"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

Aslında şöyle bir enine boyuna düşününce gerçekten de başıma çok geldi böyle şeyler benim.. Bazen canım bir yiyeceği çok ister, aşermek gibi ama hamile falan değilim sadece oburum Devlet yurdunda kalıyorum üniversitede okurken. Yurt yemeklerinden yiyemiyorum, hoşlanmıyorum tadından sürekli de fast food yemek, abur cubur yemek bir zaman sonra öğğğhh dedirtiyor insana Bir gün yurtta ki akşam vakti canım yaprak sarma istedi ama öyle böyle değil hayalini kuruyorum incecik sarmaların, telefon açıp anneme bile söyledim yaprak sarmalarını özledim annişim diye E öğrenci bütçem de limiti doldurmuş zati hani kalkıp gidip lokantada falan yiyemem ki saat de dokuza yakın, o saatte lokantada olan yemekler de pek yenecek gibi değildir tahminimce.. Oda arkadaşlarımdan biri de o gün eve çıkan bir arkadaşının yanına uğramıştı, saat ona doğru çıktı geldi elinde bir poşetle.. Masanın üzerine koydu, hadi gelin yumulun sarmalara kızlar dedi Ben şok oldum tabii, serap falan mı görüyorum diye düşünmedim değil mis gibi ev yapımı sarmaları görünce:86: Bir de erik çıktığı zamanlarda ne zaman canım erik istese, babam o akşam erik alıp gelirdi eve. Ya zihnimi okuyor, ya da telepatik bi ilişki var aramızda tek taraflı
Şundan da nefret ediyorum, bir akrabamız var ki ne zaman görmek istemediğimi söylesem anneme, aklımdan bile geçirsem adını, kadın karşıma çıkıyor o gün Bundan sonra iyi şeyler düşünelim de iyi olsun, belki gerçekten işe yarıyordur bu yöntem

Son düzenleme:
Şimdi iyi bir iş ve en fazla 2 yıla kadar kendime bir araba almaya odaklandım.Yani taktım diyebilirim.Bir de kilo verip o arabanın içinde gayet havalı bir şekilde istediğim kıyafetlerle dolaşmaya taktım Biliyorum bu da olacak.Çünkü şartlar olgunlaşmaya başladı bile.Eskiden çok şanssız olduğumu düşünürdüm şimdi ise gerçekten şanslı biri olduğumu düşünüyorum.Bir şeyi çok istersem mutlaka oluyor buna eminim.Yüce Rabbim esirgemiyor nimetlerini biz kullarından.Bir de şu geldi aklıma arkadaşlar,ben eskiden hep yarından korkardım ya yarın işsiz kalırsam ya birilerine muhtaç olursam vs vs vs.Şimdi hep diyorum ki rızkı veren Allah şüpheye düşmüyorum ve huzurluyum eskisine nazaran oldukça hemde.Allah umarım tüm inananlara hayırlı şeyler nasip eder...

Yani herşey için geçerli deil ama evet genelde böyle ...
en belirgin yaşadığım durum şu;
Kuzenim evlendi öğretmendi, 1 yıl mecburi hizmet diye gitti..
5 yılda döndü.. Evlendi güya 1 ay sonra geliyodu.. 1 yıl ayrı kaldılar...
Çok üzüldüm onlara ....
Yıllar sonra ben evlendim... 45 gün eşimle beraber kaldım...
Eşimin memurluğu oldu ve gitti. Şuan 3 yıllık evliyiz ve hala kavuşmayı bekliyoruz ...
Tabiki genelde güzel düşünmekte yarar var .. Ama yapamıyoruz işte ...

unutma neyi düşünürsen o olur. iyi de kötü de. O nedenle iyi şeyler düşün

gülümse
odaklan
değiştir

sen iyi de düşünürken bilinç altında kötüyü de düşünüp onun olmasına yardımcı oluyorsun. "biliyordum zaten diyip geçiyorum" cümlesinde bunu açıkça söyluyorsun. iyi bir şeyler istesende kötü bir şey olacağını düşünerek kendini buna odaklıyorsun kötü oluyor.

sadece olumlu olan şeylere odaklan. ego nun seni kötü şeylere odaklamasını engelle.

kitapların etkisi çok bence bu konuda. daha yeni başlıyorum bu tarz kitapları okumaya. bu işi ticarete döküp telkin hazırlayanlar var internette. ve gerçekten işe yaradığına dair yorumlar var

