nolur yardim kizlar vicdan azabi cekiyorum

arkadaslar biz annemle konustuk bu is olmaz diye..kardesim bunu duydu..sizinde soyledgniz gibi kardesimle butun ihtimalleri konustum..ama benim gonlum bu isin olmasini istemiyo bana kalsa bitir dedim..sonucta kimse kimseye zorla ayirmaz..2 3 gundur tekrar gorusmeye basladilar..kardesimi o kadar iyi taniyorum ki o kadinin onun kaynanasi oldgu surece mutlu olamiycak...ama bu saatten sonra onun icin hayirlisini isteyip yaninda olmaktan baska carem yok..umarim ben yanilirim..yada kardesim gercekleri gorur

kardesim zaten annesiyle ilgili suphelerinin oldugunu soylemis cocuga..damadina bunlari soyleyen bana da soyler ben kaldiramam zaten ailemde annenin sozlerinden dolayi pek olumlu bakmiyo daha fazla uzatmayalim demis.cocukta annemi yanlis anladiniz espiri olsun diye soyledi onlari demis...nasil sakaysa gelin adayinin ailesiyle tanismaya gelip de benim o kadar cok yegenim var ki ilk tasindgmzda kizlari gorunce evi ke ..ne sandilar bile dedi..cok canim sikiliyo ya ooof

kizlar normalde kardesimin hayatina burnunu sokan bi insan degilim,belki ben bekar olsaydim cocuk iyiyse yeter ailesi disarda kaliyo diyebilirdim ama evlendikten sonra anladim ki aile cok onemli.esiyle cok iyi olupta kayinvalidesi yuzunden ayrilan birsuru insan var..kardesimde onlardan biri olmasin istiyorum

Daha 10 günlük bir ilişkide kız kardeşin nasıl evlilik kararı alabilmiş ki?:1no2: Bence tamamen haklısınız.Kadın daha tanışmaya geldiğinde öyle konuştuysa kardeşin evlenince çekeceği var.Çok kısa süreli bir ilişki.Yakında unutur.Bence doğru bir karar vermişsiniz:jeyyar:

bencede doğru bişi yaptınız üzmeyin kendinizi.bende buna benzer bişi yaşadım . biriyle ewlenmek istedim ama ailem (sorun ewleneceğim insandı) karşı çıkmıştı. dinlemedim nişan yaptık ama nişanlanınca gerçek yüzünü gördüm ve nişanı attım iyikide bitmiş:Saruboceq:.keşke ailemi en baştan dinleseydim.senağlama insan kör oluyor bazen etrafındaki yakınları ,daha tecrübeli olan insanlar uyarmalı:teselli::teselli:

ne demek damatla oğlumu bir tutmam damatda evlat oluyor sonuçta. demekki kızıylada gelinini bir tutmayacak olurmu böyle saçmalık yahu. benim ailem hiç ayırmazlar ve o kadarda seviliyorlar damat ve gelinleri tarafından ama öte yandan kaynanamı ne ben nede damadı hiç sevmiyoruz. kaynanam her vakit olay çıkarmaya meyilli bir kadın. kardeşin sonradan üzüleceğine şimdiden üzülsün. bizde eşimle çok çektik sabrettik ama bizden neler neler götürdü bu sabır. eşinle ne kadar iyi olsanda illaki ailesi kötü olunca bir şekilde sorun oluyor işte. baştan anlatın herşeyi bitsin gitsin boşuna çaba harcamayın.

eger gercekten damadin annesi iyi degilse kardesinde mutsuz olur cünki anne ogluna cok düskünse vede ogluda annesine düskündür mutlu olamazlar böyle yürümez kardesinde dayanamaz buna arada kaynana olacak ama kardesin icinde cok erken daha tanisali 10gün olmus diyorsun biraz tanisinlar kardesinde anlar yürümeyecegini

