normal doğum isteyip korkan var mı?

canım 12 haftalık hamileyim ama doktorum beni şimdiden normal doğuma hazırlıyor psikolojik olarak çok korkuyordum ama doktrum sayesinde korkumu yendim.Bu arada istege baglı olarak epidural anestezi ile dogum yapabilirsin.

RAbbim hepinize cesaret ve kolay dogumlar nasip eder inşallah arkadaşlar.. ben dogum yapalı 5 ay oldu ama neler hisettiklerinizi taa içimde hisediyorum.. Allahım kolay hamilelik ve kolay dogumlar nasip eder inşallah

:sm_confused:Arkadaşlar bende sizler gibi normal doğum yapmayı çok isteyen bir bayandım ama ilk oğluma doğuma gittiğimde bir buçuk saat boyunca suni sancı yardımıyla açılma tamamlandı ama rahim kemiğim darmış bu yüzden de bebeğim orda sıkıştı ve mecburen beni ameliyata aldılar.Burda ben hatayı doktorumda görüyorum benim daha önceden rahim kemiği açıklığına bakmadan normal doğumu deneyipte bana o acıyı yaşatması affedilir gibi değil.Dilerim benim yaşadığım acı ve acemiliği başka bir arkadaşım yaşamaz.Şuan 3. bebişime hamileyim mümkün olsa yine normal doğum isterdim çünkü sezeryan ameliyatı sonrası ve hayatın geri kalan bölümüne kattığı eksileri çok fazla yaşayan biri olarak dilerim herkez bir avaz da bebişine kavuşur sevgiler:1hug:a.s.

ben de normal doğum istiyorum, sezeryan çok korkunç bence, epidural normal doğumu seçeceğim. Doktorumla daha konuşmadık, çok erken olunca o da konuyu açmıyor. Aslında anneyi erkenden psikolojik olarak hazırlamak en güzeli, tıpta bu konuda ülke olarak zayıfız, şöyle doğuracak anneleri birazcık bilgilendirip cesareterndirecek, doğum koçları olsa ne iyi olur değil mi? Mesela 20-30 anneye bir doğum koçu... süper fikir değil mi ? Ama nerdeee hayal benim ki..

doktorum bebeğime uzun olacak dedi, acaba bu doğumu zorlaştırır mı ki?

ben de normal epidural dogumu dusunuyorum.doktorum da bir sakincasi olmadigini soyledi. ben de aslinda epidurale guvenmesem cok korkuyordum normal dogumdan.yine de Allah kolayligini verir diye dusunuyorum.yeter ki bebislerimiz saglikli bir sekilde dunyaya gelsin kucagimiza alalim...

ALLAH KOLAYLIK VERSİN... KIZLAR KORKMAYIN DEMEK KOLAY BENDE ÇOOK AMA ÇOOK KORKUYORDUM AMA KORKTUGUM KADAR OLMADI ÇOOK AMA ÇOOK KOLAY GEÇTİ.AMA BENİM EPİDURAL NORMAL DOGUM OLDU HİÇ AGRI ÇEKMEDİM VE HEPİNİZE TAVSİYE EDERİMM. a.s
HATTABİRAZ ANLATAYIM SİZE MORAL OLSUN DOGUMA GİTTİM AGRIM YOKTU SADECE SUYUM GELMİŞTİ HASTANEYE GİTCEM AMA AGRIM YOK DİYE GİTSEMMİ GİTMESMMİ DİYE DÜŞÜNDÜM AMA SUYUM GELDİĞİ İÇİN GİTTİK 4.5 CM AÇILMAM OLMUŞ. EPİİDURAL ANESTEZİ İÇİN AMELİYATHANEYE GÖTÜRDÜLER BELİMDEN İGNE YAPILDI VE ACİMADI SONRA DOGUMHANEYE ALDILAR VE BEN SANCI ODASINDA DOGUMU AÇILMAYI BEKLERKEN UYUMUŞUM BİLE kaydirigubbakcemile3 HİÇ AMA HİÇ AGRIM YOKTU VE 5 SAAT SONRA 9CM AÇILMIŞ BENİ DOGUMHANEYE ALDILAR 15DK İÇİNDE BEBİŞİM DÜNYAYA GELDİ :sm_cool: :emir_bebek: VE DIŞA 3 DİKİŞ ATILDI EVE GELDİM. HİÇ BİŞEYİM YOKTU ÇOOOK AZ BİR DİKİŞ YERLERİNDE AGRI OKADAR YANİ BÖYLE AGRISIZ OLDUGU İÇİN MÜKEMMELDİ AGRI YOKTU HEPİNİZE TAVSİYEM NORMAL DOGUM DOGUMDAN SONRA 20 GÜN İÇİNDE TAMAMEN NORMAL HALİME DÖNDÜM.:nazar:
HEPİNİZE ALLAH HAYIRLI DOGUMLAR NASİP ETSİN a.s.

