Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Çok moralim bozuldu inanamıyorum ya, zaten anesteziden korkuyorum e böyle bir ortamda hiç güvenemem

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bugün agrim başladı ve kanamam oldu biraz adet mi yoksa başka bir şey mi bilmiyorum. Korkuyorum biraz yarın kan testim yapılacak normalde adet günüm 23 mayıs. Sizin de son zamanlara doğru kanamaniz ve ağrınız olmuş muydu?
Benim 4.günden itibaren âdet ağrısı benzeri ağrılarım olmuştu, kanamam hiç olmadı ama eğer koyu renk ve çok değilse yerleşme kanaması olabilir. inş güzel haberlerini alırız.. :)

Çok moralim bozuldu inanamıyorum ya, zaten anesteziden korkuyorum e böyle bir ortamda hiç güvenemem
Ben de sağlık raporuydum hiç böyle birşey yaşamadım, herşeyim çok iyi bir şekilde yapıldı ve herkes ilgili davrandı. böyle birşey yaşanması üzücü olmuş..

Benim 4.günden itibaren âdet ağrısı benzeri ağrılarım olmuştu, kanamam hiç olmadı ama eğer koyu renk ve çok değilse yerleşme kanaması olabilir. inş güzel haberlerini alırız.. :)
Şuan için koyu renk ve çok değil ama her an değişecek diye korkuyorum. İnşallah ben de sizlere iyi haberi veririm :)

Ben de sağlık raporuydum hiç böyle birşey yaşamadım, herşeyim çok iyi bir şekilde yapıldı ve herkes ilgili davrandı. böyle birşey yaşanması üzücü olmuş..
Bu bayanın anlattıkları az buz birşey değil bence. Ve böyle birşey varsa doktorlar da bu olaydan sorumludur sadece hemşireler değil. Sonuçta o merkezin kurucusu Ahmet ve Mehmet beydir. Çok iyi doktorlar olduklarına ben de Eminim ama klinikte böyle şeylerin yaşanması onların sorumluluğunda açıkçası . Çok şaşkınım . Ve bunu yazan arkadaş bombayı bıraktı gitti buraya tek mesajla. Hoş değil yaptığı o zaman gerekli yerlere şikayet etsin burada kafa bulandırmasın. Zaten merkez seçene kadar Bile canımız çıkıyor. Kendisi de sağlık çalışanı olduğunu söylüyor bu üye , o zaman neden gereğini yapmayıp burada konuşuyor , biz ne yapabiliriz ki insanları demoralize ediyor .

P Paramedicselin ,sağlık çalışanı olduğunuzu söylüyorsunuz . O zaman siz tüm prosedürü bizlerden iyi bilirsiniz . Neden orada gerekeni yapmadınız veya sonrasında yapmadınız . Buraya gelip sabahın köründe bir mesaj yazmayı akıl edebiliyorsunuz üyelik almaya üşenmeden . Soruma cevap verin tabiii aklınıza gelip de siteye uğrarsanız . Elinize ne geçti şimdi ??

Ayrıca sizin raporlu olup olmamanız merkezi ilgilendirmez , sonuçta o rapor sadece ilaç ücreti içindir ve eczaneyle aramızdadır . Merkeze ödediğiniz rakam zaten tüp bebek ücreti

F ferko , inşallah kanamanız artmaz ve sonuç olumlu olur. Kanama birçok kişide görülebiliyor okuduklarım kadarıyla .
Siz de yakın zamanda metkezdeydiniz. Peki siz bu üyenin anlattığı tarzda olaylar yaşadınız mı, bunlar doğru mu?

F ferko merhaba..
Kanama olayını bende yaşadım. Hatta ben adet oldum sandım o derece yoğundu. Birde transferimin 5.günü başlamıştı kanamam.. Ertesi gün hemen merkeze gidip kan verdim çok şükür pozitifdi sonucum.. kanama değişik sebeplerden olabiliyormus İnşallah seninde olumlu sonucunu alırız..

