Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Canım eğer dondurulmuşun yoksa bence sperm DNA hasar testi yaptırmadan şakın başlama tedaviye .sana yazık paranıza yazık. Kaan hoca sperm DNA panel testi istiyor . Ankara'da iseniz gen art ın laboratuvarı var mikrogen orada yapılıyor bu test, sonucu 25 günde falan çıkıyor . Eğer hasarınız %30 un üzerindeyse q10 fayda sağlamaz.zaten 2-3 ay sürüyor tedavisi. Hasar durumuna göre klomen hap veya iğne tedavisi uyguluyor . Tüp yaptıracaksan da bundan sonra yaptır bence .çünkü hasar varsa tüp bebek tutsa bile gebelik ilerlemiyor düşük oluyor
Canım dondurulmusum yok çünkü zaren 15 yumurtamdan sadece 3 tanesi dollendi. Iki tanesi transfer edildi digeri ise dondurulacak kadar kaliteli değildi. Sanırım sizin dediğiniz gibi bizim hasarimiz fazla yoksa döllenme oranı iyi olurdu diye düşünüyorum. Ankara da ikamet ediyorum. Tesekkur ederim bilgi verdiginiz icin. Biz bu testi bir araştıralım yaptiralim mümkünse.

Canım dondurulmusum yok çünkü zaren 15 yumurtamdan sadece 3 tanesi dollendi. Iki tanesi transfer edildi digeri ise dondurulacak kadar kaliteli değildi. Sanırım sizin dediğiniz gibi bizim hasarimiz fazla yoksa döllenme oranı iyi olurdu diye düşünüyorum. Ankara da ikamet ediyorum. Tesekkur ederim bilgi verdiginiz icin. Biz bu testi bir araştıralım yaptiralim mümkünse.
Evet mikroenjeksiyna rağmen döllenmede sorun olduğuna göre bence hasar var ve oranı da yüksek. Tedavisi de var . Bence tüpe gerek bile kalmadan doğal yolla olabilir

MERHABA ARKADAŞLAR,
BENDE ARANIZA YENİ KATILDIM . BENDE 2 YILDIR UĞRAŞIYORUM ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN . BİR AŞILAMA BİR TÜP BEBEK BAŞARISIZ.YAŞIM 30 .DOKTOR VE HASATANEDE HEP SIKINTI YAŞADIM BİR TÜRLÜ KAFAMIZA GÖRE BİR YER BULAMADIK.
İNTERNETTEN EN İYİ DİYE NOVAARTI BULDUK ONDA BİLE DAHA İLK GÖRÜŞMEDE HOŞ OLMAYAN ŞEYLER YAŞADIM.
ÖNCELİKLE BİLİRSİNİZ BÖYLE YERLERDE ÇOK BEKLİYORSUNUZ ARTIK ALIŞTIK ONA AMA İLK GÖRÜŞMEDE MUAYENE ÜCRETİ ALMIYORSUNUZ DİYEDE BU KADAR OLMAZ BENCE.BİR SAATTEN FAZLA BEKLEDİK GÖRÜŞME İÇİN SONRA DOKTORUN ODASINA GEÇTİK ORDADA BEKLEDİK VE MEHMET HOCAYI BEKLERKEN İLKNUR DOKTOR GELDİ ÇOK OKALA VE SURATSIZ BİR TAVIRLA BİLGLERİNİZİ BEN ALACAĞIM DEDİ.SORUALI SORDU SONUÇLARIMIZA BAKTI.O KADAR TERSTİKİ SANKİ BİZİ DÖVECEK YANİ O ŞEKİLDE BİR TAVIR ABARTMIYORUM. BİZ DETAYLI GEN TAHLİLLERİ VERMİŞTİK ONALAR BAKTI VE BUNLARI NEDEN YAPTIRDINIZ ÇOK GEREKSİZ OLMUŞ DEDİ. BİZ EŞİMLE BİRBİRİMİZE BAKAKALDIK. SONRADA MEHMET HOCA GELDİ ODA İNCELEDİ. MUYENE ETTİ. MEHMET HOCA O GÜN TEKTİ.AHMET HOCA YURT DIŞINDAYMIŞ.ÇOK YOĞUNLARDI.
ANLAYABİLİYORUM TEK OLABLİR YOĞUNDA OLABİLİR AMA İNSANLAR ORAYA BİR UMUTLA GİDİYOR VE KİMSENİN O UMUTLARI YIKMAYA HAKKI YOK. SANKİ BİR AN ÖNCE İŞLERİ BİTSEİNDE GİTSEİNLER GİBİ BİR TAVIR BİR ACELECİLİK VARDI.
BENCE OKADADAR PARA VERİPTE BÖYLE BİR TAVIRLA KARŞILAŞACAKSAM HİÇ GEREK YOK.MEMNUN LAN ELBETTE VARDIR.BEN BU KONULARDA HEP TALİHSİZLİKLER YAŞADIM VE BUNUDA BURADA PAYLAŞMAK İSTEDİM.İŞİNDE ÇOK İYİDİR ONADA LAFIM YOK AMA BEN ORAYA GİTMEK İÇİN 2 HAFTA BEKLEDİM.VE SONUÇ BENCE BİR HİÇ İLK GÖRÜŞMEDE BÖYLE İSE SONUNU DÜŞÜNEMEDİM VE VAZGEÇTİM. HERZAMAN İLK GÖRÜŞ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.İSTER İSTEMEZ İNSAN ŞÜPHE EDİYOR. ÇÜNKÜ ÇOK FAZLA KALABALIKTI.İŞ ZATEN İYİCE TİCARETE DÖKÜLMÜŞ BUDA AYRI BİR KONU VE ÇOK ÜZÜCÜ MALESEF

