🌺🌺 Nisan Ayı Yumurta Takibi Yaptıranlar Burayaaa 🌺🌺

Canım ben soğan suyunu bizzat kullananlardadım çok kişide işe yaradığını duyarak kullanmaya başladım ama benim adet düzenimi alt üst etti ben onu kullandıktan sonra 70 gün adet görmedim doktora gittim durumu anlattım söktürücü verdi kullandım hsg çektirdim bidaha adet olunca gel dedi bu seferde 50 gün göremedim pcos hastasıyım bende normalde benim adetlerim en geç 38 gün gelirdi düzelnliydi ama soğan suyuyla bütün dengem alt üst oldu yani demem o ki soğan suyu herkeste aynı etkiyi kesinlikle vermiyor bazılarının sistemini çok bozuyor ben şuan femara kullanıyorum 2. Denemem günde sadece 1 doz alıyorum 1.dememde 1 tane yumurtam oluştu tutmadı ikinci deneme için gittim doktorum dozunu arttırmadı bende kızdım kendi kendime neden doz arttırmıyor yumurtam 1 tane az şansım azalıyor diye çarşamba kontrole gittim gene tek doz kullanmama rağmen 2 3 yumurta büyümüye başlamış ve dedimki gerçekten Bi tedaviye başlıyorsan doktoruna güveneceksin gerçekten bildikleri bir şey var ve doktorum bana dediki lütfen bitkisel hiç bir ürün kullanma çünkü kullandığın bitkisel ürünler size verdiğimiz ilaçların emilimini azaltıyor buna dikkat edin dedi görünce yazıp senide uyarmak istedim tabi gene sen bilirsin tercih senin kuzum

Anladım canım nasıl kullanmıştın peki sen

Çok teşekkür ederim çok detaylı olmuş. Bende pco hastasıyım ama ilaç kullanmadan en geç 40 gün adet görüyorum o da son iki ay falan olmaya başlamıştı yoksa 33-35 günde geliyordu her ay. tahlillerimde hiçbir sıkıntı yok sadece yumurtalıklarda polikistik görüntü var dedi doktorum çok şükür eşimde de bir sıkıntı yok. Ben ilk ay femara kullandım günde iki doz adetin11. Günü bi tane 18 mm olmuştu o ay iğneyle denedik ama olmadı. Doktorum bu ay klomen verdi yine günde iki doz adetin 13. Günü 19 ve 21 mm yumurta oldu yine iğne vurduk bugün 13. Günüm ama testlerim negatif son 4 gündür kasık ağrılarım göğüs hassasiyetim çok var ama testlerim negatif bu ay da olmazda doktorum hsg çekicez eğer bişey varsa boşuna ilaç kullanmayalım dedi. Adet olmayı bekliyorum yani. Soğan suyu için de o kadar çok yerde okudum ki tabi herkeste aynı etkiyi göstermiyor maalesef ama ben sürekli olarak pikos ilacı kullanıyorum yumurtalık kalitesi için bide tedaviye başladığın zaman kullandığın ilaçlar 3 ay falan etkisi devam ediyormuş galiba sanırım bu ay hsg den sonra gelişine bırakıcam böyle insan daha çok kendini yıpratıyor çünkü. Testlerimde sürekli gölge gibi bi çizgi görüyorum ama ne yükselme var koyulaşma ne de tamamen negatif bugün yapmadım o yüzden iyice psikolojim bozuluyor. Çok uzun oldu özür diliyorum kendimi anlatmak istedim

Çok hakısın testlerim hepsinde kuruma çizgisi olduğuna inandım artık ben olmayanı yok yani illa çıkartıyor. Bariz koyulaşmaya bakmak lazım.

Bu süreç çok psikolojik bir süreç bende aynı senin gibiyim birebir hormonlarımda hiç bir problem yok eşimde yok amh değerim çok iyi hsg filmim temiz tüplerim açık benim kilo problem var o zorlaştırıyor ama tamamıyla engel değil dedi beni. Tedaviye başlamadan önceki doktorum bana şöyle dedi hiç unutmuyorum kadınların vücüdü çok farklıdır her kadının sistemi bünyesi aynı olmaz senin herşeyden önce Bi psikolojik destek alman lazım çünkü sen bu konuyu çok takıntı haline getirmişsin dedi unutma sizin yumurtalıklarınızı çalıştıran hormon beyinden uyarı yapar sen ne kadar beyni meşgul edersen o kadar geç olur bu durum çünkü stresle beyinden yumurtalıklarına giden kan akışını kesiyorsun yumurta beslenemiyor ve dolayısıyla ya kalitesiz oluyor ya olmuyor unutma siz kadınlar yumurtladığınız için adet görüyorsunuz adet gördüğünüz için yumurtlamıyorsunuz sen her ay adet görüyorsan bu yumurtladığın için ama senin kendinine yaptığın stres ya yumurtayı büyütmüyor yada kalitesiz yapıyor kafanı boşaldığın an herşey yoluna giricek kendiliğinden olucak görüceksin dedi doktor ama ne kadar uğraşsakta olmuyor işte bak dedi dinlemedim başka doktora gittim bu tedaviye başladı yani kuzum önce beyin rahatlığı sonra gebelik eğer fırsatın varsa yapabiliyorsan bunun için psikolojik bir destek al eminim faydasını çok göreceksin

Doktor çok haklı ve kendi kendimize bunu zor başarıyoruz

Gerçekten öyle ama insan kafasından bunu atamıyor nedense sürekli aklında o var e bide tedavi sürecinde olunca herşryi daha çok kafaya takıyorsun bide bak iki kere denedim şimdi hep düşünüyorum neden diye Allah bilir zamanını yapıcan bişey yok elimden geleni yapayım gerisi takdiri ilahı zaten

Kesinlikle öyle kuzum rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur vardır herşeyde bir hayır

Aşılamanın 5. Gününden bildiriyorum: sabaha karşı adet ağrısıyla uyandım. Şuanda da çatlayacak gibiyim gaz ve şişkinlik var

Kızlar bugün aşılama oldum ileri hızlı haretlilik 0 benim gibi hiç aşılama olan var mı sizce değerleri nasıl eşimin

Eklentiler

• 56DC236C-FFD0-4231-827A-1410AA486D39.jpeg
    84,1 KB · Görüntüleme: 24
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…