Ocak 2009'da hamile kalanlar buraya

barby bu gün güzl haberlerini bekliyoruz artık gören bebeişini sen gör bende gidicem eğer erkense beklerim braz daha.

betencim sen bebeğinin kesesini gördünmü?
kalp atışları için gün verdimi doktorun?
sevgiler...

Kızlarr bebeğimin resmini çekti verdi dr ona bakıyom şuan Allahım inş. sağlıcakla devamını getirir çok heyecan verici.. KArdeşim dün çikolata almış yeğenime aldım diyo kağıdın üstüne koymuş :)))

Bu arada dr size şunu yiyni bunu yemeyin gigi şeyler söledimi?

:emir_bebek:daisyb1 canim merhaba

tebrik ediyorum bende daha keseyi goremedim pazar gunu in sdr a gidebilcez esimle.

bugun bende seninle ayni seyleri dusundum bundan onceki gun ve haftalarda benimde cok mide bulantim oluyodu goguslerim daha cok aciyodu,

ama dun ve bugun mide bulantim sadece acikinca ortaya cikiyor ve goguslerimde cok az aciyor. halsizlik ve uyku da azaldi sanki bende ..

belkide bunlarin azalmasinin sebebi artik gebelik testinin pozitif cikmasiyla bizimde gebelik psikolojisiyle hissettiklerimizin ordtadan kalkmasi diye dusunuyorum,,

cunku artik bir kesinlik var insallah tabi tamamina erdirir mevlamiz.. yani simdi ogrendik icimiz daha rahat keseyi gorunce daha da rahat olucaz

insanin bilinmemezlikten kurtulmasi psikolojik takintilarida ortadan kaldiriyor..
senin vucudunla benim vucudum ayni tepkiyi vermeyebilir rahimdeki yeni bir canliya..

uzulme canim her kadinin hamileligi birbirine benzesede kesinlikle farkli oluyo okudugum gordugum kadariyla..

rabbim hepimize saglikli gebelik ve saglikli evlatlar nasip etsin insallah.. ve umarim bebeklerimizi kucagimiza alana kadar burada yazariz ve stresimizi atariz.. cinden hepinize selamlar ..:emir_bebek:

elif merhaba,

evet psikolojik de olabilir dediğin gibi. bir de şunu öğrendim hamile arkadaşlarımdan. hamile olsanda her ay regl zamanında regl belirtilerinigörüyormuşsun. yani yine regl olacakmış gibi göğüslerin şişiyormuş acıyormuş vs. tabi biz geçen hafta 4 haftalık tam regl zamanına geldiği için belirtiler daha fazlaydı. regl zamanı geçince belirtilerde azaldı. inşallah cuma günü keseyi görebiliriz.

sen kaç haftalık hamilesin. görebildinmi bebişini.

ya ben o şekilli bannerı evlendiğimde yapıştım ama şimdi inan hatırlmıyorum. sitede biryerde anlatılıyordu nasıl olduğu. bende yapmak istiyorum bebeşim için ama bulamıyorum.

Kızlarr bebeğimin resmini çekti verdi dr ona bakıyom şuan Allahım inş. sağlıcakla devamını getirir çok heyecan verici.. KArdeşim dün çikolata almış yeğenime aldım diyo kağıdın üstüne koymuş :)))

Bu arada dr size şunu yiyni bunu yemeyin gigi şeyler söledimi?

sude merhaba,

Allah sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin inşallah.

ben 5 haftalık hamileyim. doktorum şu anda özellikle yemen gereken birşey yok. yemen gerektiği zaman söyleyeceğim dedi. sanırım 3 aydan sonra başlıyormuş özellikle alınması gereken vitaminler.

yememem gereken şeyler ise: çiğ et ve yumurta, her türlü pişmiş veya pişmemiş şarküteri ürünü, sucuk salam pastırma gibi, pastörize olmayan süt ve ondan yapılmış peynirler

en zor kısmı peynir oldu çünkü ben izmir tulumunu çok severim. açık alırım migrostan ama artık açık peynir yasak. birde trabzonluyum tereyağ memleketten gelir onuda yiyemiyorum.

adaçayı düşüğe sebep oluyormuş onu biliyorum. hazır meyve suları pek bir işe yaramıyormuş taze sıkıp içmek veya meyvenin kendisini tüketmek lazımmış. tüm bildiklerim bunlar

cnm bilgilerin için çok sağol en azından bunları bilmem iyi oldu dikkat etmke lazım cnm..
Seninde gözün aydın tebrikler cnm Allah tamamına erdirsinnn

Arkadaslar doktordan geldim. Hersey yolunda dedi kadin. Yalniz demirim biraz düsük cikmis. Demir hapi, magnezyum ve folik asit almam gerekiyor.

Demirle magnezyum ve kalsiyoum alirsaniz kizlar aklinizda bulunsun ayni anda almayin. Birbirinin etkisini kesiyormus. 2-3 saat arayla alin. Bende artik güne yaymaya calisicam.

