Nişan aticam yardim edin

Ailenizin dediği buraya gelsin düzelir mantığına hiç katılmıyorum; oraya gelince de boşluğa düştüm alışma süreci vs vs gibi durumlarla ay ben içine kapandım olabilir.

Normalde aynı şehirde olsanız yüzyüze buluscakmıydınız ona nasıl zaman ayıracaktı o zamanı sizinle görüntülü konusma yapabilir pekala.

Yani evlenme yoluna girecekseniz tekrar tekrar düşünün iletişim çok önemlidir, böyle devam ederse sizi çok yıpratır. Açıklamanızda olduğu gibi çok sadık, seviyo vs vs diyerekte onu haklı çıkartır kendinizi karanlık kuyulara atarsınız.

Ben pek iyi görmedim durumu, hakkınızda hayırlısı olsun.
Bence de,kendi çevresinde kendi memleketinde olan adam böyleyse yurtdışında dusunemedim

Benim eşimde böyleydi nişanlıyken ayrılmayı düşündüm daha sonra ailesini tanıdıkça ailede sevgi ilgi görmediği için gösteremediğini farkettim. Mesajlaşmayı sevmediği için mesajlaşmadık. Daha önce kimseyle mesajlaşmadığını düşündüm gerçekten de öyle çıktı adamın arkadaşları mesaj atıyor o arayarak cevap veriyor değişik bi karakter😂 1,5 yıldır evliyiz yaklaşık 1 yıl boyunca hep yine beklenti içinde oldum ilgili davrandım onun da davranmasını bekledim baktım olacağı yok saldım artık 6 aydır umursamadığımdan beri istediğim gibi biri oldu😂 yani görmediği sevgiyi ilgiyi görünce olumlu anlamda değişti.
Düğün öncesi o tür korkular oluyor insanda acaba yanlış insan mı ben bununla nasıl yaşayacağım ama olsun ya seviyor bu yetmez mi deyip evleniyoruz. Sonrası mı? ilk aylar beklediğiniz ilgi gelmeyince hayatımı kararttım nasıl evlendim bu öküzle diyorsunuz hatta ilk haftalar boşanmayı bile düşündüm bu evlenmek için evlenmiş dedim. Daha sonra kavga gürültü derken birbirinizi tanıyorsunuz uzak mesafe ilişkisi yüzünden birbirini tanımamakla alakalı problemler çıkabiliyor. Sana çok basit gelen komik bir espiri bile ona batabiliyor. Tamamen kültür farkı ve birbirini tanıyamamakla alakalı. Birbirinizi tanıdıktan sonra problemler de ortadan kalkıyor ve artık mutlu bir çift oluyorsunuz djfjnfnfnf

Merhaba.
Sizin adınıza sevindim çünkü siz şanslı bir insanmışsınız ki bir sene sonunda olsa dahi eşinizle ortak noktada buluşabilmişsiniz. Ama daha evlenmeden önce bu tarz problemler yaşayan birçok çift evlendikten sonra da düzeltemiyor ve büyük ihtimalle boşanıyorlar. O yüzden daha nişanlıyken bile hiç ilgilenmeyen adam için "evlenince belki bir iki seneye düzelir" diye konu sahibini evlenmeye ikna etmek, konu sahibe gelecek adına kötülük etmek olabilir.
Anladığım kadarıyla konu sahibi arkadaş maddi durumu yerinde, sosyal, ailesi arkasında duran ve yurtdışında nispeten rahat bir hayat süren bir insan. Hem bu tripleri çekecek hem nişanlısını yurtdışına taşıyacak hem de belki de yıllarca düzelir diye uğraşacak... bu kadar kendini yormasına gerek yok ki. Neden yapsın yani? Arada büyük bir aşk yok, karşı taraftan en ufak bir ilgi heves yok. Ayrılması çok daha iyi olur gibi duruyor. "Belki ilerde düzelir" gibi küçük bir ihtimale sarılmak ne kadar mantıklı? Bir de bu çift henüz birbirini çok iyi tanımıyor. Evlenmek tanışmak için var olan bir kurum değildir. Tanıyıp öyle evlenmeye karar verilir. Evlilik içinde tanışmaya ve anlaşmaya çalışmak yazı tura atmak gibi geliyor bana...
Dediğim gibi, siz çok şanslı ama nadir bulunan türden bir çiftsiniz. Çünkü genelde bu şekilde başlayan ve devam eden ilişkiler çoğu zaman kadını tam olarak tatmin edecek seviyeye gelmiyor.