G Gabriel_ merhaba,
Merkezle ilgili aklınızda soru işaretleri oluştu sanırsam okuduğum kadarıyla.. bende 2 tedavimi novaartda mehmet hocada oldum halada mehmet hocayla devam ediyorum.. Aslında sırf novaart için değil her merkez için herkesin fikri ve memnuniyeti farklı oluyo.. Önemli olan sizin ilk görüşmede aldığınız samimiyet ve güven.. Mesela ben tedaviye başlamadan önce neredeyse bütün merkezleri gezmiştim ama mehmet hocadan aldığım güveni hiç bir doktordan almamıştım.. Tedaviye başladıktan sonrada ufak tefek şeyler hariç hiçbir sıkıntı yaşamadım.. hatta arkadaşın dediği gibi rapor meselesine gelirsek ben daha hocaya söylemeden benim için rapor çıkarmaya çalışmış ama şartları sağlamadığımız için çıkmamış bunu duyunca benim çok hoşuma gitmişti.. Evet doktorlar cok fazla bilgi vermiyorlar cok konusmuyorlar ama herşeyi eksiksiz ve tam yapıyorlar. ayrıca hemşire ve yardımcılarda gayet ilgililer.. transferden sonra terliklerimizi bile giydirmişlerdi bize..

A Angeel91 , evet canım soru işareti oluştu aklımda çok fazla. Ben de Mehmet beyle görüştüm ve çok güven verdi . Hala da doktorlarla ilgili olumsuz düşünmüyorum ama bu yeterli değil tabii ki. Sonuçta anesteziyi yapan veya anestezi sonrası ilgilenen Mehmet bey değil ki. İlk tüp bebek denemem olacaktı

A Angeel91 , evet canım soru işareti oluştu aklımda çok fazla. Ben de Mehmet beyle görüştüm ve çok güven verdi . Hala da doktorlarla ilgili olumsuz düşünmüyorum ama bu yeterli değil tabii ki. Sonuçta anesteziyi yapan veya anestezi sonrası ilgilenen Mehmet bey değil ki. İlk tüp bebek denemem olacaktı
Anestezi uzmanı yanıma gelip kendini tanıtıp en son ne zaman yemek yediğimi sürekli kullandığım bi ilaç olup olmadığını kaçıcı denemem olduğunu gibi tüm bilgileri sormuştu.. Sonrasında uyandığımda ise yatakta yatıodum üstümü örtmüşlerdi. Çok fazla ağrım olmamasına rağmen her ihtimal karsı ilaç verdiler. Aç olduğum içinde meyvesuyu. Hatta kalkmak istedim ama beni kaldırmadılar yarım saat yattım. Yani arka taraftaki hemşirelerde çalışanlarda gayet ilgililerdi bizlere karşı.

Anestezi uzmanı yanıma gelip kendini tanıtıp en son ne zaman yemek yediğimi sürekli kullandığım bi ilaç olup olmadığını kaçıcı denemem olduğunu gibi tüm bilgileri sormuştu.. Sonrasında uyandığımda ise yatakta yatıodum üstümü örtmüşlerdi. Çok fazla ağrım olmamasına rağmen her ihtimal karsı ilaç verdiler. Aç olduğum içinde meyvesuyu. Hatta kalkmak istedim ama beni kaldırmadılar yarım saat yattım. Yani arka taraftaki hemşirelerde çalışanlarda gayet ilgililerdi bizlere karşı.
Çok sağol canım hamile halinle zaman ayırıp cevap yazdın. Birkaç sayfa önce bir üyenin yazdıkları çok korkutmuştu beni. Son bir sorum olacak sana Cnm , peki anestezi verdikten sonra monitörden falan kalp tansiyon durumumuz izleniyor mu opu esnasında , bilgin var mı?

Çok sağol canım hamile halinle zaman ayırıp cevap yazdın. Birkaç sayfa önce bir üyenin yazdıkları çok korkutmuştu beni. Son bir sorum olacak sana Cnm , peki anestezi verdikten sonra monitörden falan kalp tansiyon durumumuz izleniyor mu opu esnasında , bilgin var mı?
Ne demek canım her zaman sorularınız olursa sorabilirsin burdayım ben :) inan o konuda bi fikrim yok yani ben uyandığımda odadaydım ama anestezi almadan önce bi kağıt imzalatıyolar boş vaktim var die hepsini okumustum :) yanlış hatırlamıorsam orda öyle bişiler yazıodu gerekli açıklamalar vardı yani :) aslında yazılanları da yadırgamıyorum çünkü benim ilk denemem olumsuz olmuştu çok erken kanama yaşamıştım ikinci denememde de aynı şekilde 5.gün kanamam başlamıştı olmadı sanmıştım ve o canımın acısıyla neler söylemiştim hatta merkezi arayıp dondurulmuşlarımı alıcam ordan fln demiştim ama şimdi mantıklı düşününce aslında biz ve merkez gercekten ellerinden geleni yapıyorlar gerisi de nasip kısmet Rabbim isterse ol derse olucak yoksa ne yapsak boş..

