nolur yardim kizlar vicdan azabi cekiyorum

ebru1982

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2008
139
1
42
kizlar kiz kardesim bi cocukla tanisti .evlilige o insanla olumlu bakiyodu..daha kendileri tanisali 10 gun falan olmustu ki cocugun ailesi geldi tanismak icin...annem de bende cocugun annesini gorunce bu is olmaz dedik..kadin ilk defa geldigi yerde ben damadimla oglumu bir tutmam ,benim oglum bi yans dunya bi yana daha neler neleeer..cocuk cok iyiydi ..ama annesi yuzunde olmasini istemedik..kardesim cok uzuluyo ben cok vicdan azabi cekiyorum acaba yanlis mi yaptik diye ...

eğer kızkardeşinizin mutsuz olacağından eminseniz kesinlike doğru bir karar vermişsiniz her ne kadar çocukla evleniyorum aile ile değil desekte aile de çok önemli bence..

herkesi kendi kararına saygı duyun.nişanlılık bir birlerini aileierini tanıma ewresıdır .. kız kardeşınız bırakn kendi doğrusunu yanlısını görsün...

tabi bekarlar için kolay dimi siz karişmayin demek.çoluk çocuğa karişip ağliycağina şimdi ağlasin daha iyi.ben de yeğenimi ayirdim böyle ikna ederek.ilkten çok ağladi ama şimdi sürekli teşekkür ediyo gözümü açtiniz diyo
başi nasil giderse sonu da ayni gidiyo canim maalesef

canim zaten bugune kadar kardesimin hep arkasinda olduk ne olursa olsuuun.ama yanlis olacagini dusundgum bi atese kardesimi atamadim.adim kadar emindim o kadinin gelinini mutsuz edip cektirecegine..

bundan sonraki kaynana adaylarının dört dört olacağına eminmisiniz
keske biraz tanısaydınız önce bazı insanların konussada icinde bir sey yoktur ama bazı insanlarda ne kadar sesiz sakin ve gösterisli görünselerde sonradan cıkar bütün kötü huyları bence erken davranmısınız önce biraz tanıyacaktınız

en dogrusunu yapmissiniz bence...
eger evlenip mutsuz olsa kardesin o zaman size keske bana dur deseydiniz yapma deseydiniz diyecek...
hem 10 gündür taniyormus cocugu bence biraz cabuk gelismis hersey...
siz en iyisi yapmissiniz vicdanin rahat olsun...

10 günde kimse kimseyi sevemez ama keşke birbirlerini tanımaya fırsat verseydiniz sizde tanısaydınız ve yine eğer istemiyorsanız şundan şundan dolayı diyebilseydiniz empati kurun siz ne yaşamak isterdiniz ??

ama ilk gün için bu laflari söyleyen ilerde nasil davranir bi düşünün.kayinvalidemi en çok nerde neyi söyliyceğini çok iyi bildiği için seviyorum zaten.ve kayinvalidemi taniyodum eşimi daha az taniyodum.görücü usulü evlenmeme rağmen, sirf ailesini beğendiğim için kabul etmiştim ve çok mutluyum şükür.

canim seni anliyorum biz sadece yazdiklarini okuyup yorum yapiyoruz sen gördün birebir.bazen ifadeler davranişlar da çok şey anlatir.ayni olayi yaşadiğim için biliyorum
canim zaten bugune kadar kardesimin hep arkasinda olduk ne olursa olsuuun.ama yanlis olacagini dusundgum bi atese kardesimi atamadim.adim kadar emindim o kadinin gelinini mutsuz edip cektirecegine..

kizlar bazi insanlari bi kere gordukten sonra ne oldugunu anlarsiniz.insan gelin adayinin ailesiyle tanismaya gelip damadini atarsa damadina gebersin derse,damadim bana saygisizli ederse onu gebertirim derse bu insani tanimak icin ne beklenebilirki daha...bu siteden hep goruyoruz kaynana yuzunden biten evlilikleri..tabiki bundan sonrakigelen kaynanalarin iyi olacagini bilemem ama en azindan bile bile lades dememis oluruz

Keşke karışmadan evvel kardeşinizinde duygularını düşünseydiniz.
Sonuçta siz evlenmiyeceksiniz,sizin erkek arkadaşınız da değil.
Kardeşinize güveniyorsanız onun zaten doğruyu bulacağını bilmeliydiniz.
Yazık kardeşinize..

aile çok önemli ailede sorunlar olunca severekte evlenseniz sorun oluyor bence doğru karar

Hayatim niye vicdan azabi cekiyorsunki???benneyaptımki

Neticede sen kardesinin iyligni istiyorsun onunda mutlu bir evlilik yapmasini mutlu huzurlu olmasini istiyorsun dogal olarak, her abla böyle düsünür!!!