KUSURA BAKMAYIN BİRAZ UZUN OLDU AMA GERÇEKTEN BÖYLE BİR YERE YAKIŞTIRAMADIM BENİM DENEYİMİMDİ.

ARAŞTIRMAYA DEVAM....
HERKESİN ALLA

Genart ta iyidir tüp bebekte.ben ilk orda yaptırmıştım. Tuttu ikizler ama sonra düşük oldu.Sertaç şen isimli doktor vardı. Orayla da görüşebilirsiniz.

Gerce
Aynen katılıyorum. İş yoğunluğundan böyle davranıyorlarsa eğer adam gibi daha az sayıda hastaya randevu versinler. Bilenler bilir mesela Ankara'da erkek infertilitesinde çok ünlü bir ürolog vardır KAAN AYDOS hocam. Bugün arasanız en erken kasım ayı sonuna ancak randevu alırsınız .çünkü gittiğiniz zaman adam herşeyi 1 saat açıklıyor anlatıyor size .
Ama yok dertleri sadece para olmuş bunların rezillik resmen habire hasta al sonra da devlet hastanesinden beter davran . İstediğine iyi davran falan saçma sapan YÖK öyle dünya
Gercekten oyle malesef haklisiniz.

Evet mikroenjeksiyna rağmen döllenmede sorun olduğuna göre bence hasar var ve oranı da yüksek. Tedavisi de var . Bence tüpe gerek bile kalmadan doğal yolla olabilir
Ahmet hoca da zaten sizin dogal yolla olabilir demişti. Bakalım bu takviye besinleri kullanalim nasil olacak. Iki ay sonra tekrar değerleri ölçeceğiz.

arkadşlar okudum vede yazmadan edemedim..siz bilirsiniz ama bende ilk olarak başkent hulusi beye gidecektim ama iş yerinden arkadşm 3 defa tüp bebek denedi 2. sini hulusi beye yaptrdı hiç memnun kalmadı... aradığında ulaşamıyorsun dedi.. hiiç memnun kalmamış 3. denemede novaart Ahmet beye gitii ve tutuu. kız 5 yıl uğraşmıitı. ben şuraya gidin vs demiyorum ama duyduğumu söedim o yüzden bende başkentten vazgeçmiştim iyikide gitmemişim. ha doktrların hepsi kötümü hayr evliliğimn ilk zamnlarında kadın doğuma bi gideyim hani kontrol diye esra kuşçu doktoruma gitiim gayet iyiyidi zaten kadın profesör vede çok ilgiliyidi. bilginiz olsun diye yazdım. Tercih sizin İNŞŞ OLUR HEPİNİZİNNN

