Nişanlımın ailesi altınları istiyor

İlla altınları isterlerse, sizde kendi tarafınıza söyleyin kınada altınları sizin ailenize versinler direk ellerine. Çok saçma bir adet.

Benim bildiğim düğünde ne altın varsa gelen kizin paralarla damat borcunu öder o nasıl iş ya erkek evlendiriyorlar kasacaklar biraz he ne çirkin bir şey söyleyebilmek

Valla iyi yıtmıssın, burada da paylaşmıştım, mahkemelik olan bir arkadaşım var aynen böyle henüz de evlenmemişken
Bende yırttım sanıyordum öyle olmadı ama, 1 ay önce evlendim bizim tarafta nikah kıyıldı zaten sadece benim akrabalar geldi takı takıldı onlar bizde sıkıntı yok. Bide eşimin memleketinde yemek verildi kadın erkek ayrı oldu kadınlar benim üstüme taktı onlarda bende orda da sıkıntı yok erkeklerin tarafında zarf dağıtmışlar kutuya atmış herkes onları da eşimin ailesi aldı eşim çok laf etti ama kimse sallamadı güya 6 bin toplanmış sadece o da yemeğin parasını bile karşılamıyor tabi ama çok inandırıcı gelmedi, ben parayı görmedim zaten hakkımızı yedilerse öbür tarafta versinler hesabını ne diyim

Aynen öyle canım, rabbim hesabını sorar özelden istersen anlatayım sana ''yırtma'' meselesini o zaman anlarsın

Vermeyin altınlarınızı onlar kanunen de size aittir . Böyle insanı enayi yerine koyan adet olmaz . İlla alacaklarsa siz de kendi ailenizin taktıklarını ailenize verin bizde de adet böyle deyin .

altın-para takılmasının amacı zaten gelin ve damada destek olmak değil mi ? ihtiyaç duyup sonradan bişiler isteseler gene anlarım da en başında böyle bi pazarlık hoş değil.

Maalesef öyle yani alıyorlar bizdede. Kıza kız tarafından ne takıldıysa almazlar ama erkek tarafı kendi mısafırlerının taktıklarını alırlar

böyle bi adet yok. . .
benmde nişanm oldu. . aldım hepsini kendi adıma kasaya koydum.. kimse kbakmasın vermem.. nişanda takılan kızındır.. düğünde takılan gelin ve damadın... hee sen ileri de bişiy oldugunda eşinle kendine harcarsan harcarsın .. verme sakın kimseye. . çok laf ederseler o altınlarla ailem bana yatak odası tkmnı ve ceyızmı alacak de senn ailen sana harcama yaoacaksa benm ailemde bana ait olanı alacak de nişanlnda sussun ..

Maalesef öyle yani alıyorlar bizdede. Kıza kız tarafından ne takıldıysa almazlar ama erkek tarafı kendi mısafırlerının taktıklarını alırlar
bnmde gecen hafta nişanm oldu. takı takıldıktan snra nişanlm odaya geçti paraları altınları bana verdi.. hepsini aldım.. kimse bana böle teklifte bulunmadı yok erkek tarafı takılanları alırlrmş yok öle bşy ki kaldıki vermemde ...
hepsini aldım kendi adıma bankaya kasaya koydum. ne benm ailem ne nişanlmn ailesi istese de alamaz..

Gönül öyle isterde yerleşmiş bazı seylerı değiştirmek zor ha bana takılanlar verildi ki çok azdı emınım çok olsa vermezlerdı ama çevremıZde öyle düğündekileri erkek tarafı alıyor. çünkü erkek tarafındakı mantık söyle zamanında biz insanların düğünlerine gidip takı taktık simdi gelenlerde bizim taktıklarımzın karsılıgı diye düşünüyorlar

nişanı kendim çalıştığım için biriktirdiğim paralarla yaptım bir kısmınıda takılanlarla kapattım sonra kınayı ben yaptım
Gelin arabası için düğünde takılan paralarla verdim fotoğrafçıyı da aynı şekilde yaptım ya ben gerçekten tuhaf bi insanmışım şimdi kafam olsa bişeye elimi sürmezdim

vayy uyanıklar vayyy , öyleyse sizde kınada yapçaksınız akrabaları tembihliceksiniz sizde öyle toplucaksınız , bir de düğünde sana takınları da para ceyrk aileme vericem onlarda masraf yaptı diceksin , valla şimdiden ağırlığını koy ilerde tepene çıkarlar , herkes masrafını alır böylece kimsede düğünü biz yaptık demesin , bilseydik kredi çeker düğün yapardık takılarla borcu öderdik aynı hesap de geç

bu durum her 2 ailem var iken de konusuldu. Annem düğünde takılanlar sizin zaten dedi erkek tarafına nişanlmn annesi bzim değil ikisinn dedi .. Ki kaldı ki o anda da alırdım yine bırakmazdım.. Çünkü nişanlmla da bu durumu konustuk.. he dedim bi eksik olur sağlık olur anca o zaman bizden istesinler ama diğer turlu yok dedim. Buyukler çocuklarını evlendirmeye mecburlar.. Bütün anne babalar. yarın öbur gun kısmet olursa benmde olacak bu benm içinde geçerli. .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…