normal doğum isteyip korkan var mı?

hayırlısı olsun adaşım inşallah sağlıkla kucağına alırsın oğlunu

canım Allah hayırlısıyla kucagına almayıda nasip etsin inş saglıklı bir sekilde vaalla hamilelik bu kadar yakışır...çok kilon yoktu heralde çok tatlı şişmişsin darısı barışımıza inş bizde görürüz bir an önce o günleri daha 13cü haftadayım ama sizleri gördükçe dahada hevesleniyorum içim içime sıgmıyo Allah hepimizin bebeklerini korusun inş...:CüvCüv:

allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar, bende normal doğum istiyorum ama tabii son haftalara kadar kesin birşey belli olamıyor ama korkmuyorum dersem de yalan olur tabii....

chatlak ve özlem canlarım güzel dilekleriniz ve iltifatlarınız için çok teşekkür ederim...
Allah sonuna kadar sorunsuz hamilelikler nasip etsin
hayırlısıyla bebişlerimizi sağlılkla kucağımıza alalım inşallah:Saruboceq:
ufak tefek eksikler var tabiki de ama en büyük eksiğimiz Oğlumuz inşallah o gelince herşey tam olacak:lepi:
öptüm hepinizi Şeniz

ben de korkuyorum normal doğumdan ya ama normalde istiyorum
ama utancım yok tabi ki sonuçta neden utanacağım canım

canım 2 doğum yaptım ikiside sezaryan kendi isteğimle yaptım.
çünkü normal doğumdan korktuğum için hiç düşünmedim bile normal doğum yapanlarada
saygım var ama bana göre değil.bi bir tabu gibi toplumumuzda aman sezaryan yapma derler yok ağır kaldıramassın falan ilgisi yok. hiç kulak asma nasıl istiyorsan öyle yap doktorunla konuşarak.allah yardımcın olsun sevgilerimle

ya kıslar benim eşim en başından beri hep normal doğum olsun dyordu sanki o doğurcak sinir oluyorum. bende herşeyin normalinden yanayım gerçi ama korkularım mahvediyo beni.. Herşeyin hayırlıs elbet ama sizinde eşleriniz doğumunuza karşıyormu? Yoksa bana herşey batıyormu bu aralar...

Merhaba,
Bende yeni katıldım aranıza bu arada bebeğimde 30 haftalık oldu:) Bende normal doğum istiyorum rahim genişlemesine gelince arkadaşlar bende merak edip biraz araştırdım tabiki de biraz büyüme oluyormuş ama aynı şekilde sezeryan doğumda da rahim eskisi gibi kalmıyormuş kızlar bilginize...

merhaba bayanlar aslında ben normal doğumu hiç istemiyorum çünkü çok korkuyorum doğurabileceğime hiç inanmıyorum oyüzden doğumda başıma bişey gelcekmiş gibi hissediyorum... hep sezeryan diyorum ama.. eşim bi aksilik olmadığı sürece sezeryana hayır diyoo... bakalım kısmet ama böyle korkararkda doğuma gitmek çok zor olur heralde..
ve bebeğim daha 18 haflalık

mrb bnde senın tam tersın sezeryandan korkuyorum normal dogum yapmak ıstıyorum tabıkı ondan da korkuyorum ama sezaryanı dusunmek bıle ıstemıyorum narkoz almaktan ve ayılamamaktan korkuyorum
Allah hayırlısıyla bebıslerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın hakkımızda hayırlısı ne ıse onu nasıp etsın rabbım

arkadaşlar ben geen haftaya kadar hep normal doğum istedim eşimde sezeryan ol diyordu çünkü astımım olduğu için bana birşey olmasından korkuyor nithekim geçen hafta kontrole gittğimde doktoruma sordum dediki elif bebşin kafası büyük bu kafa sana 1 numara büyük narin bir hanımsın istersen deneriz ama ben sezeryan öneririm muhtemelen bebekte iri olacak dedi o yüzden zorlamaya gerek yok dedi çünkü iri bebeklerde çok üstüne gidilirse nırmal doğumdan bir kaç sene sonra rahimde sarkma, idrar torbasında problem olabiliyormuş bende epiduralle sezeryana karar verdim napalım öyle olsun

merhaba canim,ben de sezeryandan cok korkuyorum..ama normal dogumdan da korkuyorum.tek tesellim epidural anestezi..:CüvCüv:
allah hepimizi de bir nefeste kurtarsin...a.s.

korkmuyoruuuuuum çatır çatır doğurucam böyle bi deneyimi yaşamadan ölmek isetmem doğrusuu.

arkadaşlar belkide çekiceğimiz sancı biiz korkutuyordur allah hepimize bir avazsda kurtarsın

korkmuyoruuuuuum çatır çatır doğurucam böyle bi deneyimi yaşamadan ölmek isetmem doğrusuu.

Kesinlikle katiliyorum, kismetse normal dogum yapmak istiyorum ve kesinlikle korkmuyorum. Sona dogru insan fikir degistirebiliyor diyorlar ama 30. haftami bitirdim hala normal dogum istiyorum, insallah oyle olur. Esimle BBC belgesellerini izlemistik hamileligimin ilk aylarinda normal dogum kismini izleyemedi esim, "ya sen sezaryen olsan, nasil cikcak o bebek ordan" demeye baslamisti. Ben de "yuzyillardir bir suru kadin dogurmus ben mi doguramiycam, hem sen karisma benim kararim" deyip basimdan savdim süprizzzzz

valla ne kedar acı verirse versin kızlar benim dek derdim bebeğim doğduktan sonra bacaklarımın ararsından uzatıp onu benim kucağıma vermeleri o anı hayal etrmek bile tüğlerimi diken diken ediyor.

ben oluyorum demistim ama olmedim bak.............ilk dogumum 8 saat ikinci ise 2 saat surdu...ucuncu heralde pirt diye cikicak:roflol:

baska bı doktora gorunsen keske neden yapmıo hersey uygunsa cnm.sezeryanda daha cok para alıomuş drlar o yuzdenmı acaba benneyaptımki

mrb arkadaşlar bende 9 haftalık hamileyim bende hamile kalmadan hep eşimle tartışırdım normal doğum yapmam diye ama yazdıklarınızı okuyunca bende normal doğum yapmak istediğimi farkettim doğumdan sonra hemen ayağı kalkıp bebeğimle ilgilenmek çok güzel olacak

bende normal doğumdan korkanlardanım.çok mu bağırırım çok mu ısdırap çekerim sonrada doktorun talimatlarını doğum esnasında yerine getirememekten korkuyorum.birde doğum sonrası kanama olur mu ondan korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…