"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

Hep yürüyüşe çıktığımdan ve yalnız yürümemden dolayı kendime bir köpepeğim olsa derdim sonra komşunun köpeği yavrulayınca kızımda isteyince bu dilek oldu

geçen hafta tv de bir spiker beğendim çok hoşuma gitti. sonra dedim ki kendi kendime"yuzyuze görmek lazım. kameralarda böyle, acaba gerçekten görsen aynı etkiyi uyandıracakmı" bir hafta geçmeden arkadaşım aradı hafta sonu MFÖ konseri var dedi ve aklımda yokken oraya gittim. A bir baktım 5 sıra önümde o tv de ki spiker gelmiş oturyor( gerçekte görünce hoş değilmiş bu arada ) sipraişi verince ve düşünmeyince her şey oluyor.

gülümse

odaklan

değiştir

bugün canım çok çikolata çekmişti.
babam dışardaydı arıycaktım unuttum sonra.
bi baktım babam elinde çikolatayla gelmiş

Geçenlerde yazmıştım yine.Biz tayin mağduruyuz diye. 3 yıllık evliyiz. evlendiğimizin 45. günü eşim memur oldu gitti.1 yıl sonra tayin olacak mutlaka dedik olamadı.2. yıl dedik olmadı.3. yılın şansını deneyeceğiz yine olmayacak muhtemelen.Azami hizmet süremiz ise 4 yıl.4. yıl tayin alabiliyoruz yalnız eşim Aralık girişli ve tayin dönemi haziran-eylül arası. 3 ay içinde tayin vermeyeceklermiş gibi düşünüyorum hisstmek istemiyorum ama sanki hissediyorum.eee burası madem pozitfi yayma yeri siz olsanız nasıl düşüncenzi değiştirirdiniz ? ve bundan öncesidde 2 yıl daha ayrıydık.eşimle tanıştığımdan bu yana sadece okul döeneminde 2 yıl beraber olabilidik.Takatim kalmadı.Varsa bi fikriniz gerçekten güce ve güzel düşünceye ihtiyacımız var. Sırf kavuşalım diye bebek istedik ki ilkinde kazayla hamile kaldım, 2. hemen olur dedi dr. 9 aydırda bebek olmuyor.Tayin kapılarımız her yerden kapalı.Gülümseyemiyorum, odaklanamıyorum, değiştiremiyorum.Bunları yaptığımda da sonuç elimde koca bir 0 'dı.Pozitivizme çokta inanıyorum ama özellikle hayatımın son 3 yılında pozitivizmde kar etmedi.Var mı odaklanabileceğiniz güzel noktalar bu durumda ? İnanın daralıyorum, tükendim resmen .. Buradan bari bi umur olsun istiyorum ....

sanki oluyo bişeyler,, düşündügüm bişey aynı anlamda ama farkı biyapıda gelişmeye başladı sonu yine hayal ettiğim gibi olur inşallah,,,,

bende gece yatarken hep hayal kurarım :) mesela diyelim o gece erkek arkadasıma bozuğum hayalimde hep onunla kavga ederim küserim falan..hiç sasmaz ertesi gün sabah yada aksam gercekten tartısırım.. daha fazla örneklerde var ama sürekli cıkan yasadığım bu

negatife değil de biraz da pozitife odaklan ki hayatında olumlu şeylerde gerçekleşsin. şu kısa dünyada mutlu olmak varken üzüntülere odaklanıp hayatı zindan etmek niye.

gülümse

odaklan

değişsin:)

yok yok olmayacak ,,, bi gelişme oldu olumsuz yönde,,,,

ama bu ayı fırsat bilip bol bol dua edlim kızlar,, istediğimiz herşeyi isteyelim allahtan,,,

Kötü günler yaşamışsın ama bak sonuna gelmişsin. Kendini pozitif görmene rağmen yaşanan olumsuzluklardan dolayı kendini negatifliğe itmişsin. olumsuz şeylere değil olumlu şeylere odaklan. Bunlar neler diye sorarsan onu ben bilemem şeker. hayatındaki küçük dahi olsa mutlaka olumlu şeyler vardır. onları düşünerek odaklan. düşün ki zor günler geride kaldı. tayine az kaldı. sıkıntılar bitecek ve eşinle birlikte olacaksın. Sen olumsuzlukları düşünüp moralini bozuyorsun ve pozitifmiş gibi düşünüyorsun. şimdi sen bırak artık atıp tutmayı eşin ile bir araya geldiğinde neler yapacağınızı düşün. hatta eline bir kağıt kalem al satır satır neler yaşayacağınızı yaz. Her gece yatmadan önce bunları gösden geçir ve oku. En ince ayrıntıya kadar neler yaşayacağınızı bu yazdıklarına bakarken hisset. Bu seni olumlu düşünmene neden olacak , olumlu düşününce de istediklerine odaklanacaksın ve sonunda geçerkleşecek. UNutma Allah sabredenleri sever.

evet bu çok doğru ve bilimsel olarak rezonans kanunuyla kanıtlanmış
Yüce Allahın hikmet denizinde secret sadece bir damla ancak
Yaradan vermeyeceği şeyi istetmez kabul etmeyeceği duayı ettirmez

meraklısına Rezonans Kanunu

Son düzenleme:
Kalbimizle Dünyayı Değiştirebiliriz.

