Nereden kıyafet alışverişi yapıyorsunuz?

Hillad

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
516
473
arkadaşlar bu da dert mi demeyin. Öyle bir dert ki yemin ediyorum uyuyamadım bu saate kadar.
Şimdi şöyle söyleyim, pek fazla alışverişle haşır neşir birisi değilim. Hamilelikti doğumdu ücretsiz izimdi hep erteledim. Günlük kıyafetler, spor tarzı eşofman falan giydim, evde pijamalar taytlar. Sporları spor mağazalarından, evdekileri iç çamaşırı mağazalarından aldım. Şimdi bu yıl çalışıyorum ama daha böyle idari bir görevim var ve nereden nasıl alacağımı bilemiyorum. Piyasa gerçekten çok ama çok pahalı.
Bu arada tesettürlüyüm ve tesettür mağazalarından arada alıyordum ama onlar da büyük şehirlerde var ve öyle bir şehre gidersem falan. Çünkü çok küçük bir şehirde yaşıyorum ve burada mağazalar yok, ürünler de tek tük çok kaliteli olmamakla birlikte çok da pahalı, yani 100 TL’nin altında tunik falan bulmak mümkün değil. İnternetten sitelere bakıyorum hep boy boy elbise ve feraceler var. Ben ikisini de giymiyorum tarzım gereği.
Ne yapayım, siz nereden alışveriş yapıyorsunuz?
Böyle şık, nezih, biraz daha klasik ve biraz da uygun (100-200tl arası ) şeyler nerelerde olabilir? İnternetten de denedim ama bazen mağazadakinden daha pahalıya aldığımı farkettiğim oldu. Kaliteli diye bir siteden aldım düğmeleri koptu, kenarları söküldü, oturdum diktim makinada..
Lütfen konumu taşımayın. Bugün gittim mesela 700 tl ye 4 parça birşey aldım il dışına gidip, eşim beğenmedi, yarın değiştirmeye gidecem.

Tesettür mağazalarından almanıza gerek olmadığını belirteyim.
Şuan her yerde uzun tunikler, üzerine oturmayam parçalar mevcut.
En kötü ihtimal 1 beden büyük alır, belini daraltırsınız.
Yani kendinizi kısıtlamayın tesettür mağazaları ile, çünkü çoğu çok ileri yaş çalışıyor.
Ben açık bir kadınım ve tesettür mağazasından çok giyindiğim oldu, kolunu kestirdim, bir şey yaptırdım çok da güzel oldu.
Aynı mantık size de geçerli.

Modanisa ya bakmalısın

Ve sadece tesettür yerleriyle sınırlı kalma bir çok sitede güzel tunikler var istigramdan özellikle etek üzerine bluz alabilirsin

2 3 etekle çok fazla kombin yapabilirsin

Eğer ferace kullanıyorsanız daha rahat

O tesettur magazalarinin cogu fos bence.. tarzdan ziyade bazen demode seyler satiliyo gibi gordugum bildigim. Internetten hayatta almiyorum. Benim o kumasa dokunmam koklamam lazim.

Ic camasirida kaliteli bi yerden al deneyerek bilerek.

Tesettür kıyafetleri çok pahalı gerçekten ama son yıllarda çeşit artınca fiyatlar makulleşti biraz daha. Kumaş özelliğine dikkat edin polyester oranı ya az olsun yada hiç olmasın mümkünse. Ben internet ten alldaycharmdan alıyorum uzun gömlek ve yelekler pamuklu kumaşları. Bedenler tam uyuyor. Bir de Alvina benim favori tesettür mağazam.Outletten alırım herşeyimi. Zaten sürekli outlete ürün geliyor çok modası geçmiş olmuyor. Cuma günü mesela bir ekose kumaş uzun ceket aldım siyah üzeri renkli çizgili hem dışarıda giyerim hem soğuklarda içeride giyerim 100tl di %56 indirimle. Pantolon giyiyorsunuz kaliteli 3renk pantolon olsa üzerine çeşit çeşit yelek, hırka, gömlek, tunik le güzel giyinirsiniz Trendyolda da bazen tesettür butik leri geliyor. Benim boyum çok uzun olduğundan heryerden alamıyorum kısa kalıyor. Sizin boyunuz makulse diğer butiklerden de alabilirsiniz. Arama butonuna tunik diye yazın çeşit çeşit çıkıyor.

O unlu magazalari hic sevmiyorum hepsi 40 yas ustu kadinlara cikariyorlar sanki.instagramda cok guzel ve uygun fiyata olan sayfalar var ben ordan aliyorum

Valla artık butun kumaşlar polyester, pamuk tunik bulmak imkansiz gibi bisey oldu. Alldaye bakalbilirsin bazen guzel seyler oluyor ama genelde polyester kumas.

Valla ben adil Işık mango koton filan alıyordum artık alamıyorum herşey uçmuş . Yaşadığım şehirde de öyle bu saydıklarım yok asla . Memleketimize gidince alıyordum oda bitti şuan birşey alamam fiyatı görünce şoka giriyorum

Makinanız varmış ne güzel, dikin kıyafetlerinizi hem daha ucuz hem de gönlünüze göre olur

"modaselvim" sefamerve bunlardan defalarca elbise abiye sal almama rağmen süperdi ve gerçekten kaliteli yerler çok da güvenilir:) tavsiye ederim tesettürlü kıyafetler satılıyor bu arada.acik kıyafet ararsanız lc waikiki de çok güzel

en güzelleri pazarda var gerçekten:) herşey var tunik pantolon etek çoğu zaman ordanda aliyorum:) marka olmasi şart mi yani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…