Birkendim hanim
Ben daha yeni uye oldum ve nasil kullanildigina dair bilgim cok yok kadinlar kulubunu..ayrica zamanimda olmuyor yazmak icin..bomba birakip gitti falan yazmissiniz..bunlar benim yasadiklarim tercih etmek isteyen eder istemeyen etmez beni ilgilendirmez..sizinle burda polemige girecek degilim ayrica sikayet konusuna gelince etmedigimi nerden biliyosunuz.

Ne demek canım her zaman sorularınız olursa sorabilirsin burdayım ben :) inan o konuda bi fikrim yok yani ben uyandığımda odadaydım ama anestezi almadan önce bi kağıt imzalatıyolar boş vaktim var die hepsini okumustum :) yanlış hatırlamıorsam orda öyle bişiler yazıodu gerekli açıklamalar vardı yani :) aslında yazılanları da yadırgamıyorum çünkü benim ilk denemem olumsuz olmuştu çok erken kanama yaşamıştım ikinci denememde de aynı şekilde 5.gün kanamam başlamıştı olmadı sanmıştım ve o canımın acısıyla neler söylemiştim hatta merkezi arayıp dondurulmuşlarımı alıcam ordan fln demiştim ama şimdi mantıklı düşününce aslında biz ve merkez gercekten ellerinden geleni yapıyorlar gerisi de nasip kısmet Rabbim isterse ol derse olucak yoksa ne yapsak boş..
Kesinlikle herşeyden önce bu iş nasip işi sana katılıyorum . Allah vermeyecekse nereye gidersen git yapılabilecek birşey olmaz buna inanıyorum . Sağlığımızı riske atmasınlar yeter, onun dışında hocaların iyi niyetli ve tecrübeli olduğunu düşünüyorum, sana da sağlıklı hayırlı hamilelik ve doğum diliyorum canım.

Birkendim hanim
Ben daha yeni uye oldum ve nasil kullanildigina dair bilgim cok yok kadinlar kulubunu..ayrica zamanimda olmuyor yazmak icin..bomba birakip gitti falan yazmissiniz..bunlar benim yasadiklarim tercih etmek isteyen eder istemeyen etmez beni ilgilendirmez..sizinle burda polemige girecek degilim ayrica sikayet konusuna gelince etmedigimi nerden biliyosunuz.
Hiçbir tüp bebek merkezi size hamilelik garantisi veremez. O embriyo Rahime konulduktan sonrasını kimse bilemez allahtan başka . Sizin yazdığınız şeyler ise bambaşka ,ihmaller vs çok ciddi konular , sonuçta anestezi basit bir işlem değil

Kesinlikle herşeyden önce bu iş nasip işi sana katılıyorum . Allah vermeyecekse nereye gidersen git yapılabilecek birşey olmaz buna inanıyorum . Sağlığımızı riske atmasınlar yeter, onun dışında hocaların iyi niyetli ve tecrübeli olduğunu düşünüyorum, sana da sağlıklı hayırlı hamilelik ve doğum diliyorum canım.
Allah razı olsun canım Rabbim sana ve isteyen herkese nasip etsin İnşallahhh :dua:

Hiçbir tüp bebek merkezi size hamilelik garantisi veremez. O embriyo Rahime konulduktan sonrasını kimse bilemez allahtan başka . Sizin yazdığınız şeyler ise bambaşka ,ihmaller vs çok ciddi konular , sonuçta anestezi basit bir işlem değil
Bakin ben ayıldıktan sonra cok agri cektim yumurta sayım cok fazla oldugu icin zaten agrıdan duramiyormusum ancak ben bana zamaninda yapilmasi gereken agri kesici yapilmadigi icin cok sinirlendim ve cok agri cektim yapilana kadar yoksa anesteziyle bi alakasi yokki anestezi uzmani cok iyi biri zaten ben hemsirenin eksikligini soyledim

X