Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

kan sulandırıcı iğneyi pıhtılaşma sorununuz varsa ve bu pıhtılaşma tüp bebek yaparken kullanılcak ilaçlarla dahada çoğalıcaksa veriliyor. bende pıhtılaşma testı yaptırdım ve malesef pıhtılaşmam olduğu cıktı ve tüp bebekte kullanılan iğneler ilaçların pıhtılaşmamı dahada arttıracagı için kan sulandırıcı iğne kullanmam gerektiğini ögrendım. nasipse baslayınca bende kullanıcam. yani tutunmayla yada baska seyle alakası yok. pıhtılaşmanız varsa veriliyor.
Benim tedavi gordugum merkezde pihtilasma problemi olan olmayan herkese veriliyordu.hatta benim pihtilasma problemimi bilmiyorken ilk tup bbk denememizdede vermislerdi.

Hayirlisi canm benimde negatif asilama ve tup bebek denemem vardi ben senin gibi cok kotuydum sonra tekrar tup bebek denedik ve hamile kaldim benm hamile kalmam mucize gibiydi cok sevindik ama skintili bir hamilelik sureci gecrdim ve sonu husran oldu.o yuzden herseyin hayirlisi diyorum.Duam o ki Rabbim tez vaktte bizi bunalip daraltmadan hayrla saglkla evlatlarimiza kavustursun
Amin canım inşallah gercekten zor ve yorucu bi süreç Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Merhaba arkadaşlar uzun süredir yazılarınızı burdan takip ediyorum.bende bu merkezde yaklaşık 7 aydır tedavi görüyorum. Ağustos ayında ilk olarak bir kez asilama ile başladım. Öncesinde bulunduğum ilde 3 kez klomen tedavisi gördüm olumsuz sonuçlar alınca uzun araştırmalar sonucu Mehmet Hoca ya ulaştım. Başarısız olan klomen tedavilerini görünce bir kez asilama deneyelim dedi ve olmadı.( Ben 3.5 yıllık evliyim 35 yaşındayım nerdeyse hiç korunmadik)asilamadan da negatif gelince Mehmet Hoca bence direkt tup düşünelim dedi malum yaşımda var.bu arada tedavilerden kist oluşmuş onun için bir ay tedavi gördüm ve kasım ayında iğnelerle tup bebek tedavisine başladim. Yaklaşık 12 günün sonunda 8 aralıkta yumurtalarim toplandi tam 23 tane doktor oldukça iyi olduğunu soylemisti:)ama tabiki 13 Aralık transfer gününe 7 tanesi kaldı. 5 günlük embriyo transferi yapıldı bir tane.bir tane olmasında ben ısrarcı oldum çoğul gebelik ihtimalini bile pek istemedim.birazda 6 tane dondurulmuslara güvendim sanırım. Transferden sonra 5 gün Ank. Da yaşayan kayinvalidemde kaldım bol bol dinlendim sagolsunlar bebek gibi baktılar bana.ben Ank. Dışında yaşadığım için defalarca gidip geldim bu surecte olsun deger:KK66:10 gun sonra kan sonucunda pozitif çıktı inanamadım. Hem önceki negatif ler hemde tek yumurta sanırım kendimi yine olumsuza hazırlamıştım.2 şer gün arayla test yaptırdım 3 kez merkeze bildirdim.degerlerim 57,219 ve 553 geldi.gecen cumartesi ilk ultrasona gittim karnımdan bakti doktor kese orda ama bebek ve kalp atışı yok:KK43: 10 gun sonra tekrar olduğun yerde ultrasona gir bana hbr ver dedi Mehmet bey.su an 6+1 hamileyim.umarim bebeğimi görürüm çok endişeliyim.hevesim kursağımda kalmış gibi oldu.
Allah kimsenin umutlarını boş çıkarmasın umarım bekleyen herkes bebislerine kavuşur. Baya uzun yazdım. Ama ben ne kdr uzun olursa olsun öyle. Bir okuyorum ki sizin yazdiklarinizi:)insan her yazıda. Kendinden bisiler ariyor.umarim sizleri sıkmadim. Pzt.gunu randevum var şans dileyin bana nolur.herkese bol şanslar benden...
Canım benim sakın öyle düşünme istediğin kadar yazabilirsin insan anlattıkca rahatlıyo birbirimize destek oluyoruz onun için burdayız. Ve sakın umudunu yitirme bol bol dua et inanıyorumki bebişin seninle sadece birazcık naz yapıyo annesine eee o kdar da olsun :) Rabbim ol derse olur pazrtesi gittiğinde miniğini görüceksin inşallahh :) Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallahhh.. pazartesi hayırlı haberlerini bekliyoruzz :)

