Ocak 2009'da hamile kalanlar buraya

Görürsün kalbi canim kese göründükten 1-2 hafta sonra görünüyo. 6. hafta nin sonlarinda filan

barby akıntı bendede var dorktor normal dedi...
arada lekelenme olursa oda normalmiş...
ama kanama tarzında uzun olursa hemen geliyosun dedi...

kızlar boş gebelik yada dış gebelik nasıl oluyo?
korkuyorum öle bişeyler olur diye...
dortorunuz size düşük önleyici bişey verdimi, bana vermedi...
ayy şu 2 hafta nasıl geçecek bilmiyorum....

barby sen kalp atışlarını duydunmu cnm meleğinin?

barby sorma ya bende bi bakıyorum bakdım yazmışn cvp yazp kalkıyorum.valla bu mantar ben oldum olası var hiç bimiyorki bıktım y ne ilaçlar yok geçmiyor.valla hayatım su 3 ay geçse süper olcak rahat olcaz yanni.benim ilki eylülde oldu sonra benim iltihabım oldu hastanede alan yatdım sonrai yleştiğim ay bıraktım hamile kaldım hiç beklemiyodum açıkcası .kimselere söylemedik bu sefer diğerinde kan sonunucnı öğrenir öğrenmez söylemiştim ya ne cahillik etmişm. şimdi 10 haftadan önce kimsye söylemmicem öyle düşünüyorum..annem rüyasını görmüş kız sen hamie falan mısın dedi bnde yok ama düşünüyoz dedim işte bilmem bu sefer devam edcek herald alllahın izniyle barbycim

herkese merhaba, bebeği olacak herkesi tebrik ediyorum. bende 4+6 hamileyim. reglime 1 gün kala öğrendim hamile oduğumu. idrar testinde. aynı gün kan testi yaptırdım onda da pozitif çıktı. doktora gittim ama keseyi henüz göremedik. 6 şubata randevu verdi. rahhim duvarların çok kalınlaşmış dış gebelik ihtimali yok dedi.

ama içim yinede rahat değil. geçen hafta birçok belirti yaşarken ( çok uyuma, göğüslerde şişlik, sık idrara çıkma) bu hafta hiçbir belirtim yok. hamile değilmişim gibi. göğüslerimde normal boyutuna geri döndü. acaba artık hamile değilmiyim diye düşünüyorum. ama düşük yapsamda kanamam olurdu değilmi? fikir verebilecek kimse varmı?

inşaalah bidaki gitdiğinde görebiirsin ama ben senin erinde olsm bi kan tahlil yaptırım değer katlamışmı bakarsın çünkü 48 saatdebi 2 yekatlamsı lazım sen kan testini nezaman yaptırdın ve kaç çıktı.barby 4+5 de görememişti bu gitdiğinde gördü oyüzden sıkıntı yapma görürsün.kan ğerlerin önemli2000 lerde anca görünüyor sen yptırdığında kan testin kaç çımıştıki çok önemli o.

kızlarr bende bu akşam keseyi gördüm 5,5 haftalıkmış çok şükür yaa benim değer 9973 olunca biraz endişenlendim ama iyi ikizde deilmiş kalp atışını iki hafta sonra duycaz inşallah cok şükür o değer yüksekti deyince takma sen onu dedi :)

dis gebelik: bebegin rahimde degilde yanlis bi sekilde yumurtaliklara yakin bi yerde yerlesip büyümeye baslamasi. Bu söz konusu olunca siddetli agrilar olurmus. Ve kanamalar baslarmis. Tehlikeli kadin icin erken anlasilmali. ama kendini zaten belli ediyormus. Dis gebelikte kese görünmüyor. Ve hormon cok cok yüksek olurmus.

Bos gebelik hakkinda cok fazla bilgim yok ama öyle olunca kese görünüyor ama bebek icinde olmuyor yani kalp filan görünmüyor. Bunun bi tehlikesi yok. Kürtaj olunuyor sonra.

Doktor bananda bisey vermedi canim. Iki hafta uzun süre erken git sende canim

Bende öyle ilkinde öyle hevesliydimki cok mutluydum herkese duyurdum. 6. Ayda kalmistim bende sonra iste 2 ay sonra kürtaj. sonrada herkese anlatmaya calis. bu kötü olayi anlatmakda okadar zor oluyorki tek tek herkese.....:çok üzgünüm: o zamanlar her bebek yazisini tekrar tekrar okurdum. ama bu sefer bende senin gibi herkese söylemedim. Ve bus sefer saglicakla dogururum diye hissediyorum bende. Insallah. Ilki gibi mutluluktan havalrda ucmuyorum sanki daha tedbirliyim. Ama ne kadar tedbirliyim desemde bilincaltimda cok korktugumu anladim gecenki olayda. Allah yardimcimiz olsun

