Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Benimde transferim 23 şubatta oldu canım suan 5+6 günlüğüm yani hesaplaması farklı oluyo transfer günü gebeliği 2 hafta olarak sayıyomuşuz. Sende suanda 5+4sün :)) ben kesemi gördüm ama içindeki küçük keseyi ve embryoyu daha göremedim malesef :KK43: bnide çarsamba günü cagırdı mehmet hoca. Seninde garanti olsun diye 25 martta cagırmıstır görünür inşallahh. Ultrasonuda karından yapıyorlar.
canm durumlar nedir nasilsin kotu bisi yoktur umarim....

Mehmet hoca sayesinde ilk denemede hamile kaldım ,oğlumu bekliyorum.. gebelik takibime de Mehmet hoca yapıyor.. muayenehanesi de tup bebek merkezine çok yakın.. kesinlikle tavsiye ederim.. benim riskli bir gebelik sürecim var, bebeğimin binde 1 görülen bir rahatsızlığı var
.bu konuda hoca çok destek oldu bana sağolsun.aynı zamanda Gazi Üniversitesinde perinatoloji takip ediyor bebeğimi.
Dogumu da cukurambar koru hastanesinde önerdi fakat koru konusunda kararsızım..hocayla başka bir hastanede doğum yapan oldumu?

Bugün kalp atışını duyduk abla çok şükür sadece biraz yavaş atıodu mehmet hoca 7.haftada daha cok hızlanır merak etme dedi yinede strese girio insan bide ağrılarım çok arada da kanamam oluyo onun harici iyiyim çok şükürr

Ben 5+2de gittiğimde İlknur hanım kesemi görememişti ..aZ daha masada bayılacaktim eşimde cok gerildi.. kesenin rahimde olmaması dış gebelik demekti.epey bi baktı goremedi sonra Mehmet hoca geldi şak diye gördü..erken gelmissiniz dedi.. 1hafta sonra gittik 6+2de hem kesenin içini hemde kalp atışını görmüştük:)

Unutmadan soyleyim hurma yemeyin nar yemeyin.ananas suyu icin ve meyve olarak onu yiyin.
Bende bol bol kabak çekirdeği ve ananas yedim.. burdan öğrenmiştim bu bilgiyi de.. fayda ettimi bilmiyorum ama 2embriyodan 1tanesi tutundu bana.. bide surekli yattim ben hiç iş yapmadım
.

Ben 5+2de gittiğimde İlknur hanım kesemi görememişti ..aZ daha masada bayılacaktim eşimde cok gerildi.. kesenin rahimde olmaması dış gebelik demekti.epey bi baktı goremedi sonra Mehmet hoca geldi şak diye gördü..erken gelmissiniz dedi.. 1hafta sonra gittik 6+2de hem kesenin içini hemde kalp atışını görmüştük:)
Ben o yüzden mehmet hoca harici kimse muayene etmesin lütfen beni diorum nie bilmiorum ama sanki ilknur hanım falan bakınca kndimi güvende hissetmiyorum benimde pazartesi kanamam olmustu biraz mehmet hoca yoktu mecbur ilknur hanım baktı kalp atısını görene kadar baya ugrastı atıyo gibi dedi gönderdi bugün mehmet hoca dinletti çok şükür gerci pazrtesi mehmet hoca olmadgndan ilknur hanımda öyle yapınca hemen baska hastaneye gidip muayene olup dinlemiştim ama bugün mehmet hoca bakınca daha iyi hissettim kendimi :)

Merhaba arkadaşlar.ben 38yaşındayım bir yıllık evliyim..ahmet hocamla ilk tüp bebek denememizi yaptık.allahıma şükürler olsun sonucum pozitif çıktı.transferim 25şubatta oldu.25martdada ultrasona gel dediler 4haftalık oluyor kese görünürmü?ultrason karından mı yapılıyyor?.allahım isteyen herkese versin inş.
25 şubatta transfer olduysan 25 martta 4hafta lik olmuyor canim 6haftalik olması lazım.. adetin ilk gününden hesap ediliyor gebelik.. 6haftalikken kese görünür ama içindeki yolk salk olusumu ve kalp atışı duyulmayabilir ..

Ben o yüzden mehmet hoca harici kimse muayene etmesin lütfen beni diorum nie bilmiorum ama sanki ilknur hanım falan bakınca kndimi güvende hissetmiyorum benimde pazartesi kanamam olmustu biraz mehmet hoca yoktu mecbur ilknur hanım baktı kalp atısını görene kadar baya ugrastı atıyo gibi dedi gönderdi bugün mehmet hoca dinletti çok şükür gerci pazrtesi mehmet hoca olmadgndan ilknur hanımda öyle yapınca hemen baska hastaneye gidip muayene olup dinlemiştim ama bugün mehmet hoca bakınca daha iyi hissettim kendimi :)
Valla aynen öyle Mehmet hoca ile kendimi güvende hissediyorum o yüzden çevremde birsuru kadın doğum dr.u arkadaşım olduğu halde hocayla devam ediyorum gebelik takibime..