Kızlar selam biliyosunuz aralıkda 2 tane 5.gün embriyosu transferi yaptırmıstm ama negatifle sonuclanmıstı. Geriye 6 tane daha dondurulmus 5.gün embrysu var ancak kafam biraz karışık. Bi tanıdıgm daha tüp bebek tedavisi görüyo daha önce 2 kez 5.gün embrysu 1 kezde 3.gün embrysu transferi yaptrmıs ama olmamıs. Simdide embryoları genetik arastırmaya gönderiyo ama genetik sonucunda ellerinde hiç embryo kalmıyo üstelik 5.güne kadar gitmesine rağmen. Bende doktora söyledim genetige göndersek diye ama gerek yok dedi sonucta genetikde sağlıklı olup olmadığı ortaya çıkıyo ne kaybederizki ? Genetiğe gönderen yada daha önce böyle bişey yaşayan varmı aranızda ? napıcagımı bilemedim nasipse 2.tedaviye başlıycam bu yüzden sonradan pişman olmak istemiyorum :KK43:

Kızlar selam biliyosunuz aralıkda 2 tane 5.gün embriyosu transferi yaptırmıstm ama negatifle sonuclanmıstı. Geriye 6 tane daha dondurulmus 5.gün embrysu var ancak kafam biraz karışık. Bi tanıdıgm daha tüp bebek tedavisi görüyo daha önce 2 kez 5.gün embrysu 1 kezde 3.gün embrysu transferi yaptrmıs ama olmamıs. Simdide embryoları genetik arastırmaya gönderiyo ama genetik sonucunda ellerinde hiç embryo kalmıyo üstelik 5.güne kadar gitmesine rağmen. Bende doktora söyledim genetige göndersek diye ama gerek yok dedi sonucta genetikde sağlıklı olup olmadığı ortaya çıkıyo ne kaybederizki ? Genetiğe gönderen yada daha önce böyle bişey yaşayan varmı aranızda ? napıcagımı bilemedim nasipse 2.tedaviye başlıycam bu yüzden sonradan pişman olmak istemiyorum :KK43:
bence de öyle ama bu şekilde düşünüyorsanız kendinize ve eşinize kromozomal anomali var mı baktırabilirsiniz kan tahlili zaten her zaman yapılır... ben öyle yaptırdım ama ben kürtaj olmuştum

bence de öyle ama bu şekilde düşünüyorsanız kendinize ve eşinize kromozomal anomali var mı baktırabilirsiniz kan tahlili zaten her zaman yapılır... ben öyle yaptırdım ama ben kürtaj olmuştum
Kromozom analiz testi mi canım? Onu da söyledim ahmet hocaya son gittiğimde (normalde benim doktorum mehmet hoca ama o gün yoktu) onada gerek yok dedi bende bişey diyemedim :KK43:

evet canım aslında bi bakıma şöyle bu testlere gerçekten gerek yok diyorlar çünkü herkeste kromozomal anomali olabilir bu bebeğin öleceği yaşamayacağı yada tutunmayacağı anlamına gelmiyor bi de bunun çözümü yok yani boşu boşuna stres oluyor insan:) ondan dolayı düşünme çok canım rahat ol herşeyden önemlisi bu...

evet canım aslında bi bakıma şöyle bu testlere gerçekten gerek yok diyorlar çünkü herkeste kromozomal anomali olabilir bu bebeğin öleceği yaşamayacağı yada tutunmayacağı anlamına gelmiyor bi de bunun çözümü yok yani boşu boşuna stres oluyor insan:) ondan dolayı düşünme çok canım rahat ol herşeyden önemlisi bu...
Haklısın canım herseyden önce nasip.. düşündükce iyice stres oluyoruz

benim dediğim iğne kan sulandırıcı değil progestan yani çeşit hormon yine.ve herkese istisnasız veriliyordu benim yaptırdığım yerde :)

Son düzenleme:

5 Aşılama 1 kimyasal tüp bebek 1 de doğal yolla olan bebeğimin 2 aylıkken kalp atışları durunca artık genetik test yaptırmaya karar verdik yaptırdık da nitekim de sonuç bende mozaik turner sendromu çıktı 100 metafazda 6 metafazda problem çıktı %6 gibi bir oranla mozaik turner çıktı.Hastane genetikçisi pgt öneririm yapılırsa iyi olur sonuçta %6 gibi bir oranda var yok sayamayız dedi.Tabi moral sıfıra indi bende araştırmaya devam farklı bir hastanenin genetikçisi ile görüştük elimizdeki sonuçlar ile o da bence böyle denmiş ama neden 100 bakılmış neden 20 de değil senin bu sendromu taşıman için belirtileri olması lazım (adet düzensizliği, aile de bu genetik rahatsızlık, belli yüz tipi, kendiliğinden asla doğal yoldan gebe kalamama)hiç biri bende yoktu bunu kesin anlamanın koldan bir doku alıp teste yollamamız gerek buda acı verici ve sana hiçte gerek duymuyorum dedi.Genetik lab.doktoru ise bal gibi mozaik turner sendromu var bu sonuçlara göre var dedi.Şuan başka bir hastanenin genetiginde daha tekrar yaptırmak istiyorum bu testleri.Son denememde benden 17 tane yumurta toplandı sadece 5 i döllendi 2 si 5.güne çıktı o 2 tane de pgt gitti hergün telefon çaldıkça yüregim ağzımda idi labaratuvardan arıyorlar acaba kötü sonuç mu diyecekler diye.o stres de çok kötü neyseki biri sağlam çıktı o zamana kadar da 3.kalite oldu.yani demem o ki kurcaladıkça daha da zorlaşıyor sanki bu süreç.zaten yeteri kadar yıpratıcı.Bende bazen diyorum Allah'ın dediği olur bırakalım akışına bazen de sanki zaman aleyhimize işliyor ne duruyoruz .yani kafam allak bullak.(baya bir uzun oldu kusura bakmayın)

