Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Biraz kopuklar evet ben de 2018 de yaptırdım negatif sonuçladı 18 yumurta toplandı 11 i döllendi 3. Güne 2 orta kalite kalmış. O da zaten tutmadı. Dediğin gibi olacak şeklinde davranılıyor esneklik guleryuz pek yok robotlasmis bir sistem.. doktor da o ultrason aletini sokarken kasıldım diye bıçak sokmuyorum rahat olun demişti o kadar kadın doğumcu arasında böylesine ilk defa şahit oldum.
Yazsam mı yazmasam mı çok kararsız kaldım kimseyi karalamak da değil derdim ama dedim ya ben çok üzüldüm çok üzdüler.Özellikle de bhcg konusunda tek yere güvenmeyin lütfen

Merkez ile ilgili çok da güzel şeyler söyleyemeyeceğim. İnsan psikolojisinden kadın psikolojisinden zerre anladıkları yok. Benim 3 denemem oldu. İlki kimyasal gebelikti ikinci 7 haftalıkken düştü şimdi de 8 haftalık hamileyim ama asla onlar sayesinde demiyorum Rabbim yardım etti. Başıma gelenleri şöyle anlatayım. İkinci tüp bebek denememde 6. Haftada kanamalarım başladı şehir dışındaydım merkezi aradım bana pruluton iğnesini bulmamı söylediler. Eczane eczane gezdik hiçbir yerde bulamamıza rağmen hemşire ısrarla o iğneyi bulun dedi. Eğer zahmet edip doktorlara sorsaydı bence iğnenin muadilini tavsiye ederdi doktor ama hemşire sorma zahmetinde bulunmadı. Her neyse o düştü nasip değilmiş dedim sustum. 3. Deneme için eşim zorladı yüzlerini bile görmek istemiyordum neyse başladım tahlil günü geldi pozitif bir daha tekrarlamamı istediler değerde düşme olmuş. Hemşireyi aradım hemen ilaçları kesin kimyasal dedi laboratuvar sonuçlarında hata olamaz mı dedim aynı yerde yaptırdıysanız olmaz dedi ve kapattı. Ama benim içime sinmedi bir başka hastanede kan verdim ve gördük ki gerçekten ilk yaptırdığım laboratuvarda hata var. Yani ben çok bilgili hemşirenin sözüyle hareket etsem belki de bebeğimi kaybedecektim
Çok üzüldüm pruluton iğnenin muadili maalesef yok ve gecen sene ilaç fiyatları artacağı donemde galiba nisan gibi bulmak cok zor oldu.Tüm turkiyede ihtiyac vardı.Igneyi bulamadık deyince ne dediler peki ? Fazla bilgi vermiyorlar haklısın. Bhcg baktırdığınız lab cok ilginç hata yapmış öyle kolay testte o da size denk gelmiş esikten dönmüş. Bence şimdi gebeligine odaklan.Allah sana nasip etmiş ne güzel.

Yazsam mı yazmasam mı çok kararsız kaldım kimseyi karalamak da değil derdim ama dedim ya ben çok üzüldüm çok üzdüler.Özellikle de bhcg konusunda tek yere güvenmeyin lütfen
Ben de aynı şekilde yazmak konusunda senden cesaret aldım 😅 zaten ikinci tüp bebek denemesini farklı yerde yaptık. neyse ki şimdi herşey yolunda önemli olan da bu allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Proluton konusunda bişey diyemeyeceğim canım tüm doktorlar aynı iğneyi öneriyor çünkü çok geçmiş olsun inşallah bu sefer sağlıkla kucağına alırsın. İnsan psikolojisinden anlamamak konusunda haklısın maalesef robot gibiler.Benimde ilki kimyasal oldu. İkincide kanamam oldu klinikte yapmışlardı iğneyi. Doğum takibi için bende doktorumu değiştirdim 9. haftadan sonra.

Progestanın ve başka bir marka iğne varmış biz bunu başka doktordan öğrendik. Prulutonu sonradan bulduk. Ben bebeğimin düşmesini tabiki buna bağlamıyorum ama bu kadar iletişim eksikliği olmaması gerekiyor. Hemşireler bu kadar başına buyruk olmamalı

Çok üzüldüm pruluton iğnenin muadili maalesef yok ve gecen sene ilaç fiyatları artacağı donemde galiba nisan gibi bulmak cok zor oldu.Tüm turkiyede ihtiyac vardı.Igneyi bulamadık deyince ne dediler peki ? Fazla bilgi vermiyorlar haklısın. Bhcg baktırdığınız lab cok ilginç hata yapmış öyle kolay testte o da size denk gelmiş esikten dönmüş. Bence şimdi gebeligine odaklan.Allah sana nasip etmiş ne güzel.
İnşallah kucağıma almak nasip olur. Diyorum ya doktora sormaya tenezzül etmedi hemşire. İlle de bulun dedi sonra progestan iğne yaptırdım başka doktorun tavsiyesiyle. Evet bu laboratuvar olayı tam bir talihsizlik kırk yılda olacak bir şey. Şükür ki ben güvenmeyip başka hastanede de tahlil yaptırdım.

