O Yatağın İçinden Çık Çık Çık!

Selam!

Birkaç aydır yazmamışım.

Düzenli olarak terapiye gitmeye başladım. Kısmen iyi geliyor, iyi olacağıma çok inanıyorum.

Bakım konusunda sanırım bş miktar topladım kendini. Yeni iş yerinde çiçek gibi kızlar var, onları gördükçe daha da dikkat etmeye başladım.

Bir de uyku sorununu bi miktar topladım galiba. Eskisi kadar uykum gelmiyor. Mümkün olduğunca evde kalmamaya çalışıyorum. Eskiden tek çıkmazdım ama şimdi genelde tek çıkıyorum ve bu durum çok hoşuma gidiyor. Tek başıma kahve içip bi şeyler yazıp okumaktan büyük keyif alıyorum. Spor, kurs, terapi, kitaplar olan vaktimi bunlara yani kendime harcadığım için de iyiyim.

Bir de kendimi daha çok sevmeye başladım.

Selam!

Bugün tam 23 yaşıma bastım. İçim cıvıl cıvıl. Uzun süredir yatıyorum. Ha şimdi ha birazdan derken o kadar çok şey erteledim ki hala da devam ediyorum buna. Erteleyerek zaman kaybediyorum sonra vicdan yapıp mutsuz oluyorum. Mutsuz olunca yeniden uyumak istiyorum. Böyle döngü halinde sürekli ama sürekli yatıyorum! 22 yaşım süreklibir şeyleri oldurma çabasında, telaşlı ve belirsiz geçti. 23 yaşımda içten dışa doğru değişmek istiyorum. Bunun için kendime bir defter aldım yazarsam daha planlı olurum ne zaman nerde ne yapacağımı bilirim gibi geliyor. Geçen yıl temmuz ayında 2018 hazirana kadar yapacaklar diye bir liste yapmıştım o liste üzerinden devam edeceğim.