Aykut oğutun Evrenden torpilim var isimli kitabını tavsiye ederim.hiç ticari değil ve son derece anlaşılır bir dil de yazmış. Bana çok iyi geldi

ya öylesine düşündüğümüz şeyler için de bu geçerli mi,,,,,

Aslında ben bilinçli olarak değil de öylesine düşündüğüm şeylerde daha başarılı olduğumu gördüm. Çünkü öylesine aklına gelince ya olmazsa diye bir kaygı taşımıyorsun. O yüzden oluyor.

bilinçisz demeyelim ona .aslında bilinçli düşünüp egonun seni ele geçirmediği zamana sen öylesine zaman diyorsun. çünkü o anda isteyip siparişi veriyor gerisini evrene bırakıyorsun o da hallediyor. Ama ego işin içine girerse o zaman atıp tutuyorsun olurmu olmaz mı diye düşünürken odağın olması yönunden olmaması yönüne kayıyor

Böyle durumlar ilk başlarda korkuturdu beni. Aklıma kötü bir şey geldiğinde ya olursa diyordum ama artık kendimi kontrol edebiliyorum. Tabi bunu her zaman yapmak mümkün değil Yoksa insan çıldırır. Ama yine de olumsuz düşünceler yerine olumluları getiriyorum ve kendime, düşüncelerime ve dualarıma inanıyorum. :93:

o kötü düşünceleri aklına getiren egon. egon senle konuşmaya başlarsa atıp turmaya başladığın anda dikkatini başka bir şeye ver kendini oyalayacak dikkatini çekecek birşeyler bul. ya da otur allahın sana verdiği şeyler için şükretmeye başla. o zaman göreceksin ki şükrettikçe mutlu oluyorsun rahatlıyorsun. zaten o zaman egon kaçacaktır. mutlusun diye sana bulaşamayacaktır.

gülümse odakla değiştir :)

:) Ben zaten hep öyle yaparım. Dediğim gibi eskiden böyleydi ama şimdi kötü bir şey olsa bile moralimi bozmamaya çalışıyor ve hep şükrediyorum. Olmamış şeyler için bile ''olduğu düşünerek'' şükrediyorum. Şükür insana daha çok yaklaştırır dileğini çünkü. Artık bunu alışkanlık haline getirdim ve mümkün olduğunca yapıyorum hep. Hem şükrediyorum hem de istediklerimi olmuş gibi hissediyorum, olmuş gibi yapıyorum. O an onları yaşıyorum ve çok işe yarıyor. :):)

mmmm sen bu işi keşfetmişsin. şükür ile gelen mutluluğun tadı hiç bir şeyde yok. O mutlu anlardan sonra egon araya girmeden dile ne dileyebilirsen.

gülümse

odaklan

değiştir :)

benim hiç başıma gelmez böyle şeyler hadi tamam evlilik iş falan büyük şeyler olduğu için olmuyo diyosunuz. ama ben birini düşündükten sonra pat diye karşıma çıktığını yada aradığını bilmem hiç. liseden bi arkadaşım vardı samimiydim sonra onun hareketleri yüzünden küstüm onunla bu kız lisenin bitimine 2 ay kala kocaya kaçmış nişanlanmış ayrılmış o zamanlar duymuştum bunları.yaklaşık 5 yıldır hiç görmedim haberinide almadım ama onu çok merak ediyorum hep düşünüyorum bi karşıma çıksa falan diye ama yok.ulaşabileceğim bi tel nosu adres falanda yok.şimdi sizin yazdklarınızı okuduktan sonra düşünüyorum acaba kıza bişeymi oldu başına kötü bişeymi geldi ondanmı karşıma çıkmıyo diye:44:
amaa bi kaç gündürde canım nasıl baklava istiyo kimseyede söylemiyorum anneme babama söylesem alcağım cevap bayram geliyo bayramda yersin olur diye düşünüyodum.dün akşam babam baklava getirmiş nasıl sevindim

ben buna önsezi ve bazen kalbim temizmiş diyorumm... benim de çok başıma gelir .. okadar inanırımki bazen abartıp birşeyi kırk kere dersen olurmuş sözünden yoluna çıkarak .. bana bunu alacak , veya şuraya tatile gideceğiz diye 40 kez tekrarlarken buluyorum kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…