Tam ne güzel merkezimekarar vermek üzereyim diyordum güzel yorumlar okuyordum ki son zamanalrda yorumları hep olumsuz :KK43:(( ankarada nereye gideceğim ben:KK43:
canım hiç görüşmediysen git görüş bence muayene ücretsizdi zaten herkesin deneyimleri çok farklı. Ben hocaların deneyimlerine güveniyorum ama sürekli hasta görmektenmidir nedir bilmiyorum makineleşmişler artık insan psikolojisinden hiç anlamıyolar. Yada bana öyle geldi anlaşan hastalarıda vardır eminim. bide Gürgan klinikten bir arkadaş memnun kalmıştı öncesinde 2 negatif denemesi varmış ama ben hiç araştırmadım.

Tam ne güzel merkezimekarar vermek üzereyim diyordum güzel yorumlar okuyordum ki son zamanalrda yorumları hep olumsuz :KK43:(( ankarada nereye gideceğim ben:KK43:
Başkent hastanesinde de Hulusi zeyneloğlu var insanlar ondan da çok memnun bence hepsiyle görüş kararı sen ver

Hastaneye değil de tüp bebek merkezine gitmek istiyorum laboratuvar ve embriyologları daha iyi olur diye
Sen bilirsin tabi ki ..ben diğer tedavim için çok araştırdım Hulusi Beye gideceğim sana da öneri olsun diye söyledim tabiki karar senin

Sen bilirsin tabi ki ..ben diğer tedavim için çok araştırdım Hulusi Beye gideceğim sana da öneri olsun diye söyledim tabiki karar senin
Teşekkürler canım hayırlısı olsun hakkımızda.. Bahçeci novaart ve genart bu 3 merkez arasında gidip geliyorum hayırlısı bakalım. İlk tedavim İstanbul memorial deydi orası çok çok iyi bir merkez ama gitme imkanım yok keşke olsa... Gene iyidir diye ankara memorial ile görüştüm bugün ama telefondaki açıklamaları bile tatmin etmedi beni zaten aygül hanımı da gürgan Klinik ten biliyorum assslaaa gitmem.

İkinci tedavimde tercihim orası olacak 6-7 ay sonra düşünüyorum çok araştırdım Hulusi hocaya gideceğim
Kaçinci denemeniz acaba? normallesme sureci yuzundenmi 6-7 ay sonraya birakiyorsunuz? herkes icin en hayirlisi olsun. Zorlu asamalar ve yipratici gercekten. Hulusi hoca cok yogun oluyor. İns sosyal mesafeye uyuluyordur

Kaçinci denemeniz acaba? normallesme sureci yuzundenmi 6-7 ay sonraya birakiyorsunuz? herkes icin en hayirlisi olsun. Zorlu asamalar ve yipratici gercekten. Hulusi hoca cok yogun oluyor. İns sosyal mesafeye uyuluyordur
Benim 1 çocuğum var onu sütten kesince gideceğim 4. Denemede oldu Hulusi hoca evet yoğun ama gidenler önlemlerin tatmin edici olduğunu söylemişler. Ben sadece öneri olsun diye döyledim çünkü bende ilk tedaviye başlarken nereye gideceğimi bilememiştim. Şimdi de 6-7 aydır araştırıyorum Hulusi hocada karar kıldım. Tabiki herkesin kendi tercihidir zorlamak istemem çünkü hasta dr frekansı da çok önemli herkes için hayırlısı olsun Mehmet hoca da Ahmet hoca da tecrübeli dr.lar fakat ben gebelik takip sürecinde çok sıkıntılar yaşadım bir daha novaarta da muayenehanelerine de gitmek istemiyorum:)

Benim 1 çocuğum var onu sütten kesince gideceğim 4. Denemede oldu Hulusi hoca evet yoğun ama gidenler önlemlerin tatmin edici olduğunu söylemişler. Ben sadece öneri olsun diye döyledim çünkü bende ilk tedaviye başlarken nereye gideceğimi bilememiştim. Şimdi de 6-7 aydır araştırıyorum Hulusi hocada karar kıldım. Tabiki herkesin kendi tercihidir zorlamak istemem çünkü hasta dr frekansı da çok önemli herkes için hayırlısı olsun Mehmet hoca da Ahmet hoca da tecrübeli dr.lar fakat ben gebelik takip sürecinde çok sıkıntılar yaşadım bir daha novaarta da muayenehanelerine de gitmek istemiyorum:)
Merhaba ben de Mehmet hocanın hastasıyım. Takip için muayenehanesine gidiyorum. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Sizin hoşunuza gitmeyen durumlar nelerdi? doğum sürecinde Mehmet hoca nasıldı? Hangi hastanede doğum yaptınız? Yazabilir misiniz🌷

X