Nişanlımın ailesi imam nikahı da istiyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dini nikahla ilgili zerrece doğru fikriniz yok dolayısıyla burada komik duruma düşüyorsunuz.
Gidin öğrenin sonra karar verin yaptırıp yaptırmayacağınıza.

Ayrıca inançsızım da istemiyorum deseydiniz çok mantıklı olurdu. Ama inandığınızı söylediğiniz dinin nikahı hakkında fikriniz olmaması... Başta da söylediğim gibi komik olmuş biraz.
Etrafınızda bilen yoksa müftülüğe sorun öğrenin. İstemiyorsanız yine istemeyin kime ne.

Benim icin olsa da olur olmasa da olur cinsten bir seydi imam nikahi. Esim istedi olur dedim. Vekalet verdim esimin akrabalarindan birine,kendi kendilerine kiyip geldiler. Ortamda bulunmadim galiba cok hatirlamiyorum. Sanirim yan odadaydim cocuklarla oynuyordum 😂papaz nikahi da var bizde hatta denizin ortasinda kaptana da nikah kiydirdik 😂bunlar sembolik seyler. Esas olan elbette resmi nikah.

İstemediginiz bir seyse evet itiraz edin, ama sorun cikarmaksa amac bence israra gerek yok. Nisanlinizin ailesinin adi geciyor sadece nisanlinizin fikri nedir? Malum onunla evleniyorsunuz. O size destek veriyor mu yoksa ailesiyle ayni fikirde mi?
Oturduğun yerden iş açtın başıma şimdi kaptanlı deniz nikahı kıymayı koydum kafaya yazın hayata geçirilsin :KK70:

İnançsızsanız istemediğiniz bişeyi yapmak zorunda değilsiniz. Ama inancınız da varmış resmi nikahtan sonra kıyılmak şartıyla kabul edebilirsiniz zaten 2 dklık bişeydir herhalde ben yaptırmadım ikimiz de ateistiz ama yaptıranlardan biliyorum. Çok büyütülecek bişey değil yani.

Ne antin kuntin işler bunlar ya :KK53: inançlı biriyim diyorsunuz ama islam dinine değil herhalde?

Merhaba. Biz bu yaz resmi nikah ile evlenecegiz ama nisanlimin ailesi dini nikahta kiymamkzi istiyor, sunnetmis. Ben islami evlilik sartlarini, birden fazla kadinla imam nikaho kiyilabilmesini, 3 bos olla bosama olaylarini vs. sevmiyorum ve dini nikah istemiyorum. Zaten resmi nikah artik dini nikah yerine geciyor. Elbette nisanlimin ailesi cok diretirse ve onlar icin asiri onemliyse zorluk cikarmam, iki dakikalik bir sey sonucta. Ama oncelikle onlari ikna etmek istiyorum...
Bunu istemedigimi nasil belirtebilirim, nasil ikna edebilirim?
Ben de resmi nikahtan önce istiyorlar sandım
Resmi nikah yokken dini nikah kıydırmayın demeye geldim
Resmi nikah sonrası olursa gönülleri olur.

Kayin aileyi degil esi ikna etmeli,
esinizle ortak karar aldiktan sonra kimseye laf dusmez ki.

allah aşkına aileye ne sizin dini nikahınızdan? zaten resmi nikahtır esas olan, çok ayıp böyle şeylere karışmak. bayılıyorlar her şeye karışmaya. istemiyorsanız bunu kimsenin sorgulamaya hakkı yok. istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.

Sonuçta düğün sizin düğününüz, evlenen sizsiniz. Bu gibi olaylara ailelerin karışmaması gerektiğini düşünüyorum. İçinize sinmeyen hiçbir şeyi sırf birilerini mutlu etmek için yapmayın. Ben inançsız biriyim ve doğal olarak asla dini nikah kıymayı düşünmüyorum. Prensiplerime ters. Zaten resmi nikah dini nikah yerine geçer, önemli olan ortada bir nikah olması. Benim evlilik durumum olursa iki taraftan biri diretirse de güzel bir şekilde yaptırmak istemediğimi resmi nikahın yeterli olduğunu söylerim. Öküz değillerde ısrar da etmezler herhalde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X