Yaptıklarım:
  • Burun ameliyatı olmak istiyordum. Hem eğri bir burnum vardı şekil olarak çok rahatsız ediyordu hem nefes almamı çok etkiliyordu 20 gün önce oldum. Şu an diken üstündeyim bir şey olacak diye korkuyorum ama memnunum.
  • Muhasebe programı öğrenmek istiyordum 4 program öğrendim ama tabi biliyorum diyemem daha.
  • Exceli çok yarım yamalak biliyordum seviyemi arttırmak istiyordum yavaş yavaş öğrendim.
  • Detaylı bir temizlik yapmak istiyordum. @Bayan Matruska'nin konusunda yazdığı bir kitap vardı Hayatı Sadeleştirmek İçin Derle Topla Rahatla diye onu okuduktan sonra banyo, giysi dolabı, salon, ayakkabılık ve kütüphaneden toplam 11 poşet attım. Küçük gelenleri, okuduğum kitapları ayırdım az iyileşince belediyeye vereceğim. Hem kendime yer açıldı hem de gereksiz kalabalık gitti.
  • Tam 5 kilo aldım. 2017 nisan ayında 42 kiloydum ve kendimi çok güçsüz hissediyordum buna rağmen yemek yiyesim gelmiyordu. Ona rağmen spor yapa yapa 5 kilo aldım. Şimdi ameliyatın etkisiyle yine biraz zayıfladım ama toparlarım.
Yapmak İstediklerim:
  • Lazer epilasyona gitmem lazım. 2 yıldır erteliyorum hadi öğrenciyken vaktim vardı sürekli epilasyonla uğraşıyordum ama çalışırken zaman bulamıyorum.
  • Bu yıl içinde psikologa gitmem lazım. Eskisinden çok fazla takıntılı birisi olmaya başladım önünü alamıyorum bunu muhtemelen iş bulana kadar ertelerim.
  • Çok fazla içime kapanığım insanlarla iletişim kurarken çok zorlanıyorum, kopuk hissediyorum ve bu artık batmaya başladı. Bu yıl hatta bu ay içinde drama kursuna yazılıp kendimi zorlayacağım. Bir konu hakkında ne kadar bilgim olursa olsun onunla ilgili düzgün cümle kurup anlatamıyorum. Kitap da okuyorum ama anlatırken çok kasılıyorum galiba en azından bu kasıntılığı üstümden atmak için ayna karşısında ya da kendimi videoya alarak konuşacağım.
  • Çok uyuyorum! Bunu düzene sokmam lazım ama nasıl başarırım bilmiyorum.
  • Aslında bakımsız birisi değilim ama bazen çok fazla salıyorum kendimi. Makyaj yapmayı minimum seviyeye indirip cilt bakımına yoğunlaşmak istiyorum.
  • Bu yıl tüketmemek istiyorum. Çok fazla alışveriş yapıyorum. Özellikle indirim dönemleri kendimi kaybedip gerekli gereksiz her şeyi sırf fiyatı uygun diye alıp kullanmıyorum. Bunu biraz azalttım ama hala kendimi engelleyemiyorum.
  • Bu yıl Ekim'de girmem gereken bir sınav var her gün en azından 40-50 dk çalışmam lazım. Kazanacağıma kendimi çok inandırdım kazanamazsam 2 sezonluk depresyona girerim.
  • Ailemle aram çok kötü. Görünürde hiçbir şey aslında ama aramızda neredeyse hiç iletişim yok. Onlarla aram iyiken daha pozitif hissediyorum kendimi. Bu yıl düzeltmek için uğraşacağım.
  • Sağlıklı beslenmem lazım. Şu an bu saatte koca bir tabak dolma yiyerek bu zor gibi görünüyor ama yapacağıma inanıyorum. Mesela hiç su içmiyordum 2-3 gündür suyun içine maydanoz, nane, limon,salatalık katıyorum çok daha rahat içiyorum akşamları da greyfurt suyu içiyorum. Hem daha sağlıklı besleniyormuş gibi hissediyorum hem de daha fazla su içiyorum. Bu ay şekeri, hazır ürünleri de bırakacağım. Hazır ürün yemeyi bıraktım gibi aslında ama şekeri bırakmaktan geçtim azaltamıyorum bile sürekli tatlı istiyorum.
  • Kurban Bayramına kadar evi yenilemek istiyorum. Nasıl yapacağım bilmiyorum ev çok ufak ve çok eşya var. Umarım hallederim yoksa cinnet geçireceğim.
  • Kendime ve sevdiklerime vakit ayıracağım. Çok uyuduğum için çok şey kaçırıyorum. Sevdiğim insanları çok ihmal ediyorum, dikkat edeceğim artık.
  • Gereksiz yere kendimi gerip sinirlenmeyeceğim. Aşırı sinirli birisiyim. Hiçbir şekilde sinirime engel olamıyorum. Bu durumu tek başıma çözemeyeceğim için takıntılarla birlikte psikologa gideceğim.
  • Kendimi motife edecek şeyler yapacağım yeniden. Mesela geçen yıl seramik kursuna gidiyordum bir şeyler ürettikçe ruhen sakinleşiyordum yeniden başlamak istiyorum.
  • Kendimden çok fazla şey beklemeyeceğim. Yukarıda saydığım şeyleri birden yapmak yerine ufak ufak yapmaya başlayacağım.

Umarım harekete geçip o yatağın içinden çıkarım artık.
ne kadar güzel. canım benim sana tavsiyem genç yaşının tadını çıkarman yoksa zaman geçiyor ve yapmak istediklerini yapıcak enerjin azalıyor, üzerine çocuk da yapınca hayatını çocua endeksliyorsun. bu yüzden vahiç durma

Selamlar, sınavıma 2 aydan kısa bi zaman kaldı. Bi yandan ona çalışmaya çalışıyorum. Ama zorlayınca her şey daha da berbat oluyor gibi geliyor.
*Aşırı olmasa da çok zayıfım. Fizik olarak iyi ama yüzüm çok zayıf duruyor. Bunlardan ve sağlık olarak da beni güçsüz bıraktığı için kilo almaya çalışıyorum. Sporla ve düzgün beslenerek kilo almışım. İstediğim kiloya gelmeme az kalmış. Çok sevindim :))))))

*Eskiden çok kitap okurdum bi süredir başka şeylere yoğunlaştığım için hiç düzen oturtamadım okuma konusunda. Bu ara gerçekten keyif ala ala kitap okuyorum. Hatta üstüne araştırma yapıp, yazı bile yazıyorum kitaplarla ilgili.

Ama hala olmayan şeyler var gibi. Takıntılarım o kadar çoğaldı ki bu acayip huzursuz ediyor.

Hiç ertelemeyin çok rahat oluyormuş :)) istanbuldaysaniz gittiğim yeri söyleyebilirim, seans başı ücret aldıkları için bana güven verdi acıkcasi :)
Merhaba:) Memnun kaldıysanız bana da atabilir mısınız? Ben Anadolu yakasındayım.

X