Bazi insanlar sessizdir msjlasmayi tlde konusmayi sevmez. Gerek gormedikce konusmaz. Benim esim tam bu insan. Ben aksine cok konusan gerekli gereksiz konusan tlde konusan bos beles mesajlasan bi insanim. Ben boyle oldigumu bilerek bunu sorun etmeyerek evlendim. Ben onun yerine de konusuyprum😁 oglum da bana cekmis babasinn yerine konusuyo😁 evlilikte cok konusan erkek de iyi olmazdi heralde ( kedi ciger meselesi😁)

Bence bu adamla evlenmeyin. Daha birbirinizi tam olarak tanımıyorsunuz ve belli ki ayrı dünyaların insanlarısiniz. Beklentileriniz çok farkli görünüyor. Yillariniz boşa geçmiş gibi. Umarım en doğru karari verirsiniz.

Merhaba.
Sizin adınıza sevindim çünkü siz şanslı bir insanmışsınız ki bir sene sonunda olsa dahi eşinizle ortak noktada buluşabilmişsiniz. Ama daha evlenmeden önce bu tarz problemler yaşayan birçok çift evlendikten sonra da düzeltemiyor ve büyük ihtimalle boşanıyorlar. O yüzden daha nişanlıyken bile hiç ilgilenmeyen adam için "evlenince belki bir iki seneye düzelir" diye konu sahibini evlenmeye ikna etmek, konu sahibe gelecek adına kötülük etmek olabilir.
Anladığım kadarıyla konu sahibi arkadaş maddi durumu yerinde, sosyal, ailesi arkasında duran ve yurtdışında nispeten rahat bir hayat süren bir insan. Hem bu tripleri çekecek hem nişanlısını yurtdışına taşıyacak hem de belki de yıllarca düzelir diye uğraşacak... bu kadar kendini yormasına gerek yok ki. Neden yapsın yani? Arada büyük bir aşk yok, karşı taraftan en ufak bir ilgi heves yok. Ayrılması çok daha iyi olur gibi duruyor. "Belki ilerde düzelir" gibi küçük bir ihtimale sarılmak ne kadar mantıklı? Bir de bu çift henüz birbirini çok iyi tanımıyor. Evlenmek tanışmak için var olan bir kurum değildir. Tanıyıp öyle evlenmeye karar verilir. Evlilik içinde tanışmaya ve anlaşmaya çalışmak yazı tura atmak gibi geliyor bana...
Dediğim gibi, siz çok şanslı ama nadir bulunan türden bir çiftsiniz. Çünkü genelde bu şekilde başlayan ve devam eden ilişkiler çoğu zaman kadını tam olarak tatmin edecek seviyeye gelmiyor.
Merhaba. Tabii ki haklısınız gerçekten çok yıpratıcı bi dönem konu sahibini de etkilemek için değil başımdan geçenleri anlattım. Ama şu an böyle bir işe girişecek olsam daha tecrübeli oldum ya kesinlikle bende umursamaz onun gibi davranırdım en başından. o zaman daha hızlı düzelme gösterirdi çok fazla herşeyi kafama takan beklentisi yüksek bir insandım beklentimi azalttığımdan ve insanları umursamadığımdan beri mutluyum🙂
Konu sahibine de tavsiyem açık açık sorardım bana neden zaman ayırmıyorsun bu şekilde devam edersen bitirim derdim vereceği tepkiye göre nişan atma durumunu değerlendirirdim

