Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Bir de şöyle düşünün arkadaş süreci de olumsuz yaşamış sonucu da olumsuz almış. Anlayış gösterin. Ben de binbir umutla gittiğim nova arttan kafamda binlerce şüpheyle döndüm ve başlamaktan vazgeçtim. Hocaların bilgisine tecrübesine laf yok. Ama bizim ilk görüşmede hocanın yüzündeki ifade bile hadi işim var acele gidin der gibiydi. Yani müşteri nasıl olsa çok onlara dert değil sanki. Umarım bu yola çıkan herkes içine sindiği dr u bulur ve evladını kucağına alır.

Bir de şöyle düşünün arkadaş süreci de olumsuz yaşamış sonucu da olumsuz almış. Anlayış gösterin. Ben de binbir umutla gittiğim nova arttan kafamda binlerce şüpheyle döndüm ve başlamaktan vazgeçtim. Hocaların bilgisine tecrübesine laf yok. Ama bizim ilk görüşmede hocanın yüzündeki ifade bile hadi işim var acele gidin der gibiydi. Yani müşteri nasıl olsa çok onlara dert değil sanki. Umarım bu yola çıkan herkes içine sindiği dr u bulur ve evladını kucağına alır.
Şu an nerede tedavi görüyorsunuz

Herkes haklı aslında ama üslup önemli. Burda herkes çok gergin dönemlerden geçiyor. Bizi ancak biz anlarız. Şikayeti olanlar ayrı konu açsinlar bencede.

Crinone jel ve ilaçlar kaçıncı haftaya kadar kullanılıyor arkadaşlar...

Son düzenleme:
kızlar merhaba, mayıs ayında 1.tüp bebek denemem olumsuz sonuçlandı Ahmet hocanın hastasıyım sonucum olumsuz olduğunu duyunca ankara dışına çıktım yeni geldim Ahmet hocayla daha görüşemedim olumsuz sonuçlardan sonra neler oluyor tedaviye tekrar başlanıyor mu, birtakım testler varmış niye olmadığını araştırıyorlar mı çünkü benim yumurta rezervim çok düşük 3 yumurta toplandı ve 1 tane kaliteli yumurta transfer edildi hani bunların araştırması yapılmazsa belki yolunda gitmeyen başka durumlar var benzer durumları yaşayanlar var mıdır neler yapıldı bilgi verir misiniz çok teşekkürler.
Merhabalar
Benim de sizinle ayni zamanlarda denemem oldu ve olumsuz sonuçlandı. Hiç tutma olmadı diye tahmin ediyorum düşük degil sanirim. Benim de ilk tup bebek denememdi. Yumurta rezervim iyi ama toplamda 15 yumurtadan sadece 3 tanesi dollendi ve ikisi transfer edildi. Bizim sonradan görüşmemiz oldu Ahmet hoca ile kendisi yurt dışına çıkmadan önce. Bizden genetik test istedi ayrica esimden de spermiyogram istedi tekrar ama genetik tani kapsaminda olandan yani cok daha büyütme oranları ile ayrıntılı bakılan yöntemden. Bizim yumurta döllenme oranımız cok düşük bunun sebebi araştırılıyor suanda. Ahmet hoca eylüle kadar başlamayalım dedi bize. Zaten sebep araştırıp tedavisi zaman alır diye tahmin ediyorum. Genetik tanı sonucunda bende Faktor 2 G20210A GA heterozigot taşıyıcı ve MTHFRC677T gen bolgesinde CT heterozigot taşıyıcı çıktı. Ikisi de kan pihtilasmasi ile ilgiliymis. Genetik testten once kendimde boyle bir sey olduğunu bilmiyordum.

Crinone jel ve ilaçlar kaçıncı haftaya kadar kullanılıyor arkadaşlar...
Estrofemi 8. haftada, Crinone jel.i 10.haftada bırak, folbiole 3 aya dek devam et demişti Mehmet Bey..