5 Aşılama 1 kimyasal tüp bebek 1 de doğal yolla olan bebeğimin 2 aylıkken kalp atışları durunca artık genetik test yaptırmaya karar verdik yaptırdık da nitekim de sonuç bende mozaik turner sendromu çıktı 100 metafazda 6 metafazda problem çıktı %6 gibi bir oranla mozaik turner çıktı.Hastane genetikçisi pgt öneririm yapılırsa iyi olur sonuçta %6 gibi bir oranda var yok sayamayız dedi.Tabi moral sıfıra indi bende araştırmaya devam farklı bir hastanenin genetikçisi ile görüştük elimizdeki sonuçlar ile o da bence böyle denmiş ama neden 100 bakılmış neden 20 de değil senin bu sendromu taşıman için belirtileri olması lazım (adet düzensizliği, aile de bu genetik rahatsızlık, belli yüz tipi, kendiliğinden asla doğal yoldan gebe kalamama)hiç biri bende yoktu bunu kesin anlamanın koldan bir doku alıp teste yollamamız gerek buda acı verici ve sana hiçte gerek duymuyorum dedi.Genetik lab.doktoru ise bal gibi mozaik turner sendromu var bu sonuçlara göre var dedi.Şuan başka bir hastanenin genetiginde daha tekrar yaptırmak istiyorum bu testleri.Son denememde benden 17 tane yumurta toplandı sadece 5 i döllendi 2 si 5.güne çıktı o 2 tane de pgt gitti hergün telefon çaldıkça yüregim ağzımda idi labaratuvardan arıyorlar acaba kötü sonuç mu diyecekler diye.o stres de çok kötü neyseki biri sağlam çıktı o zamana kadar da 3.kalite oldu.yani demem o ki kurcaladıkça daha da zorlaşıyor sanki bu süreç.zaten yeteri kadar yıpratıcı.Bende bazen diyorum Allah'ın dediği olur bırakalım akışına bazen de sanki zaman aleyhimize işliyor ne duruyoruz .yani kafam allak bullak.(baya bir uzun oldu kusura bakmayın)
Bencede kurcaladıkca hem daha fazla stres oluyoruz hemde daha fazla yoruluyoruz canım cünkü akışına bırakamıyoruz ama bi yandan da sorun neyse bilmek istiyoruz kısacası cok zor Rabbim herkesin yardımcısı olsun bütün bu süreci novaartta mı yaptrdınız?

kromozom analizi ve pıhtılaşma testlerini devlet hastaneside yapıyor. ben devlette yaptırdım

Bencede kurcaladıkca hem daha fazla stres oluyoruz hemde daha fazla yoruluyoruz canım cünkü akışına bırakamıyoruz ama bi yandan da sorun neyse bilmek istiyoruz kısacası cok zor Rabbim herkesin yardımcısı olsun bütün bu süreci novaartta mı yaptrdınız?

Hayır canım novartta değil.Farklı yerlerde yapıldı hepside kimi devlette kimi özel hastanede kimi de özel genetik labratuvarında yapıldı.

Merhaba kızlar aralık ayında ahmet hocayla tüp e baslayacaktik ama önceki asilamadan kalan kist çıktı o yüzden doğum kontrol hapi verdi şimdi adet olmayı bekliyorum başlamak için inşallah hepimizin tedavisi hayirla sonuclanir

Öncelikle tedavin hayırlı olsun canım inş hepimiz
Merhaba kızlar aralık ayında ahmet hocayla tüp e baslayacaktik ama önceki asilamadan kalan kist çıktı o yüzden doğum kontrol hapi verdi şimdi adet olmayı bekliyorum başlamak için inşallah hepimizin tedavisi hayirla sonuclanir
n tedavisi hayırlı sonuçlarla sonuçlanır. Bende salı günü başladım ignelerimi vuruluyorm cumartesi kontrolum var allah yardımcımız olsun sen ne zaman baslicaksin

Hayır canım novartta değil.Farklı yerlerde yapıldı hepside kimi devlette kimi özel hastanede kimi de özel genetik labratuvarında yapıldı.
Anladım canım sen yinede sonuclarının hepsini novaartada göster ben öyle yapmıstım bütün tahlillerimi toplayıp oraya götürmüştüm

Öncelikle tedavin hayırlı olsun canım inş hepimiz

n tedavisi hayırlı sonuçlarla sonuçlanır. Bende salı günü başladım ignelerimi vuruluyorm cumartesi kontrolum var allah yardımcımız olsun sen ne zaman baslicaksin
Bugün adet oldum canım yarın gideceğim büyük ihtimal başlarız ignelere yarın inşallah hayirla sonuclanir

X