Bende ilknur Hanımi istememistim özellikle yazdirdim dosyama.
Bana çocukmusum gibi davrandı. Motivasyonumu bozmuştu

25 şubatta transfer olduysan 25 martta 4hafta lik olmuyor canim 6haftalik olması lazım.. adetin ilk gününden hesap ediliyor gebelik.. 6haftalikken kese görünür ama içindeki yolk salk olusumu ve kalp atışı duyulmayabilir ..
Çok tslr ederim bilgilendirmeniz için

Bugün kalp atışını duyduk abla çok şükür sadece biraz yavaş atıodu mehmet hoca 7.haftada daha cok hızlanır merak etme dedi yinede strese girio insan bide ağrılarım çok arada da kanamam oluyo onun harici iyiyim çok şükürr
cok sevindim minik kalbi duydun sonunda... aman dikkat dinlen bol bol simdi kac haftaliksin....

Hersey yolunda canım şimdilik ben özel Akay hastanesinde devam edyrum gebelik talibine dogumuda orda yapmam inşallah. Yok daha cinsiyet belli değil 5 nisanda 2 li tarama var o zman belli olur belki 13 haftasında olacak o zman
Allah tamamına erdirsin hayırlısıyla kucanada almayı nasip etsin rabbim darisi tez zamanda bizlere inşallah bende ilk tup bebek tedavisini akayda olmuştu test sonuçlarında iyi sonuç alırsın inşallah

Mehmet hoca sayesinde ilk denemede hamile kaldım ,oğlumu bekliyorum.. gebelik takibime de Mehmet hoca yapıyor.. muayenehanesi de tup bebek merkezine çok yakın.. kesinlikle tavsiye ederim.. benim riskli bir gebelik sürecim var, bebeğimin binde 1 görülen bir rahatsızlığı var
.bu konuda hoca çok destek oldu bana sağolsun.aynı zamanda Gazi Üniversitesinde perinatoloji takip ediyor bebeğimi.
Dogumu da cukurambar koru hastanesinde önerdi fakat koru konusunda kararsızım..hocayla başka bir hastanede doğum yapan oldumu?

Durumlarımız epey benzer canım:) ben de Mehmet hocayla ilk denemede kızıma hamile kaldım ve Mehmet hocayla devam ediyorum. Gazi hastanesinde testleri halletmek iyi oluyor gerçekten. her muayene için gün sayıyorum resmen :) senin sonraki muayene ne zaman? belki karşılaşırız. Bu sırada bebişinin rahatsızlığı için sakın stres yapma bence Mehmet hoca gerçekten çok deneyimli, ona güvenmek lazım.

Ben Koru Hastanesi konusunda net karar verdim. Kimden duysam ora hakkında iyi şeyler söyledi. Hatta geçen hafta bir gidip bakındım nasıl bir yer diye. Kapı süsü ve lohusa şerbetini de onlar veriyormuş haberin olsun :)

Ya kızlar 27 subat transfer tarihım. Bugün kese için gittim. Keseyi gorduk... 5+3 günluk dedi. 1.23 cm çapı. Bebk var mı dedim.daha çok küçük goremem dedi. Haftaya çağırdı. Normal mi sizce aklım karşıtı. Bu arada ankara da değilim. Keşke ankarada olabilseydim.

Canım çok sevindim...Rabbim daim etsin, hep güzel haberlerle gel. İlknur hn' la ben de hiç rahat edemiyorum hiç güven vermiyor...dün transferim yapıldı hayırlısıyla Mehmet Hocam yaptı Ilknur Hn bir tutuk bir gergin...neyse girmiyorum o enerjiye kuzularımı aldım geldim pozitif sağlıklı sonuçlar bekliyoruz inşallah.

Kızlar çok şükür bugün yumuslarim toplandı zorda olsa kndime geldim ve evime attım kndimi artık nelere dikkat etmem gerekiyor bilgilerinizi bnmle paylasirsaniz çok sevinirim bnm ilk denemem olucak hangi durumlarda merkezi veya doktorumu rahatsız etmeliyim korkulu rüyam ohss olmamak için neler yemeliyim şimdiden hepinize çok teşekkür ederim

Hayırlı olsun canım, transferin de güzel gecer inşallah. Dün bana transfer yapıldı. 12:30 - 14:30 arası ordaydım. Tanışmış olabiliriz. Dilerim her şey gönlünce olsun.

Sağol yawrum dün bn hazırlanırken kapalı bı bayanla hazirlandim belkide sensindir hatta toplama olucak dedim ayy çok canın yancak demişti :KK70: ahmet hocam cumartesi bidaha çağrıdı ohss varmı die bakıcak ona göre ya ertelencek yada yawrularima kavusucam :KK70: seninde hayırlı olsun hayatım inşallah pozitif sonuç alırsın

Sağol yawrum dün bn hazırlanırken kapalı bı bayanla hazirlandim belkide sensindir hatta toplama olucak dedim ayy çok canın yancak demişti :KK70: ahmet hocam cumartesi bidaha çağrıdı ohss varmı die bakıcak ona göre ya ertelencek yada yawrularima kavusucam :KK70: seninde hayırlı olsun hayatım inşallah pozitif sonuç alırsın
Tatlım yok kapalı değilim hemşire Nuray Hn.'la şakalaşıyoduk "anesteziden uyanırken neler saçmaladık" diye sormuştu toplama yapılan arkadaşlar. Biyopsi için gelen 2 arkadaş vardı. Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün canım Cumartesi iyihaberlerle gel:emir_bebek::dua:

X