Normal Doğum Yapan Süper Anneler!!

Melto nefesini kontrol edip,hiissetmedigin halde israrla itersen bebegini hicbir sorunsuzz alirsin kucagina.ama,hiissedemiyorum diyip itemezsen o zaman riske atarsin ikinizide.

ben epudurasiz normal doğumla bebeğğimi dünyaya getirdim. çok zor doğurdum normal doğum yapmamın avantajları bebeğimi ilk ben gördüm ayrıca hamileliğim boyunca almış olduğum 24 kilonun 12sini vermiş oldum. dez avantajı ise dikişlerim yüzünden 10 gün oturamadım ıturmayı geç dikişlerimin sancısından yatamadım ayakta dolaba yaslanarak uyuduğum oldu.
ben illa normal doğum diye inat ettim çok inat etmeyin derim en güzel kısmı çektiğiniz o sancılardan sonra bebeğinizin size bakışı

hamile oldugumu ogrendigim gunden itibaern duzenli kegel egzersizi yaptim ve icte 3 dikisle atlattim dogumu..son ana kadar yapin,kaslarinizi calistirin daha rahat olur dogumunuz o zaman.

Ya kızlar bu epiduralde ıkınma hissedilmiyormuş... Acısız ama riskli gbi...BERENİMİZ anlatır mısın biraz...

slm cnm, epidural oldukatn sonra acı hissetmediğin için ıkınmanı doktor yardımıyla yapıosun(yani ben öyle yaptım) zaten doktor alttan bakıyo , tam sancın geldiği anda o anlıyo çünkü kasıkların kasılıo sana ıkın diyo sen var gücünle ıkınıosun(büyük tuvaletini yapar gibi (doktorum bana öyle talimat veriodu tam doğum sırasında :CüvCüv:

bilseydim daha cok tuvalet egzersizi yapardım :smiley-cool: tabi sancı hissetmediğin için ıkınma şiddetin tamemen sana baglı, ne kadar cok ıkınırsan bebek o kadar rahat gelio, eger ıkınman yetersizse hemsire karnına bastırıyor bebeği itiyor asagı dogru, bana da hemsire (ebe) yardımcı olmuştu ama kendim ıkınmayı tercih ettim , cünkü ebe baya bastırıyo kaburgaları acıyo insanın :1no2: bebek belli bir yere geldikten sonra doktor ıkınma artık diyo, gerisi kendiliğinden geliyo zaten, sonra bebeğinin ağlama sesi ve mutluluk gözyaşları.... senağlama daha ne diim... :lepi: kolay gelsin canım... a.s.

X