"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

Önceden hep iyi düşünüyordum olumlu yanından bakıyordum ve kötü oluyordu bu seferde al sana hayal kırıklığı uğraş bakalım..

Sonra kötü düşünmeye başladım yine kötü oluyor bi fark yok yani..Hiç olmazsa hayal kırıklığı yaşamıyorum biliyordum zaten diyip geçiyorum..

:KK53:eski sevgilimle herşey çok güzel giderken içimde kaybetme korkusu oluştu birden
..arkadaşıma onu kaybekten çok korkuyorum dedim..
ertesi gün pat diye babası aradı ben olması istemiyorum bitsin dedi
bitirmek zorunda kaldık..bende böyle kaldım:KK53:

bigünde bi arkadaşla oturuyoruz kafede şakasına kredi kartımı aldı cüzdanına koydu..
telefonu çaldı konuşmaya gitti.. bende içimden dedim ki şimdi memleketine falan gider onda unuturum kartımı gelince alayım (memleketine gitmesine en az 2 ay vardı hiç bahsi geçmedi).. görüşmeyi bitirdi yanıma geldi ben yarın memlekete gidiyorum annem rahatsızlanmış dedi ben yine şok:KK53::KK53:

İşte kafama takılan soruyla alakalı yaşanan bir durum.

Şimdi arkadaşımız durduk yere sevgilisini kaybetme korkusu yaşamış ve kaybetmiş. Ama neden mutluluk hayali kuramadı onunla? Çünkü bence olacağı yokmuş. Bu durumda da kader giriyor sanırım devreye. Yani ne diye yoksa insan sevgilisinden ayrılmayı düşünsün ki. Bir gün de benim sevgilim ağlamıştı yanımda, seni kaybedersem nasıl olur diye düşünüyordum demişti. Ve bir süre sonra da ayrıldım ondan ve gerçekten çok üzülüp ağlamıştı. :KK43:(

Ben de biriyle buluşmak istiyordum. Uzun zamandır görmediğim biriydi ve ayrı şehirlerde yaşıyorduk. Bu insanla buluşmayı, yüzünü görmeyi çok istiyordum aslında ama bir türlü onu karşımda görüp, ona sarıldığımı canlandıramıyordum gözümde. Ve olmadı tabi ki. Göremedim onu. Bazı şeyler de ne kadar istersen iste olmuyor çünkü olduramıyorsun o işi kafanda. Yani zaten yaşanmayacak olan bir durum o. Bu yüzden böyle.

Ya da yanlış mıyım bilmiyorum. :KK43:( Keşke böyle olmasa.

bi olay daha aklıma geldi :
bigün erkek arkadaşımla buluşucam. babamın evde olmaması gerek ama evden çıkmam için. babamda o gün izinli. anneme babam evde gitsede sabah rahat rahat hazırlanıp çıksam dedim. gece telefon geldi ve babam şehirdışına gitti. :KK53: benim başıma çok gelmiştir böyle şeyler.

şimdide bu sene yan gelip yatıp hazırlanmadığım sınav için çok iyi şeyler düşünmeye hayal kurmaya başladım. seneye tekrar giricem ve o zaman herşey çok güzel olucak. :KK69:

şöyle diyor okumakta olduğum kitap : ego şeytan olarak kabul edilir tek amacı kendini var etmektir bunun tek koşulu diğerini yok etmektir...egoyu susturunca gerçekten düşünmeye başlar insan...ruhuyla üretmeye başlar

O kitap bende de var. Yıllar önce okuyordum ama bırakmıştım sonra. Bir daha bakayım.

kitapların etkisi çok bence bu konuda. daha yeni başlıyorum bu tarz kitapları okumaya. bu işi ticarete döküp telkin hazırlayanlar var internette. ve gerçekten işe yaradığına dair yorumlar var

kitapların etkisi çok bence bu konuda. daha yeni başlıyorum bu tarz kitapları okumaya. bu işi ticarete döküp telkin hazırlayanlar var internette. ve gerçekten işe yaradığına dair yorumlar var

Bence de öyle. Ben de büyük ihtimalle biliyorsundur, bir ara çok sükse yapmıştı, "Tanrılar Okulu"nu aldım, başladım okumaya. Roman şeklinde, kişisel gelişimle ilgili. İnsanın aslında ne kadar güçlü olduğunu ve istediği her şeyin gerçekleşebileceğini anlatıyor. Daha neler vardır bilmiyorum. Başlarındayım. Çok işime yarayacak gibi duruyor. Bakalım. :97: Bu tür konuları epeyce kapsamlı işleyen kalın bir roman. :97:

Her yaz her düğünde diğer yaz bende evleneceğim deyip heveslenip odaklanıyorum sanki nişanlıymışım da yaza

evlenecekmişim gibi düşünüyorum ama kaç yaz geçti aynı tas aynı hamam ben inanmıyorum bu duruma..
:85:

Bence de öyle. Ben de büyük ihtimalle biliyorsundur, bir ara çok sükse yapmıştı, "Tanrılar Okulu"nu aldım, başladım okumaya. Roman şeklinde, kişisel gelişimle ilgili. İnsanın aslında ne kadar güçlü olduğunu ve istediği her şeyin gerçekleşebileceğini anlatıyor. Daha neler vardır bilmiyorum. Başlarındayım. Çok işime yarayacak gibi duruyor. Bakalım. :97: Bu tür konuları epeyce kapsamlı işleyen kalın bir roman. :97:

duymuştum kitabı. bu kitap bitince bende alıp okuyayım.
kendi sesimi telefona kaydedip geceleri dinliyodum bende. kısık sesle düşünce gücümü harekete geçirecek, bilinçaltıma işleyecek şeyler söylemiştim. o dönem olmasını istediğim çok önemli birşey vardı. oldu da fakat daha sonra uğraşmadım.

duymuştum kitabı. bu kitap bitince bende alıp okuyayım.
kendi sesimi telefona kaydedip geceleri dinliyodum bende. kısık sesle düşünce gücümü harekete geçirecek, bilinçaltıma işleyecek şeyler söylemiştim. o dönem olmasını istediğim çok önemli birşey vardı. oldu da fakat daha sonra uğraşmadım.

Aaa o da çok güzel bir fikir. :)) Ama ben kendi sesimi duymaya katlanamıyorum. Kaydedip dinleyemem sanırım. :)
Ama istediklerimi toparlayıp bir kağıda yazdıktan sonra kısık sesle tekrarlarım geceleri özellikle ve gün içinde tabi ki. İnşallah benim isteklerim de bu şekilde gerçeğe dönecek. :KK61:

Aaa o da çok güzel bir fikir. :)) Ama ben kendi sesimi duymaya katlanamıyorum. Kaydedip dinleyemem sanırım. :)
Ama istediklerimi toparlayıp bir kağıda yazdıktan sonra kısık sesle tekrarlarım geceleri özellikle ve gün içinde tabi ki. İnşallah benim isteklerim de bu şekilde gerçeğe dönecek. :KK61:

inşallah döner :) önemli olan bilinç altına işlemesi ve düşünce gücüyle onu çağırman. ben gündüz dinleyemzdim kısık sesle kaydedip gece uyurken dinlerdim. okuduğum bi yerde de bu gibi telkinlerin uykuda dinlenmesinin daha faydalı olacağı yazıyodu.

Son düzenleme:
Her yaz her düğünde diğer yaz bende evleneceğim deyip heveslenip odaklanıyorum sanki nişanlıymışım da yaza

evlenecekmişim gibi düşünüyorum ama kaç yaz geçti aynı tas aynı hamam ben inanmıyorum bu duruma..
:85:

Aynı tas aynı hamam diye düşünüp olumsuzluk yaymamalısın. Bu yaz evlenemedin ya, bu duruma isyan etme ve gülümse. Hayatını, hayatın sana getirdiklerini kabullen ve içinde bulunduğun duruma şükret. İnan çok mutlu ve huzurlu olacaksın. Ve istediklerin de gerçekleşecek. Bu yıl olmadı, diğer yaza olmayacağı ne malum? Diğer sayfada yazmıştım. Ben bir şey için hiç bıkmadan 4 yıl hayal kurdum. 4 yılın sonunda gerçek oldu o hayalim. Öyle hemen olmaz ki bazı istekler. Azıcık sabırlı olmak gerekiyor. Böyle kestirip atarsan hiç mutlu olamazsın. Sadece içinde bulunduğun duruma üzülüp, üzüldüğünle kalırsın. Hayatın tadını çıkarmaya bak ve o esnada isteklerini de dile getir, çok çok arzula. İsyan etmeden, şüpheye düşmeden, kabullenerek...