Kese 9 mm cikti ultarasonda ve kalbi tabii daha göremedik. 2 hafta sonraya gel dedi.
Betencim sen en iyisi bekle randevü gününü.

Kizlar buarada hcg degerim 1510 mus. orda bütün degerlerime baktim. Tamda normalmis yani deli kadin beni mahvetti gecen hafta.

Ben simdiden DHA da (Bi cesit balik yagi) almaya basladim. 12. haftalarda beyin gelisimi ve görmeyi güclendiriyormus.

Canlarim benim sizin moralleriniz nasil. Ben pek bi durgunum yaa moralsizim acik burda komsularla ugrasiyoruz cok ses gürültü yapiyorlar uyarmalarada kulak asmiyorlar alman iste ne beklersin. Ev sahibine sikayyet ettik okadarda bi cözüm olmadi. Köpekleride var bide hayvan gibi. Aman biranönce gitselerde rahat etsek.

sude merhaba,

Allah sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin inşallah.

ben 5 haftalık hamileyim. doktorum şu anda özellikle yemen gereken birşey yok. yemen gerektiği zaman söyleyeceğim dedi. sanırım 3 aydan sonra başlıyormuş özellikle alınması gereken vitaminler.

yememem gereken şeyler ise: çiğ et ve yumurta, her türlü pişmiş veya pişmemiş şarküteri ürünü, sucuk salam pastırma gibi, pastörize olmayan süt ve ondan yapılmış peynirler

en zor kısmı peynir oldu çünkü ben izmir tulumunu çok severim. açık alırım migrostan ama artık açık peynir yasak. birde trabzonluyum tereyağ memleketten gelir onuda yiyemiyorum.

adaçayı düşüğe sebep oluyormuş onu biliyorum. hazır meyve suları pek bir işe yaramıyormuş taze sıkıp içmek veya meyvenin kendisini tüketmek lazımmış. tüm bildiklerim bunlar

canım tebrikler:)ben de trabzonluyum ve tereyağsız bir kahvaltı düşünemiyorum:KK43:((...benim de göğüslerim eski boyutuna döndü,tek belirtim oydu zaten...ben de henüz kimseye söylemedim hamile olduğumu ctsi kesemizi görelim sölicem işallah:)))hep güzel haberler veriririz işallah burdan:):)

barby cim herşeyin yolunda olmasına sevindim peki bebeği görebildnmi yoksa o damı 2 hafta sonra dedievet bende bekleyim eniyisi,bklemek çok sıkıcı bide evde olamk sıktı galiba haftaya benim okul başlıyor artık günleri nasıl geçtiğini anlamam.bende pazartesi gitcem doktora ya ben korkuyom yinede ya göremesseya klabi atmassa diye uffff evede oturup oturup kuruyorum şu intrnet bi iyi bi kötü valla insanı delirtiyor.barbycim sen kaç yaşndasın kaç yıllk evlisin ben 27 yaşıındayım ve 1.5 yıllık evliyim canm matematik öğretmeniyim kastamonud yaşıyoruz ama len kayseriliyim eşimde sinoplu öyle biraz kendimi tanıtıım dedim bide sni tanımak istedim canım görüşürüz bene yemek yapıyorum kalkıp ymeklerime bakıyım görüşürüz öptümmmm

Betencim bende 28 yasindayim mayista 29 a giriyorum. 3yillik evliyim. Meslegim Muhasebe ama Ticari sirketlerde yönetici Asistanligi yaptim en son. Simdi evdeyim isim yok. Evde durmak cok zor kafayi yemek icin birebir uygun.

Sen kacinci siniflara ders veriyorsun canim. Seninkinin kalbi görünür merak etme niye görünmesinki aklina böyle seyler takma. Ise baslayinca iyi olur senin icin kurmazsin. #evde kalinca sorunlar büyüyor. Ben sosyal hayata ihtiyaci olan bi insanim yalnizliktan hic hoslanmam ama malesef esim ise gidince ben kös kös yalniz kaliyorum. Insallah bebisim gelirde bana arkadas olur canimin ici.

mrh barbycim .ben 6,7,8,9,10 sınıflara drs veriyorum aslında 6,7,8 ama bulunduğumuz yerde lise öğretmeni olmadığı için onlarada ders veriyorum,benimde eim 3 gün yok iş için başka yerdecayip sıkıcı kaçdefa oturu kalktım varya bilgisayara.canım ben çok pimpirikliim işte vallla huyum bu herşeyde hp en kötüsü gelir aklıma huyum kurusun canım srma kuzucukalrımz gelsede yalnız kalmasak demi valla seneye eylülü bi görelim 1 yıl sonra 4 aylık olcak kuzucuklar çok heycanlı dmi.alllah yardıcımz olsun canım görürüz ü günleri inşaaşalh bu kadar oldu ya devamıda gei heralde.canım senin ailendemi almanyada bnimde teyzem almanya eslingenmi öyle bişey orda oturuyorlar.türkiyye geliyormusınız asen nerelesinn.ne soru sordum valla 2gündür yalnızım konuşacak kimseyok burda akrabalr hepsi memleketde burdada arkadaşlar tstil için gitdler bende hamilyim diye gitmedim biyere canım böyle işteee.iyyiii gecelergörüşürz yineöptümmm

barbycim bişey sorcam senin keseni içinde bebişi görebildinmi merak ediyorum eğer gördysen bende gidim hafta içi merakediyorum hayatım.

