"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

olmaz olur mu canım hepimiz insanız sonuçta kimse mükemmel değil ki hele ben istikrarlı bi insan olamadım hiç bir zaman mutluyken bir anca bi mutsuzluk giriverir kanıma buna engel olamıyorum sanki benden habersiz bir şeyler oluyor gibi hissediyorum zamanla kafanda fikirler oturmaya başladıgında en önemli şeyin inanç oldugunu gerisinin önemli olmadıgını hissedeceksin.yaralar hep sızlar kabukları düşene kadar.

inşallah canım , o kadar haklısın ki şu son sözünde , yaralar hep sızlıyor kabukları düşene kadar , ki bende öyle bişey varki kanser gibi bi an tedavi oldu gecti sanıyorum sonra tekrar basa dönmüşüm :S

Ben bugün çok negatifim, güzel şeyler düşünemiyorum, atamıyorum içimdeki kötü hisleri. Ama bende şöyle bir şey var, bende bu felsefe ters işliyor galiba, ne zaman bir şeyi çok istesem ya da olacak desem olmuyor ama vazgeçip de olmayacağını düşünmeye başladığımda oluyor. Bu nasıl bir şey?

bu benim de başıma geldi çok defa , hatta aklımdan şu geçmiştir artık olsa ne olmasa ne .. ama şöyle birşey okudum , bir şeyin sonucuna odaklanmak gerekiyor , bir dileğin gerçekleşmiş halini hayal etmek gerekiyor , ben bunu yapamamışımdır geçmişte hiç.ben hep bişey dilerdim hep hem sonucu hem de nasıl olacagını hayal ederdim ve genelde artık ümidi kesince olurdu . bunun sebebide o olus sekline yogunlasmakmıs. yani bişeyin nasıl olacagına sen karar vermemelisin sadece olup olmayacagına karar verip inanmalısın ona görede ya olacak ya olmayacak ... off ne cok sey biliyorumda bi yıldır hala cok az yol alabildim gibi geliyor bu konulardaaa

Bak bu aklıma çok yattı canım, ben de denemek istiyorum, ne yapmalıyım yani, doğru mu anlamışım şimdi bakayım? Diyorsun ki, oturup hayal kur ama nasıl olacağını değil sadece sonucun hayalini kur. Mesela basit bir örnek verirsem, diyelim bir elbise almak istiyorum vitrinde beğendim, hayal kurarken o elbiseyi üstümde düşüneyim ama nasıl aldığımın hayalini kurmayayım? Bu tarz bir şey mi?

evet canım bnm aynen öyle , okuduğum yazıda şoyle bir örnek vardı bu konuda , diyordu ki " taksiye bindiğinizde taksiciye 'acaba şu yoldan mı gitsem yoksa bu yoldan mı gitsem , acaba şu yoldan gitsek daha mı iyi olur vs. ' derseniz taksici sizi inidrebilir bile ama taksiciye sadece 'ben şuraya gitmek istiyorum ' derseniz o sizi bildiği en kısa yoldan hedefe ulastırır. yani evet o elbiseyi üstünde hayal et ama ona ulaşman için olması gerekenleri düşünme ( annenin sana gelip para vermesi , piyangodan para cıkması vs :)
çünkü o zaman bilinçaltının sana istediğin sonucu getirmesini engelliyormussun farkında olmadan

mutsuz oldugum konuları yazdıgım kağıtla beraber plaja gittm. dalga sesi ve ay ısıgı içimi huzurla doldurdu ve olumsuzluklarımı endişelerimi korkularımı salıyorum sizden kurtuluyorum diyerek kağıdı kumun üzerinde yakıp derin bir nefesle denize üfledim. ve suan o kadar iyi hissediyorum ki.
bunu her dolunayda yapacagım

Teşekkürler Mlle'cim, deneyeceğim bunu, bakalım başarabilir miyim?

kızlarr sözde bende bu gece bütün dileklerimi olmuş gibi yazıya dökecektim ama hiç içimden gelmiyor nedense yazmak sanki olmuşçasına oturdum Allah'a şükrettim ama yazamadım neense ya.Bi de ben iyi şeyler düşünsem istesemde sanki hep bi engel olucakmış kötü bişeyle karşılaşıcakmışım geliyor şu olumla denen şeyi tam oturtamyorum beynimde bilinçaltımda napcam bennn

canımm üzme kendini , bilinçaltını değiştirmek zaten zor bir iş , bu hepimiz için geçerli ama çalışmak gerek , disiplinli bir çalışmayla o sana hayatı zehir eden bi engel çıkacak düşüncesinden kurtulabilirsin , bunun için sana bi link önermek istiyorum ama burda link paylaşmak serbest mi acaba ??