Dedigin gibi bazi insanlari bir kere görmek ve konsumak yetiyor notunu vermeye, damadi icin böyle konussan bir kadin gelini icin haydi haydi konsurur, ikiside el niye damadina kötüde gelinine iyi olsun... iyi etmissiniz iyki olmamis bence...

Ayrica 10 gün evlenecegin insani ve ailesini tanimaya yeterli bir süre degil bence!!
Bunuda lüften kardesine illet....hihoyyyt

Sevgiylea.s.

Her ne kadar o sizin kardesiniz ise ve siz onun iglilini istiyor olsaniz bile
kimsenin kimsenin hayatina karismaya hakki müdale etme hakki yok.
Akisinia biraksaydiniz daha iyi olurdu. siz abla olarak önerilerde bulunabilirsiniz endiselerinizi söylersiniz
ama son karari vermezi gereken bence kardesinizdi etgilemeyin de hayatina kendisi yön vermesine
müsade edin. Hic bir zaman gelecegin ne kösterecegini bilemeyiz kimsenin yüregini beynini acip da icine bakamayiz. Ön yargili davranmadan daha yakindan tanisilmali bence belki iyi bir insan belki kötü bir kere konusmayla anlasilmaz ki...

Aile önemli evet ama daha önemli olan damat adayı.
Benimde kayınvalidem o geçinmesi gerçekten zor olanlardan
Fakat eşim dengeyi okadar güzel kurmayı ve korumayı başarıyor ki.
İnanın bir kez bile üzülmeme müsade etmedi.
Allahıma şükr ediyorum onunla evlendiğim için.
Ailem sizin verdiğiniz tepkiyi vermiş olsaydı belki şimdiki kayınvalidemden daha iyi bir kayınvalide sahibi olacak fakat bu kadar iyi bir eş sahibi olamayacaktım kimbilir.
Buarada ilerideki yaşadıkları ve yaşayamadıkları yüzünden sizi suçlamasını yada kendinizi suçlamak istemiyorsanız ona sizin gördüklerinizi kendisinin de görmesi için fırsat tanıyın.
Sevgiler...

Son düzenleme:

Bu yorumların altına imzamı atıyorum.
Sizin göreviniz kardeşinize, sizin görüp onun göremediği şeyleri göstermek, anlatmaktır. Bu işe mani olmak değil. Yıllar sonra kardeşiniz sizi suçlarsa ne yapacaksınız.
Birbirlerini gerçekten seviyorlarsa ve siz birleşmelerine engel olursanız ileride bunun vicdan azabını da duymayacakmısınız. Göreviniz ayırmak değil, uyarmak olmalı.

bence doğru yapmadınız.
birçok anne için oğlunun yeri çok farklıdır.
siz fikrinizi söyleyecektiniz kardeşinize ve geri çekilecektiniz.
kayınvalidenin pek iyi olmadığı anlaşılıyor ama oğlunun nasıl biri olduğu önemli.

benim kayınvalidem de pek hoş bir insan değil, yaptıklarını hatırladıkça nasıl evlenmeye karar vermişim diye şaşırıyorum. Allahtan eşim onlara benzemiyor,bu yüzden evlendiğime pişman değilim.

damat adayınızın tutumu ne oldu bu ayrılık karşısında?
annesinin sözlerinden mahçup oldu mu, yoksa doğal mı karşılıyor?

damat adayı iyi biriyse, mutlu bir evlilik yapabilirler.
ama evlilik için acele etmesinler.ailesini iyice tanıyın, kardeşiniz evlenince mutlu olup olmayacağını kendisi anlamaya çalışsın, son kararı kendi versin.

burbuk hangi sevgi?? 10 gün olmus daha tanisali kizin cocukla, ne kadar asik olabilir ne kadar sevebilirki ilerde ablasini annesini suclasin??benneyaptımki

Hem insan birinden hoslandigi zaman bazi gercekleri göremiyor, körü körüne herseye evet diyor, bence arkadasimiz en iyisini yapmis!!a.s

Tabiki görevimiz uyarmak kücüklerimizin bazen göremedigni onlara göstermek, ama kardesim anlamiyorsa gözleri körse bende elimden geldigi kadar buna engel olmaya calisirim!yasakkelime

Ebrucum emin olki senin hisslerin seni aldatmamis, ilerde kardesin sana tsk. edecek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…