Nişanlımın ailesi imam nikahı da istiyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yaykizi23

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
163
88
Merhaba. Biz bu yaz resmi nikah ile evlenecegiz ama nisanlimin ailesi dini nikahta kiymamkzi istiyor, sunnetmis. Ben islami evlilik sartlarini, birden fazla kadinla imam nikaho kiyilabilmesini, 3 bos olla bosama olaylarini vs. sevmiyorum ve dini nikah istemiyorum. Zaten resmi nikah artik dini nikah yerine geciyor. Elbette nisanlimin ailesi cok diretirse ve onlar icin asiri onemliyse zorluk cikarmam, iki dakikalik bir sey sonucta. Ama oncelikle onlari ikna etmek istiyorum...
Bunu istemedigimi nasil belirtebilirim, nasil ikna edebilirim?

Merhaba. Biz bu yaz resmi nikah ile evlenecegiz ama nisanlimin ailesi dini nikahta kiymamkzi istiyor, sunnetmis. Ben islami evlilik sartlarini, birden fazla kadinla imam nikaho kiyilabilmesini, 3 bos olla bosama olaylarini vs. sevmiyorum ve dini nikah istemiyorum. Zaten resmi nikah artik dini nikah yerine geciyor. Elbette nisanlimin ailesi cok diretirse ve onlar icin asiri onemliyse zorluk cikarmam, iki dakikalik bir sey sonucta. Ama oncelikle onlari ikna etmek istiyorum...
Aynen. Dini nikah 2 dakikalık birşey. Çok da güzel ve huzur veriyor.
Düğünüm bitti ,salondan geldik ,hoca dua okudu evde,rizamizi sordu. Ne kadar mehir istediğimi sordu,yazdı kağıda..
Güzeldi bence.

İmam nikahi kiyan insanlar 2. 3. Eşle evlenmiyor. Boşanacak zaman boşol demesinin size ne gibi zarari var anlamadim imam nikahini boşayan resmen de boşar zaten. 🤔
Musluman degilseniz, "degilim ve ben imam nikahi kiymak istemiyorum." diyin direkt.
Bu gibi farklar bu raddeye gelmeden eşle konuşulur anlasilir.

Dert edecek bir konu değil . Aldatan zaten aldatır , boşanma varsa kaderinizde zaten boş ol denmeden de boşanılır . Bir hoca dua ediyor . Sana kabul ettin mi diye soruyor ettim diyorsun 3 kere o kadar . Allah başka dert vermesin.

İkna edilecek bir durum degil bu.Olmazlar yani.Kıyıverin gitsin..ya dügünden hemen sonra evine imam nikahi icin imamı da kapıp gelmis olsalar ve sabahın körüne kadar kahve cay icselerdi biz de oldugu gibi?? :KK14:

İstemiyorsanız yapmayın. Dediğiniz gibi resmî nikah dini nikah yerine geçiyor. Birileri istiyor diye yaptığınız her şeyden daha sonra pişman olursunuz.
bence de. Aslinda baska konularda istediklerine evet diyorum benim icin cok muhim degilse ama bu konuyu gercekten istemiyorum. Sadece beni yanlis anlamalarini istemiyprum, bu kiz dinsiz fln demeleri gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X