ALLAH KOLAYLIK VERSİN... KIZLAR KORKMAYIN DEMEK KOLAY BENDE ÇOOK AMA ÇOOK KORKUYORDUM AMA KORKTUGUM KADAR OLMADI ÇOOK AMA ÇOOK KOLAY GEÇTİ.AMA BENİM EPİDURAL NORMAL DOGUM OLDU HİÇ AGRI ÇEKMEDİM VE HEPİNİZE TAVSİYE EDERİMM. a.s
HATTABİRAZ ANLATAYIM SİZE MORAL OLSUN DOGUMA GİTTİM AGRIM YOKTU SADECE SUYUM GELMİŞTİ HASTANEYE GİTCEM AMA AGRIM YOK DİYE GİTSEMMİ GİTMESMMİ DİYE DÜŞÜNDÜM AMA SUYUM GELDİĞİ İÇİN GİTTİK 4.5 CM AÇILMAM OLMUŞ. EPİİDURAL ANESTEZİ İÇİN AMELİYATHANEYE GÖTÜRDÜLER BELİMDEN İGNE YAPILDI VE ACİMADI SONRA DOGUMHANEYE ALDILAR VE BEN SANCI ODASINDA DOGUMU AÇILMAYI BEKLERKEN UYUMUŞUM BİLE kaydirigubbakcemile3 HİÇ AMA HİÇ AGRIM YOKTU VE 5 SAAT SONRA 9CM AÇILMIŞ BENİ DOGUMHANEYE ALDILAR 15DK İÇİNDE BEBİŞİM DÜNYAYA GELDİ :sm_cool: :emir_bebek: VE DIŞA 3 DİKİŞ ATILDI EVE GELDİM. HİÇ BİŞEYİM YOKTU ÇOOOK AZ BİR DİKİŞ YERLERİNDE AGRI OKADAR YANİ BÖYLE AGRISIZ OLDUGU İÇİN MÜKEMMELDİ AGRI YOKTU HEPİNİZE TAVSİYEM NORMAL DOGUM DOGUMDAN SONRA 20 GÜN İÇİNDE TAMAMEN NORMAL HALİME DÖNDÜM.:nazar:

ne mutlu sana canim...
ben birsey sormak istiyorum...ben de snein gibi nasip olursa normal+epidural istiyorum ama bazi arkadaslarim diyor ki belden yapilan igne dogumdan sonra bel agrisi yapiyormus...ben de bir yandan korkuyorum acaba olur mu diye..
sende dogumdan sonra bel agrisi oldu mu???

bende normal doğum yapmak istiyorum ama korkmuyorda değilim. yinede herşeyin hayırlısı...

cnm bende normal dogum yaptim ama bana igne yapmadilar dogum basladiktan 8 dk sonra bebegim i aldim kucagima :emir_bebek: bendede dikis vardi dogumdan eve gelip bide yemegimi yaptim .......kayinvalidemler saolsunlar hic destek olmadilar hatta esimle gecenin 12 sine kadar ezcane bile aradik ....o anda tek dikisler sorundu... :bbo:

gel gör ama ben simdi gene korkuyorum dogumdan ...sanirim bu tamamen psikolojik

bende normal doğumdan korkuyorum utanıyorum ama korkuyor ve utanıyorum diye sezeryan olmak istemiyorum aslına bakarsanız sezeryandan daha çok korkuyorum ya uyanamazsam yada ameliyat anında bişey olursa diye .korkunun ecele faydası yok zaten vücut vakti zamanı gelince doğum olayını sen istesende istemesende gerçekleştirecek ama bunu nasıl kolaylaştırabiliriz bunu düşünmneliyiz bence ben günde 1 saat yürüyüş yapıyorum hergün merdiven inip çıkmaya çalışıyorum inşallakh açılmamız kolay ve hızlı olur bende epidural istiyorum ama inşallah epidurale bile gerek kalmaz

bende normal doğumdan korkuyorum utanıyorum ama korkuyor ve utanıyorum diye sezeryan olmak istemiyorum aslına bakarsanız sezeryandan daha çok korkuyorum ya uyanamazsam yada ameliyat anında bişey olursa diye .korkunun ecele faydası yok zaten vücut vakti zamanı gelince doğum olayını sen istesende istemesende gerçekleştirecek ama bunu nasıl kolaylaştırabiliriz bunu düşünmneliyiz bence ben günde 1 saat yürüyüş yapıyorum hergün merdiven inip çıkmaya çalışıyorum inşallakh açılmamız kolay ve hızlı olur bende epidural istiyorum ama inşallah epidurale bile gerek kalmaz