Mlle canım vallahi tamda aklımda olan şeyi yazdn sırf bu yüzden uyku girmedi gözüme iyiki girmişim siteye ay öyle kötü oldum ki istedigim şeyi düşünmekten şöyle şöyle olsada böyle böyle olsa diye kurdumda kurdum sonrada uykum kaçtı.Artık düşünmeyeceğim nasıl olur diye birde istedigim şeyi düşünüp olsunda şunu şunu diyeceğim diye kendi kendimi yedim ay düşünmeyeceğim paranoyak olcam bu seferde

bilgecim seni o kadar iyi anlıyorumki ..ben aylarca uyku uyuyamadığımı biliyorum düşünmekten ihtimalleri , bir çeşit virüs gibi kafanda laflafı açıyor , o olmasa şu olsa diyorsun . arkadaşlarım bana seni psikologa götürcez yeter artık derlerdi. ama baktımki gerçeten faydası yok , ihtimalleri düşünmek bir yol aramak çamurlu suyu çalkalamak gibi . ne zamanki artk ugraşmamaya karar veriyorsun , o zaman olayın ne kadar sade olduğunu anlayabiliyorsun . ben gerçekten büyük yol katettim ama hala bnm de uyuyamadığım geceler oluyor ama kendimi toplayıp sal artık tüm bunları deyip güzel seyler düşünmeye zorluyorum sonrada hayallere dalıyorum . mesela gecen gün bi resim buldum derginin birinden kendimi orada hayal ettim bakarken şimdi arada cıkarıp bakıyorum cok yardımcı oluyo insan somut bişeye bakarak daha güzel hayaller kurabiliyor . aşıcaz tüm engelleri hep birlikte , paylaşarak ve destek olarak birbirimize

arkadaşım inan şu olumsuzlukları hayatımdan çıkarmaya o kadar ihtiyacım var ki...sayfaların tümünü okumadım nasıl ve nereden başlamalıyım

arkadaşım inan şu olumsuzlukları hayatımdan çıkarmaya o kadar ihtiyacım var ki...sayfaların tümünü okumadım nasıl ve nereden başlamalıyım

istediğin yerinden başla canım , ama tabi başından başlarsan daha güzel olur cünkü cok güzel paylaşımlar var , insan okurken zaten bir bakıyo sonuna gelmiş

ben genellikle olaylara farklı bir bakış açısıyla bakarım. ilk başlarda zor olsa da zamanla hayat felsefeniz oluyor... yani dünyaya geldik,geliş amacımız var.ben burada kendimi bir sınavda gibi hissediyorum .yani: ya bunda bir hayır var yada Rabbim beni deniyor, vs. diye düşünüyorum.eğer sabredersem herşey yoluna girecek diyorum.bir yerde şöyle bir şey okumuştum(aklımda kaldığı kadarıyla):Allah her insana ,her gün ona yetecek kadar sabır kuvveti verirmiş. Ama insan ya geçmişi düşünüp ah vah edip yada geleceği düşünüp evhamlanarak o sabır kuvvetini dağıtırmış.bulunduğumuz güne de sabır kuvveti kalmazmış.

“Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır.”

Aslinda ben görüyorum ki isterken bile hayirlisini istemeli insan,yani düsünerek isteyerek cekebiliyoruz kendimize evet. ama hayirlisini hep istemeli...

ya birde diyorum ben ne zamandir diyorum su yüzümdeki killar gitsin ama gitmiyor:26:

kızlar oluyor vallahi oluyor bugün daha huzurlu uyandım yazdığım bir çok şey şu saatte aklıma geliyor düşünmeden duramadığım uykumu kaçıran şeyleri aa bu sabah düşünmemişim dedim kendi kendime birde sıktım yanagımı güzelce aferin diyee yazdığım tüm şeylere bugün bir adım daha yaklaştıgımı gördüm dün 93.8 kg gelirken bugün 91.3 geldim gerçi sindirim sistemimin bana oynadıgı bir oyun bir kısmı ama olsunn perşembe günü diyetisyende 92.8 gelmiştim 1 buçuk kilooo ne demekkk yani şuan havalarda uçuyorum ve paylaşabileceğim tek yer burası beni anlayacağınızı biliyorum sizi seviyorummmmmm özelliklede Mlle arkadaşımı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…