Sanada tebrikler.canim nekadar süredir belirtilerin durdu. Tuhaf geldi banada ama hic belli olmaz. Benimde gögüslerim bazen ara verip bazen hassaslasiyor. ama bilemiyecegim.Kafana takma o kadar belirtilere takilma. En dogrusunu yine doktora gitmekle ögrenebilirsin canim.

ah canim cok sevindim bak. Oh icimiz rahatladi.:teytey: senle aramizda 1 gün fark var bende 5+4 düm canim. :sm_cool:

beten merhaba teşekkür ederim yanıtın için. ben 4 haftalık olmadan bir gün önce yaptırdım 130 çıktı. 4 haftalık olduğu gün doktora gittim beta hcg normal rahim duvarların iyice kalınlaşmış ama keseyi görmek için 5,5 haftalık olması lazım o zaman gel dedi. bende cuma günü tekrar gideceğim. tıbben hamileyim ama belirtilerim kaybolunca endişe ettim. tekrar kan testi yaptırmadım çünkü zaten gideceğim cuma günü. hamile olan arkadaşlarımla konuştum belirtiler sürekli aynı seviyede devam etmez dediler. bazen olup bazen olmayabiliyormuş. ben göğüslerim artık acımıyor diye endişe ettim zaten 9 ay boyunca acımaz dediler. ama yinede içimi ferah tutamıyorum. düşük yapmış olma ihtimalimde yok çünkü en ufak bir kanamam bile yok. bekleyip göreceğim artık. yapacak birşey yok

daisyb1 canim merhaba

tebrik ediyorum bende daha keseyi goremedim pazar gunu in sdr a gidebilcez esimle.

bugun bende seninle ayni seyleri dusundum bundan onceki gun ve haftalarda benimde cok mide bulantim oluyodu goguslerim daha cok aciyodu,

ama dun ve bugun mide bulantim sadece acikinca ortaya cikiyor ve goguslerimde cok az aciyor. halsizlik ve uyku da azaldi sanki bende ..

belkide bunlarin azalmasinin sebebi artik gebelik testinin pozitif cikmasiyla bizimde gebelik psikolojisiyle hissettiklerimizin ordtadan kalkmasi diye dusunuyorum,,

cunku artik bir kesinlik var insallah tabi tamamina erdirir mevlamiz.. yani simdi ogrendik icimiz daha rahat keseyi gorunce daha da rahat olucaz

insanin bilinmemezlikten kurtulmasi psikolojik takintilarida ortadan kaldiriyor..
senin vucudunla benim vucudum ayni tepkiyi vermeyebilir rahimdeki yeni bir canliya..

uzulme canim her kadinin hamileligi birbirine benzesede kesinlikle farkli oluyo okudugum gordugum kadariyla..

rabbim hepimize saglikli gebelik ve saglikli evlatlar nasip etsin insallah.. ve umarim bebeklerimizi kucagimiza alana kadar burada yazariz ve stresimizi atariz.. cinden hepinize selamlar ..

canim birde ben bisi soracaktim sana

bebginin kac haftalik oldugunu gosteren sirin takvimi nasil koydun canim .. bakiyorum baska konularda herkeste var bende istiyorum..kimisi evlilik gununu sayiyo kimisi bebeginin haftalarini

ben burda cok hizli kullanamiyorum interneti nedense cinliler bu konuda yavaslar..

sayfalarin acilmasi icin baya bekliyorum.. o yuzden sizlerden geri kaliyorum istanbula donunce ins telafi ederiz hepinizle paylasmaktan mutluyum cunku ..

bende kimseye solemedim sadece annemler bioliyor.. fazla duyurmak ii degil hemen bencede ..

neyse canim bana nasil yaptigini anlatirsan sevinirim.. butun anne adaylarini opuyorum.. selamlar..

arkadaşlar merhaba bende ocak ayında hamile kaldığımı öğrendim uzunca bir bekleyişin ardından:CüvCüv: doktora cuma gittim kan testi istedi sonucu 2031 çıktı ama ultrasonda keseyi göremedik çarşamba tekrar gidicem ozaman görebileceğimizi söyledi çok heyecanlıyım inş:Saruboceq:gittiğimde meleğimi görebilirim....:ecrin_bebek:

cnm sağol cevapların için...
daha erken gitmim bence keseyi gördük nasılsa bu 4 günde değişen pek bi şey olcanı sanmıyorum...
hayırlısıyla bekleyelim...

cnm doktor karındanmı baktı vajinal mi baktı sana? eğer karındansa görmemesi çok normal...
Hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

canım gözün aydın allah tamamına erdirsin,bebeği görebilmesi çin karındandeğerlerin 6000 lerde olması gerekiyor o yüzden görememiştir vajninal utrasonlaa görebilir aslında benmde göremeyince öyle baktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…