Tüm bu anlatılanlar, sahip olduğumuz inançların evrene yollandığı ve Rezonans Kanununun esaslarına göre evrende kendileriyle aynı titreşimdeki enerjileri aradığı anlamına gelir.

Benzerler birbirini çeker. Bizim enerjimizle rezonans içinde olan her şey hayatımızda tahakkuk edecektir. Sözün özü; inandığımız her şey yaşamımızda gerçekleşecektir.

Bu nedenle, isterken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar:

Ne dilersen dile, bunu mantık seviyesinden kalp seviyesine taşı,
İsteklerimizin gerçekleşebilmesi için, bunun mümkün olduğuna kesinlikle inanmalıyız.
İsteklerimizin gerçekleşebilmesi için önce kendimizi mutlu bir ruh haline sokmalıyız.
Öncelikle bilincimizi hedefimize yönlendirmeliyiz ki, hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz şeylerle etkileşime geçebilelim. Hayatımızda sadece derinden inandığımız şeyler gerçekleşebilir. Bu en başta kendi hakkımızdaki düşüncemiz için geçerlidir. Kendimizle ilgili görüşlerimiz yaşayacaklarımızı belirler. Tabii ki bu, bir şeyleri harekete geçirebilmek için gerekli olan güç ve kudrete sahip olabilmek için, bu kudretin bize dışarıdan verilmediğini, içimizden husule geldiğini anlamamız gerektiği anlamına da geliyor. Demek ki dış dünya, her zaman bizim iç alemimizi yansıtır.

evet daha fazla sokmam lazım pozitifliği hayatıma haklısın :)

ben psişik gibiyim aklımdan bişey geçiyo hemen diyorum sonra dediğim çıkıyo çok örnek vr

rüyalarımda sınav sonuçlarımı gördüm çıktı arkaşımın başına gelcek olayı gördüm çıktı
annem abimi merak etmişti ben dedimki asansördedir asansördeymiş
bnm ki böle oluyo

Kesinlikle neyi düşünürsek onu çağırırız.
İstanbulda sadece bir okulu tercihlerime yazmışken
oraya girmem, ev almamız, kardeşimin iyileşmesi,
hastalık hastası annemin başına gelmeyen hastalık
kalmaması... Bunların hepsi benim için buna kanıt.

Her şey enerjide bitip başlıyor öyle ise ....
İyi de mesela hayattan bezmişşş mutsuz ruhsuzz bir insanın enerjisi ne kadar olabilir ki. Ya da hepimizde bu enerji var mı acaba:44:

Pozitif düsünmek öyle sanildigi kadar kolay degil. Ama gercekten cok yararli.

Moralim bozuk oldugunda aklima komik seyler getiriyorum. Sacma sapan seyler düsünüyorum
Ya da gülümsemeye calisiyorum. Cok faydasi var, tavsiye ederim.

Bunlari yaptiginiz zaman dert ettiginiz seyler bir anda degerini ve önemini kaybediyor..

Ve ayrica 'farkindalik'la ilgili güzel bir yazi var nette. Onu da okumanizi tavsiye ederim. Inanin bir cok seye farkli bakmaya basliyorsunuz.

Bede de şöyle bi durum oluyo, bi konuya merak sardıysam mesela birkaç ay veya bir yıl kadar sonra, o ilgilendiğim konuyla ilgili büyük bir fırsat çıkıyo ya da onunla ilgili bi olay yaşıyorum... Atıyorum mesela vişneye merak mı sardım, bi kaç ay sonra vişne sokak diye bi sokağa taşınıyorum:))

çok ciddi şeyler oldu mu hatırlamıyorum ama tavla oynarken karşımda ki örneğin üç- iki atmasın diye aklıma getiririm o hooop atar.

kendimde şunu atayım diye dillendiririsem hemen atarım.

ve her defasında çağırınca oluyormuş demekten kendimi alıkoyamam.

Teşekkürler, birde böyle deneyelim.İnş güzel düşünelim güzel olsun.ama maalesef her zamn güzel düşünmek mümkün olmuyor.Hadi bakalım yeniden rast gele inş ...

Maalesef ki benimde buna dair yaşadığım kötü şeyler.Evet düşündüğüm şeyle ilgili mutlaka bi fırsat çıkıyor ama son yıllarda farkettim ki ben birinden çok sevgiyle ve uzun süreli bahsettikten kısa bir süre sonra vefat ediyor ! 2 ani ölüm gerçekleşti bu şekilde, o günlerde o insanlar dilimdeydi. 1 de beklenen 1 ölüm. bazen birilerini sevgiyle uzun süreli anmaya korkar oldum ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…