evet cnm dogudan kacis yok ben dogum yaparkende birakin beni ben dogumdan vazgeciyorum demistimde banada aynisini demislerdi
normal dogum bencede en iyisi,hem düsünsenize ameliyat oldunuz bebeginize siz bakamiyorsunuz ,baskasi ilgileniyor bebkle .....
kizlar benim üst komsum ameliyat oldu ve inanin tuvalete giderken bile kizcagiz aglamisti agridan .........

evet cnm dogudan kacis yok ben dogum yaparkende birakin beni ben dogumdan vazgeciyorum demistimde banada aynisini demislerdi
normal dogum bencede en iyisi,hem düsünsenize ameliyat oldunuz bebeginize siz bakamiyorsunuz ,baskasi ilgileniyor bebkle .....
kizlar benim üst komsum ameliyat oldu ve inanin tuvalete giderken bile kizcagiz aglamisti agridan .........

ay cnaim ya yazik komsuna kimbilir ne kadar agri cekiyordur da aglamistir..Allah sifa versin...
iste bu yuzden dr lar normal dogum diyorlar,cunku normal dogum dogal bir olay,ama sezeryan ameliyat...kolay degil sonucta karnini yariyorlar iyilesmesi de ne kadar zordur Allah korusun...Rabbim herkese kolay dogumlar nasip etsin...bana da...:CüvCüv:

ya normal dogum istiyorum ama ya doguramassam bısey olursa nasıl ıkınılıyor nefes nasıl alıp vermek gerek hıc bısey bılmıyorum

ya normal dogum istiyorum ama ya doguramassam bısey olursa nasıl ıkınılıyor nefes nasıl alıp vermek gerek hıc bısey bılmıyorum

cnm zaten dogum yaparken sana acikliyorlar neler yapmalisin diye..
ama istersen kurslar olmasi gerek doguma hazirlik icin ...yada bitanem doktorun sana bi kac defa anlatir gösterir...
özlemcim bu arada sabah oglum karnimi tekmeledi agrim kanamam daha yok bisey olmamistir dimi???
olsaydi belirtiler hemen mi kendini gösterir??? bilgin varmi bu konuda a.s.

bılgım yok ama bos yere de telas etme bısey olmamıstır o oyle mukemmel korunuyorkı
dogum konusu erken oldugu ıcın hıc konusmadım kımsede bısey demedı ama buralardan okudugum kadarıyla cok korktum cok can sıkıcı seylerdı bana denk gelen yazılar...
bu arada ben dayanamadım gıyındım gıdıyom dr :)) 2 saat sonra gelırım bakalım neyım oluyor :)))))))))

bılgım yok ama bos yere de telas etme bısey olmamıstır o oyle mukemmel korunuyorkı
dogum konusu erken oldugu ıcın hıc konusmadım kımsede bısey demedı ama buralardan okudugum kadarıyla cok korktum cok can sıkıcı seylerdı bana denk gelen yazılar...
bu arada ben dayanamadım gıyındım gıdıyom dr :)) 2 saat sonra gelırım bakalım neyım oluyor :)))))))))

tamam saol cnm bende doktoruma telefon acicam hemen karsimda zaten kesin gel, bakalim dicektir ,icim rahatlar bebisimin saglikli oldugunu duyarsam.....
yazarim sona görüsürüz cnm

özlemcim
aradim doktorumu doktorum bisey olmadigini seninde dedigin gibi cok iyi korunduklarini yanliz kanama veya agri olursa hastaneye gitmemi söylediler
nasil icim rahatladi cnm :)))))))))
geldinmi doktordan ??? nasil gecti?

Kizlar sakin normal doğumdan korkmayinnnn!!! Ben hastanede yatarken yanimdaki bayan yatakta doğum yaptiii.inanilacak gibi değil ama gerçekten şaşkinlikla izledim olup biteni...önce ayyy ayyy dedi hemen hemşire geldi suyun boşalmiş doğumhaneye dedi... Doktoru çağirmaya gitti kadincağiz ayyy bişey oluyor bebek içimden kaydi geliyo demeye kalmadi doğum yapti.bebek kordonunu kestiler kadin kendi kendine yataktan kalkti tekerlekli sandalyeye oturdu ve doğumhaneye gitti...aninda rahatladi sanki o doğum yapmamiş gibiydi....allah hepinize kolaylik versin...

X