normal doğum isteyip korkan var mı?

cımcımecım geldım hemde havamı alarak :)))) dr yıllık ızne ayrılmıs bosuna gıtmısım :))))
bu arada bısey olmadıgına emındım zaten senın
oyle hemen korkma hıc bıseycık olmaz onemlı olan sancın ve kanama tarzı bıseyın olması o zaman hemen koş derimmm
başakcım o ne guzel bı dogummus oyle yaa bizimde basımıza aynısı olsunnnn inşallahh

Allah nasip ederse bende normal doğum istiyorum şu an herşey normal gidiyo son dkya kadar inşallah normal gider...Hiç korkmuyorum bunun sağlıklı olduğunu düşünüyorum .bebeğim içinde benim içinde.ilk ben görmek istiyorum bebeğimi koklamak istiyorum.. Acılar çekmek tabiki zordur ama çekilen acıların kutsal olduğunu düşünüyorum ..Tarlada orda burada tek başına doğum yapan kadınlar var onlar nasıl doğum yapıyolar düşünsenize , ben kendimi şanslı görüyorum gideceğim bir hastane var doktorlar ebeler var bunlarıda düşünmek lazım bence eğer sağlık sorunu yoksa bebekle ilgil herhangi bir sorun yoksa bence sezeryan olmak gereksiz bana öyle geliyo ...Günlerce ağrı sancı çekmektense 1-2 gün çekmek daha mantıklı..Sonra gelsin güzel anlar ve günler ...İnşallah

sezeryan geçmişte anneden ümit kesilince sadece bebei kurtarmak için yapılan bi operasyonmuş adı üstünde operasyon. normal doğumsa Allahın kadınlara verdiği bi armağan oramızı buramızı kestirmeden hemen ardından ayağa kalkabileceğimiz çok doğal bi olay, ayrıca epidural die bişe var artık acıların bile çoğu yok. bize sadece moralimiz iyi bi şekilde gevşemek ve nefes almayı bilmek düşüo, inşallah isteyen herkes normal doğumla yavrularına kavuşur

henüz bebişim yok ama olduğu zaman napcam bilmiyorum.. çevremdekilerin çoğu normal doğum yaptı en yakınıda yengem oda bidaha olursa kesinlikle sezeryan diyor ama tabidoğumdan sonra gayet iyiydi maşallah.. Ne yalan söyliyim acayip korkuyorum hamiş olursam (inşallah) belki korkum geçer..

saol cnm :1hug: ee neyapcaksin doktorun yerine baska doktor gelmedimi?

vay beee amma da sakin kadinmis...:1shok:
ben olsam orda bayilirdim dayanamazdim...
Allah herkese,hepimize de kolay dogum nasip etsin insallah,bir nefeste kurtarsin...:CüvCüv:

saol cnm :1hug: ee neyapcaksin doktorun yerine baska doktor gelmedimi?

zaten tıp merkezı idi gıttıgım yer bır haftalık ızın için gıtmıs dr. sureklı ve asıl gıttıgım dr degıldı ayın yırmısınde asıl rand. o zaman kendı doktoruma gıdıcem
benım bugun baska dr. gıtmem meraktan :)) ama dedıgım gıbı havamı aldım işte :)))
bı daha da tovbe

hmmm anladim cnm 20 sinde görürsün insallah bebisinin cinsiyetini
benimde yarin öglen var randevum :1rolleyes: ama biliyorum erken der söylemez doktorum bebisin cinsiyetini....:asigim:

yuppiiii yapmışın işteee bravo arkadasımaaa hıc kaçarmı kız senden :)
öpüyorum senı hemdee kocamannnnnnnnnnn

SALI GÜNÜ YAZMIŞTIM KORKTUĞUMU...:1shok:benneyaptımkiMEĞER O ZAMANDA HAMİLEYMİŞİM... KORKMAK MI? ŞU ANDA ÇOK MUTLUYUM DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM. :teytey:HEM EN FAZLA 2 GÜN ACISI DİMİ NOLCAK Kİ??:uhm:

evet kızlar bende aynı siz gibi normal doğum istiyorum ama bi yandanda çok korkuyorum heralde bu korkum gün yaklaştıkça artıcak ALLAH hakkımızda hayırlısı neyse onu versin inşallah...a.s.

ben de normal dogum isteyip korkanlardanim.
ama tek tesellim epidural insallah oyle olur..
cunku boyle dogum yapan arkadaslarim cok iyi oldugunu soylediler..
Allah hayirlisiyla kavusmak nasip etsin baan ve tüm hamislere..

yuppiiii yapmışın işteee bravo arkadasımaaa hıc kaçarmı kız senden :)
öpüyorum senı hemdee kocamannnnnnnnnnn

hehe sonunda yaptim walla bu arada üc dört gündür sayfa acilmiyordu giremedim

özlemcim senin icin dua edicem insallah 20 side belli olur bebisin cinsiyeti

bizde sizi öpüyoruzzzzz

canım tabıkı ben dayanamayıp bugun gıttım doktora :)))
3lü tarama testı için kanımı aldılar bu arada cınsıyetını de ogrendım yavrumun
bı oglum oluyorrrrrr :)))

hayırlısı olsun adaşım inşallah sağlıkla kucağına alırsın oğlunu

arkadaşlar bende normal istiyorum inşallah sorunsuz bir şekilde doğururum ( hepimiz doğururuz):Saruboceq:
dr. normal olmması için şimdilik bir engel yok dedi ama kilosu haftasına göre önde tombiş oğlum 4 kiloyu geçerse dr. sezeryan olur o zaman dedi kısmet bakalım şurada en fazla 6 haftam kaldı sona yaklaştım hayırlısıyla benim ve bebeğim için hangisi daha hayırlısıysa o olsun diyorum artık
ne kadar korksakta öyle yada böyle doğuracaz bir şekilde hep orada kalacak değiller ya:roflol:
tüm hamilelere hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin Allahım inşallah

gozunaydin özlemcim,Allah tamamina erdirsin insallah saglikla kucagina alirsin...Darisi da benim basima insallah carsamba gunu dr söyler cinsiyetini....:Saruboceq:Tekrar tebrikler...a.s.

angelay kıs ne şirin bi hamiş olmusun oyle bın maşallahhhhh sen artık gerı sayıma baslamısın ayyy ne gusellllll ben bıle heyecanlandım emınım hazırlıklar tamamdır oyy severım onun mınık mınık kıyafetlerını
kanım kaynadı bırden ayyy :)))

kancıcegım ınan hep aklımdasın hep dua edıyorum yavrun gostersın cınsıyetını ogren inşallah
allahım hepimize saglıkla mutlulukla kucaklamak nasıp etsınnnnnnnnnnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…