Bazi insanlar sessizdir msjlasmayi tlde konusmayi sevmez. Gerek gormedikce konusmaz. Benim esim tam bu insan. Ben aksine cok konusan gerekli gereksiz konusan tlde konusan bos beles mesajlasan bi insanim. Ben boyle oldigumu bilerek bunu sorun etmeyerek evlendim. Ben onun yerine de konusuyprum😁 oglum da bana cekmis babasinn yerine konusuyo😁 evlilikte cok konusan erkek de iyi olmazdi heralde ( kedi ciger meselesi😁)
Benim eşimde öyle evde bir kişinin konuşması yetiyor bence de😂 bazen konuşmadığım sessiz durduğum zamanlarda hemen ne oldu bugün durgunsun anlatsana der djfjfnfnfnfn

Merhaba. Tabii ki haklısınız gerçekten çok yıpratıcı bi dönem konu sahibini de etkilemek için değil başımdan geçenleri anlattım. Ama şu an böyle bir işe girişecek olsam daha tecrübeli oldum ya kesinlikle bende umursamaz onun gibi davranırdım en başından. o zaman daha hızlı düzelme gösterirdi çok fazla herşeyi kafama takan beklentisi yüksek bir insandım beklentimi azalttığımdan ve insanları umursamadığımdan beri mutluyum🙂
Konu sahibine de tavsiyem açık açık sorardım bana neden zaman ayırmıyorsun bu şekilde devam edersen bitirim derdim vereceği tepkiye göre nişan atma durumunu değerlendirirdim

Anladım 😊 mutluluğunuz daim olsun.

Bence bu adamla olmaz. Adam düz, kendi dünyasında yaşıyor. Uzak olması farketmez. Mesela der ki hadi beraber bir diziye başlayalım. Aynı anda izlemeye başlarsın, bölüm bitince görüntülü konuşursun, konu konuyu açar. Yada haftasonu der ki hadi karşılıklı kahve içelim, o buradan sen ordan açarsın kamera kahve içer sohbet edersin. Seni arkadaşlarıyla tanıştırır görüntülü. Bak bunların hepsi benim en yakın arkadaşımla yaptığımız şeyler bin km uzakta yaşıyoruz. O yoğun çalışıyor benim küçük çocuğum var. Arkadaşımla yapıyorum ben, nişanlının çaba göstermesi lazım böyle şeyler için. Evlenmeden böyle olan adam evlenince koltukta yatar sadece. Ben olsam baya baya derin düşünürdüm.

Benim eşimde öyle evde bir kişinin konuşması yetiyor bence de😂 bazen konuşmadığım sessiz durduğum zamanlarda hemen ne oldu bugün durgunsun anlatsana der djfjfnfnfnfn
Ahahah😁 iyi bisey bence de o hep konusmadigi icin ben biseyi olsa da anlamiyorum😁

Evet çok sıkıcı 🥺 aldatmamak baskalariyla konuşmamak icin kendimi zor tutuyorum... Bu cok hassas bi konu suanda bile aglamakliyim . En kötüsü de uzak olduğu icin tam bilemiyosun .. bitiremiyorsun... Nasil yapsamki kirip dokmeden 😔en sonunda kendim kirilicam
Bu kadar yalnızlık çekiyorsanız hemen ayrılın. Evlenince daha kötü olur. Bu kadar ilgisizse nasıl sevildiğinizden ve sadakatinden emin oluyorsunuz. Benim eşim de sessiz bir insan ama benim yanımda hiç susmuyor. Sessizlikle ilgi göstermek farklı şeyler. İster içe dönük olsun ister dışa dönük, siz onu bugüne kadar olduğu gibi kabul etmişsiniz. Ama ilgi göstermesi zaman ayırması lazım

