Nişanlımla ayrılmaya karar verdim

Ay inanmıyorum ne kadar yüzsüzmüş
Ben de eskiden üniversite bitirmemiş vizyonsuz biriyle asla evlenmeyi bırak flört bile etmem diyordum büyük konuşmuşum. Kadınlar ve erkekler rollerini değiştirdi resmen
Aslında gerçekten iyi niyetli ve çalışkan bir adam olursa olur ama bunun ayrımını yapabilmek lazım
İlişki içindebelli olur az çok, seninki de kendini belli etmiş

Sakın aramayın. Bende 30 yaşında ve de bekarim. Hatta heepimiz zamanında sevdik. Yaşım geçti diye düşünmeyin. Yapamayacağınız şeye yaparım demeyin cicim ayı geçince sorunlar baş gosterir. Evde kalmadık. Asıl o zihniyette olunursa evde kaldık olur dışarı çıkarmazlar şuan. Duygularınız ağır basar hatta çevreye vereceğiniz yanıtı düşünürsynuz ayrilmasammi toplum ne der vs sakin dusunmeyin herkese ufaktan bı citlatinca tek cümleyle hak bile verirler. Vermeselerde olur çeken siz olursunuz çünkü. Kararınızı iyi verin

Merhaba eski konuma bakarsanız daha iyi anlaşılır olur ama özet geçeyim.
Nişanlım bir çok konuda beni manipüle ediyordu
En son annesi ile aynı evde yaşamamı istedi ama kabul edemem.
Bu olaylar son 1 haftada oluyor. Benim ailem tatilde çarşamba günü hasta olduğumu söyledim ateşlendim tek başıma hastaneye gittim o sırada nişanlım arkadaşlarıyla oturuyordu
Cuma günü ise kayınvalidem bizimle yaşayacağını söyledi neye uğradığımı şaşırdım. Asla kabul edemeyeceğim bir şey ve nişanlım bunu kabul etmiyorsan ben de yokum dedi. Ben de bittiğini söyledim ama buna rağmen hiç bir şey söylemeyip yine arkadaşlarıyla oturmaya devam ediyor. Kendimi o kadar değersiz hissediyorum ki anlatamam güzel bir kariyeri olan biriyim ama insan aşık olduğunu düşününce her şeyini bırakabiliyormuş. Bu siteye teşekkür ederim aklımı başıma getirdi ama inanılmaz değersiz hissediyorum yaptıklarım emeklerim bu muydu? Her şey düzelecek inanıyorum yeni bir hayata başlayacağım
Amaaan ayrıldığın daha iyi

Sakın sakın sakın geri dönmeyin. Kariyer en baştan yapılır. Sizin değeriniz bir erkeğin size değer vermesi üzerinden ölçülemez. Ne hâli varsa görsün, manipüle edeceği başka birini bulsun. Şimdi üzülüyorsunuz ama yıllarınızı, gençliğinizi kurtardınız.

Bu olaylar son 1 haftada oluyor. Benim ailem tatilde çarşamba günü hasta olduğumu söyledim ateşlendim tek başıma hastaneye gittim o sırada nişanlım arkadaşlarıyla oturuyordu
Cuma günü ise kayınvalidem bizimle yaşayacağını söyledi neye uğradığımı şaşırdım. Asla kabul edemeyeceğim bir şey ve nişanlım bunu kabul etmiyorsan ben de yokum dedi. Ben de bittiğini söyledim ama buna rağmen hiç bir şey söylemeyip yine arkadaşlarıyla oturmaya devam ediyor. Kendimi o kadar değersiz hissediyorum ki anlatamam güzel bir kariyeri olan biriyim ama insan aşık olduğunu düşününce her şeyini bırakabiliyormuş. Bu siteye teşekkür ederim aklımı başıma getirdi ama inanılmaz değersiz hissediyorum yaptıklarım emeklerim bu muydu? Her şey düzelecek inanıyorum yeni bir hayata başlayacağım

Geçmiş olsun öncelikle.Ev üstünde ev olmaz.Ayrı yaşamak her zaman en iyisi.Kendinizi değersiz hissetmeyin.Kurtulduğunuza sizin adınıza ben çok sevindim.Kim bilir evlendiğiniz de neler yapacaktı.Sizi gerçekten sevmiyormuş hasta olduğunuzda bile yanınıza gelmemiş.

Bekar kalır kurur giderim , insan insan diye ağlarım, uzun uzun kendimle sohbet ederim,50 kedi alır eve bakarım da asla evlenmeden önce kaynana ile aynı evde yasamayi kabul etmem.

Bugunler de geçer ama kusura bakma her mesajında neden güzel kariyer diye bastırıyorsun. ? Konunu kariyere bağlayacak tek nokta bulamadım da .
Yani diyor ki iyi kariyer yapan insanlar genelde aklı başında güçlü kişiler olur ama işimde başarılı olduğum halde hiçbir kariyeri olmayan eğitimsiz zayıf ve mecbur insanlar gibi zaaf gösterdim

Ayrılmakla cok dogru karar vermişsiniz umarım geri dönmezsiniz. Ne buluyorsunuz bu adamlarda ben de bunu anlamıyorum. Muhtemelen aile yapılarınız bile zıttır.