kızabilirsiniz bana belki ama 10 günde belki karar veirlir evlenmeye de benim anlamadığım siz daha 10 gündür tanışıyorsunuz biraz zaman geçsin birbirinizi tanıyın ondan sonra ciddiye biner iş aileler de o zaman tanışır biz şimdilik sadece arkadaşınla tanışalım niye demediğiniz
belki kızkardeşiniz tanıştıktan iki ay sonra kendi istemeyecekti ama şimdi olaylar bu hale gelince belki de inat edip evlenecek
biz eşimle 2,5 sene sadece arkadaştık ve biribirimizle dert de paylaşırdık çok sık görüşmesek de iyi anlaşırdık sonra birbirimize aşık olduk ve bir ay içinde evlenmeye karar verdik hatta üç aydır çıkıyorken biz eşimin ailesi beni istemek istedi annem de babam da daha çok erken olduğunu bir süre sonra belki anlaşamayacağımızı, şu anda duygularımla hareket ettiğimi belki 1 yıl sonra ayrılmak isteyeceğimi bir süre sonra her şeyin o anki kadar toz pembe olmayacağını söyleyip reddettiler bir süre sonra eşimle tanıştı annem o da kızım nası bi adamla arkadaşlık ediyor diye görmek için ve biz ancak iki buçuk yıl sonra nişanlanabildik şimdi de allahıma çok üşükür çok mutlu bir evliliğim var
ben annem iyi ki bekle demiş diyorum hem eşimi hem de ailesini daha iyi tanıdım hemen evlenseydik daha kariyerim de oturmamış olcaktı belki de kayınvalidem istediği gibi beni ezebilmeyi başaracaktı

bence siz en doğrusunu yapmışsınız.zaten 10 günlük bi ilişkiymiş bitmesi daha kolay olur yani.eşin ailesi her ne kadar önemli değil densede inanmam eşin sana arka çıksa bile yinede huzur kaçırabiliyo. İnşallah kardeşin için en hayırlısı neyse o olur.

:1shok::1shok:bu nasıl bir espridir kız görmeye geldiği evde cidden bu cümleyi kurdu mu bu bayan:1shok:cok ayıp ya kız kardeşin kör bence gözünü actığın iyi olmuş kadın bi de terbiyesizmiş şu cümlesini duyunca emin oldummadem yeniden görüşmeye başlamış kardeşin bırak belasını bulsun siz uyarıda bulunmuşsunuz ilerde tabi onla sizin de canınız yanacak ama napalım kendi edecek knedi bulacak .bu yorumalrımızı kendisine okutursan sevinirim bi görsün..ama bu evlilik boşanmaya kadar gider..10günde alınan karara bak ya:1shok:bu kadar mı acildi kızkardeşin kaç yasında?kafamçokkarıştı

c
canim, kardesim illa ben bu cocukla evlenecem demiyodu sadece olabilir diyodu..cocukla ben tanistim cok iyi efendi, saygili,kariyer sahibi,kendini fazlasiyla gelistirmis bi cocuktu..kardesim bana nasil diye sordugunda anlasabilirseniz olur iyi cocuga benziyo dedim.cocuk zaten yurt disina gidecek 1yil is icin o gitmeden cocugun ailesi bizde tanisalim demis annemde cocuk iyiyse ailesini de taniyalim dedi..iykide oyle olmus bizim gorebildigimiz gercekleri kardesimde gorur

arkadaslar ben yanlis anlattim galiba 1o gundur tanistigi insanla hemen evleniyim demiyo sadece taniyim olabilir diyo..24yasinda ogretmen kardesim.valla biz bi anlam veremedik annemle bunda once kimler vardi anlatamam size her anlamda dort dortluk olan hepsine olmaz olmaz dedi..olabilir dedigi aileye bak ya..kardesim aslinda cok mantikli bu zamana kadar hayatinda en ufak hata yapmamis biri ama bu adamin ailesi konusunda kor oldu resmen.kadini bi goruste nerden tanidiniz yorum yapiyosunuz diyoya sinirden oluyorum..artik hicbisey soylememeye karar verdim,belki soyledikce ters tepiyodur

vicdan azabı çekmekte haklısın çünki çok yanlış bişey yapmışsın.bu evlilik değil nişanlılık.bu sürede kardeşin zaten evleneceği insanın ailesini de tanımış olacaktı.keşke bişeyleri onun görmesi için bekleseydiniz de kimseye önyargılı davranmadan kendi kararını kendi verseydi.bence kardeşine sevgilisinin ailesini tanıması için fırsat ver.ki sonradan pişmanlık duyup keşke demesin

anladım canım biraz mecbur kalınmış işallah güzel dilekleriniz olur

keşke hemen kesip atmasaydınız ,nişanlılık dönemi zaten tanıma dönemidir zamanla herşey anlaşılacaktır kız kardeşiniz en azından ilerde sizi suçlu bulmaz, bir sorula karşılaşsa bile ama yinede sizin karşılıklı konuşmanız daha mantıklı olur diyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…