Merhaba kizlar,
Fikirlerinize cok ihtiyacim var. Ben yurtdisinda yasiyan bir genc kizim ve nisanlim turkiyede.
Kendisi cok iyi ve sadik bi insan ama neredeyse hic konuşmuyoruz. Aramizda gunaydin ve iyi gecelerden başka hic bir sohbet yok. Her yolu denedim, konusmayi kızmayı . 4 yil oldu ve sadece yazlari gorusebildik.bu yuzden acikcasi onunla hic uzun sure yanyana gelemedim fakat beni sevdigini hissedebiliyorum. Son zamanlarda onla konusabilmek icin herseyi denedim, bir tek ayrılmayı denemedim inanin buna. sadakatinden suphem yok ama cok sessiz ve düz bir insan. Yillardir bunun uzaklığa dayali sebeplerden oldugunu dusunup bu dusuncemi bastirdim. Fakat evlilik tarihi yaklastikca kafamda soru isaretleri cogaldi. Bos zamaninda bile uyuyor, film izliyor, ama beni hic biseye dahil etmiyor. Herseyimiz ortak sadakatinden suphem yok fakat bu kadar rutine nasil dayanabilir bir erkek? Bazen dayanamayip baskalariyla konusma isteği olusuyor icimde. Ilgisizlikten ölüyorum ve Inanin romantiklik beklemiyorum tek istegim arkadas gibi konusabilmek ama yok faydasiz ... Her sordugumda cok yogunum yavrum diyo, aciklama getiriyor ... Mesajlasmayi sevmedigini söylüyor.. ama yanyanaykende pek sohbeti yuksek biri olmadi. sirf bu eksiklik yüzünden sadece negatif huylarini gormeye basladim ve acaba beni yurtdisi icin mi sevip katlaniyor diye bile dusunmeye basladim . Iliskiyi o zorla baslatti 4 sene önce... ugrasti, yalvardi yakardi .. bi sekilde ikna oldum diyelim ve sonradan sevdim guvendim. Ama evlilik yaklastikca ne paylaşıyoruz acaba diye sorgulamaya basladim . Bu iletişim eksikligi bi turlu geçmiyor ama iliskimi de bi anda kopartamiyorum. Siz olsaydiniz hangi yolu denerdiniz...
seven adam özler merak eder haber almayınca ortalığı ayağa kaldırır. konuşmayı sevmiyo telefonda tamam da görüntülü aramak diye bir şey var. siz yurt dışına çıkmak için aracı olabilirsiniz. sohbetsiz muhabbetsiz evlilik geçmez .evlenip ayrılmaktan sa şimdi bitir derim.

Merhaba, ilişki dediğin çok hassas bir konu o yüzden ne desem bilemedim. Bu dünyaya bir kere geliyorsun o yüzden doğru seçim önemli. Uzun yıllar olmuş evet ama pek de birşey paylaşamamışsınız. Evlendiğinde pek farklı olmayacak çünkü nişanlın neyse o, kendini de saklamıyor. Evlendiğinizde de davranışları değişmeyecek. bu nedenle sen ben böyle bir adamla yaşayabilir miyim sorusunun cevabını bir an önce vermelisin. Şu an ayrılamıyorsan evlendikten sonra vereceğin olumsuz bşir karar seni çok daha fazla yıpratır. Ben seviyorum diyorsan da ne yapman gerektiği belli