Evlilik flört,düğün eğlence,çeyiz demek değil.Aşkın heyecanıda geçici bir duygu.Baki kalan sevgi,saygı en önemlisi de HUZUR.Bunu sağlayamayacak bir eş ile evlenip her gününü huzursuzlukla geçireceğine yol yakınken dön.Benim de kv eşinden ayrı 11 yıldır yalnız yaşıyor.Aile hayatına kişisel yaşama saygılı bir kadın.Kendi hayatını sürdürebilecek bir sağlıktaysa yeni evlenen bir kadın için mahremiyet ve rahat yaşamı baltalayacak bir durum olur bu.Eşin donla otursa oturamaz,sarılıp film izleyelim deseniz yapamazssınız.Bunlarda eşler arasında mesafeye sebep olur.Evlilik sadece yatak odasında sürecek bir hal alır.Muhtaçlık bir durumu yoksa kvdenin asla böyle bir evliliğe bulaşma.Zaten sizi değersizleştiren bir erkekten adam olma.Anasıyla yaşasın.Yol yakınken kaç kurtul.

İyi yapmışsınız ama biraz alttan alsa, size daha yakın davransa ve bunca olana rağmen geri vites yapıp yalan söylese kanacak gibi geldiniz. Umarım öyle yapmazsınız.

Hem dediğim dedik, hem ilgisiz, hem de kayınvalide ile bol çekişmeli bir hayatın fragmanı olmuş nişanlılık. Zararın en yakın yerinden dönmüşsünüz. Size değer verecek ve denk birini bulun.

Sakın kabul etme

Ben de çok büyük konuşmuştum hayatta benim gibi lisans yüksek vs yapmayan biriyle evlenmem diye ingilizcesi bile olmayan ön lisanstan memur olmuş biriyle evlendim. Hala çok aşığım hala kendisi çok mükemmel bir insan ancak karakteri kötü çıksa ne halt ederdim bilemiyorum :KK70: Çalışıp eve ekmek getiren karısına iki güzel kelamı çok görmeyen yeri geldiğinde hastayken size bakacak ev işlerini birlikte bölüşerek yapacağınız romantık ilgili insanlarla evlenin.
Kocamla tanışmadan önce nerdeyse evlilik yoluna girdiğim bir sevgilim vardı ve bu söylediklerim gibi hem eğitim anlamında çok başarılı hem de ailesi inanılmaz zengindi. Bir haftada 4-5 farklı arabayla alır götürür getirirdi ama egosu kendinden yüksekti. İnanılmaz egolu ve hiçbir şekilde ilgi göstermeyen sevgisini belli etmeyen birisiydi(bence sevmiyordu ben o dönem kendimi kandırmıştım). o çocuktan ayrıldığımda iyi ki ayrıldım dedim. Manipülasyonlarını ayrıldıktan sonra görebildim.

Kocamla evlenirken çoğu şeyimiz yarımdı ve belki de hala maddi sıkıntılar çekiyoruz ama evimde mutluyum bundan ötesi yok benim için. Genel kültürü olsun oturması kalkması nerde nasıl konuşulacağını bilmesi olsun bana olan sevgisi olsun hepsi ailesinin hatalarını da çektiğimiz sıkıntıları da yok etti. Elinizden geldikçe iyi kişilikler seçmeye çalışın. İyi ki ayrılmışım diyeceğin dönem gelecek az kaldı. Kendine odaklan seni gerçekten mutlu edecek birine bak. Erkeğin seveni keyif vereni ilgileneni bir başka oluyor. Daha öncesinde ben gerçek bir ilişki yaşamamışım mesela kendimi seviliyorum sanmışım ilişkilerimde. Kandırılmışım hor görülmüşüm yeri gelmiş hakaret edilmişim ve ben beni sevdiklerini sanmışım. Gerçekten seveni gördüğünüzde anlıyorsunuz öyle olmadığını. Umarım hayatına yeni gelecek kapılar çok güzel yerlere açılır ve inan bana bu ayrılıktan pişman olmayacaksın.

Ay inanmıyorum ne kadar yüzsüzmüş
Ben de eskiden üniversite bitirmemiş vizyonsuz biriyle asla evlenmeyi bırak flört bile etmem diyordum büyük konuşmuşum. Kadınlar ve erkekler rollerini değiştirdi resmen
inşallah yazarsınız bu konunuza merak ederim sizi
sizin ayrılmayıp blöf yaptığınıza o kadar emin ki ondan kılını kıpırdatmıyor
hareket ederse kanmazsınız inşallah
bağırıp çağırırken ne diyordu net bir şekilde annemle yaşayacağız diyor muydu?

En doğru kararı vermişsin. Yıllarca acı çekeceğine 1 sene çek aşk acısını. Bitsin gitsin.

inşallah yazarsınız bu konunuza merak ederim sizi
sizin ayrılmayıp blöf yaptığınıza o kadar emin ki ondan kılını kıpırdatmıyor
hareket ederse kanmazsınız inşallah
bağırıp çağırırken ne diyordu net bir şekilde annemle yaşayacağız diyor muydu?
annesiyle ayrı evde yaşıyor şuan ama annesinin evinde asansör yok. Eski nişanlımın da kendi oturduğu daireden için yanınıza gelirim dizlerim ağrıyor artık dedi

Çabuk kaç oradan arkana bile bakma sakınnnnnn

Evlenirseniz değersizlik hissiniz artarak devam edecek nişanı atarsanız en azından hayatınızın bundan sonraki kısmını kurtarabilirsiniz şu anda sizi kaybetmekten korkmayıp bunları yapanadam nikahı bastıktan sonra neler yapar asla vazgeçmeyin nişanlılık dönemi ilişkilerde en güzel dönemdir şimdi sıkıntı varsa sonra bilinki daha çok olacak

Doğru olanı yapmışsınız ❤️ Neden ailesi sizinle oturmak istiyor ben anlamıyorum ??? İyi ki de vazgeçtin eşin olacak insan hala bir birey olamamış . Aile önemli ama sonuçta o da aile kuracak … Yol yakınken döndüğünüze çok mutlu olacaksınız 🌼🌺

X