Hulusi beyi bilmiyorum ama göğşen bey ile ilgili çok güzel yorumlar var kk da bende kararsız kaldım fiyat olarakta daha uygun önce novaartta gidecektim şimdide göğşen beye karar verdim inşallah yanılmam

Hanımlar, 4lü tarama testimde risk, 2li taramaya göre daha az çıktı. tabii doktor yine amniyosentez önerdi. yine yaptırmayı düşünmüyorum..zira, form kağıdında testin sadece down sendromuna tani koyabildigi; sakatlık, genetik hastalıklar, zeka özürü gibi normal kromozomlu bebeklerde görülebilecek anomalilerin tanısı için kullanilamadigi yazmakta..ne anladım bu işten? siz de yaşadınız mi bu durumu?

Hanımlar, 4lü tarama testimde risk, 2li taramaya göre daha az çıktı. tabii doktor yine amniyosentez önerdi. yine yaptırmayı düşünmüyorum..zira, form kağıdında testin sadece down sendromuna tani koyabildigi; sakatlık, genetik hastalıklar, zeka özürü gibi normal kromozomlu bebeklerde görülebilecek anomalilerin tanısı için kullanilamadigi yazmakta..ne anladım bu işten? siz de yaşadınız mi bu durumu?
Canim mrb ben değil ama tanıdığın birisi yaşadı.onun çok riskli çıkmıştı.amniyosentez yaptırmadi. Sağlıklı bebek doğurdu.
Ama benim bildiğimde amniyosentez daha detaylı. Yapacak bişey yok sanirim.yaptirican mi amniyosentez.

Canim mrb ben değil ama tanıdığın birisi yaşadı.onun çok riskli çıkmıştı.amniyosentez yaptırmadi. Sağlıklı bebek doğurdu.
Ama benim bildiğimde amniyosentez daha detaylı. Yapacak bişey yok sanirim.yaptirican mi amniyosentez.
Ben yaptırdım amniyosentezi.. mehmet bey yaptı sıkıntısız atlattım ..kafamdaki soru işaretleri kalkmıştı..bebegim sağlıklı doğdu çok şükür

Hayır canım, yaptırmayı düşünmüyorum. Bu testler bir yandan güzel de bir yandan can sıkıyor..

Ben yaptırdım amniyosentezi.. mehmet bey yaptı sıkıntısız atlattım ..kafamdaki soru işaretleri kalkmıştı..bebegim sağlıklı doğdu çok şükür
Ben de dr.a güveniyorum, çok usta iki el yapacak, işlem korkum da yok ama riskin önüne geçemez hiçbir hekim, onu göze alamıyorum..yaptırmayacağım.

Ben de dr.a güveniyorum, çok usta iki el yapacak, işlem korkum da yok ama riskin önüne geçemez hiçbir hekim, onu göze alamıyorum..yaptırmayacağım.
Bende ki sıkıntı ikili üçlü taramalardaki risk degildi.. daha öncede yazdım bu grupta bebegimin ortopedik bi sıkıntısı görünüyordu ultrasonda.
Down sendromlu olma ihtimali yüksek olabiliyor bu sıkıntıda denildi..oyuzden yaptırdım..bebegim ultrasondaki gibi ortopedik sıkıntıyla dünyaya geldi..onun dışında gayet sağlıklı.

Bende ki sıkıntı ikili üçlü taramalardaki risk degildi.. daha öncede yazdım bu grupta bebegimin ortopedik bi sıkıntısı görünüyordu ultrasonda.
Down sendromlu olma ihtimali yüksek olabiliyor bu sıkıntıda denildi..oyuzden yaptırdım..bebegim ultrasondaki gibi ortopedik sıkıntıyla dünyaya geldi..onun dışında gayet sağlıklı.
Evet hatırlıyorum, çok geçmiş olsun tekrar. Ne olursa olsun, hepsi bizim çocuğumuz..herşey normalken engelli veya genetik hastalık yaşıyan bir bebek de dünyaya getirebiliriz, bu netliği olan bir durum değil hiç bir hamile kadın için..herşeyin en güzeli, en doğrusu ne ise o olsun..tüm temennim bu..

X