Merhaba kizlar,
Fikirlerinize cok ihtiyacim var. Ben yurtdisinda yasiyan bir genc kizim ve nisanlim turkiyede.
Kendisi cok iyi ve sadik bi insan ama neredeyse hic konuşmuyoruz. Aramizda gunaydin ve iyi gecelerden başka hic bir sohbet yok. Her yolu denedim, konusmayi kızmayı . 4 yil oldu ve sadece yazlari gorusebildik.bu yuzden acikcasi onunla hic uzun sure yanyana gelemedim fakat beni sevdigini hissedebiliyorum. Son zamanlarda onla konusabilmek icin herseyi denedim, bir tek ayrılmayı denemedim inanin buna. sadakatinden suphem yok ama cok sessiz ve düz bir insan. Yillardir bunun uzaklığa dayali sebeplerden oldugunu dusunup bu dusuncemi bastirdim. Fakat evlilik tarihi yaklastikca kafamda soru isaretleri cogaldi. Bos zamaninda bile uyuyor, film izliyor, ama beni hic biseye dahil etmiyor. Herseyimiz ortak sadakatinden suphem yok fakat bu kadar rutine nasil dayanabilir bir erkek? Bazen dayanamayip baskalariyla konusma isteği olusuyor icimde. Ilgisizlikten ölüyorum ve Inanin romantiklik beklemiyorum tek istegim arkadas gibi konusabilmek ama yok faydasiz ... Her sordugumda cok yogunum yavrum diyo, aciklama getiriyor ... Mesajlasmayi sevmedigini söylüyor.. ama yanyanaykende pek sohbeti yuksek biri olmadi. sirf bu eksiklik yüzünden sadece negatif huylarini gormeye basladim ve acaba beni yurtdisi icin mi sevip katlaniyor diye bile dusunmeye basladim . Iliskiyi o zorla baslatti 4 sene önce... ugrasti, yalvardi yakardi .. bi sekilde ikna oldum diyelim ve sonradan sevdim guvendim. Ama evlilik yaklastikca ne paylaşıyoruz acaba diye sorgulamaya basladim . Bu iletişim eksikligi bi turlu geçmiyor ama iliskimi de bi anda kopartamiyorum. Siz olsaydiniz hangi yolu denerdiniz...
pardon da bu eminlikler nerden geliyor? insan babasına güvenmiyor böyle. Ben burdan eminim adamın 2. bir hayatı var siz de yurtdışı biletisiniz. he içten içe adamın başka ilişkileri olduğunu düşündüğünüze de eminim çok fazla güven kelimesini geçirmişsiniz. kaldı ki yanyana bile alakasız bir çiftsiniz. niye zorlarsınız böyle adamları erkeklerin köküne kıran girmiş gibi anlamam

Merhaba kizlar,
Kendisi cok iyi ve sadik bi insan ama neredeyse hic konuşmuyoruz. Aramizda gunaydin ve iyi gecelerden başka hic bir sohbet yok. Her yolu denedim, konusmayi kızmayı . 4 yil oldu ve sadece yazlari gorusebildik.bu yuzden acikcasi onunla hic uzun sure yanyana gelemedim fakat beni sevdigini hissedebiliyorum. Son zamanlarda onla konusabilmek icin herseyi denedim, bir tek ayrılmayı denemedim inanin buna. sadakatinden suphem yok ama cok sessiz ve düz bir insan. Yillardir bunun uzaklığa dayali sebeplerden oldugunu dusunup bu dusuncemi bastirdim. Fakat evlilik tarihi yaklastikca kafamda soru isaretleri cogaldi. Bos zamaninda bile uyuyor, film izliyor, ama beni hic biseye dahil etmiyor. Herseyimiz ortak sadakatinden suphem yok fakat bu kadar rutine nasil dayanabilir bir erkek? Bazen dayanamayip baskalariyla konusma isteği olusuyor icimde. Ilgisizlikten ölüyorum ve Inanin romantiklik beklemiyorum tek istegim arkadas gibi konusabilmek ama yok faydasiz ... Her sordugumda cok yogunum yavrum diyo, aciklama getiriyor ... Mesajlasmayi sevmedigini söylüyor.. ama yanyanaykende pek sohbeti yuksek biri olmadi. sirf bu eksiklik yüzünden sadece negatif huylarini gormeye basladim ve acaba beni yurtdisi icin mi sevip katlaniyor diye bile dusunmeye basladim . Iliskiyi o zorla baslatti 4 sene önce... ugrasti, yalvardi yakardi .. bi sekilde ikna oldum diyelim ve sonradan sevdim guvendim. Ama evlilik yaklastikca ne paylaşıyoruz acaba diye sorgulamaya basladim . Bu iletişim eksikligi bi turlu geçmiyor ama iliskimi de bi anda kopartamiyorum. Siz olsaydiniz hangi yolu denerdiniz..
Yani yoğun bi iletişiminiz yok düşünün bence uzaklık konuşmamaya engel mi sizce

X