseyi okudukça daha çok takıyorsun. Bende buraya girmeden önce bi çok şeyi bilmiyordum bende kistim için üye olmuştum. Ama bazen cahillik mutluluk getiriyor ya gerçekten. Bisey bilmediğin sürece ne risklerden haberin oluyor ne yumurtlama günlerinden. Ben seni çok iyi anlıyorum dedim ya kaç gün önce bende hüngür hüngür ağlıyordum
Hatta ben nasıl dua ettim biliyor musun
Allahim dilegim kabul olmuyorsa eger nolur eşim gitmesin deneme şansim olsun ben ugrasmaya raziyim denemeye raziyim, hem olmayip hemde deneyememek cok zor ben buna dayanamiyorum diye dua ettim aglaya ağlaya icimden de bu geciyordu zaten. Eşim göreve gidiyor diye sinirlerim bozuluyor artık bisey deneyemiyorum diye bak o da çok zor. Bi kere denemek için 2 ay bekliyordum hop sonra yine gidiyordu. Bi daha aşılama yaptırmak istesem Nisan ayını beklemem lazımdı. Çok üzülsem de denemeye razı olduğumu düşünmeye başladım öyle hissettim sadece deneme şansım olsun dedim sonuç ne oldu bak.
Üzülmeyi birakamiyorsun ama kabulleniyorsun o zaman da o mucize gerçekten geliyormuş işte

Ya kıyamam sarılalım valla insanın kimseyle dertleşememesi de çok zormuş şuan bu durumu eşim ve ben biliyoruz sadece. İyiki bu site var. Ben de gidip gelip testlerime bakıyorum bi ultrason fotoğrafım bile olamadı çünkü hiç kese göremedik. Ama diğer türlü daha zor olurdu eminim kese görsek ya da kalp atışı falan duysak Allah sabır versin. Yarın vereceğiz test keşke ilkinden sonra verseydik o konuda pişmanım biraz. Burda ne hikayeler duyuyoruz allahtan ümit kesilmez inşallah bi gün burda hangi bebek arabasını alsak diye konuşuruz.

İnşallah çok güzel günler yaşayacaksın Allahin izniyle önce hayırlısı olsun diyelim devamı gelir insallaaah sana yanlışlıkla bisey diyip üzmek istemiyorum ama güzel günler yaşayacaksın inan bana ❤

Allah tez zamanda yaralarınızı sarmanız için güç versin sizlere. En güzel, en kısa zamanda evlat nasip etsin. Geçmiş olsun..

Canım benim yürekten diliyorum bu mutluluğun bozulmasın, çünkü senin hayatın çok daha zor, eşimden sürekli ayrı oluşundan ötürü. Eş en büyük destekçi, hep yanında olsa, sarılsa bu kadar zor olmazdı bu süreç.

Derdi veren allah sabrını da verir, merak etme. Bu testi iki kayıp olmadan yapmıyorlardı, bir kaybı daha göze alamazdım ve yalan söyledim. Kusura bakabilirler, benim için canilik bu çünkü.
İnşallah gelecek o günler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…