Hamileliğin 4.ayındayım ama ilk 3 ayda olmayan bir halsizlik, yorgunluk, uyku durumu mevcut..bunu yaşayan yada yaşamış olan var mı? Normalde 2.trimesterda geçmesi gerekmiyor mu? Bende tam tersi oldu herhalde.. :0

Şikayeti olan ayrı başlık açsın diye bir kural Yok bu forumda .siz rahatsız iseniz forumu takip etmeyi bırakın

MerkeZi tarafından test gününden 1 gün önce aranıp hatırlatma yapan yerler olduğunu da duydum .dün benim test günümdü kimse aramadı .ben kendim arayıp sonucu söyledim ona rağmen ne dün ne bıgün birisi arayıp ilaçları kesin görüşmeye gelin demedi . Hastanın bu şekilde mi takibi yapılıyor bu ne kadar etik ,ben ilaçları kendi araştırmamla kestim

MerkeZi tarafından test gününden 1 gün önce aranıp hatırlatma yapan yerler olduğunu da duydum .dün benim test günümdü kimse aramadı .ben kendim arayıp sonucu söyledim ona rağmen ne dün ne bıgün birisi arayıp ilaçları kesin görüşmeye gelin demedi . Hastanın bu şekilde mi takibi yapılıyor bu ne kadar etik ,ben ilaçları kendi araştırmamla kestim
Gerçekten garip bir durum bende böyle bir durum olmadı. Olumsuz sonuçlanınca arayıp olumsuz diye bildirdiler, ilaçları kesmemi ve randevu almamı söylediler. Sizin durumunuz neden bu şekilde ilerledi anlayamadım. Test günüm de pazara denk gelmişti arayıp pazartesi olacağını bildirmişlerdi.

Estrofemi 8. haftada, Crinone jel.i 10.haftada bırak, folbiole 3 aya dek devam et demişti Mehmet Bey..
teşekkür ederim daha Mehmet hocayla görüşmedim aklıma takılmıştı hemşireler kullanmaya devam et demişlerdi ama ne kadar kullanacağımı söylememişlerdi

teşekkür ederim daha Mehmet hocayla görüşmedim aklıma takılmıştı hemşireler kullanmaya devam et demişlerdi ama ne kadar kullanacağımı söylememişlerdi
Herkese göre değişebilir bunu unutmayalım..Mehmet Bey ultrasonla kontrol ettikten sonra söylemişti. örneğin 6.hafta kontrolünde, 8.hafta estrofemi bırakın; 8.hafta kontrolünde ise 10. hafta jeli bırakın gibi..biliyorsunuz, merkezde 9.haftaya dek doktor bakıyor, sonra isterseniz doktorla devam ediyorsunuz yada başka bir yerde genelde doğum paketi alarak sürece devam ediyorsunuz.

Herkese göre değişebilir bunu unutmayalım..Mehmet Bey ultrasonla kontrol ettikten sonra söylemişti. örneğin 6.hafta kontrolünde, 8.hafta estrofemi bırakın; 8.hafta kontrolünde ise 10. hafta jeli bırakın gibi..biliyorsunuz, merkezde 9.haftaya dek doktor bakıyor, sonra isterseniz doktorla devam ediyorsunuz yada başka bir yerde genelde doğum paketi alarak sürece devam ediyorsunuz.
Tabi ki mutlaka kişiye özeldir. Benim randevudan 1 gün önce jelim bitiyordu o yüzden sormak istedim ortalama ne kadar kullandırıyorlar diye. Tekrar teşekkür ederim. 9. Haftadan sonra da Mehmet hocada devam edeceğim kendimi güvende hissediyorum onda.

Hanımlar, 16.hafta cinsiyet öğrenme..
oğlan bekliyordum ama bir kız bebek annesi olma yolundayım.. darısı sizlerin başına, sağlıkla.. :KK66:

OHHHH Hayırlı uğurlu olsun..Çok sevindim. Darısı bizlerin başına inşallah.
Benim kasık ve karın ağrım oluyor arada, normal mi? sende de olmuşmuydu, hala oluyor mu

OHHHH Hayırlı uğurlu olsun..Çok sevindim. Darısı bizlerin başına inşallah.
Benim kasık ve karın ağrım oluyor arada, normal mi? sende de olmuşmuydu, hala oluyor mu
Çok teşekkür ederim. ayrımcılık yaptığım düşünülmesin, hep erkek olacak diye hissetmiştim, erkek de istiyordum. eşim kız daha çok istiyordu. dr kız deyince şaşırdım açıkçası..tabii en önemlisi sağlıklı, hayırlı evlat olması..yoksa kız çocuk gibi olmaz.
Benim kasık ağrım oldu epeyce, 1.5 ay kadar..karın ağrısı pek yaşamadım.

X