merhaba kizlar bende kendimi tanitayim subatta 26 oluyorum balik burcuyum sizlerin burclari nedir?
ziraat muhendisiyim calismiyorum basortulu oldugum icin is bulamiyorum.

bende bebek istedim can yoldasim arkadasim olsun diye cunku esim gemici kaptan o yuzden aylarca yalniz kaliyorum.

is bulamadik ins bebisim olur o zaman hic sıkılmam.ben 2006 temmuzda evlendim okul biter bitmez.. bu ilk bebek olacak tabi ins pazar gunu keseyi gorebilirsek..

su anda cindeyim bu sefer evde yalniz kalmak istemedim cok zor cunku bende esimin yanina geldim ve su anda gemiden sizinle baglanti kurmaya calisiyorum.. ne macera ama dimi:)

kendimizi anlatirsak birbirimizin aklinda daha ii kaliriz mesela ben simdi betenle barby asla unutmam biri almanyali biri matematikci:))

bu arada biz istanbulda yasiyoruz aslen orduluyum dogma buyume istanbulluyum esimde oyle ama oda aslen gumushaneli.. karadenizliyiz biz..

haa bide trabzonlu tereyagini seven arkadaslar aklima ne geldi biliyomusunuz yaa eski insanlar koyde tereyagi sut kendi yaptiklari peynirlerle beslenmisler ve yillarca saglikli uzun omurlu yasamislar yani bir ziraatci olarak zararli olacagini sanmiyorum tereyaginin..

herseyden azar azar yemeliyizki bebegimize yarasin.. ozellikle hazir corba ketcap cips kola gibi kimyasallari iceren yiyecekleri tuketmekten uzak durmaliyiz aslinda hamile degilken de yememeliyiz..

birde arkadaslar su sirin takvimleri yapmayi bilenler nasil yaptiklarini anlatabilirlermi hani evlilik yada bebeklerin kac haftalik oldugunu gosteren..

arkadaslarim cinden hepinize selamlar..

merahaba elifecim sağol kendiin tanıtdığın için,bende samsunda okudum eşim sinoplu şimdide kastamonuda yaşıyorum bende karadenizli olum sayılır.eşin gemi mühendisi falanmı canım ne yapıyo gemide.değişik olmalı ne kadar süre kalcan o gemide,pazara bişey kalmmış görürüsün inşaaalah.ben gördüm şimdide bebeği merak ediyom nasıl diye bu hamilelik zor şeymişdevamlı bi merk ya,hayırlısı ile kucğımıza alığımız günleridegörürüz inşaalaah.sana iyi yolcluuklar.

Merhaba Kızlar bende tanıtayım kendimi...
Haziranda 26 yaşım biticek, özel bi şirkette yönetici asistanlığı yapıyorum...
Aslen bende eliferolsoylu gibi orduluyum, doğma byüme istanbullu. eşimde çankırılı...
7 senelik evliyiz yaklaşık 2 senedir bebek istiyoduk bu süreçte 3 aşılamayaptırdık ama tutmadım tüp bebeğe başlamaya 2 ay varken meleğimiz bize sürpriz yaptı...
ben eseyi gördüm ayın 13ünü bekliyorum ama günler geçmek bilmiyor. İnşallah kalp atışlarını duyabiliriz.
Yaa bende karın ve bel ağrısı oluyo arada sizdede varmı böle bi durum?
sizlerle tanıştığım için memnun oldum...

canımhayırlı uğurlu olsıun tanıştığıma memnun oldum.alllah tammamına erdirsin cnım 6+1 günlük ve benimde bel ağısı oluyor arada normal gliba çünkü rahim büyüor ondan kanama olmadığı sürece no problem .aşağı yukarı herkes aynı yaşda ne güzel.ya bende bbğimin kalbiğini bi görsem bende mutlu kimse kalmayacak.elalı senin kaç haftalık bebişn ne zaman gördün bebeğini.

cnm sağol cevapların için...
daha erken gitmim bence keseyi gördük nasılsa bu 4 günde değişen pek bi şey olcanı sanmıyorum...
hayırlısıyla bekleyelim...

cnm doktor karındanmı baktı vajinal mi baktı sana? eğer karındansa görmemesi çok normal...
Hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

karından baktı vajinadan değil bugün tekrar gidicem doktora inş bugün görebilirim meleğimi

X