Nişan Nişan adetleri nelerdir

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Meraklibirisiibuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
9
2
Merhaba bayanlar Allah kısmet ederse yakında nişanım olacak . Nişan adetleri nelerdir ailemin pek maddi durumu yok damada ne alınır ne takılır bunları bilmek istiyorum . Nişan kız tarafına aittir diyolar bunu biliyorum ancak ben düğün istemiyorum pandemiden dolayı o kadar kişi toplanıp birbirimize sebep olmayalım nişanım da kimse olmayacak zaten kesinlikle istemiyorum ailelerimiz yaşlı ve kronik hastalar . Düğün olmayacağı için nişanıma özenmek istiyorum neler yapabilirim . Ev içinde olacak tabiki . Geleneklere pek bilgim yok ailemde pek bilmez . O yüzden baştan aşağı nişana dair bilgileri edinmek istiyorum mahcup olmamak için .

Hayırlı olsun. Bunun bi kriteri yok bence aileler karşılıklı konuşun iptal edebilirsiniz biz eşimle konuştuk iptal ettik ailelerimize de söyledik. Ortak bütçeyle hallettik hepsini. Kimse de zorlanmadı. Sadece yüzük aldık çiçek çikolata kıyafetlerimiz vs.

Ben nişanlandığımda pandemi yoktu ama bohça falan yapılmadı. İsteme yüzük bir arada yapıldı. Masa süslemesi pasta ve ikramlar vardı. Gelirken çiçek çikolata aldılar. Nişanlım kendi parası ile iki bilezik aldı. Ailem de çeyrek falan taktı. Bu kadar

X