Aile Planlaması nolur bana yardım edin :(( çaresizim.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

canım yargısız infaz değilki.tamam evet kimse ayrılmak için evlenmiyor ama burada ayrılık sadece sözde var.tamam anlaşamazsınız ayrılırsız saygı duyarız.sizde dost olarak görüşürsünüz ama öyle olmamışki siz ayrıyken birlikte olmuşsunuz..bizim anlatmak istediğimiz ayrılmışsınız madem niye birlikte oldunuz.oldunuz hadi bide hamilesiniz ayrılık niye daha..

siz birbirinizden vazgeçememişsinizki bu çocuk oyuncağımı ya ayrılalım sonra beraber olalım sonra hamile kal aldır nedir bu ya ne kadar sorumsuzluk bak sende diyosun ilk çocuğumada hap kullanırken hamile kaldım bunada öle olmuş eee güzel kardeşim hem biliyon hemde yapıyon bence sen madem eşini seviyon oda seni seviyoki beraber oldunuz bu bebek allahtan size bi uyarı tekrar barışmanız için bi sebeb o masum yavrucağın günahına girme yazıktır günahtır eğer aldırırsan o hata senin önüne hep çıkıcak genede sen bilirsin ama fikir almak istiyosan bu dediklerimizi kulak arkası etme

anlıyorum canım bu pişmanlığı bilirim,zaafınız var hala düşünmeden aldınız kararı bi anlık sinirle ayrıldınız galiba. olsun, şimdi bebişinizde olacak bak yeni bi umut doğucak,güzelce oturun konuşun birbirinize sevginiz hala varmı yoksa bu zaaftan ibaretmi,evlilik şaka deil ortada çocuklar da var,bence kurtarılamaycak bi aşamada deilse dönülemeyecek hayati sorunlarınız yoksa biraraya gelebilirsinizhihoyyyt

bak kardeşim nasıl bi durumdasın anlamadım çünkü bu yaptığını aklım almıyor madem çok seviyodun kocanı ne diye düşünmeden ayrılık kararı alıyosun onuda geçtim boşandıktan sonra hangi akla hizmet ilişkiye girip bide hamile kalıyosun kusura bakma ama sen heycan aramışsın madem bi halt yediniz bunun günahını herşeyden habersiz minicik bir yavruya ödetmeye hakkınız yok onu başından düşünücektin

şimdi canım bize sormussun döneyimmi bebeğimi aldırayımmı eşimin bana bebek için gelmesi ni istemiyorum diye
aslında bunun en dogru cevabını sen vereceksin biz burdan atıp tutarız ama kesin kararımız cocugu aldırmaman olur
geri birleşme konusuna gelince önce seviyomusun ayrıldın özlüyomusun aynısey onun içinde gecerli azda olsa içiniz parcalandımı pişman oldunuzmu ? birleşseniz yine aynı tatsızlıklar yasanırmı bunları tartın önce kendi basına dinle kendini onu seviyomusun o seni seviyomu konusun neler yapabilirsiniz
ayrılmıssınız geri birleştiğinizde allah korusun tekrar ayrılması seni üzücek ve yıpratacaktır aynı yanlıslıgı yaptıgın için cok üzüleceksin bunu sen cok iyi düşün canım umarım dogru karar verirsin allah yardımcın olsun

evlilik çocuk oyuncağı değildir...
evlilik kutsal bir müssesedir...yok çok seviyoduk... yok sarmaş dolaş girdik mahkeme salonuna falan geçin bunları lütfen....
evet ömrünüz boyunca eski eşinizle görüşmek zorundasınız ortak bir çocuğunuz var..
fakat bu zorundalık birlikte olmak değildir....
ortak noktanız çocuğunuzdur cinselliğiniz değil....
madem böyle bir şey yaşadınız oturun ayıklayın pirincin taşını....
haaa siz aldırmak istiyorsunuz da burada kendinize yandaş arıyorsanız...
yok bizler o masum yavrunun günahına giremeyiz....
suç sizin onun değil.....

Son düzenleme:
konuyu şimdi gördüm. eşinle yeniden biraraya geldinizmi? inşallah pişman olacağın bişey yapmamışsındır

mademki hala aşıksınız evlenin.evlenmeseniz bile illa birileriyle birgün evlenecek ancak büyük ihtimalle mutsuz olacaksınız.zaten bir yavrunuz varmış birtane daha olacak bu dünya geçici :CüvCüv:yavrularınız için evlenin bebeğinizide lütfen doğur.

konu sahibi nerde acaba bilgisi olan varmı?neye karar verdi acaba çok merak ettim.....inşallah hayırlı olan neyse onu sağlıklı bir şekilde düşünüp onu yapmıştır..........