son zamanlrda bende aynisini dusunuyorum :) kariyerimle ilgili kucukken filmlerde gordugum seylere ozenirdim hep :) cocukluk iste hayal kurardim, simdi nerdeyse o halini kurdugum durumla burun burunayim, hemde isteyerek bilerek gelmedim bu duruma, hep kader aglarini ordu :)

bana çok fazla oluyor. özllikle de sevdiğim kişiyle ilgili. Mesela sıkıntılıyım son bir kaç aydır onunla alakalı ve benim içimden geçen-istdiğim birşeyi hayl ediyorum onun bana söylediğini,ona cvp verdiğimi veya olumsuz durumlard bile.. Demekki çok dert ediyorumki gerçekleşiyor. Özellikle de onun yapma ihtimalini çok düşük saydığımda oluyor. Ben bunu acaip sıklıkta yaşıyorum arkadaşlar.

İşte kafama takılan soruyla alakalı yaşanan bir durum.

Şimdi arkadaşımız durduk yere sevgilisini kaybetme korkusu yaşamış ve kaybetmiş. Ama neden mutluluk hayali kuramadı onunla? Çünkü bence olacağı yokmuş. Bu durumda da kader giriyor sanırım devreye. Yani ne diye yoksa insan sevgilisinden ayrılmayı düşünsün ki. Bir gün de benim sevgilim ağlamıştı yanımda, seni kaybedersem nasıl olur diye düşünüyordum demişti. Ve bir süre sonra da ayrıldım ondan ve gerçekten çok üzülüp ağlamıştı. :KK43:(

Ben de biriyle buluşmak istiyordum. Uzun zamandır görmediğim biriydi ve ayrı şehirlerde yaşıyorduk. Bu insanla buluşmayı, yüzünü görmeyi çok istiyordum aslında ama bir türlü onu karşımda görüp, ona sarıldığımı canlandıramıyordum gözümde. Ve olmadı tabi ki. Göremedim onu. Bazı şeyler de ne kadar istersen iste olmuyor çünkü olduramıyorsun o işi kafanda. Yani zaten yaşanmayacak olan bir durum o. Bu yüzden böyle.

Ya da yanlış mıyım bilmiyorum. :KK43:( Keşke böyle olmasa.

Canım bence olacagı yokmus dıye dusunursek o zaman hıc bır sey yapmayalım Kadere gıden 8 yol var hepımızın :89:hayatını degıstırmek kendı elınde alnında sadece olecegın gun evlenecegın kısı ve dogacagın gun yazılı bu 3sey dısında herseyı degıstırmek senın elınde dusunsenıze oss sınavına gırıp 1 yıl calısıyorz hayatımızın 30 40 senesı buna gore sekıllenıyor secımlerı bız yapıyoruz bı sey olmayacaksa zorlamanın bı anlamı yok sızın ıcın hayırlı olsaydı emın olun olurdu :)

Canım bence olacagı yokmus dıye dusunursek o zaman hıc bır sey yapmayalım Kadere gıden 8 yol var hepımızın :89:hayatını degıstırmek kendı elınde alnında sadece olecegın gun evlenecegın kısı ve dogacagın gun yazılı bu 3sey dısında herseyı degıstırmek senın elınde dusunsenıze oss sınavına gırıp 1 yıl calısıyorz hayatımızın 30 40 senesı buna gore sekıllenıyor secımlerı bız yapıyoruz bı sey olmayacaksa zorlamanın bı anlamı yok sızın ıcın hayırlı olsaydı emın olun olurdu :)

Her şey için geçerli değil ama bu olacağı yokmuş düşüncesi. Bazı şeyler olmuyor. Ve bu yüzden hayali de kurulamıyor. Bundan bahsettim ben. Evleneceğimiz insan yazılıysa kaderde neden istediğimiz gibi bir insanın hayalini kuralım ki o zaman? Herkes beklesin kaderimde yazılı bahtıma ne çıkarsa diye. O da doğru değil bence. Kişinin öleceği gün de değişkendir, kesin değildir ki. Bazı olaylar için ne yaparsan yap olmadığı üzerinde durdum ben. Yoksa öyle kaderci bir insan değilim. Bu arada senin hayırlı olsaydı emin ol olurdu düşüncen ile benim olacağı yokmuş demem aynı anlama geliyor. Sadece cümlelerimiz farklı. :97:

X