şaka gibisin arkadaşım. madem ayrıldın ne diye tekrar eski eşinle birlikte oluyorsun. şimdi bişi derdim ama terbiyem müsade etmiyor inan. kendini tatmin etmek için geçirdiğin vakitlerin cezasını doğmamış çocuğa ödetemezsin. yatacak yerin olmaz arkadaşım, toprak kabul etmez.

kusura bakma, çok ağır konuştum ama bu bebek için çırpınan milyonlarca insan var.

bir anlık şımarıklığınız için evliliğiniz gitmiş
umarım bir anlık şımarıklığınız için o çocuk gitmez

Ayrılıyosun ama severek öyle olduğu içinde görüşmeye devam ediyosun ve çocuk yapıyosun korunmuyosun yada korunarak hamile kalıyosun ilk çocukta böyle oldu demişsin.Şimdi ayrılınca mı birbirinizi sevdiğinizi anladınız anladıysanız size mutluluklar dileyelim o zaman mesele yok.Peki günahsız çocuktan ne istiyosunuz,kendi zevkiniz uğruna yaptığınız bişeyin cezasını niye ona çektireceksiniz?Yarın bunun hesabını veremezsiniz,umarım çok geç olmamıştır boşuna yazmıyoruzdur aradan günler geçmiş çünkü.

günah işlemek her zaman çekmiştir insanları hani evliliği gereksiz görüp birlikte yaşayanlar gibi.bir insan bişeyi yapıyosa napalım oldu demicek sonunda düşünecek ya düşünmek zorunda bu şekilde olduğu sürece daha çooook hata yaparız hayatta.Herkes bilir zevk yaşamasını,kabullenemiyorummmmmmmmmm

cok zor bir durum,konuyu yeni gordum ben de merak edenlerdim,,,,baristinizmi esinizle,yoksa aldirdinizmi bebeginizi?insallah barismissinizdir esinizle.eger bir birinizi hala seviyorsaniz ve onemli bir probleminiz yoksa yeniden kiyin nikahinizi.ustelik bi kiziniz da var.yazik olmasin ona da.anne baba ayriligi cok kotudur.

Sakın aldırıpta bıde o cocugun gunahına gırmeeeeeeeeeeeeeeeee sakınnnnnnnnnnnnnnnn en buyuk hayayı ve pişmanlıgı yasarsın bırazda tevekkul et belkı bebek bır vesıle olacak belkıde ıkınızınde dıle getırmedıgınız ama bırbırınızı hala sevdıgınız ıstedıgınız yanları var sakın o yavruya kıyma nıce ınsanlar doktor doktor gezıyorda bebek sahıbı olamıyor sakın kıyma ne dıyım

sonucun ne olduğunu çok merak ettik cnm,inş haberler güzeldir eşinle barışıp 2.çocuğunuzu kucağınıza almaya karar vermişssinizdir.

Konuyu bende yeni okudum. Çok kızdım böyle bir hata yapılamaz ama olmuş birkere keşkeler hiçbirşeyi geri getiremez ne yazıkki. Ama ben her işte bir hayır vardır diyenlerdenim belki bu yavru eşinizle birleşmeniz gerektiğini Allah tarafından gösterilen bişi. yani bilemiyorum belkide çoktan kıydın yavruna... öle olmasaydı yazardın bence çoktan. İnşaallah öle deildir gerçekten bunu içten diliyorum. Seviyosunuz birbirinizi işte. Bunlar işte hemen fevri davranıp mahkeme kapısına dayanmaktan oluyor. Halbuki evlilikte sabredenlerin çoğu selamete eriyor... Tabii sabredilcek gibiyse neleri var Allah korusun ayyyyhh uzattımda uzattım geveze gördüm kendimi çok :dance: Allah hepimize doğru yolu göstersin bizi merakta bıraktın bak Çok üzgünüm çoook

bir kisi bir bebek sahibi olmak icin ne kadar ugrasiyor biliyormusun....beraber olmusunuz....tamam yapmisiniz bi hata ama asla aldirmak konusu benim icin en büyük suc...bi insani öldüriyorsunuz....neden mi böyle konusiyorum...

bende hamile kaldim...cocugumun hasta dogcagini söylediler...ama asla...aldirmam dedim...dogdu...cok cektim...hastane kapilarinda bekleidm...8 ay sonra eve geldi...gecen 1,5 ay önce ölümden döndü...bunlar yasamak zor...ayrilipta saglikli cocuga bakmak zor degil....belki kirmisimdir seni ama ben bebek aldiranlanlardan nefret eder oldum...

cünkü Allah onlara öyle bi hediye veriyorki...tepiyorlar

Umarım aldırmamışsındır çünkü o meleğin bi suçu yok..Birlikte olmayı isticektiniz madem ozaman daha sağlam bir korunma yöntemi seçseydiniz..Tedbiri elden bırakmasaydınız keşke..Ama çocuklarınıza yazık ayrılmayın yada tek büyütün..

Çocuğa kıymamışsınızdır inş.O çocuk size tekrar aile olmak için verilmiş bir lütuf aslında Rabbimden.

Bence gurur yapip ayrilmissin bu bebekte size verilen ikinci bir sans olabilir. Gerci yazmamissin bebek sizi birdaha birlestirmistir insaallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…